0
UA | RU

ЕНДОФАЛЬК (ENDOFALK®)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Макрогол 335052,5 г
Калію хлорид0,185 г
Натрію хлорид1,4 г
Натрію гідрокарбонат0,715 г
Допоміжні речовини: сахарин натрію, ароматизатор апельсиновий, ароматизатор маракуї, кремній колоїдний безводний.
№ UA/4197/01/01 від 26.01.2021
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Ендофальк є сумішшю різних електролітів і макроголу для одержання ізотонічного р-ну для очищення кишечнику.

Фармакодинамічний ефект полягає в індукуванні діареї. Кишечник випорожнюється та очищується. Електроліти, що містяться в готовому для вживання р-ні, збалансовані так, щоб забезпечити припинення зворотного процесу абсорбції і секреції води та електролітів у травному тракті. Додавання високомолекулярного макроголу забезпечує ізоосмолярну концентрацію, для якої характерна концентрація часток, порівнянна з такою у плазмі крові. Це запобігає будь-якій суттєвій зміні рідини між просвітом кишечнику та васкулярною порожниною. Завдяки такому типу балансування та осмолярності вплив на баланс електролітів або рідини в організмі практично відсутній.

Фармакокінетика. Макрогол 3350 є інертним з’єднанням, яке піддається лише мінімальному поглинанню у ШКТ і не метаболізується. Мінімальна кількість макроголу 3350, <1% від введеної дози, виводиться з сечею.

Показання ЕНДОФАЛЬК

для очищення кишечнику перед колоноскопією.

Застосування ЕНДОФАЛЬК

для повного очищення кишечнику необхідно випити до 3, максимум до 4 л розчину Ендофальку. Один пакет відповідає ½ л розчину.

Розчин випивати порціями по 200‒300 мл кожні 10 хв, поки ректальні промивні води не стануть прозорими.

Зазвичай прийом препарату необхідно завершити за 4 год перед початком дослідження. Загальну необхідну кількість р-ну також можна прийняти увечері, напередодні дослідження, або ж частково ― увечері напередодні, а залишок ― наступного ранку, в день дослідження.

Пацієнти не повинні приймати будь-яку тверду їжу за 2‒3 год до прийому Ендофальку і до завершення дослідження.

Р-н готувати перед застосуванням, розчиняючи вміст 2 пакетів у 500 мл теплої або охолодженої кип’яченої води, і потім доводити об’єм до 1 л, додаючи воду. Щойно приготований готовий до вживання р-н можна помістити в холодильник, оскільки бажано застосовувати його охолодженим.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючих речовин, інших макроголів або одного з інгредієнтів, що входять до складу лікарського засобу.

Кишкова непрохідність або підозра на кишкову непрохідність, шлунково-кишкова обструкція, шлунково-кишкова перфорація, ризик шлунково-кишкової перфорації, карцинома та інші тяжкі запальні захворювання кишечнику (у тому числі виразковий коліт, хвороба Крона), токсичний мегаколон, порушення випорожнення шлунка.

Ендофальк не слід застосовувати хворим, які знаходяться у несвідомому або напівсвідомому стані, або хворим, схильним до аспірації чи відрижки, при загальній слабкості або порушенні ковтального рефлексу.

Побічна дія

Система органів Частота відповідно до Конвенції MedDRA
  Часто

(≥1/100 до <1/10)

Дуже часто

(≥1/10)

Шлунково-кишкові розлади Блювання, абдомінальні спазми, біль у животі та подразнення ануса Нудота, відчуття переповнення та здуття живота

Ці симптоми спостерігаються здебільшого внаслідок вживання відносно великої кількості рідини протягом короткого проміжку часу. Якщо наявні шлунково-кишкові симптоми, частоту прийому Ендофальку необхідно тимчасово зменшити або припинити прийом препарату до усунення симптомів.

Система органів Частота відповідно до Конвенції MedDRA
  Рідко

(≥1/1000 до <1/100)

Дуже рідко

(<1/10 000)

Загальні порушення Загальне нездужання та безсоння  
Серцеві порушення   Серцева аритмія, тахікардія та набряк легень
Лабораторні показники   У деяких пацієнтів може спостерігатися зниження рівня кальцію, калію, натрію у сироватці крові
Порушення з боку ЦНС   Неврологічні порушення як наслідок коливання електролітного балансу можуть призвести до легкої дезорієнтації або узагальнених нападів
Порушення імунної системи   Кропив’янка, ринорея, відчуття свербежу або дерматит (імовірно, алергічного походження), висипи, синдром Квінке, анафілактичний шок

У літературі наводяться дані про два випадки синдрому Мелорі ― Вейса, що спостерігався як результат блювання після вживання промивальних р-нів, які містять макрогол.

Особливості застосування

Ендофальк слід застосовувати лише під медичним наглядом хворим літнього віку, пацієнтам з рефлюкс-езофагітом або наявною серцевою аритмією з підозрюваною або підтвердженою синоатріальною блокадою або синдромом слабкості синусного вузла.

Пацієнтам з хронічними запальними захворюваннями кишечнику (окрім тяжкого перебігу і токсичного мегаколону) препарат слід застосовувати з обережністю, під наглядом лікаря.

Ендофальк не слід застосовувати хворим із серцевою недостатністю (III і IV ступінь за NYHA), нирковою недостатністю, захворюваннями печінки або ж хворим з вираженою дегідратацією, оскільки безпека застосування препарату у таких хворих досліджена недостатньо. Препарат необхідно застосовувати з обережністю пацієнтам з ризиком порушень водно-електролітного балансу (наприклад з порушенням функції печінки, нирок, при одночасному прийомі сечогінних засобів). Були зафіксовані поодинокі випадки порушень водно-електролітного балансу у пацієнтів групи ризику. У пацієнтів із серцевою або нирковою недостатністю може розвинутися гострий набряк легень у зв’язку з надмірним надходженням гідроксиду натрію.

Не можна додавати інші р-ни або добавки (зокрема цукор або ароматизатори, несумісні з розчином Ендофальку) до готового до перорального прийому розчину Ендофальку, тому що це може змінити осмолярність та електролітний склад або ж спричинити утворення сумішей газів у кишечнику.

Необхідно проводити моніторинг водно-електролітного балансу у пацієнтів групи ризику, включаючи пацієнтів літнього віку та ослаблених.

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Вагітність. Досвіду застосування препарату у період вагітності немає.

Період годування грудьми. Даних щодо проникнення макроголу 3350 у грудне молоко немає.

Макрогол 3350 слабко поглинається. Ендофальк можна застосовувати у період годування грудьми, якщо користь від застосування для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Діти. Ендофальк не слід застосовувати дітям, оскільки безпека застосування препарату в цій віковій групі пацієнтів не була належним чином вивчена.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Ендофальк не впливає на здатність керувати автомобілем або роботу з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

ліки, які застосовують перорально впродовж декількох годин до або під час прийому Ендофальку, можуть бути виведені зі ШКТ або ж їх поглинання може бути знижене чи повністю припинене. Це стосується, зокрема, лікарських засобів із відстроченим вивільненням. Якщо за життєвими показаннями ці ліки є абсолютно необхідними, слід уникати їх перорального застосування та застосовувати цей лікарській засіб (ці лікарські засоби) в іншій лікарській формі або знайти альтернативу.

Можлива взаємодія між макроголом і певними ензимними тестами (наприклад ELISA) при діагностичному дослідженні кишкової рідини, що була виведена.

Готовий р-н не можна змішувати з іншими р-нами або добавками.

Передозування

при передозуванні можлива тяжка діарея. У разі значного передозування можуть очікуватися порушення рідинного, електролітного і кислотно-лужного балансу. Необхідно проводити адекватне заміщення рідини та моніторинг сироваткових електролітів та значення рН.

Якщо виникає рідинний, електролітний або кислотно-лужний дисбаланс, необхідно також відновлювати електроліти та вживати заходів для відновлення кислотно-лужного балансу.

При аспірації може розвинутися токсичний легеневий набряк, який потребує негайних інтенсивних лікувальних заходів, включаючи вентиляцію легень під підвищеним тиском.

Умови зберігання

не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці. Готовий р-н придатний для використання впродовж 3 год, якщо він зберігається при температурі не вище 25 °С, або впродовж 48 год, якщо він зберігається при температурі 2‒8 °С (в холодильнику).

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 10.09.2021 р.
© Компендіум 2020
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko