ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капсули

Астрафарм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капс. 500 мг блістер, № 10

№  UA/4987/01/01 від 15.02.2017За рецептомB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-02-15 р. № 141. Р.п. № UA/4987/01/01

Склад

діюча речовина: ornidazole;

1 капсула містить орнідазолу у перерахуванні на 100% речовину 500 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, магнію стеарат.

склад оболонки капсули: желатин, титану діоксид (Е 171), індиго кармін-блакитний 2 (Е 132), азорубін (Е 122).

Лікарська форма

Капсули.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у разі амебіазу та інших протозойних інфекцій. Похідні нітроімідазолу. Орнідазол.

Код АТС

P01A B03.

Клінічні характеристики

Показання

  • Трихомоніаз (сечостатеві інфекції у жінок і чоловіків, спричинені Trichomonas vaginalis).
  • Амебіаз (усі кишкові інфекції, спричинені Entamoeba histolytica, у тому числі амебна дизентерія, всі позакишкові форми амебіазу, особливо амебний абсцес печінки).
  • Лямбліоз.
  • Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями піcля хірургічних втручань на товстому кишечнику та гінекологічних втручань.

Протипоказання

Гіперчутливість до препарату або до інших похідних нітроімідазолу. Хворі з ураженням ЦНС (епілепсія, ураження головного мозку, розсіяний склероз).

Патологічні ураження крові або інші гематологічні аномалії.

Спосіб застосування та дози

Орнідазол-Астрафарм застосовують внутрішньо після вживання їжі, запиваючи невеликою кількістю води.

Трихомоніаз.

Рекомендовані схеми дозування препарату:

а) курс лікування — 1 день:

  • дорослі та діти з масою тіла понад 35 кг — 3 капсули на прийом ввечері;
  • добова доза для дітей з масою тіла більше 20 кг становить 25 мг/кг маси тіла і призначається в 1 прийом;

б) курс лікування — 5 днів:

  • дорослі та діти з масою тіла понад 35 кг — по 2 капсули (по 1 капсулі вранці і ввечері).

Дітям з масою тіла менше 35 кг — не рекомендується.

Щоб усунути можливість повторного зараження, статевий партнер повинен пройти такий самий курс лікування.

Амебіаз.

Можливі схеми лікування:

а) 3-денний курс лікування хворих з амебною дизентерією;

б) 5–10-денний курс лікування при всіх формах амебіазу.

Рекомендована схема дозування препарату:

Тривалість лікування Добова доза
Дорослі і діти з масою тіла понад 35 кг Діти з масою тіла до 35 кг
а) амебна дизентерія —

3 дні

3 капсули на прийом ввечері.

При масі тіла понад

60 кг:

4 капсули (по 2 капсули вранці і ввечері)

35 кг — 3 капсули на 1 прийом

25 кг — 2 капсули на 1 прийом

13 кг — 1 капсула на 1 прийом

(розраховується як 40 мг орнідазолу на 1 кг маси тіла на 1 прийом)

б) інші форми амебіазу –

5–10 днів

По 2 капсули (по 1 капсуле вранці і ввечері) 35 кг — 2 капсули на 1 прийом

20 кг — 1 капсула на 1 прийом

(розраховується як 25 мг орнідазолу на 1 кг маси тіла на 1 прийом)

Лямбліоз.

Дорослим і дітям з масою тіла понад 35 кг призначають 3 капсули одноразово ввечері, дітям з масою тіла менше 35 кг — одноразовий прийом дози з розрахунку 40 мг/кг маси тіла на добу. Тривалість лікування становить 1–2 дні.

Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями.

Тривалість післяопераційної терапії, як правило, становить 5 — 10 днів, однак її слід визначати, виходячи з клінічних даних оперованого. Капсули Орнідазол-Астрафарм слід призначати після стабілізації стану оперованого і можливості самостійного застосування. Призначають по 1 капсулі кожні 12 годин.

Для дітей добова доза становить 20 мг на 1 кг маси тіла за 2 прийоми протягом 5–10 днів.

Для профілактики змішаних інфекцій слід застосовувати Орнідазол-Астрафарм у комбінації з аміноглікозидами, антибіотиками пеніцилінового та цефалоспоринового ряду. Лікарські засоби слід застосовувати окремо.

