0
UA | RU

НУКЛЕКС (NUCLEX)

Виробник:

Склад і форма випуску

капсули 250 мг блістер № 20
Ціни в аптеках
капсули 250 мг блістер № 40
Ціни в аптеках
РечовинаКількість
Кислота рибонуклеїнова250 мг
Ціни в аптеках
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Має специфічну противірусну активність. В основі противірусної дії лежать механізми впливу на конформацію поверхневих антигенів та рецепторів вірусів. Пригнічує гемаглютинуючу та нейрамінідазну активність вірусів грипу та парагрипу, блокуючи проникнення вірусів у клітину та їх реплікацію і таким чином забезпечуючи профілактичну та лікувальну антивірусну дію. Пригнічує ріст концентрації інших вірусів, що спричиняють гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Стимулює міграцію стовбурових клітин у кістковому мозку, відновлює диференціювання, кількісний і якісний склад клітин кісткового мозку і периферичної крові. Нормалізує клітинний імунітет, підвищуючи міграцію і кооперацію Т- і В-лімфоцитів та фагоцитарну активність макрофагів, підсилюючи активність чинників неспецифічної резистентності. Має протизапальну, імуномодулюючу, антиоксидантну, органопротекторну, антиішемічну та гемопоетичну активність і пригнічує підвищену агрегацію тромбоцитів.

В основі фармакотерапевтичних ефектів препарату лежать такі механізми: стимуляція процесів клітинного метаболізму, посилення біосинтезу ендогенних нуклеїнових кислот, специфічних ферментів і протеїнів, посилення мітотичної активності клітин кісткового мозку, пришвидшення процесів регенерації, підвищення енергозабезпечення клітин шляхом стимуляції синтезу макроергічних сполук, таких як АТФ.

Протизапальна активність забезпечується регуляцією аденозинового Ade1-рецептора, нормалізацією NO-синтетазної активності, інгібуванням окиснювальних процесів у клітинних мембранах, стабілізацією мембран клітин і оптимізацією окиснювально-відновних процесів у тканинах.

Специфічна противірусна активність забезпечується зміною конформації рецепторів нейрамінідази та гемаглютиніну вірусів грипу та парагрипу, а неспецифічна — підвищенням продукування інтерферону in vivo і стимуляцією неспецифічного противірусного захисту.

Специфічна кардіопротекторна дія забезпечується позитивним впливом на динаміку формування зони некрозу міокарда та зменшенням остаточної маси зони некрозу, підвищенням фракції викиду лівого шлуночка.

Регуляція гормональної системи супроводжується активацією гіпофізарно-надниркової системи з підвищенням рівня ендогенних ГКС. Препарат оптимізує адренергічну та холінергічну регуляцію діяльності серця, коронарний і системний кровообіг за участю симпатичної і парасимпатичної нервових систем. Нуклекс розслаблює коронарні судини на тлі їх адреналінового скорочення та знижує АТ.

Нефропротекторні властивості забезпечуються за рахунок підвищення глобального показника функції нирок — швидкості клубочкової фільтрації.

Противірусна ефективність. У ході клінічних досліджень II фази хворі одержували Нуклекс протягом усього терміну лікування після появи симптомів грипу або ГРВІ. Лікування, вочевидь, зменшувало на 1–3 доби тривалість клінічно значущих скарг і об’єктивної симптоматики. Ефективність лікування у пацієнтів з верифікованим діагнозом грипу або ГРВІ, які приймали Нуклекс, була майже на 30% вищою, ніж у контрольній групі. Нуклекс суттєво знижував частоту ускладнень грипу та ГРВІ (бронхіту, пневмонії, синуситу, середнього отиту), що потребують антибіотикотерапії. Дані, отримані під час досліджень у хворих із супутніми захворюваннями серцево-судинної і/або дихальної систем, показують, що прийом Нуклексу супроводжувався клінічно значущим зменшенням вираженості симптомів супутнього захворювання.

У ході дослідження ефективності та безпеки препарату Нуклекс для лікування грипу та ГРВІ у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями прийом препарату Нуклекс сприяв порівняно з контрольною групою: зменшенню клінічних проявів грипу та ГРВІ на 1–3 доби раніше; стабілізації гемодинамічних показників на 1,5 доби раніше; значному покращенню або нормалізації показників ехокардіографії та ЕКГ. Препарат Нуклекс добре переносився хворими.

Фармакокінетика. Не вивчали.

Показання НУКЛЕКС

як противірусний препарат для профілактики і терапії ГРВІ та грипу. У комплексній терапії хронічних вірусних гепатитів, урогенітального герпесу. Як кардіопротекторний засіб у комплексній терапії ІХС, гострого інфаркту міокарда, ішемічної кардіоміопатії.

Застосування НУКЛЕКС

як кардіопротекторний препарат призначати перорально по 500 мг 2–3 рази на добу після їди. Курс лікування — 10–15 днів. Як противірусний препарат призначати перорально дорослим по 500 мг 2–3 рази на добу, до або після їди протягом 5–7 днів, а потім — по 250 мг 2 рази на добу протягом 7–14 днів. Профілактично перорально — 250 мг до або після їди на період епідемії ГРВІ та грипу.

Протипоказання

індивідуальна непереносимість компонентів препарату, гемобластози (лейкози, злоякісні лімфоми). Подагра.

Побічна дія

з боку ШКТ: при пероральному застосуванні натще можливий біль в епігастрії, диспептичні прояви.

З боку обміну речовин: підвищення рівня сечової кислоти у сироватці крові.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

Особливості застосування

лікування проводити під контролем імунного статусу та рівня сечової кислоти.

Застосування в період вагітності або годування грудьми.Відсутній достатній клінічний досвід застосування препарату у період вагітності або годування грудьми, тому препарат не застосовувати у цих категорій пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Нуклекс не впливає на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами.

Діти. На даний час немає достатнього досвіду застосування Нуклексу у дітей, тому не слід призначати препарат цій віковій категорії пацієнтів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при лікуванні антибіотиками та вітамінами застосування препарату в комплексній терапії значно посилює терапевтичну ефективність лікування. При одночасному застосуванні з антиагрегантами та антикоагулянтами у зв’язку з підвищенням ризику кровотечі необхідно контролювати показники згортання крові. У разі необхідності призначення хворим з високим рівнем сечової кислоти в анамнезі препарат рекомендується застосовувати разом з алопуринолом.

Передозування

симптоми передозування не виявлені.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 14.07.2021 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko