Ехінацеї пурпурної екстракт рідкий екстракт 30 мл флакон скляний №1
діюча речовина: екстракт спиртовий сухого кореневища з коренями ехінацеї пурпурної (Echinaceae purpureae radix);
1 флакон містить екстракту спиртового сухого кореневища з коренями ехінацеї пурпурної (Echinaceae purpureae radix) (1:2,7) (екстрагент — етанол 40% (об/об)) 30 мл або 50 мл, або 100 мл.
Екстракт.
Основні фізико-хімічні властивості: рідина прозора від жовто-бурого до темно-коричневого кольору, з специфічним запахом. При зберіганні допускається утворення осаду.
Цитокіни та імуномодулятори. Код АТХ L03A X.
Комплекс діючих речовин підвищує фагоцитарну активність нейтрофілів і макрофагів, стимулює синтез інтерлейкіну-1, стимулює трансформацію В-лімфоцитів у плазматичні клітини, покращує функції Т-хелперів. Полісахариди інулін, левулоза та бетаїн покращують процеси обміну, особливо в печінці та нирках. Має противірусні, антибактеріальні, протимікотичні властивості.
У складі комплексного лікування імунодефіцитних станів при хронічних рецидивуючих запальних захворюваннях різної локалізації. Стан після антибіотикотерапії, цитостатичної, імунодепресивної, променевої терапії. Початкові прояви ГРВІ, при тривалому застосуванні антибіотиків.
Місцево: лікування ран, що тривалий час не загоюються.
Підвищена чутливість до рослин родини складноцвітих або до компонентів лікарського засобу; прогресуючі системні захворювання, такі як туберкульоз, цукровий діабет; захворювання лейкоцитарної системи крові (наприклад лейкоз, агранулоцитоз); онкологічні захворювання; ревматизм; захворювання сполучної тканини (колагенози); розсіяний склероз та інші аутоімунні захворювання; СНІД; ВІЛ-інфекції; системний червоний вовчак; первинний імунодефіцит; хронічні вірусні захворювання; первинна імуносупресія.
Препарат містить етанол, що може підсилювати абсорбцію і фармакологічну дію деяких седативних препаратів та опосередковано, змінюючи активність системи цитохрому Р450, впливати на елімінацію лікарських засобів, які метаболізуються за участю ферментів цієї системи.
Етанол може спричинити дисульфірамоподібну реакцію при одночасному застосуванні, наприклад, з деякими антибактеріальними засобами.
Тривалість курсу лікування екстрактом ехінацеї не повинна перевищувати 8 тижнів. При зберіганні екстракту можливе його помутніння та випадіння осаду, який складається з активних полісахаридів, тому перед прийомом його необхідно збовтати.
Якщо симптоми захворювання не зникають під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування, слід звернутися до лікаря.
Лікарський засіб не застосовується у період вагітності та годування груддю через вміст етанолу.
Препарат містить етанол, що слід враховувати особам, які керують автотранспортом або працюють зі складними механізмами.
Для досягнення швидкого ефекту при гострих станах на початку лікування дорослим слід прийняти 40 крапель екстракту, а потім протягом 2 годин ще 20 крапель. Далі препарат приймають по 20 крапель 3 рази на добу. Курс лікування — не більше 8 тижнів.
Дітям віком від 12 років екстракт призначати у розведенні 1:2 або 1:3 по 5–10 крапель 2–3 рази на добу за 30 хвилин до їди.
При лікуванні ран екстракт застосовувати місцево на уражені ділянки. Зовнішньо застосовувати для компресів, тампонів. 20–60 крапель екстракту розвести у 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду, змочити цим розчином марлю, накласти її на рану і накрити компресним папером. Пов’язку змінювати 2 рази на добу. У разі відсутності пробки-крапельниці для відмірювання лікарського засобу використовувати скляну піпетку медичну, при цьому доза застосування не зміниться.
Рекомендована тривалість лікування препаратом — від 1 до 8 тижнів.
Препарат не слід застосовувати дітям віком до 12 років через вміст етанолу.
Симптоми: нудота, блювання, порушення з боку травного тракту, порушення сну, підвищена збудливість, розлади сну.
Лікування: терапія симптоматична.
Ехінацея може спричинити алергічні реакції у схильних до цього пацієнтів. Частота їх виникнення невідома. Рідко можуть спостерігатися реакції гіперчутливості у вигляді почервоніння шкіри, свербежу, набряку обличчя. Іноді можливі висипання, кропив’янка, синдром Стівенса-Джонсона, ангіоневротичний набряк шкіри, набряк Квінке, утруднення дихання, бронхоспазм з обструкцією, бронхіальна астма, анафілактичний шок. Нечасто можливі запаморочення, артеріальна гіпотензія, нудота, блювання, діарея.
Були окремі повідомлення про аутоімунні захворювання, пов’язані із застосуванням цього лікарського засобу.
При тривалому застосуванні (понад 8 тижнів) може виникнути лейкопенія.
2 роки.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
По 30 мл, 50 мл або 100 мл у флаконах скляних.
По 30 мл, 50 мл або 100 мл у флаконі скляному; по 1 флакону в пачці з картону.
Без рецепта.
АТ «Лубнифарм».
Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.