Все аптеки Украины

Елоком® (Elocom®) (271280) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Елоком<sup>&reg;</sup> (Elocom<sup>&reg;</sup>)
Виробник
Форма випуску
Крем
Дозування
0,1 %
Вага
15 г
Реєстраційне посвідчення
UA/6293/02/01 від 27.04.2017
Міжнародна назва

Елоком інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Мометазону фуроат — синтетичний ГКС для місцевого застосування з протизапальним, протисвербіжним та антиексудативним ефектами.
Фармакокінетика. Результати фармакокінетичних досліджень свідчать, що системна абсорбція після місцевого нанесення мометазону фуроату 0,1% є мінімальною; приблизно 0,4% застосованої дози виводиться з організму впродовж 72 год після нанесення. Встановити характер метаболітів було практично неможливо у зв’язку з невеликою їх кількістю, наявною у плазмі крові та виділеннях.

Показання Елоком

мазь, крем: запальні явища і свербіж при дерматозах, що піддаються терапії кортикостероїдами, у тому числі псоріаз (крім поширеного бляшкового псоріазу) та атопічний дерматит, у дорослих і дітей віком від 2 років.
Лосьйон: лікування у разі запалення та свербежу, спричинених дерматозами на поверхні волосистої ділянки шкіри (шкіра голови), а також при дерматозах, що піддаються терапії ГКС, таких як псоріаз (крім поширеного бляшкового псоріазу) та атопічний дерматит у дорослих і дітей віком від 2 років.

Застосування Елоком

мазь, крем: наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1 раз на добу. Тривалість лікування визначається тяжкістю, перебігом захворювання та визначається індивідуально.
Лосьйон: кілька крапель лосьйону Елоком слід наносити на уражені місця 1 раз на добу; обережно й ретельно втирати до повного всмоктування препарату.
Використання місцевих кортикостероїдів у дітей та на ділянку обличчя необхідно обмежити мінімальною кількістю порівняно з ефективними терапевтичними режимами, при цьому тривалість лікування не має перевищувати 5 днів.
Діти. Дітям віком від 2 років препарат слід застосовувати лише за призначенням лікаря.
Оскільки у дітей величина співвідношення площі поверхні та маси тіла більша, ніж у дорослих, діти більш схильні до ризику пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи та проявів синдрому Кушинга при застосуванні будь-яких кортикостероїдів місцевої дії, який зростає при нанесенні на площі понад 20% поверхні тіла.
Рекомендується застосовувати якнайменшу кількість ГКС, необхідну для отримання терапевтичного ефекту, особливо у дітей. Курс лікування не повинен перевищувати 5 днів. Довготривале лікування ГКС може затримувати зріст та розвиток дитини.
Безпеку застосування препарату Елоком у дітей протягом >6 тиж не вивчали.
Існують лише обмежені дані стосовно лікування дітей віком до 2 років.
Мометазон не слід застосовувати для лікування у разі дерматиту, спричиненого носінням підгузків.
Препарат не слід застосовувати під оклюзійні пов’язки, якщо тільки це не призначено лікарем, а також наносити на ділянки під підгузки або труси, які не пропускають вологу.

Протипоказання

Елоком протипоказаний при розацеа, акне вульгаріс, атрофії шкіри, періоральному дерматиті, періанальному та генітальному свербежі, підгузкових висипаннях, бактеріальних (наприклад імпетиго, піодерміт), вірусних (наприклад герпес простий, герпес оперізувальний та вітряна віспа, прості бородавки, гострі кондиломи, контагіозний молюск), паразитних та грибкових (наприклад кандида чи дерматофіт) інфекціях, туберкульозі, сифілісі або поствакцинальних реакціях. Елоком не слід застосовувати на ранах або на вкритій виразками шкірі. Препарат протипоказаний пацієнтам із підвищеною чутливістю до будь-якого з компонентів препарату або до інших ГКС.

Побічна дія

нижче наведено побічні реакції, про які повідомлялося у зв’язку з застосуванням препарату Елоком, за системами органів та частотою: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, <1/10); нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10 000, <1/1000); дуже рідко (<1/10 000); невідомо (неможливо оцінити за наявними даними).
Інфекції та інвазії: дуже рідко — фолікуліт; невідомо — інфекції, фурункули.
З боку нервової системи: дуже рідко — відчуття печіння; невідомо — парестезії.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: дуже рідко — свербіж; невідомо — контактний дерматит, гіпопігментація шкіри, гіпертрихоз, атрофічні смуги шкіри, дерматит акнеподібний, атрофія шкіри.
Загальні порушення та реакції у місці нанесення: невідомо — біль у місці нанесення, реакції у місці нанесення.
З боку органа зору: невідомо — нечіткість зору (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).
Пропіленгліколь, що входить до складу препарату, може спричинити подразнення шкіри.
Місцеві побічні реакції, про які нечасто повідомлялося у зв’язку із застосуванням топічних дерматологічних кортикостероїдів, включають сухість та подразнення шкіри, дерматит, періоральний дерматит, мацерацію шкіри, стриї, пітницю та телеангіектазії, папульозні, пустульозні висипання та відчуття поколювання.

Особливості застосування

у разі виникнення подразнень або сенсибілізації необхідно припинити лікування та розпочати відповідну терапію.
У разі розвитку супутньої інфекції шкіри необхідно застосовувати відповідний протигрибковий або антибактеріальний препарат. Якщо протягом короткого часу не вдається досягти позитивної динаміки, застосування лосьйону Елоком слід припинити, поки інфекцію не буде повністю усунено.
Системна абсорбція при місцевому застосуванні різних ГКС може спричиняти оборотне пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи з можливою ГКС-недостатністю після припинення лікування. У деяких пацієнтів можуть виникати прояви синдрому Кушинга, гіперглікемія і глюкозурія.
Пацієнтів, які застосовують місцевий стероїд на великих ділянках шкіри або із використанням оклюзійних пов’язок, слід періодично перевіряти на наявність пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи. Таку перевірку можна виконати шляхом проведення тесту з АКТГ-стимуляцією, вимірювання ранкового вмісту кортизолу в плазмі крові та в інших середовищах, окрім сечі.
Будь-які побічні ефекти, що виникають при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори надниркових залоз, можуть відзначатися і при місцевому застосуванні ГКС, особливо у немовлят та дітей.
Дітям, а також на ділянку обличчя оклюзію не слід застосовувати. Слід уникати потрапляння препарату на слизові оболонки.
Топічні стероїди можуть бути небезпечними у разі псоріазу з багатьох причин, включаючи рецидиви після розвитку толерантності, ризик генералізованого пустульозного псоріазу та розвиток локальної або системної токсичності внаслідок послабленої бар’єрної функції шкіри. У разі застосування препарату при псоріазі дуже важливо здійснювати ретельне спостереження пацієнта.
При раптовому припиненні тривалого лікування може розвинутися ефект повернення симптомів у вигляді дерматиту з інтенсивним почервонінням, подразненням та печінням. Запобігти цьому може повільна відміна препарату, наприклад лікування з перервами, аж до повного припинення.
Глюкокортикоїди можуть змінювати ознаки деяких уражень та ускладнювати визначення відповідного діагнозу, що також буде затримувати одужання.
Лосьйон Елоком містить пропіленгліколь, який може спричинити подразнення шкіри.
Препарат Елоком не призначений для офтальмологічного застосування, включаючи нанесення на повіки. Не можна допускати потрапляння препарату в очі.
При застосуванні кортикостероїдів системної та місцевої дії (включаючи інтраназальне, інгаляційне та внутрішньоочне введення) може виникнути порушення зору. Якщо виникають такі симптоми, як нечіткість зору або інші порушення зору, пацієнту необхідно пройти обстеження в офтальмолога для оцінки можливих причин порушення зору, які можуть включати катаракту, глаукому або такі рідкісні захворювання, як центральна серозна хоріоретинопатія, про що повідомлялося після застосування кортикостероїдів системної та місцевої дії.
Застосування у період вагітності чи годування грудьми. У період вагітності чи годування грудьми лікування препаратом слід проводити тільки за призначенням лікаря. Однак і в цьому разі необхідно уникати застосування препарату на великих ділянках шкіри або впродовж тривалого періоду. Достатніх доказів безпеки препарату для жінки у період вагітності немає, як і інших ГКС місцевого застосування, Елоком слід призначати вагітним тільки в тому разі, якщо потенційна користь від застосування для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Невідомо, чи може місцеве застосування кортикостероїдів спричинити значну системну абсорбцію, що утворить кількість препарату, яка може бути виявлена у грудному молоці. Елоком слід застосовувати у період годування грудьми тільки після ретельного аналізу співвідношення користі та ризику. Якщо призначати лікування у високих дозах або застосування упродовж тривалого періоду, годування грудьми необхідно припинити.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Не встановлена.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не встановлена.

Передозування

надмірне тривале застосування місцевих кортикостероїдів може пригнічувати функцію гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи, що може проявитися у вторинній недостатності надниркових залоз, яка зазвичай є оборотною.
У разі пригнічення цієї системи слід збільшити інтервал між нанесеннями або ж застосувати ГКС з нижчою активністю або відмінити препарат.
Вміст стероїду в кожному флаконі препарату Елоком настільки низький, що у разі малоймовірного випадкового ковтання препарату токсичний ефект буде майже непомітним або відсутнім.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C.