КЕТОТИФЕН таблетки

Лекхім-Харків

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. 0,001 г блістер, в пачці, № 10, № 30

Кетотифену фумарат 0.001 г

№  UA/3317/01/01 від 15.01.2015 до 15.01.2020За рецептомB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-01-15 р. № 11. Р.п. № UA/3317/01/01

Склад

діюча речовина: кетотифен;

1 таблетка містить кетотифену (у вигляді кетотифену гідрофумарату) — 1 мг (0,001 г);

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні препарати для системного застосування. Кетотифен.

Код АТХ

R06A X17.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Кетотифен належить до групи циклогептотіофенонів і має виражений антигістамінний ефект. Він належить до групи небронходилатуючих протиастматичних засобів. Механізм його дії пов’язаний з гальмуванням вивільнення гістаміну та інших медіаторів мастацитами, з блокуванням гістамінових Н1-рецепторів і пригніченням ферменту фосфодіестерази, у результаті чого підвищується рівень цАМФ в опасистих клітинах. Пригнічує ефекти ТАФ (тромбоцито-активуючого фактора). При самостійному застосуванні не купірує напади бронхіальної астми, а попереджує їх появу і призводить до скорочення їх тривалості та інтенсивності, при цьому у деяких випадках вони повністю зникають.

Фармакокінетика.

Майже повністю всмоктується з травного тракту. Максимальний плазмовий рівень досягається через 2–4 години. Рівноважний стан досягається після прийому мінімальної добової дози, яка становить 2 мг. Зв’язується з білками плазми крові приблизно на 75%. Об’єм розподілу — 2,7 л/кг.

Близько 60% прийнятої дози метаболізується у печінці трьома шляхами (деметилювання,

N-окислення, N-глюкурокон’югація) до таких метаболітів: кетотифен-N-глюкуронід (фармакологічно неактивний), норкетотифен (з фармакологічною активністю, подібною до активності незміненого кетотифену), N-оксид кетотифен і 10-гідроксикетотифен (з невідомою фармакологічною активністю).

Виводиться біфазно, з коротким періодом напіввиведення від 3 до 5 годин і тривалішим — 21 година. Близько 1% виділяється у незміненому стані з сечею протягом 48 годин, 60–70% — у формі метаболітів.

Клінічні характеристики

Показання

Профілактичне лікування бронхіальної астми, особливо атопічної.

Симптоматичне лікування алергічних станів, включаючи алергічний риніт і кон’юнктивіт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до кетотифену або до інших компонентів препарату.

Уникати одночасного застосування кетотифену і пероральних протидіабетичних засобів (ризик розвитку оборотної тромбоцитопенії) до того часу, доки цей феномен не буде достатньо вивчений.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні кетотифену і пероральних протидіабетичних засобів існує ризик розвитку оборотної тромбоцитопенії, тому такої комбінації лікарських засобів слід уникати.

При одночасному застосуванні атропіну, засобів з атропіноподібною дією і кетотифену підвищується ризик виникнення побічних дій, таких як затримка сечі, констипація, сухість у роті.

Кетотифен може потенціювати ефекти інших лікарських засобів, які пригнічують центральну нервову систему (седативні, снодійні).

Одночасне застосування кетотифену з іншими антигістамінними засобами може призвести до взаємного потенціювання їхніх ефектів.

Етанол посилює депресивний ефект кетотифену на центральну нервову систему.

Особливості застосування

Препарат неефективний при лікуванні гострої алергічної реакції та нападів ядухи при астмі.

Максимальний терапевтичний ефект препарату настає після кількох тижнів систематичного прийому.

Нормалізація функції гіпофіз-наднирковозалозної системи може тривати до 1 року. Тому у перші тижні застосування кетотифену попереднє лікування рекомендується продовжувати і відміняти його поступово та тривалий час.

На початку тривалого лікування кетотифеном не можна раптово припиняти лікування іншими протиастматичними препаратами, особливо кортикостероїдами. У пацієнтів зі стероїдною залежністю може спостерігатися розвиток адренокортикальної недостатності.

У випадку інтеркурентної інфекції необхідно проводити специфічну протиінфекційну терапію.

При лікуванні препаратом необхідно перебувати під наглядом лікаря, враховуючи можливість виникнення судом.

Кетотифен слід обережно призначати пацієнтам з епілепсією в анамнезі через можливість зниження судомного порога при лікуванні препаратом.

Під час лікування кетотифеном не слід вживати алкоголь, оскільки він посилює депресивний ефект кетотифену на центральну нервову систему.

Слід припинити прийом препарату за 10–14 днів до проведення шкірних тестів для визначення алергії.

Якщо необхідно припинити лікування кетотифеном, дозу поступово слід зменшувати протягом 2–4 тижнів, щоб запобігти повторному виникненню симптомів астми.

Слід додержуватися обережності при застосуванні Кетотифену пацієнтам із порушенням функції печінки.

Враховуючи, що одночасне застосування з пероральними гіпоглікемічними препаратами може спричинити тромбоцитопенію, слід уникати такої комбінації препаратів або ретельно контролювати рівень тромбоцитів, якщо рекомендовано саме таке лікування.

Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Оскільки контрольовані клінічні дослідження у вагітних не проводилися, застосування препарату Кетотифен можливе тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Кетотифен проникає у грудне молоко, тому жінкам у разі необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

На початку лікування препарат Кетотифен може уповільнити швидкість реакцій, що вимагає від пацієнта підвищеної обережності під час керування транспортними засобами та роботи з автоматизованими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Таблетки приймати внутрішньо під час їди, запиваючи водою.

Дозування.

Дорослим: по 1 таблетці (1 мг) 2 рази на добу, вранці та ввечері під час їди. Пацієнтам, у яких спостерігається значний седативний ефект, що настає у перші дні застосування препарату, слід приймати Кетотифен по 1 таблетці на добу тільки ввечері.

У разі необхідності добову дозу можна збільшити до 4 мг, тобто по 2 таблетки 2 рази на добу. При застосуванні більш високої дози можна очікувати скорішого настання терапевтичного ефекту.

Діти віком від 3 років: по 1 таблетці (1 мг) 2 рази на добу, вранці та ввечері, під час їди.

Пацієнти літнього віку: немає особливих рекомендацій для пацієнтів літнього віку.

Тривалість лікування.

Лікування є тривалим, при цьому терапевтичний ефект отримується після кількох тижнів терапії. Лікування має тривати не менше 2–3 місяців, особливо у пацієнтів, у яких не спостерігалося покращання самопочуття у перші тижні.

Супроводжувальна бронходилататорна терапія: застосування кетотифену одночасно з бронходилататорами може зменшити частоту застосування бронходилататорів.

Припинення терапії.

Припиняти лікування кетотифеном слід поступово, протягом 2–4 тижнів, щоб уникнути ризику рецидивів астматичних симптомів.

Діти.

Застосовувати дітям віком від 3 років.

Дітям віком до 3 років препарат призначати в іншій лікарській формі.

Передозування

Симптоми: можливі значні порушення психомоторної реакції, сонливість до вираженої седації, головний біль, дезорієнтація, тахікардія, зниження артеріального тиску, кома (особливо у дітей), симптоми збудження нервової системи, у тому числі судоми.

Також спостерігаються брадикардія, аритмія, пригнічення функції центру дихання, ністагм.

У випадку виникнення вищезазначених симптомів пацієнта слід ретельно обстежити.

Лікування: загальні заходи для усунення нерезорбованої кількості лікарського засобу з травного тракту: викликати блювання, промити шлунок. Застосування активованого вугілля може мати сприятливу дію. У разі необхідності рекомендується проведення симптоматичного лікування і моніторинг серцево-судинної та дихальної систем. При станах збудження можна застосовувати барбітурати короткої дії або бензодіазепини.

Побічні реакції

Інфекції та інвазії: цистит.

З боку імунної системи: шкірні висипання, тяжкі шкірні реакції, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона.

Метаболічні порушення: збільшення маси тіла через підвищення апетиту.

Психічні порушення: психомоторне збудження, дратівливість, безсоння, неспокій, нервозність, дезорієнтація, сонливість.

З боку нервової системи: запаморочення, седативний ефект, судоми.

З боку травного тракту: сухість у роті, біль у шлунку, запор, нудота, блювання, диспептичні розлади.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня печінкових ферментів, гепатит.

З боку сечовидільної системи: дизурія

На початку лікування можуть з’явитися сухість у роті і запаморочення, але вони зазвичай проходять спонтанно у ході лікування. Рідко спостерігаються симптоми стимуляції ЦНС, такі як збудження, дратівливість, безсоння і занепокоєння, особливо у дітей.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, по 1 або 3 блістери у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

АТ «Лекхім-Харків».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 61115, м. Харків, вул. сімнадцятого Партз’їзду, буд. 36.

Дата додавання: 06.12.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на КЕТОТИФЕН таблетки в містах України

Вінниця 16.34 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 11.4 грн./уп.
«ДОКТОР ГАШЕ» Вінниця, перехр. 600-летия / Келецкая, 50/49, тел.: +380432560810

Дніпро 13.65 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.18 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпропетровськ, пл. Вокзальна, 1, тел.: +380562367919

Житомир 14.2 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 10.93 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Чуднівська, 96, тел.: +380412463046

Запоріжжя 17.27 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.05 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Запоріжжя, вул. Європейська, 5А, тел.: +380612287050

Івано-Франківск 16.98 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.05 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Івано-Франківськ, вул. Гаркуши Іллі, 24, тел.: +380675604635

Київ 15.53 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 10.19 грн./уп.
«САНІТАС» Київ, наб. Русанівська, 4

Кропивницький 16.91 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 14.25 грн./уп.
«ІНКОПМАРК МЕДСЕРВІС» Кіровоград, вул. Дніпровська, 93, тел.: +380522275701

Луцьк 17.2 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 14 грн./уп.
«D.S.» Луцьк, вул. Станіславського, 50, тел.: +380322262801

Львів 14.74 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.7 грн./уп.
«D.S.» Львів, вул. Шевченка Тараса, 17

Миколаїв 14.33 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.49 грн./уп.
«КАПІТЕЛЬ-МИКОЛАЇВ» Миколаїв, вул. Веселинівська, 10, тел.: +380512727473

Одеса 14.8 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 11.2 грн./уп.
«САНІТАС» Одеса, вул. Княжеська, 30, тел.: +380412463046

Полтава 19.14 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.05 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Полтава, вул. Дмітрієва Миколи, 6Д, тел.: +380532625085

Рівне 16.46 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.05 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Суми 16.04 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 11.17 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Харківська, 4, тел.: +380542652717

Тернопіль 15.88 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 13 грн./уп.
«ШИПШИНА» Тернопіль, вул. Київська, 5, тел.: +380352511967

Ужгород 14.73 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 13.15 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Капушанська, 168

Харків 19.48 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 11.17 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Харків, вул. Пушкінська, 20, тел.: +380577641831

Херсон 14.27 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.05 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Херсон, вул. Привокзальна, 1, тел.: +380552701250

Хмельницький 15 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.1 грн./уп.
«ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА ПЕРША АПТЕКА» Хмельницький, вул. Козацька, 54, тел.: +380382640747

Черкаси 14.63 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.05 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Черкаси, вул. Дашковича Остафія, 19, тел.: +380472590164

Чернігів 17.75 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 15.01 грн./уп.
«БУДЬТЕ ЗДОРОВІ» Новоселівка, вул. Шевченка, 58, тел.: +380631161689

Чернівці 14.6 грн./уп.

КЕТОТИФЕН табл. 0.001 г блістер № 30, Лекхим-Харьков ..... 12.75 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Руська, 185Б