АНТИФЛУ таблетки

Сагмел

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. в/плівк. обол. блістер, № 12

Парацетамол 325 мг
Фенілефрину гідрохлорид 5 мг
Хлорфенаміну малеат 2 мг

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, натрію кроскармеллоза, кремнію діоксид, магнію силікат, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь, олія мінеральна, лак жовтий.

№  UA/4910/01/01 від 01.09.2016 до 01.09.2021Без рецептуC

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 таблетка містить 325 мг ацетамінофену, 5 мг фенілефрину гідрохлориду та 2 мг хлорфеніраміну малеату;

­до­по­м­іжні ­ре­чо­вини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота стеаринова, магнію силікат, магнію стеарат, гіпромелоза, поліетиленгліколь, олія мінеральна, барвник D&C жовтий № 10 лаковий (E 104).

Лікарська форма.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою. Таблетка у формі капсули, жовтого кольору, з прозорим плівковим покриттям та викарбуваним позначенням «Antiflu» з одного боку

Фармакотерапевтична група.

Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B E51.

Ацетамінофен має знеболювальний, жарознижувальний і слабкий протизапальний ефект. Механізм його дії полягає у пригніченні синтезу простагландинів та впливі на центр терморегуляції у гіпоталамусі.

Фенілефрину гідрохлорид — a-адреноміметик, який за рахунок судинозвужувальної дії зменшує набряк та гіперемію слизових оболонок верхніх дихальних шляхів та придаткових пазух носа.

Хлорфеніраміну малеат — це антигістамінний засіб з класу алкіламінів, блокатор Н1-гістамінергічних рецепторів. Має протиалергічну дію, усуває ринорею, сльозотечу та свербіж в очах і носі. Терапевтичний ефект розвивається протягом однієї години після перорального застосування та триває протягом 24 годин.

Складові препарату метаболізуються незалежно один від одного.

Після перорального застосування ацетамінофен всмоктується швидко, переважно у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Він швидко розподіляється у тканинах. Зв’язування з білками становить менше 10%. Ацетамінофен метаболізується переважно у печінці: більша частина зв’язується з глюкуроновою кислотою, менша — з сірчаною кислотою. Період напіврозпаду аце­та­мі­но­фе­ну становить 2–2,5 години. Він по­дов­жу­є­ть­ся в осіб із за­хво­рю­ван­ня­ми пе­чін­ки.

Ви­во­ди­ть­ся аце­та­мі­но­фен із се­чею (85% ра­зо­вої до­зи аце­та­мі­но­фе­ну ви­во­ди­ть­ся протя­гом 24 го­дин). Ви­ве­ден­ня іс­то­т­но по­гір­шу­є­ть­ся при по­ру­шен­нях ви­ді­ль­ної функції ни­рок, що мо­же при­зве­с­ти до на­ко­пи­чен­ня в ор­га­ні­з­мі аце­та­мі­но­фе­ну і продуктів йо­го ме­та­бо­лі­з­му. Період напіврозпаду хлор­фе­ні­ра­мі­ну ма­ле­а­ту становить 8 го­дин. Про­ду­к­ти ме­та­бо­лі­з­му і не­ме­та­бо­лі­зо­ва­на ча­с­ти­на пре­па­ра­ту ви­во­дя­ть­ся із сечею.

Фенілефрину гідрохлорид частково виводиться із сечею у незміненому вигляді, решта інактивується моноаміноксидазою в крові, печінці та інших тканинах. Неактивні продукти частково виводяться нирками, решта — печінкою у вигляді глюкуронідів.

Показання для застосування.

Симптоматичне лікування грипу, гострих респіраторних вірусних інфекцій та застуди з метою зниження температури, усунення головного болю, болю у м’язах та суглобах, набряку слизової оболонки дихальних шляхів.

Протипоказання.

Цей лікарський засіб протипоказаний у наступних випадках:

підвищена індивідуальна чутливість до інгредієнтів препарату;

виражені порушення функції печінки і нирок;

уроджений дефіцит глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази (про що свідчить гемолітична анемія);

синдром Жильберта (переміжна доброякісна жовтяниця, що виникає внаслідок дефіциту глюкуронілтрансферази);

порушення кровотворення;

захворювання крові;

виражена лейкопенія;

анемія;

тяжкі порушення серцевої провідності;

декомпенсована серцева недостатність;

виражений атеросклероз вінцевих судин;

тяжка форма ішемічної хвороби серця;

тяжка форма артеріальної гіпертензії;

бронхіальна астма;

виражена гіпербілірубінемія;

синдром Дубіна-Джонсона;

цукровий діабет;

гіпертиреоз;

закритокутова глаукома;

обструкція шийки сечового міхура;

пілородуоденальна обструкція;

виразкова хвороба шлунка у стадії загострення;

алкоголізм;

не застосовувати разом з інгібіторами моноаміноксидази (МАО) та протягом 2 тижнів після припинення застосування інгібіторів МАО.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Слід уникати одночасного застосування з іншими препаратами, призначеними для симптоматичного лікування застуди та грипу, лікарськими засобами, що містять парацетамол.

Цей лікарський засіб не рекомендується застосовувати одночасно з седативними, снодійними засобами або напоями, що містять алкоголь.

Препарат має призначати лікар тільки після оцінки співвідношення ризик/користь у наступних випадках:

артеріальна гіпертензія;

епілепсія;

аденома простати;

порушення серцевого ритму;

тиреотоксикоз;

розлади сечовипускання.

Якщо, за рекомендацією лікаря, препарат застосовують протягом тривалого періоду, необхідно здійснювати контроль функціонального стану печінки та картини периферичної крові.

Не перевищувати зазначену дозу.

Особам літнього віку препарат застосовувати з обережністю.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не рекомендується застосовувати лікарський засіб у період вагітності.

Жінкам під час прийому препарату слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Через можливість виникнення сонливості слід утриматися від керування транспортними засобами або роботи з механізмами протягом 4 годин після застосування препарату.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та діти старше 12 років: 2 таблетки як разова доза кожні 4 години. Запивати водою. Максимальну добову дозу, 12 таблеток протягом доби, не слід перевищувати.

Загальна тривалість лікування має бути не довше 5 днів. Подальше застосування можливе лише під наглядом лікаря.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12 років.

Передозування.

Симптомами передозування, обумовленими дією ацетамінофену, у перші 24 години є блідість шкіри, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. При прийомі великих доз можуть також спостерігатися порушення орієнтації, збудження, запаморочення і порушення сну. Помічалися також порушення серцевого ритму і панкреатит.

У поодиноких випадках після передозування ацетамінофену повідомлялося про гостру ниркову недостатність із гострим некрозом канальців, що може проявлятися сильним болем у ділянці попереку, гематурією, протеїнурією, і розвинутись навіть при відсутності тяжкого ураження печінки; нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз).

У тяжких випадках, особливо з одночасним вживанням алкоголю, може спостерігатися пошкодження печінки (гепатоцелюлярний некроз) та погіршення її функції, що може прогресувати до енцефалопатії, печінкової коми та летальних наслідків. Клінічні ознаки ушкодження печінки можуть не виявлятися протягом 12–48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. Ураження печінки у дорослого може розвинутись після вживання 10 г або більше парацетамолу та понад 150 мг/кг маси тіла — у дитини.

При тривалому застосуванні у високих дозах можливі апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія.

Невідкладна допомога: промивати шлунок слід протягом 6 годин після підозрюваного передозування ацетамінофену. Цитостатичні ефекти можуть бути зменшені шляхом введення метіоніну перорально або внутрішньовенним введенням цистеаміну або N-ацетилцистеїну протягом 8 годин після передозування.

Передозування, обумовлене дією фенілефрину та хлорфеніраміну малеату, може спричинити підвищене потовиділення, психомоторне збудження або пригнічення центральної нервової системи, головний біль, запаморочення, сонливість, порушення свідомості, порушення серцевого ритму, тахікардію, екстрасистолію, тремор, гіперрефлексію, судоми, нудоту, блювання, дратівливість, неспокій, підвищення артеріального тиску.

При передозуванні хлорфеніраміну малеату можуть спостерігатися атропіноподібні симптоми: мідріаз, фотофобія, сухість шкіри та слизових, підвищення температури тіла, атонія кишечнику. Пригнічення ЦНС супроводжується розладами дихання та порушеннями роботи серцево-судинної системи (зменшення частоти пульсу, зменшення артеріального тиску аж до судинної недостатності).

При передозуванні необхідна симптоматична терапія, при тяжкій гіпертензії — застосування α-адреноблокаторів.

Побічні ефекти.

У більшості випадків лікарський засіб переноситься добре.

У рідкісних випадках можуть спостерігатися наступні небажані ефекти після тривалого застосування у кількостях, що перевищують рекомендовані добові дози:

розлади з боку крові та лімфатичної системи — анемія, сульфгемоглобінемія та метгемоглобінемія (ціаноз, диспное, біль у ділянці серця), гемолітична анемія (у разі, якщо пацієнт має дефіцит глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази), тромбоцитопенія;

шлунково-кишкові розлади — печія, нудота, блювання, сухість у роті, дискомфорт і біль в епігастрії, гіперсалівація, зниження апетиту, запор, діарея, метеоризм;

порушення з боку гепатобіліарної системи — підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці, гепатонекроз (дозозалежний ефект);

порушення з боку ендокринної системи – гіпоглікемія аж до гіпоглікемічної коми;

