Ескувен® (Escuven)
діюча речовина: аescin;
1 г гелю містить β-есцину аморфного 10 мг;
допоміжні речовини: карбомер, пропіленгліколь, триетаноламін, метилпарабен (Е 218), етанол 96%, вода очищена.
Гель 1%.
Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або з жовтуватим відтінком злегка опалесціюючий, прозорий однорідний гель.
Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби.
Код АТХ С05С Х03.
Фармакодинаміка.
Есцин — це природна суміш тритерпенових сапонінів, отриманих із насіння кінського каштана (Aesculus hippocastanum L.), які мають протинабрякові, венотонічні властивості і протизапальну активність. Крім того, есцин діє на початковій стадії запального процесу, пов'язаного з підвищеною мембранною і капілярною проникністю і продукцією ексудату у прилеглі тканини.
Есцин виявляє антисеротоніновий та антигістамінний ефект.
Есцин інгібує активність простагландин-синтетази. Цей фермент необхідний для утворення простагландинів, які відіграють важливу роль у механізмі запалення.
Есцин запобігає зниженню вмісту АТФ в ендотеліальних клітинах і підвищує активність фосфоліпази А2, ферменту, що відповідає за вивільнення попередників медіаторів запалення.
Есцин знижує активність лізосомальних ферментів, які розщеплюють протеоглікани, які містяться у стінках капілярів. Це збільшує резистентність капілярів, знижує їхню проникність, зменшуючи таким чином кількість ексудату та утворення набряків.
Фармакокінетика.
Не вивчалась.
Варикозне розширення вен, набряки ніг і больові відчуття, пов'язані з венозною недостатністю, посттравматичні гематоми і гематоми після ін'єкцій та інфузій.
Підвищена чутливість до компонентів препарату, ушкодження шкіри (наприклад, опіки, екзема, відкриті рани).
Невідома. Не рекомендується застосовувати гель на одній ділянці шкіри разом з іншими засобами для місцевого застосування.
Не слід наносити гель на запалену шкіру, відкриті рани та слизові оболонки. Не втирати при нанесенні. При виникненні запалення шкіри, тромбофлебіту, сильного болю, раптового набряку однієї або обох ніг, серцевої або ниркової недостатності слід негайно звернутися до лікаря. При раптовій появі виражених симптомів венозної недостатності (набряк, зміна кольору шкіри, відчуття напруження та біль), особливо на одній кінцівці, слід виключити тромбоз вен нижніх кінцівок.
Застосування гелю при варикозному захворюванні вен не замінює інших профілактичних або лікувальних заходів (наприклад, носіння підтримуючих еластичних панчіх, обливання холодною водою).
Запобігати потраплянню гелю в очі та на слизові оболонки. Старанно мити руки після кожного нанесення гелю.
Гель містить метилпарабен (Е 218), який може спричинити алергічну реакцію (у тому числі відстрочену), а у виняткових випадках — бронхоспазм, та пропіленгліколь (Е 1520), здатний спричинити подразнення шкіри.
Через відсутність відповідних даних Ескувен® гель не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.
Не впливає.
Гель наносити тонким шаром на ушкоджену ділянку шкіри та навколо неї 2–3 рази на добу. Не слід втирати.
При варикозному розширенні вен рекомендується одночасне застосування еластичного бандажа або еластичних панчох.
Тривалість лікування залежить від вираженості терапевтичного ефекту. Якщо після 14 днів терапії покращання не настає, слід звернутися до лікаря.
Досвіду застосування препарату дітям недостатньо, тому не рекомендується застосовувати його пацієнтам цієї вікової категорії.
Немає повідомлень щодо передозування.
Можливі реакції гіперчутливості, включаючи дерматит, у тому числі алергічний, шкірні висипання, свербіж, еритему, відчуття печіння шкіри, бронхоспазм. У разі виникнення таких реакцій необхідно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.
3 роки.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
По 30 г або 50 г у тубах.
Без рецепта.
ТОВ «Тернофарм».
Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.
Тел./факс: (0352) 521–444, http://www.ternopharm.com.ua