Побічні реакції

Побічні ефекти дозозалежні.

З боку системи крові: нечасто — прояви впливу на утворення кісткового мозку та нейтропенія.

З боку імунної системи: нечасто — прояви шкірних реакцій і реакцій гіперчутливості.

З боку нервової системи: рідко — тремор, ригідність, порушення координації, судоми, тимчасова втрата свідомості, ознаки сенсорної або змішаної периферичної нейропатії, запаморочення, сонливість.

З боку травного тракту: нудота, блювання, присмак металу у роті.

Передозування

Симптоми: посилення побічних реакцій.

Лікування: терапія симптоматична. Специфічний антидот невідомий.

Для видалення орнідазолу з організму рекомендовано промивання шлунка або гемодіаліз.

При виникненні судом рекомендовано внутрішньовенне введення діазепаму.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

В експерименті орнідазол не проявляє тератогенного чи токсичного впливу на плід. Оскільки контрольовані дослідження на вагітних не проводилися, призначати препарат на ранніх термінах вагітності або у період годування груддю можна тільки за наявності абсолютних показань, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Діти.

Препарат Орнідазол-Астрафарм застосовують дітям відповідно рекомендацій щодо дозування, вказаних у розділі «Спосіб застосування та дози». 

При застосуванні високих доз препарату та у випадку лікування понад 10 днів рекомендується проводити клінічний та лабораторний моніторинг.

В осіб при наявності в анамнезі порушень з боку системи крові рекомендується контроль за лейкоцитами, особливо при проведенні повторних курсів лікування.

Посилення порушень з боку центральної або периферичної нервової системи можуть спостерігатися у період проведення лікування препаратом. У випадку периферичної нейропатії, порушень координації рухів (атаксії), запаморочення або затьмарення свідомості слід припинити лікування.

Може спостерігатися загострення кандидомікозу, яке вимагатиме відповідного лікування.

У випадку проведення гемодіалізу необхідно враховувати зменшення періоду напіввиведення та призначати додаткові дози препарату до або після гемодіалізу.

Концентрацію солей літію, креатиніну та концентрацію електролітів необхідно контролювати під час застосування терапії літієм.

Ефект інших лікарських засобів може бути підвищено або послаблено під час лікування препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

При застосуванні препарату Орнідазол-Астрафарм можливі такі прояви, як сонливість, ригідність, запаморочення, тремор, судоми, послаблення координації, тимчасова втрата свідомості. Можливість таких проявів необхідно враховувати для пацієнтів, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

На відміну від інших похідних нітроімідазолу, орнідазол не пригнічує альдегіддегідрогеназу і тому сумісний з алкоголем. Проте орнідазол посилює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду, що вимагає відповідної корекції їх дозування.

Орнідазол пролонгує міорелаксуючу дію векуронію броміду.

Сумісне застосування фенобарбіталу та інших індукторів ферментів знижує період циркуляції орнідазолу в сироватці крові, у той час як інгібітори ферментів (наприклад, циметидин) підвищують.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Орнідазол — протипротозойний та антибактеріальний засіб, похідне 5-нітроімідазолу. Активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamlia (Gardia intestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких як Bacteroides, Clostridium spp., Fusobacterium spp. та анаеробних коків.

За механізмом дії орнідазол — ДНК-тропний препарат із вибірковою активністю щодо мікроорганізмів, які мають ферментні системи, здатні відновлювати нітрогрупу і каталізувати взаємодію білків групи феридоксинів з нітросполуками. Після проникнення препарату в мікробну клітину механізм його дії обумовлений відновленням нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікроорганізму та активністю уже відновленого нітроімідазолу. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, викликаючи її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму препарату мають цитотоксичні властивості і порушують процеси клітинного дихання.

Фармакокінетика. Після внутрішнього застосування орнідазол швидко всмоктується у травному тракті. У середньому всмоктування становить 90%. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається в межах 3 годин.

Зв'язування орнідазолу з білками плазми крові становить приблизно 13%. Діюча речовина проникає у спинномозкову рідину, інші рідини організму та у тканини.

Концентрація орнідазолу в плазмі крові знаходиться у діапазоні 6–36 мг/л, тобто на рівні, який вважається оптимальним для різних показань до застосування препарату. Після багаторазового застосування доз у 500 мг та 1000 мг здоровим добровольцям через кожні 12 годин коефіцієнт кумуляції дорівнює 1,5–2,5.

Орнідазол метаболізується в печінці з утворенням, в основному, 2-гідроксиметил- та α-гідроксиметилметаболітів. Обидва метаболіти менш активні щодо Trichomonas vaginalis та анаеробних бактерій, ніж незмінений орнідазол.

Період напіввиведення становить приблизно 13 годин. Після одноразового застосування 85% дози виводиться протягом перших 5 днів, головним чином у вигляді метаболітів. Близько 4% прийнятої дози виводиться нирками у незміненому вигляді.

Порушення функції печінки

Період напіввиведення діючої речовини при цирозі печінки збільшується до 22 годин, кліренс зменшується (35 порівняно з 51 мл/хв) порівняно зі здоровими особами.

Порушення функції нирок

Фармакокінетика орнідазолу не змінюється при порушеннях функціонування нирок, тому дозу препарату змінювати не потрібно.

Орнідазол виводиться під час гемодіалізу. Перед початком проведення гемодіалізу необхідно застосувати додатково 500 мг орнідазолу, якщо добова доза становить 2 г на добу, або додатково 250 мг орнідазолу, якщо добова доза становить 1 г на добу.

Діти (у тому числі новонароджені)

Фармакокінетика орнідазолу у дітей (в тому числі новонароджених) подібна до фармакокінетики у дорослих.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули № 0 циліндричної форми з напівсферичними кінцями, корпус — білого кольору, кришечка — синього кольору. Вміст капсул — кристалічний порошок блідо-жовтого кольору.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері; по 1 блістеру в коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ «АСТРАФАРМ».

Місцезнаходження

Україна, 08132, Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 6.

Дата додавання: 12.12.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капсули в містах України

Вінниця 61.84 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 55.09 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Вінниця, вул. Антонова, 40А, тел.: +380432605106

Дніпро 62.32 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 55.09 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Дніпропетровськ, просп. Яворницького Дмитра, 60Б, тел.: +380675604628

Житомир 64.09 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 64.1 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Житомир, вул. Небесної Сотні, 16, тел.: +380412421636

Запоріжжя 60.28 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 55.09 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Запоріжжя, вул. Європейська, 5А, тел.: +380612287050

Івано-Франківск 57.89 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 54.4 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 45А, тел.: +380342718365

Київ 62.59 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 32.4 грн./уп.
«» Київ, вул. Янгеля Академіка, 2, тел.: +380444569030

Кропивницький 60.14 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 47.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Вокзальна, 37Б, тел.: +380522273428

Львів 54.74 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 54.4 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Львів, вул. Городоцька, 141/143, тел.: +380322382167

Миколаїв 61.89 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 55.09 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Миколаїв, вул. Чкалова, 91А, тел.: +380512769961

Одеса 57.97 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 52.2 грн./уп.
«АННУШКА» Одеса, вул. Пастера, 12, тел.: +380487040781

Полтава 61.42 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 54.4 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. Великотирнівська, 35/2, тел.: +380532611201

Рівне 62.16 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 55.09 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Суми 61.98 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 51.42 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Героїв Крут, 76/3, тел.: +380542637127

Тернопіль 60.58 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 55.09 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Ужгород 64.09 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 64.1 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Минайська, 34, тел.: +380312224778

Харків 56.9 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 50.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Людвіга Свободи, 31, тел.: +380730924586

Херсон 59.06 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 51.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Шенгелія, 4, тел.: +380552471006

Хмельницький 64.09 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 64.1 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Хмельницький, вул. Проскурівська, 21/31, тел.: +380382650495

Черкаси 60.98 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 54.4 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24

Чернігів 64.62 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 64.1 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Чернігів, просп. Перемоги, 10, тел.: +380462641132

Чернівці 62.29 грн./уп.

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ капс. 500 мг блістер № 10, Астрафарм ..... 55.09 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378