порушення з боку імунної системи — реакції гіперчутливості, анафілаксія;

розлади з боку нервової системи — головний біль, слабкість, запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації, занепокоєність, відчуття страху, розлади сну (сонливість, безсоння), дискінезія, зміни поведінки, дратівливість або знервованість, тремор, сплутаність свідомості, депресивні стани, відчуття поколювання та важкості в кінцівках, шум у вухах, епілептичні напади, кома;

порушення з боку нирок та сечових шляхів – ниркова коліка та інтерстиціальний нефрит, затримка сечі та утруднення сечовипускання, асептична піурія;

з боку органа зору – порушення зору та акомодації, сухість очей, мідріаз;

порушення шкіри та підшкірних тканин – свербіж, висип на шкірі та слизових оболонках (еритема, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема (у тому числі синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєла);

розлади з боку серцево-судинної системи — тахікардія, рефлекторна брадикардія, задишка, біль у серці, підвищення артеріального тиску, аритмія, дистрофія міокарда (дозозалежний ефект при тривалому застосуванні);

розлади з боку дихальної системи — бронхоспазм у пацієнтів з гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти та інших НПЗЛЗ.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні з ацетамінофеном можуть спостерігатися наступні види взаємодій:

швидкість всмоктування ацетамінофену може збільшуватись при одночасному застосуванні з метоклопрамідом та домперідоном, зменшуватись — холестираміном;

може уповільнюватися виведення антибіотиків з організму;

барбітурати та алкоголь можуть посилити гепато- та нефротоксичність ацетамінофену, барбітурати знижують жарознижувальний ефект;

протисудомні препарати (фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), ізоніазид можуть посилювати гепатотоксичний вплив ацетамінофену;

тетрациклін збільшує ризик розвитку анемії та метгемоглобінемії, спричиненої ацетамінофеном;

може посилюватися ефект непрямих антикоагулянтів з підвищенням ризику кровотечі при тривалому регулярному застосуванні ацетамінофену;

може знижувати ефективність діуретиків;

антациди та їжа зменшують абсорбцію ацетамінофену.

Одночасне застосування Антифлу® з наступними лікарськими засобами може значно збільшити пригнічувальну дію хлорфеніраміну малеату:

снодійні засоби;

барбітурати;

заспокійливі засоби;

нейролептики;

транквілізатори;

анестетики;

наркотичні аналгетики;

алкоголь;

хлорфенірамін посилює антихолінергічну дію атропіну, спазмолітиків, трициклічних антидепресантів, протипаркінсонічних препаратів.

Фенілефрину гідрохлорид може зумовити розвиток гіпертонічного кризу або аритмії при одночасному застосуванні з іншими адреноміметиками або інгібіторами MAO, спричинити тяжку артеріальну гіпертензію при поєднанні з індометацином та бромокрептином. Алкалоїди раувольфії зменшують теапевтичний ефект фенілефрину гідрохлориду.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

12 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги та полівінілхлориду.

По 1 блістеру у картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Назва і місцезнаходження виробника.

Контракт Фармакал Корпорейшн / Contract Pharmacal Corporation

135 Адамс авеню, Хопог, Нью-Йорк 11788, США / 135 Adams Avenue, Hauppauge, New York, 11788, USA

Назва і місцезнаходження заявника.

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія / Bayer Consumer Care AG, Switzerland

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія / Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Дата додавання: 06.02.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на АНТИФЛУ таблетки в містах України

Вінниця 46.26 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 41.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 48.68 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Дніпропетровськ, бульв. Зоряний, 1А, тел.: +380503016544

Житомир 44.17 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 41.07 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 52, тел.: +380412463046

Запоріжжя 49.35 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 45.33 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Чорновола В'ячеслава, 60/1, тел.: +380342591403

Київ 53.02 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 41.37 грн./уп.
«САНІТАС» Київ, вул. Кибальчича Миколи, 19В, тел.: +380443324125

Кропивницький 44.84 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 9Д, тел.: +380503029243

Луцьк 43.69 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 54.17 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Симоненка Василя, 7, тел.: +380322340971

Миколаїв 45.67 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5

Одеса 53.49 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 43.43 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Полтава, вул. Європейська, 241А, тел.: +380532625403

Рівне 45.28 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380503097681

Суми 43.18 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 43.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 122, тел.: +380633625725

Тернопіль 49.63 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Живова, 23

Ужгород 46.31 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 46.13 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 43.62 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Покотилівка, вул. Незалежності, 58

Херсон 43.64 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Гончара Олеся, 19

Хмельницький 50.18 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 4/1

Черкаси 43.37 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях, 48А

Чернігів 49.52 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, вул. Музична, 2

Чернівці 48.7 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. блістер № 12, Байєр Консьюмер Кер ..... 42.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372514777