0
UA | RU

Ехінацеї пурпурної екстракт рідкий (Extractum echinaceae purpurea fluidum)

Лубнифарм

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Екстракт ехінації пурпурної30 мл
№ UA/6079/02/01 від 12.09.2018
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Склад

діюча речовина: екстракт спиртовий сухого кореневища з коренями ехінацеї пурпурної (Echinaceae purpureae radix);

1 флакон містить екстракту спиртового сухого кореневища з коренями ехінацеї пурпурної (Echinaceae purpureae radix) (1:2,7) (екстрагент — етанол 40% (об/об)) 30 мл або 50 мл.

Лікарська форма

Екстракт.

Основні фізико-хімічні властивості: рідина прозора від жовто-бурого до темно-коричневого кольору, з специфічним запахом. При зберіганні допускається утворення осаду.

Фармакотерапевтична група

Цитокіни та імуномодулятори. Код АТХ L03A X.

Фармакологічні властивості

Комплекс діючих речовин підвищує фагоцитарну активність нейтрофілів і макрофагів, стимулює синтез інтерлейкіну-1, стимулює трансформацію В-лімфоцитів у плазматичні клітини, покращує функції Т-хелперів. Полісахариди інулін, левулоза та бетаїн покращують процеси обміну, особливо в печінці та нирках. Має противірусні, антибактеріальні, протимікотичні властивості.

Клінічні характеристики

Показання

У складі комплексного лікування імунодефіцитних станів при хронічних рецидивуючих запальних захворюваннях різної локалізації. Стан після антибіотикотерапії, цитостатичної, імунодепресивної, променевої терапії. Початкові прояви ГРВІ, при тривалому застосуванні антибіотиків.

Місцево: лікування ран, що тривалий час не загоюються.

Протипоказання

Підвищена чутливість до рослин родини складноцвітих або до компонентів лікарського засобу; прогресуючі системні захворювання, такі як туберкульоз, цукровий діабет; захворювання лейкоцитарної системи крові (наприклад лейкоз, агранулоцитоз); онкологічні захворювання; ревматизм; захворювання сполучної тканини (колагенози); розсіяний склероз та інші аутоімунні захворювання; СНІД; ВІЛ-інфекції; системний червоний вовчак; первинний імунодефіцит; хронічні вірусні захворювання; первинна імуносупресія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат містить етанол, що може підсилювати абсорбцію і фармакологічну дію деяких седативних препаратів та опосередковано, змінюючи активність системи цитохрому Р450, впливати на елімінацію лікарських засобів, які метаболізуються за участю ферментів цієї системи.

Етанол може спричинити дисульфірамоподібну реакцію при одночасному застосуванні, наприклад, з деякими антибактеріальними засобами.

Особливості застосування.

Тривалість курсу лікування екстрактом ехінацеї не повинна перевищувати 8 тижнів. При зберіганні екстракту можливе його помутніння та випадіння осаду, який складається з активних полісахаридів, тому перед прийомом його необхідно збовтати.

Якщо симптоми захворювання не зникають під час застосування лікарського засобу або спостерігаються побічні реакції, не зазначені в інструкції для медичного застосування, слід звернутися до лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Лікарський засіб не застосовується у період вагітності та годування груддю через вміст етанолу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат містить етанол, що слід враховувати особам, які керують автотранспортом або працюють зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Для досягнення швидкого ефекту при гострих станах на початку лікування дорослим слід прийняти 40 крапель екстракту, а потім протягом 2 годин ще 20 крапель. Далі препарат приймають по 20 крапель 3 рази на добу. Курс лікування — не більше 8 тижнів.

Дітям віком від 12 років екстракт призначати у розведенні 1:2 або 1:3 по 5–10 крапель 2–3 рази на добу за 30 хвилин до їди.

При лікуванні ран екстракт застосовувати місцево на уражені ділянки. Зовнішньо застосовувати для компресів, тампонів. 20–60 крапель екстракту розвести у 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду, змочити цим розчином марлю, накласти її на рану і накрити компресним папером. Пов’язку змінювати 2 рази на добу. Рекомендована тривалість лікування препаратом — від 1 до 8 тижнів.

Діти.

Препарат не слід застосовувати дітям віком до 12 років через вміст етанолу.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, порушення з боку травного тракту, порушення сну, підвищена збудливість, розлади сну.

Лікування: терапія симптоматична.

Побічні реакції

Ехінацея може спричинити алергічні реакції у схильних до цього пацієнтів. Частота їх виникнення невідома. Рідко можуть спостерігатися реакції гіперчутливості у вигляді почервоніння шкіри, свербежу, набряку обличчя. Іноді можливі висипання, кропив’янка, синдром Стівенса-Джонсона, ангіоневротичний набряк шкіри, набряк Квінке, утруднення дихання, бронхоспазм з обструкцією, бронхіальна астма, анафілактичний шок. Нечасто можливі запаморочення, артеріальна гіпотензія, нудота, блювання, діарея.

Були окремі повідомлення про аутоімунні захворювання, пов’язані із застосуванням цього лікарського засобу.

При тривалому застосуванні (понад 8 тижнів) може виникнути лейкопенія.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 30 мл, 50 мл у флаконі. По 1 флакону в пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПАТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Барвінкова, 16.

Дата додавання: 15.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Ехінацеї пурпурної екстракт рідкий:

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko