ТЕТРАЦИКЛІНУ ГІДРОХЛОРИД (TETRACYCLINI HYDROCHLORIDUM)

ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ"

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 100 мг блістер, в пачці, №  20

Тетрациклін 100 мг

№  UA/3520/01/01 від 25.06.2015 до 25.06.2020За рецептомB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-06-25 р. № 382. Р.п. № UA/3520/01/01

Склад

діюча речовина: тетрациклін;

1 таблетка містить 100 мг тетрацикліну гідрохлориду в перерахуванні на 100% суху речовину;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, кальцію стеарат, тальк;

плівкоутворююче покриття: спирт полівініловий, макрогол/ПЕГ 3350, тальк (Е553b), титану діоксид (Е171), cпеціальний червоний АG (Е129), жовтий захід FCF (Е110).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Тетрацикліни.

Код АТС J01А А07.

Клінічні характеристики

Показання

Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами: бронхіт, пневмонія, гнійний плеврит, підгострий септичний ендокардит, бактеріальна і амебна дизентерія, коклюш, ангіна, скарлатина, гонорея, бруцельоз, туляремія, висипний і зворотний тиф, пситакоз, орнітоз, інфекції сечовивідних шляхів, хронічний холецистит, гнійний менінгіт, гнійні інфекції шкіри і м'яких тканин, холера.

Профілактика післяопераційних інфекцій.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до препарату і споріднених антибіотиків;
  • грибкові захворювання;
  • порушення функції печінки;
  • захворювання нирок;
  • системний червоний вовчак;
  • алопеція;
  • лейкопенія;
  • вагітність;
  • період годування груддю;
  • дитячий вік до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Тетрациклін приймають внутрішньо, під час або відразу після їди, запиваючи водою.

Звичайна разова доза для дорослих становить 200 мг (2 таблетки) кожні 6 годин. Вища добова доза — 2 г.

Дітям віком від 12 років — дози для дорослих, тобто по 200 мг (2 таблетки) 3–4 рази на день. Курс лікування становить 5–7 днів. Після нормалізації температури тіла і зникнення клінічних проявів захворювання препарат приймають ще 1–3 днi.

Побічні реакції

Алергічні реакції: висипання на шкірі (макулопапульозні висипання, кропив'янка), свербіж, еозинофілія, набряк Квінке; набряки обличчя та язика, перикардит, анафілаксія, анафілактоїдні реакції, гіперчутливість;

з боку травного тракту: печія, нудота, блювання, анорексія, біль у животі, діарея, запор, сухість у ротi, глосит, зміна кольору язика, дефекти зубної емалі, забарвлення зубів, зміна кольору зубної емалі у дітей (жовте або сіро-коричневе забарвлення зубів), панреатит, езофагіт, стоматит, гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, проктит, дисфагія, кишковий дисбактеріоз, рідше — псевдомембранозний коліт;

з боку нервової системи: запаморочення, головний біль, хитка хода, підвищення внурішньочерепного тиску, набряк зорового нерва;

з боку органів зору: зміни зору, світлобоязнь;

з боку кровотворної системи: нейтропенія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія, хвороба Мошкович;

шкіра та підшкірні тканини: фотосенсибілізація, почервоніння та лущення шкіри, пігментація шкіри, слизових оболонок, гіпертрофія язичкових сосочків, надмірний ріст грибів, кандидоз, свербіж заднього проходу і статевих органів;

з боку гепатобіліарної системи: може спостерігатись підвищення рівня трансаміназ, лужної фосфатази та білірубіну. Можливі ушкодження печінки з клінічними проявами (погане самопочуття, підвищення температури тіла та/або біль у правому підребер'ї, біль у шлунку, нудота, блювання, субектерічність склер). У зв'язку з цим доцільно періодично контролювати функцію печінки у пацієнтів, які приймають Тетрацикліну гідрохлорид.

Інше: біль у горлі, хрипота, порушення утворення кісткової тканини, уповільнення лінійного росту кісток (у дітей), зміни лабораторних показників (підвищення азоту сечовини, азотемія, гіперкреатинінемія), гіповітаміноз.

Передозування

Можливо посилення проявів описаних побічних явищ.

Лікування — симптоматична терапія.

Застосування в період вагітності та годування груддю.

Препарат протипоказано застосовувати жінкам під час вагітності. При застосуванні препарату в період годування груддю на час лікування годування груддю слід припинити.

Діти.

Дітям віком до 12 років препарат не призначають.

Особливості застосування

При порушенні функції нирок можливі кумуляцiя препарату і підвищення ризику розвитку побічних ефектів.

З обережністю призначають тетрациклін при лейкопенії.

Тетрациклін не слід приймати одночасно з молоком та іншими молочними продуктами, оскільки при цьому порушується абсорбція препарату.

У період лікування тетрацикліном необхідно старанно стежити за станом хворого. У разі появи ознак підвищеної чутливості до препарату і побічних реакцій прийом препарату припиняють, за необхідності призначають інший антибіотик (не групи тетрациклінів); при проявах симптомів кандидозу призначають протигрибкові препарати, вітаміни.

Призначати препарат дорослим у дозах менше 800 мг на добу недоцільно, оскільки крім недостатнього терапевтичного ефекту, можливий розвиток стійких до тетрацикліну форм мікроорганізмів.

У зв'язку з можливим розвитком фотосенсибілізації необхідно обмеження інсоляції.

При тривалому застосуванні слід проводити періодичний контроль функції нирок, печінки, органів кровотворення.

Може маскувати прояви сифілісу, у зв'язку з чим слід щомісяця проводити серологічний аналіз протягом 4 місяців.

Для профілактики гіповітамінозу слід призначати вітаміни групи В та К, пивні дріжджі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Немає даних про вплив препарату на здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарати, що містять іони металів (антациди, препарати заліза, магнiю, кальцію), утворюють з тетрацикліном неактивні хелати, у зв'язку з чим необхідно уникати їх одночасного призначення.

Слід уникати комбінації з пеніцилінами, цефалоспоринами, що мають бактерицидну дію і є антагоністами бактеріостатичних антибіотиків (у тому числі тетрацикліну).

Ретиноїди, такі як ацитретин, ізотретіонін і третіонін (для лікування акне) вимагають обережного застосування при одночасному прийомі з тетрацикліном.

При одночасному застосуванні з ретинолом можливий розвиток внутрішньочерепної гiпертензії. При одночасному застосуванні з холестираміном порушується всмоктування тетрацикліну.

Таблетки Тетрацикліну гідрохлориду можуть знизити ефективність оральних контрацептивів. Потрібно використовувати додаткові протизаплідні заходи при застосуванні тетрацикліну ще протягом 7 днів після припинення прийому препарату.

Комбінація тетрацикліну з олеандоміцином і еритроміцином вважається синергічною.

Потребує обережності застосування Тетрацикліну гідрохлориду разом з сечогінними засобами.

При одночасному прийомі з субсаліцилатом вісмуту знижується всмоктування тетрациклінів й зменшується їх біодоступність.

З обережністю призначають тетрациклін з препаратами для лікування діабету (інсулін, глібенкламід або гліклазид); разом із знеболювальними засобами (метоксифлуран); атовахоном та гепатотоксичними препаратами.

У зв'язку з пригніченням кишкової мікрофлори знижується протромбіновий індекс, що потребує корекції дози непрямих антикоагулянтів при їх прийомі разом з Тетрацикліну гідрохлоридом.

Хімотрипсин підвищує концентрацію та тривалість циркуляції тетрацикліну.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Бактеріостатичний антибіотик групи тетрациклінів широкого спектра дії. Діє за рахунок пригнічення синтезу білка внаслідок блокування зв'язування аміноацил-транспортної РНК (тРНК) з комплексом “інформаційна РНК (іРНК) рибосома”. Активний відносно грампозитивних (Staphylococcus spp., у тому числі тих, що продукують пеніциліназу; Streptococcus spp., у тому числі Streptococcus pneumoniae); Haemophilus influenzae, Listeria spp., Bacillus anthracis і грамнегативних мікроорганізмів (Neisseria gonorrhoeae, Bordetella pertussis, Escherichia coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp.), а також Ricketsia spp., Chlamydia spp., Mycoplasma spp., Treponema spp. Стійкі до дії препарату: Pseudomonas aeruginosa, Proteus spp., Serratia spp., більшість штамів Bacteroides spp. і грибів, дрібні віруси.

