Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Від природи до доказової медицини

Цистит? Запалення нирок?

Камені нирок?

Канефрон® Н (BNO 1045)

  • бореться із запаленням
  • усуває спазми
  • нормалізує сечовипускання
  • запобігає загостренням*

Канефрон® H

(Canephron® N)
Виробник:

Склад і форма випуску

1 таблетка містить висушені лікарські рослини у вигляді порошку:
трави золототисячнику (Herba Centaurii)........................... 18 мг
кореня любистку (Radix Levistici)................................ 18 мг
листя розмарину (Folia Rosmarini)................................ 18 мг
Допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, лактози моногідрат, повідон, магнію стеарат, заліза оксид червоний (E172), рибофлавін (Е101), кальцію карбонат, декстрин, глюкози сироп, віск монтановий гліколевий, олія рицинова, сахароза, шелак, тальк, титану діоксид (Е171).
Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Компоненти, що входять до складу рослинного лікарського засобу, виявляють комплексну активність, що зумовлює протизапальну, антиоксидантну, спазмолітичну та знеболювальну дію. Також Канефрон® Н виявляє антибактеріальний та діуретичний ефекти, які зумовлені речовинами, що містяться в рослинних компонентах препарату.

Показання Канефрон H

для комплексного лікування запальних захворювань сечовивідних шляхів.

Профілактика утворення сечових каменів, у тому числі після їх видалення.

Застосування Канефрон H

таблетки. Якщо лікар не призначив інакше, препарат слід приймати дорослим та дітям віком від 12 років по 2 таблетки 3 рази на добу (загальна добова доза — 6 таблеток).

Таблетки слід ковтати не розжовуючи з достатньою кількістю рідини (наприклад склянка води).

Одночасно з прийомом препарату необхідно забезпечити вживання достатньої кількості рідини.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Якщо препарат переноситься добре, його можна призначати на тривалий термін.

Краплі. Якщо лікар не призначив інакше, препарат слід приймати дорослим та дітям віком від 12 років по 50 крапель 3 рази на добу (загальна добова доза — 150 крапель).

Дорослі краплі приймають, як правило, у нерозведеному вигляді. Якщо необхідно (наприклад гіркий смак для дітей), краплі приймати з додаванням будь-якої рідини. Перед вживанням збовтати! При накапуванні препарату флакон слід тримати вертикально.

Одночасно з прийомом препарату необхідно забезпечити вживання достатньої кількості рідини.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Якщо препарат переноситься добре, його можна призначати на тривалий термін.

Діти. Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 12 років.

Протипоказання

підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого компонента препарату або інших рослин сімейства Зонтичні (Apiaceae), наприклад аніс, фенхель, та анетолу (тобто компонента ефірних масел, що містять, наприклад, аніс і фенхель).

Пептична виразка.

Набряки внаслідок серцевої недостатності або порушення функції нирок та/або рекомендація лікаря щодо обмеження споживання рідини.

Побічна дія

часто трапляються порушення з боку травного тракту (нудота, блювання, діарея). Можуть виникати алергічні реакції в разі підвищеної чутливості до компонентів препарату, включаючи висип, кропив’янку, свербіж, гіперемію шкіри.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Особливості застосування

у разі подовження лихоманки, спазмів, появі крові у сечі, розладів сечовипускання та гострої затримки сечі необхідно негайно звернутися до лікаря.

Таблетки. Пацієнтам з непереносимістю деяких цукрів перед початком прийому таблеток Канефрон® Н слід проконсультуватися з лікарем.

Препарат не слід застосовувати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості фруктози, галактози, недостатністю лактази, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції або сахаразо-ізомальтазною недостатністю.

Примітка для хворих на цукровий діабет. 1 таблетка містить у середньому 0,02 хлібної одиниці (ХО).

Краплі. Під час зберігання препарату можливе помутніння або випадіння осаду, проте це не впливає на дію препарату. Цей лікарський засіб містить 19% етанолу. Препарат не слід приймати пацієнтам, які страждають на алкоголізм, а також пацієнтам, які завершили лікування від цієї патології. Вміст алкоголю у препараті необхідно враховувати при застосуванні пацієнтам з високим ризиком, наприклад із захворюваннями печінки, епілепсією, захворюваннями головного мозку.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність. Досвід спостережень за вагітними (300–1000 новонароджених) вказує на відсутність ризику розвитку вад плоду або фетальної/неонатальної токсичності таблеток Канефрон® Н.

