КЛІОН-Д 100 (KLION-D 100)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки вагінальні стрип, № 10Ціни в аптеках
Міконазол
100 мг
Метронідазол
100 мг
Допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, кислота кремнієва, магнію стеарат, повідон, натрію гідрокарбонат, кислота винна, натрію карбоксиметиламінопектин, гідроксипропілметилцелюлоза, лактоза.
№ UA/3319/01/01 від 03.09.2015 до 03.09.2020
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Метронідазол є протитрихомонадним засобом для місцевого та системного застосування. Міконазолу нітрат є ефективним антимікотичним засобом, що впливає насамперед на дерматофіти і гриби роду кандида, крім того, має виражену бактеріостатичну дію проти окремих грампозитивних коків і бактерій при місцевій терапії.

Комбінований препарат показаний для інтравагінального застосування при інфекціях, спричинених трихомонадами, і для запобігання мікозам піхви, що часто розвиваються після застосування метронідазолу.

Препарат можна застосовувати при первинних мікозах піхви.

Фармакокінетика. При інтравагінальному застосуванні метронідазол і міконазолу нітрат всмоктуються у незначній кількості. За даними досліджень, рівень метронідазолу у сироватці крові становить <0,2 мкг/мл, рівень міконазолу нітрату — <0,3 мкг/мл.

Метронідазол при пероральному застосуванні зазвичай добре всмоктується і досягає Cmax у сироватці крові через 2–3 год. При однократному пероральному застосуванні у дозі 250 мг досягається Cmax у плазмі крові 5 мкг/мл, що визначається методом газової хроматографії. Біодоступність при пероральному застосуванні становить 100%. Має великий Vd і на <20% зв’язується з білками в плазмі крові. Метронідазол проникає у жовч і досягає таких же концентрацій, як і у плазмі крові.

Т½ з організму здорових добровольців у середньому становить 8 год. Метронідазол та його метаболіти 60–80% виділяються нирками, через кишечник виділяється 6–15% застосованої дози.

ПОКАЗАННЯ

місцеве лікування у жінок вагінальних інфекцій, спричинених трихомонадами та/чи грибками.

ЗАСТОСУВАННЯ

при трихомоніазі протягом 10 днів 1 раз на добу (ввечері перед сном) вводити глибоко у піхву 1 змочену водою вагінальну таблетку Кліон-Д 100. Одночасно протягом 10 днів призначити таблетки метронідазолу по 1 таблетці (250 мг) 2 рази на добу (вранці та ввечері) внутрішньо під час або одразу після їди. Таблетки ковтати цілими, не розжовуючи.

Доцільно одночасно проводити лікування статевого партнера таблетками метронідазолу для прийому внутрішньо.

За необхідності курс лікування можна повторити.

При кандидозному вульвовагініті 1 змочену водою вагінальну таблетку Кліон-Д 100 вводити глибоко у піхву протягом 10 днів 1 раз на добу (ввечері перед сном).

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до діючих або до будь-яких допоміжних речовин препарату. І триместр вагітності, період годування грудьми. Гіперчутливість до похідних імідазолу. Не рекомендується призначати у комбінації з дисульфірамом або алкоголем (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

ПОБІЧНА ДІЯ

повідомлялося про подразнення слизової оболонки піхви та відчуття дискомфорту у місці застосування та реакції підвищеної чутливості.

Побічні реакції, пов’язані з метронідазолом

При одночасному застосуванні з пероральним метронідазолом можуть виникнути такі побічні реакції:

Інфекції та інвазії: грибкова суперінфекція (наприклад кандидоз).

З боку крові та лімфатичної системи: агранулоцитоз, нейтропенія, тромбоцитопенія, панцитопенія, лейкопенія.

З боку імунної системи: ангіодема, анафілактичний шок.

З боку харчування та обміну речовин: зниження апетиту.

Психічні порушення: галюцинації, сплутаність свідомості, пригнічений настрій.

З боку ЦНС: головний біль, судоми, сонливість, запаморочення, енцефалопатія (наприклад сплутаність свідомості, підвищення температури тіла, підвищена чутливість до світла, кривошия, галюцинації, параліч, розлади зору та руху) та підгострий мозочковий синдром (наприклад атаксія (порушення координації), дизартрія, порушення ходи, ністагм, тремор), які можуть минати після припинення прийому препарату; асептичний менінгіт, смакові розлади (металевий присмак у роті).

Під час інтенсивної та/чи тривалої терапії метронідазолом може виникнути периферична сенсорна нейропатія (гіпестезія).

З боку органа зору: тимчасові порушення зору, такі як диплопія та міопія, розмите зображення, зниження гостроти зору, зміни у сприйнятті кольорів, оптична нейропатія/неврит.

З боку ШКТ: біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, кишкові коліки, діарея, запалення слизової оболонки ротової порожнини, глосит із сухістю у роті, стоматит, анорексія, обкладений язик; випадки панкреатиту, які мають оборотний характер при відміні препарату.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення активності печінкових ферментів (АсАТ, АлАТ, ЛФ), холестатичний або змішаний гепатит, гепатоцелюлярні ураження печінки, жовтяниця. Випадки печінкової недостатності, що потребували трансплантації печінки у пацієнтів, які лікувалися метронідазолом у поєднанні з іншими антибіотиками.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: припливи з гіперемією, свербіж шкіри, висипання, кропив’янка, поодинокі випадки пустульозного висипу і мультиформної еритеми.

Лабораторні показники: потемніння сечі (спричиняє метаболіт метронідазолу, немає клінічного значення).

З боку опорно-рухового апарату і сполучної тканини: міалгія, артралгія.

Системні порушення та порушення у місці введення: подразнення у місці введення, пірексія.

Побічні реакції, пов’язані з міконазолом: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк; анафілактичний шок.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

метронідазол не повинен призначатися протягом більше ніж 10 днів та не частіше 2 або 3 разів на рік.

Під час лікування препаратом і протягом не менше ніж 1 дня після завершення лікування заборонено вживати алкогольні напої та рекомендується утриматися від статевих стосунків.

За відсутності задовільного ефекту рекомендується провести системну антитрихомонозну або протигрибкову терапію.

Існує можливість персистування гонококової інфекції після елімінації трихомонадної інфекції.

У пацієнтів, яким проводять гемодіаліз, метронідазол та його метаболіти виводяться протягом 8 год проведення гемодіалізу, тому метронідазол слід приймати відразу ж після проведення гемодіалізу.

Не потрібно змінювати дозу у пацієнтів із нирковою недостатністю, яким проводять перитонеальний діаліз.

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам із печінковою енцефалопатією. У осіб з печінковою енцефалопатією добову дозу необхідно знизити на третину і можна застосовувати 1 раз на добу.

У разі місцевої підвищеної чутливості слизової оболонки піхви лікування слід припинити.

Тривале застосування препарату потребує контролю формули крові. Якщо у пацієнтки розвивається лейкопенія, важливо ретельно зіставити очікувану користь від продовження лікування з можливим ризиком. Необхідно пам’ятати про ризик погіршення неврологічного статусу пацієнток із тяжкими, хронічними або гострими неврологічними захворюваннями при лікуванні метронідазолом.

Пацієнтам із перманентними або прогресуючими нейропатіями метронідазол слід призначати дуже обережно.

Необхідно припинити лікування при появі атаксії, запаморочення, галюцинацій та при погіршенні неврологічного статусу хворого.

Метронідазол здатний іммобілізувати трепонеми, що призводить до хибнопозитивного результату тесту Нельсона.

Застосовувати з обережністю хворим на цукровий діабет з порушенням мікроциркуляції.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми

У І триместр вагітності застосовувати препарат протипоказано.

Метронідазол проникає через плацентарний бар’єр і швидко потрапляє у кровотік плода.

Досліджень у вагітних не проводили.

На підставі проведеного метааналізу досліджень при введенні метронідазолу у І триместр вагітності зроблено висновок, що збільшення негативного впливу на плід не відзначалося. Але незважаючи на це, метронідазол у ІІ–ІІІ триместр вагітності можна призначати тільки після ретельної оцінки очікуваних переваг і негативних наслідків застосування препарату.

Годування грудьми. Перорально застосований метронідазол виявляється у грудному молоці у концентрації, рівній його концентрації у плазмі крові. Він може надавати грудному молоку гіркий присмак. Щоб уникнути негативної дії препарату на дитину, слід припинити годування грудьми на період лікування і після припинення курсу ще на 1–2 доби.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботу з іншими механізмами. Застосування вагінальних таблеток Кліон-Д 100 не впливає на керування транспортними засобами чи роботу з іншими механізмами, але при одночасному прийомі з пероральним метронідазолом пацієнти повинні знати про потенційну можливість виникнення запаморочення, галюцинацій, судом, що можуть вплинути на керування транспортними засобами чи роботу зі складними механізмами.

Діти. Лікарська форма призначена для застосування у дорослих.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

відсутні дані щодо взаємодії при вагінальному застосуванні метронідазолу та міконазолу нітрату з іншими лікарськими засобами.

При одночасному застосуванні вагінальної таблетки, що містить метронідазол та міконазол нітрат, з пероральним метронідазолом можливі:

– посилення дії пероральних антикоагулянтних препаратів. Підвищується ризик геморагічних ускладнень внаслідок сповільнення їхнього метаболізму у печінці. Необхідно здійснювати спостереження за рівнями міжнародного нормалізованого відношення (МНВ). Рекомендується коригування дози перорального антикоагулянту під час прийому метронідазолу та протягом 8 днів після його відміни;

– зміна МНВ: у пацієнтів, які отримували антибактеріальну терапію, реєстрували численні випадки посилення активності пероральних антикоагулянтів. При цьому факторами ризику, що зумовлюють схильність до такого ускладнення, є наявність інфекції чи вираженого запалення, вік пацієнта і загальний стан його здоров’я. У цих обставинах складно визначити, якою мірою на порушення рівноваги МНВ впливає сама інфекція чи її лікування. Проте деякі класи антибіотиків відіграють при цьому більшу роль, зокрема фторхінолони, макроліди, цикліни, ко-тримоксазол і деякі цефалоспорини;

– індуктори ферментів (наприклад фенітоїн, фенобарбітал) можуть пришвидшити виведення метронідазолу, що призведе до зниження його рівня у плазмі крові з одночасним підвищенням кліренсу фенітоїну;

– інгібітори ферментів (наприклад циметидин) можуть збільшити Т½, знижувати кліренс метронідазолу;

– одночасне вживання алкогольних напоїв спричиняє побічні реакції, подібні до дисульфіраму (спазматичний біль у животі, нудота, блювання, головний біль, почервоніння шкіри);

– літій: необхідно перевіряти концентрації у плазмі крові літію, креатиніну та електролітів у пацієнтів, які приймають літій та метронідазол одночасно.

– протипоказано одночасне застосування з дисульфірамом (повідомлялося про випадки гострих транзиторних розладів із маренням, а також адитивної дії, що може спричинити адитивний ефект, психотичні стани, сплутаність свідомості);

– одночасне введення циклоспорину з метронідазолом може призвести до підвищення рівня циклоспорину у плазмі крові, що потребує лабораторного контролю (визначення рівня циклоспорину у плазмі крові);

– метронідазол знижує кліренс 5-фторурацилу, у зв’язку з чим підвищується його токсичність;

– бусульфан: метронідазол може підвищувати рівні бусульфану у плазмі крові, що може призвести до значного токсичного впливу бусульфану;

– метронідазол може спричиняти вплив на результати досліджень біохімічних показників сироватки крові, таких як АсАТ, АлАТ, ЛДГ, глюкозо-гексокіназа і рівні ТГ.

При системному застосуванні міконазол інгібує цитохром Р450 СУР ЗА4/2С9 та пригнічує метаболізм лікарських засобів, що метаболізуються за допомогою цих ферментів. У зв’язку з обмеженою системною доступністю клінічно значущі взаємодії рідкісні. Проте препарат слід застосовувати з обережністю одночасно з пероральними антикоагулянтами (наприклад варфарин) та контролювати антикоагулянтний ефект.

При одночасному застосуванні міконазолу з гіпоглікемічними засобами — похідними сечовини або фенітоїном можливе посилення дії останніх.

Не рекомендується одночасне застосування препарату з іншими топічними формами лікарських засобів.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

препарат призначений винятково для вагінального застосування. При випадковому прийомі внутрішньо у високій дозі показане промивання шлунка.

При появі симптомів передозування (лейкопенія, нейропатія, нудота, блювання, атаксія і легка дезорієнтація) проводити лише симптоматичну терапію (промивання шлунка, застосування активованого вугілля, проведення гемодіалізу), оскільки метронідазол не має специфічного антидоту. Метронідазол і його метаболіти добре елімінуються за допомогою гемодіалізу.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці для захисту від впливу світла та вологи. Препарат зберігати в недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 21.02.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на КЛІОН-Д 100 в містах України

Вінниця 207.61 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 161.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 204.99 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 161.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, просп. Героїв, 37, тел.: +380567137505

Житомир 197.56 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 154.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Вітрука, 32, тел.: +380632088085

Запоріжжя 204.77 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 175.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 222.79 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 166.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +380342559348

Київ 222.88 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 158.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Гагаріна Юрія, 2/35, тел.: +380445311467

Кропивницький 196.77 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 173.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 205.53 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 170.9 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Відродження, 13, тел.: +380504381995

Львів 224.22 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 173.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953

Миколаїв 208.01 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 160.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903

Одеса 224.69 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 163.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Новощепний ряд, 11, тел.: +380487254455

Полтава 203.35 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 182.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 218.83 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 173.9 грн./уп.
«РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Базарна, 8, тел.: +380503755871

Суми 205.23 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 174.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 1, тел.: +380542620706

Тернопіль 217.73 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 174.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 221.45 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 160.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 199.55 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 167.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +380577730479

Херсон 211.52 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 186 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 223.54 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 164.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 206.48 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 176.2 грн./уп.
«МЕДІТ-М» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 335, тел.: +380472736729

Чернігів 199.44 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 164.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Рокоссовського, 37, тел.: +380462234204

Чернівці 206.82 грн./уп.

КЛІОН-Д 100 табл. вагінал. стрип № 10, Gedeon Richter ..... 165.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 178, тел.: +380372513610

Developed by Maxim Levchenko