Фармакокінетика. При пероральному прийомі абсорбується 75–80% препарату, з білками плазми крові зв'язується 55–65%, максимальна концентрація у крові досягається через 2–3 години і становить 1,5–3,5 мг/л. У наступні 8 годин концентрація поступово знижується.

В організмі розподіляється нерівномірно: у максимальній концентрації міститься у печінці, нирках, легенях і в органах, багатих на елементи ретикулоендотеліальної системи (селезінці, лімфатичних вузлах).

Концентрація тетрацикліну у жовчі у 5–10 разів вища, ніж у сироватці крові. У тканинах щитоподібної та передміхурової залоз вміст препарату такий, як і у плазмі крові. У плевральній і асцитичній рідині, слині, грудному молоці концентрація препарату становить 60–100% його концентрації у плазмі крові. У великих кількостях накопичується у кістковій тканині. Погано проникає крізь гематоенцефалічний бар'єр. Проникає крізь плацентарний бар'єр і надходить у кров плода.

У печінці метаболізується 30–50%. У сечі визначається у високій концентрації через 2 години після прийому і зберігається протягом 6–12 годин. За перші 12 годин нирками екскретується 10–20% дози.

5–10% загальної дози виводиться з жовчю у кишечник, де відбувається часткове зворотне всмоктування (кишково-печінкова циркуляція), що сприяє тривалій циркуляції активної речовини в організмі.

Екскреція через кишечник при прийомі внутрішньо — 20–50%.

Період напіввиведення становить 8 годин.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою, від червоного до червоно-коричневого кольору.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 20 таблеток у блістері; по 20 таблеток у блістері, по 1 блістеру в пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ЗАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Дата додавання: 20.03.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ТЕТРАЦИКЛІНУ ГІДРОХЛОРИД в містах України

Вінниця 17.15 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 12.7 грн./уп.
«ДОКТОР ГАШЕ» Вінниця, перехр. 600-летия / Келецкая, 50/49, тел.: +380432560810

Дніпро 16.07 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.67 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Дніпропетровськ, вул. Велика Діївська, 40, тел.: +380567324320

Житомир 15.43 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 14.95 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Житомир, вул. Перемоги, 12, тел.: +380412472275

Запоріжжя 16.17 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 14.77 грн./уп.
«АПТЕКА ШАРА» Запоріжжя, вул. Маковського Спартака, 5, тел.: +380503414044

Івано-Франківск 15.59 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 14.06 грн./уп.
«ДОСВІД ДОВІРА ДОПОМОГА» Івано-Франківськ, вул. Максимовича, 15, тел.: +380342540420

Київ 17.92 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.07 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Київ, просп. Курбаса Леся, 4Б, тел.: +380443625001

Кропивницький 16.81 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 14.41 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 20, тел.: +380522367017

Луцьк 15.34 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.37 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Луцьк, вул. Ковельська, 47А, тел.: +380503086142

Львів 16.74 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.17 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Львів, вул. Любінська, 104, тел.: +380322401157

Миколаїв 15.86 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.62 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Озерна, 13Г, тел.: +380512584503

Одеса 16.77 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.55 грн./уп.
«АННУШКА» Лиманка, ж/м Радужный, 20, тел.: +380677417731

Полтава 15.67 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 14.1 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Полтава, вул. Мазепи Івана, 11, тел.: +380532680835

Рівне 16.34 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.76 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Рівне, вул. Базарна, 6, тел.: +380362620992

Суми 15.41 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.37 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Суми, вул. Кооперативна, 1, тел.: +380542770070

Тернопіль 17.64 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.06 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Живова, 7, тел.: +380504229204

Ужгород 14.88 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.17 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 15.97 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 12.24 грн./уп.
«АПТЕКА ВАШ КОНСУЛЬТАНТ» Харків, просп. Незалежності, 13, тел.: +380504685391

Херсон 16.06 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 14.69 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Алешки, вул. Пролетарська, 122Б, тел.: +380554246907

Хмельницький 17.81 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 14.41 грн./уп.
«АПТЕКА КОПІЙКА» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 16, тел.: +380382656845

Черкаси 15.15 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.3 грн./уп.
«АПТЕКА КОПІЙКА» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472555044

Чернігів 15.77 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 14.11 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462664404

Чернівці 18.19 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 100 мг блістер № 20, ПАО НПЦ "Борщаговский ХФЗ" ..... 15.17 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380372907068

Developed by Maxim Levchenko