В експериментальних дослідженнях не отримано жодних ознак репродуктивної токсичності.

Застосування таблеток Канефрон® Н під час вагітності можливе після консультації з лікарем.

Годування груддю. У зв’язку з відсутністю даних стосовно потрапляння препарату Канефрон® Н або його метаболітів у молоко матері, ризик для немовлят не може бути виключений. Тому препарат не слід застосовувати під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Препарат у рекомендованих дозах не впливає на здатність керувати транспортними засобами і працювати з іншими механізмами, але слід враховувати, що препарат у формі крапель містить етанол.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

у разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Передозування

випадки отруєння препаратом внаслідок його передозування невідомі. Терапія: симптоматична.

Умови зберігання

таблетки — в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Краплі — в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Канефрон H

Бронхопневмонія МКХ J18.9
Гострий нефритичний синдром з незначними гломерулярними порушеннями МКХ N00.0
Гострий тубулоінтерстиціальний нефрит МКХ N10
Гострий цистит МКХ N30.0
Інфекція сечового міхура при вагітності МКХ O23.1
Інший хронічний цистит МКХ N30.2
Інші хронічні тубулоінтерстиціальні нефрити МКХ N11.8
Інші цистити МКХ N30.8
Камені в сечовому міхурі МКХ N21.0
Камені нирки МКХ N20.0
Набряки вагітних МКХ O12.0
Необструктивний хронічний пієлонефрит, пов'язаний з рефлюксом МКХ N11.0
Неспецифічний уретрит МКХ N34.1
Ниркова колька МКХ N23
Пієліт вагітних (гестаційний) МКХ O23.0
Прееклампсія [нефропатія] середньої тяжкості МКХ O14.0
Урогенітальні інфекції МКХ N39.0
Хронічний інтерстиціальний цистит МКХ N30.1
Хронічний обструктивний пієлонефрит МКХ N11.1
Хронічний пієлонефрит МКХ N11.9
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2022

Коментарі

Филипп Александрович Бекало 15.05.2019 11:36
Лікувальні властивості препарату Канефрон Н зумовлені ефірними оліями, фенолкарбоновими кислотами, фталідами та гіркотами, що містяться в золотисячнику, любистку та розмарину. Ефірні олії сприяють вазодилатації в нирках, сприяючи поліпшенню кровопостання епітелію ниркових канальців. Цей ефект полягає в зниженні реабсорбції натрію та води. Діуретичну дію фенілкарбонових кислот можна пояснити осмотичним ефектом. При потраплянні в просвіт ниркових канальців ці кислоти створюють високий осмотичний тиск, при цьому значно знижується реабсорбція води та натрію. Внаслідок екскреції з організму надлишку рідини та натрію Канефрон Н сприяєзниженню артеріального тиску. Рослинні сечогінні діють дещо слабше та повільніше сучасних синтетичних препаратів, проте їх дія більш «м'яка». Протизапальна дія Канефрон Н за рахунок наявності розмаринової кислоти та виявляється в пригніченні синтезу медіаторів запалення (простагландинів, гістаміну, брадикініну, тощо) або уповільненням їх вивільнення та активації. Компоненти лікарських рослин, що входять до складу препарату Канефрон Н містять речовини, що чинять антимкробну дію. Слід відзначити, що Канефрон Н чинить комбіновану протизапальну та антибактеріальну дію, що має особливе значення в терапії хронічних процесів в нирках та сечовивідних шляхах. Встановлено, що Канефрон Н посилює екскрецію солей сечової кислоти. Ця дія лише частково пов'язана з діуретичним ефектом та досить специфічна. Посилення екскреціїї сечової кислоти перешкоджає утворенню в сечовивідних шляхах її кристалів, збільшенню наявних нефролітів та формуванню нових. При уратному нефролітіазі Канефрон Н залужнює дуже кислу сечу, препарат здатний підтримувати її рН в межах 6,2-6,8, що перешкоджає кристалізації сечової кислоти та уратів, утворенню уратних нефролітів, а при проведенні літолізу підвищує його ефективність. Спазмолітична дія Канефрона Н зумовлена флавоноїдами.
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko