ЛАМІФЕН таблетки

Фітофарм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. 250 мг блістер, № 7, № 14, № 28

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-03-29 р. № 341. Р.п. № UA/6136/01/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад

діюча речовина: 1 таблетка містить тербінафіну гідрохлориду у дозі, еквівалентній 250 мг тербінафіну;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, коповідон, поліетиленгліколь (макрогол) 6000, крохмаль картопляний, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза 50 сР), натрію крохмальгліколят (тип А), натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Протигрибкові препарати для системного застосування.

Код АТС 

D01B A02.

Клінічні характеристики

Показання

Оніхомікоз (грибкова інфекція нігтів), спричинений грибами-дерматофітами.

Мікози волосистої частини голови.

Грибкові інфекції шкіри — лікування трихофітії гладкої шкіри, промежини, дерматомікозів і дріжджових інфекцій шкіри, спричинених грибами роду Candida (наприклад Candida albicans), у тих випадках, коли локалізація ураження, вираженість або поширеність інфекції зумовлюють доцільність пероральної терапії.

Протипоказання

Гіперчутливість до тербінафіну чи до допоміжних речовин препарату.

Спосіб застосування та дози

На відміну від тербінафіну для місцевого застосування, тербінафін для застосування внутрішньо не показаний для лікування різнобарвного лишаю.

Тривалість лікування залежить від характеру і тяжкості перебігу захворювання.

Дорослі

250 мг 1 раз на добу.

Діти

Ламіфен призначають дітям від 6 років з масою тіла понад 20 кг у дозі 125 мг (½ таблетки 250 мг).

Діти з масою тіла 20–40 кг — 125 мг (1/2 таблетки 250 мг) 1 раз на добу.

Діти з масою тіла понад 40 кг — 250 мг 1 раз на добу.

Інфекції шкіри

Рекомендована тривалість лікування:

дерматомікоз стоп: 2–6 тижнів;

трихофітія гладкої шкіри, промежини: 2–4 тижні;

кандидоз шкіри: 2–4 тижні.

Повне зникнення проявів інфекції і скарг, пов’язаних з нею, може настати лише через кілька тижнів після мікологічного вилікування.

Інфекції волосистої частини голови

Рекомендована тривалість лікування:

грибкове ураження волосистої частини голови — 4 тижні.

Грибкове ураження волосистої частини голови спостерігається переважно у дітей.

Оніхомікоз

Тривалість ефективного лікування для більшості пацієнтів — від 6 до 12 тижнів.

Оніхомікоз нігтів на руках

6 тижнів терапії.

Оніхомікоз нігтів на ногах

У більшості випадків потрібно 12 тижнів терапії.

Деяким пацієнтам, які мають знижену швидкість росту нігтів, може знадобитися триваліше лікування.

При грибкових інфекціях нігтів оптимальний клінічний ефект спостерігається через кілька місяців після мікологічного вилікування і припинення терапії. Це відповідає періоду часу, що потрібний для відростання здорового нігтя.

Побічні реакції

Побічні дії зазвичай слабко і помірно виражені і мають скороминущий характер.

При оцінці частоти виникнення різних побічних реакцій використано таку класифікацію:

часто поширені ( ≥10%), поширені (від ≥1% до 10%), непоширені (від ≥ 0,1% до < 1%), рідко поширені (від ≥ 0,01% до < 0,1%), дуже рідко поширені (< 0,01%), включаючи поодинокі повідомлення.

З боку системи крові та лімфатичної системи: дуже рідко поширені — нейропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, панцитопенія.

З боку імунної системи: дуже рідко поширені — анафілактоїдні реації (включаючи ангіневротичний набряк), шкірні та системні прояви червоного вовчаку.

З боку нервової системи: поширені — головний біль, рідко поширені — порушення відчуття смаку, що зазвичай відновлюється протягом кількох тижнів після припинення лікування, дуже рідко поширені — запаморочення, парестезії та гіпестезія.

Психічні порушення: дуже рідко поширені — депресія, тривога.

З боку травного тракту: часто поширені — відчуття переповнення шлунка, втрата апетиту, диспепсія, нудота, легкий біль у ділянці живота, діарея.

З боку гепатобіліарної системи: рідко поширені — гепатобіліарна дисфункція (головним чином холестатична за походженням), включаючи жовтяницю, холестази та гепатити, у дуже рідкісних випадках — тяжка печінкова недостатність, що інколи закінчувалася летально або потребувала трансплантації печінки. У більшості випадків печінкової недостатності пацієнти мали вже існуючі системні захворювання, а зв’язок із застосуванням тербінафіну був сумнівним.

З боку органів слуху та лабіринту: дуже рідко — вертиго.

З боку шкіри та підшкірних тканин: часто поширені — нетяжкі форми реакції шкіри (висипання, кропив’янка), дуже рідко поширені — серйозні шкірні реакції (наприклад синдром Стівенса –Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла)), гострий генералізований екзантематозний пустульоз, псоріазоподібні висипання або загострення псоріазу, втрата волосся, хоча причинно — наслідковий зв’язок не доведений.

З боку опорно-рухової системи: часто поширені — артралгія, міалгія.

Загальні розлади: дуже рідко поширені — підвищена втомлюваність.

Передозування

Відомо про кілька випадків передозування (прийом внутрішньо до 5 г Ламіфену). При цьому відзначалися головний біль, нудота, біль в епігастрії і запаморочення. Лікування, яке рекомендується у випадку передозування, включає виведення препарату, у першу чергу за допомогою активованого вугілля, та при необхідності — застосування симптоматичної терапії.

Особливості застосування 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Клінічний досвід застосування Ламіфену для лікування вагітних обмежений, тому у період вагітності препарат можна застосовувати тільки у разі, якщо очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода.

Тербінафін проникає у грудне молоко, тому у разі необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю.

Діти. Ламіфен призначають дітям від 6 років з масою тіла понад 20 кг. 

Ламіфен не рекомендується пацієнтам із хронічним чи активним ураженням печінки. Перед призначенням Ламіфену слід оцінити стан хворого з уже існуючим захворюванням печінки.

Гепатотоксичність може виникати у пацієнтів з попереднім захворюванням печінки та без нього. Пацієнтів, які приймають Ламіфен, необхідно попереджати про те, що потрібно негайно повідомити лікаря про будь-які ознаки неясної постійної нудоти, анорексії, подвищеної втомлюваності, блювання, болю у правому верхньому відділі черевної порожнини, жовтяниці, темної сечі або випорожнення світлого кольору. Пацієнтам з цими симптомами слід припинити застосування Ламіфену, а функція печінки пацієнта необхідно негайно оцінити.

У разі виникнення прогресуючих висипань на шкірі лікування Ламіфеном слід припинити.

У випадку будь-якої патологічної зміни крові у пацієнтів, які застосовували препарат, слід рекомендувати можливу зміну медикаментозного лікування, включаючи припинення застосування Ламіфену.

У пацієнтів зі зниженою функцією нирок (кліренс креатиніну менше 50 мл/хв або креатинін сироватки крові перевищує 300 мкмоль/л) застосування Ламіфену належним чином не вивчалося, тому таким пацієнтам не рекомендується застосовувати цей препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дані щодо впливу Ламіфену на здатність керувати автотранспортом або роботи з іншими механізмами відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Вплив інших лікарських засобів на тербінафін

Кліренс тербінафіну у плазмі крові може бути підвищений препаратами, що індукують метаболізм і може бути знижений препаратами, які інгібують цитохром Р450. У випадку необхідності супутнього лікування такими препаратами дозування Ламіфену слід коригувати.

Лікарські засоби, що можуть знизити вплив або плазмові концентрації тербінафіну

Рифампіцин збільшує кліренс тербінафіну на 100%.

Вплив тербінафіну на інші лікарські засоби

Тербінафін має незначний потенціал для пригнічення або посилення кліренсу препаратів, що метаболізуються за участю системи цитохрому Р450 (наприклад терфенадину, тріазоламу, толбутаміду або пероральних контрацептивів).

Тербінафін не впливає на кліренс антипірину або дигоксину.

У пацієнток, які одночасно приймали Ламіфен і пероральні контрацептиви, у деяких випадках відзначалася нерегулярність менструального циклу, хоча частота цих порушень залишалась у межах величини, що спостерігалися при ізольованому застосуванні пероральних контрацептивів.

Тербінафін може підвищити вплив або плазмові концентрації таких лікарських засобів:

кофеїн — тербінафін зменшує кліренс кофеїну, який вводився внутрішньовенно, на 19%.

Тербінафін пригнічує CYP2D6 — опосередкований метаболізм. Ці дані можуть бути клінічно важливими для препаратів, що метаболізуються цим ферментом, таких як трициклічні антидепресанти (TCAs), бета-блокатори, селективні інгібітори зворотнього захоплення серотоніну (SSRIs), антиаритмічні препарати (включаючи клас 1А, 1В та 1С) та інгібітори моноамінооксидази (MAO-Is) типу B у випадку, коли препарат, що застосовується, має малий діапазон терапевтичної концентрації.

Тербінафін зменшує кліренс дезипраміну на 82%.

Тербінафін може знизити вплив або плазмові концентрації таких лікарських засобів:

тербінафін збільшує кліренс циклоспорину на 15%.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Тербінафін є аліламіном, який має широкий спектр дії проти грибкових інфекцій шкіри, волосся і нігтів, спричинених такими дерматофітами, як Trichophyton (наприклад T. Rubrum, T. mentagro­phytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum), Microsporum (наприклад Microsporum canis), Epidermophyton floccosum і дріжджові гриби роду Candida (наприклад Candida albicans) та Pityrosporum. У низьких концентраціях тербінафін виявляє фунгіцидну дію відносно дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів. Активність відносно дріжджових грибів, залежно від їхнього виду, може бути фунгіцидною або фунгістатичною.

Тербінафін специфічно спричиняє ранній етап біосинтезу стеринів у клітині гриба. Це призводить до дефіциту ергостеролу і до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що спричиняє загибель клітини гриба. Дія тербінафіну здійснюється шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази у клітинній мембрані гриба. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450.

При застосуванні внутрішньо препарат накопичується у шкірі, волоссі і нігтях у концентраціях, що забезпечують фунгіцидну дію.

Фармакокінетика.

Після перорального введення з урахуванням метаболізму після першого проходження через печінку тербінафін добре абсорбується (> 70%), а абсолютна біодоступність тербінафіну становить приблизно 50%. Разова пероральна доза 250 мг тербінафіну показала середнє значення пікових концентрацій у плазмі — 1,3 мкг/мл через 1,5 години після прийому.

За умов стабільного стану, порівняно з разовою дозою, пікова концентрація тербінафіну була у середньому на 25% вища, а площа під кривою плазми крові збільшилася у 2,3 раза. На основі зростання площі під кривою у плазмі крові можна обрахувати ефективний період напіввиведення ~ 30 годин. Їжа мало впливає на біодоступність тербінафіну (підвищення площі під кривою приблизно 20%), що не потребує коригування дози.

Тербінафін активно зв’язується з протеїнами плазми крові (99%). Він швидко дифундує через дерму та концентрується у ліпофільному роговому шарі. Тербінафін також виділяється у шкірному салі і досягає високих концентрацій у волосяних фолікулах, волоссі та шкірі. Доведено, що тербінафін розподіляється у нігтьові пластинки протягом перших тижнів після початку терапії.

Тербінафін швидко метаболізується за участю не менше семи ізоферментів цитохрому Р450, при цьому основну роль відіграють ізоферменти CYP2C9, CYP1A2, CYP3A4, CYP2C8, CYP2C19. Не виявлено змін рівноважної концентрації Ламіфену у плазмі крові залежно від віку, але у пацієнтів з порушенням функції нирок або печінки може бути уповільнена швидкість виведення препарату, що призводить до вищих концентрацій тербінафіну в крові.

Унаслідок біотрансформації тербінафіну утворюються метаболіти, що не мають протигрибкової активності і виводяться переважно з сечею.

Фармакокінетичні дослідження разової дози у пацієнтів з нирковим ураженням (кліренс креатиніну < 50 мл/хв) або з раніше існуючими захворюваннями печінки показали, що кліренс Ламіфену може знизитися приблизно на 50%.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоскоциліндричної форми з рискою і фаскою, білого або майже білого кольору.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 7 таблеток у блістері; по 1 або 2, або 4 блістери у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Фітофарм».

Місцезнаходження

Україна, 84500, Донецька обл., м. Артемівськ вул. Сибірцева, 2.

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ЛАМІФЕН таблетки в містах України

Вінниця 174.86 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 163 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Вінниця, вул. Пирогова, 49, тел.: +380930436108

Дніпро 177.68 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 159.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 172.78 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 159.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, просп. Мира, 8, тел.: +380412555102

Запоріжжя 171.18 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 154.97 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Істоміна, 4, тел.: +380633373198

Івано-Франківск 193.9 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 162.41 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Привокзальна, 9

Київ 176.36 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 155.52 грн./уп.
«АПТЕКА 36,6» Київ, вул. Хоткевича Гната, 8

Кропивницький 175.21 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 163.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 162.44 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 162 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 191.57 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 165.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, просп. Червоної Калини, 42, тел.: +380322210002

Миколаїв 197.63 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 173.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Центральний, 149, тел.: +380512551781

Одеса 177.43 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 157.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 169.36 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 161.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 173.16 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 155.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 169.34 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 154.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 12, тел.: +380542635055

Тернопіль 197.82 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 185.4 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Ужгород 193.16 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 177.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 181.41 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 162.28 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Харків, проїзд Стадіонний, 11/2

Херсон 176.51 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 164 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Шенгелія, 4, тел.: +380552471006

Хмельницький 189.67 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 182.1 грн./уп.
«D.S.» Хмельницький, вул. Проскурівська, 18, тел.: +380673117910

Черкаси 177.8 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 159.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гагаріна Юрія, 29, тел.: +380632391077

Чернігів 175.67 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 157.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 193, тел.: +380462253352

Чернівці 177.67 грн./уп.

ЛАМІФЕН табл. 250 мг блістер № 28, Фитофарм ..... 165.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600