ГРИППОСТАД® РИНО (GRIPPOSTAD® RHINO)

Stada

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ГРИППОСТАД® РИНО 0,05% НАЗАЛЬНІ КРАПЛІ
краплі назальні, розчин 0,05 % флакон 10 мл, № 1
Ксилометазоліну гідрохлорид
0,05 %
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, лимонної кислоти моногідрат, гліцерол, натрію цитрат, вода очищена.
№ UA/3090/02/02 від 13.01.2016 до 13.01.2021
B
ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНІ КРАПЛІ
краплі назальні, розчин 0,1 % флакон 10 мл, № 1
Ксилометазоліну гідрохлорид
0,1 %
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, лимонної кислоти моногідрат, гліцерол, натрію цитрат, вода очищена.
№ UA/3090/02/01 від 13.01.2016 до 13.01.2021
B
ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ
спрей назальний, розчин 0,1 % флакон 10 мл, № 1
Ксилометазоліну гідрохлорид
0,1 %
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, лимонної кислоти моногідрат, гліцерол, натрію цитрат, вода очищена.
№ UA/3090/01/01 від 18.12.2015 до 18.12.2020
B

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Гриппостад Рино — простий однокомпонентний препарат, призначений для полегшення стану при застудних захворюваннях, зокрема при закладеності носа або нежитю. Він належить до категорії деконгестантів, тобто протинабрякових засобів. Тому основний принцип його дії зводиться до зменшення набряку слизової оболонки носа та кількості секретованого слизу за рахунок локального спазму підслизових судин та зниження капілярного кровотоку (Wight R.G., 1989).

Гриппостад Рино випускається як у формі крапель, так і спрею, що робить його зручним для застосування у різних категорій пацієнтів. У якості діючої речовини у препараті використовується ксилометазоліну гідрохлорид у кількості 0,5 мг на 1 мл, що відповідає концентрації розчину 0,05% (інструкція МОЗ України) або 1 мг на 1 мл — відповідно 0,1%. Таке дозування препарату (0,5 мг на 1 мл) дозволяє застосовувати його як у дітей віком від 1 року, так і в дорослих із підвищеною чутливістю до діючої речовини.

Фармакодинаміка

Ксилометазоліну гідрохлорид належить до альфа-адренергічних симпатоміметиків, похідних імідазолу. Його судинозвужувальна дія реалізується через механізм безпосереднього збудження альфа-адренорецепторів, яких сьогодні відомо 6 підтипів. Ксилометазоліну гідрохлорид має більшу афінність до цих рецепторів, ніж адреналін та норадреналін, тому більш ефективний при локальному нанесенні (Haenish B., 2010). При цьому відчутно зменшується набряк слизової оболонки носоглотки, відновлюється прохідність верхніх дихальних шляхів та покращується дренаж слизу/ексудату. За рахунок зменшення набряку слизової оболонки в приносових пазухах зменшується подразнення локальних барорецепторів, що сприяє суб’єктивному зменшенню вираженості головного болю та тяжкості у ділянці лоба та вилиць (Eccles R., 2010). Відновлення носового дихання сприяє нормалізації газообміну. Таким чином, Гриппостад Рино, як й інші деконгестанти, може застосовуватися для симптоматичної монотерапії при гострих респіраторних захворюваннях (Deckx L., 2016). Ксилометазоліну гідрохлорид має властивість сповільнювати частоту перистальтичних рухів війчастого епітелію, що вистеляє порожнину носа (Curtis L.N., 1992).

Фармакокінетика

Дія препарату розвивається через 5–10 хв після нанесення на слизову оболонку носа і триває протягом 6–8 год. При сильному запальному процесі у верхніх дихальних шляхах тривалість ефекту може зменшуватися.

Препарат всмоктується зі слизової оболонки носоглотки та чинить системну дію, проте при суворому дотриманні дози та частоти застосування ксилометазоліну гідрохлорид у крові практично не визначається.

Показання

Гриппостад Рино застосовується для полегшення таких симптомів застуди, як нежить та закладеність носа (Eccles R., 2008). Окрім того, препарат може бути використаний:

 • у поєднанні з лубрикантами та місцевими анестетиками для проведення жорсткої риноскопії (McCluney N.A., 2009). Для підготовки до обстеження препарат застосовується у відповідній терапевтичній дозі не менше ніж за 10 хв до процедури;
 • у поєднанні з анестетиками для проведення трансназальної гастроскопії або назогастральної інтубації при відсутності наркозу або медикаментозної седації (Cheung J., 2010);
 • для проведення назотрахеальної інтубації при операціях у щелепно-лицьовій хірургії. При цьому діюча речовина Гриппостаду Рино перешкоджає набряку слизової оболонки та звуженню порожнини носа (Han J.S., 2013);
 • для консервативного лікування неалергічного риніту, пов’язаного із гіпертрофією слизової оболонки носа (Cingi C., 2014);
 • для зниження інтенсивності носової кровотечі у випадку травмування слизової оболонки, наприклад при вилученні стороннього тіла з носа. При цьому Гриппостад Рино у формі спрею виявляється набагато зручнішим, ніж введення тампонів з розчином адреналіну (Song J., 2017);
 • для передопераційної підготовки — перед бужуванням слізного каналу або видаленням його кіст (Joganathan V., 2018);
 • для симптоматичного лікування вазомоторного риніту, який виникає після фізичного навантаження або внаслідок наявності інших провокуючих факторів;
 • у поєднанні з антигістамінними препаратами для лікування алергічного риніту (Barnes M.L., 2005);
 • у комплексній терапії фронтитів/гайморитів/сфеноїдитів для покращання дренажу приносових пазух (Falck B., 1990);
 • у якості допоміжного засобу в лікуванні отиту (усуває набряк євстахієвої труби) (Meyer M.F., 2015).
 • Спосіб застосування і дозування

  Гриппостад Рино у формі назальних крапель або спрею з концентрацією діючої речовини 0,1% можна застосовувати у дітей віком від 12 років та дорослих. При цьому на одне застосування достатньо 1–2 крапель (1–2 впорскування) у кожний носовий хід. Повторювати таку дозу слід через 8 год (3 р/добу).

  Для дітей віком від 1 року або для дорослих із підвищеною чутливістю до ксилометазоліну гідрохлориду використовується 0,05% розчин у формі крапель. Загальна кількість препарату і частота застосування аналогічні 0,01% розчину.

  Для максимального ефекту перед застосуванням Гриппостаду Рино необхідно очистити порожнину носа (промити, потім видалити слиз). Якщо дитина не здатна вишмаркатися самостійно, то зайвий слиз видаляють за допомогою м’якої спринцівки або спеціального відсмоктувача. Для введення крапель голову слід закинути, а для спрею достатньо звичайного положення. Найкращий результат симптоматичного лікування буде досягнутий, якщо використовувати судинозвужувальний препарат перед сном, а протягом дня промивати ніс сольовими розчинами.

  Не рекомендується продовжувати загальну тривалість курсу лікування більше 10 днів, оскільки може розвиватися толерантність до деконгестантів із подальшою потребою у підвищенні дози та синдромом відміни (що проявляється набряком слизової оболонки носа та надлишковим виділенням слизу).

  Протипоказання

  Препарат не застосовується при індивідуальній непереносимості його компонентів. При цьому подібні реакції можуть виникати як у відповідь на основну діючу речовину, так і на консервант — бензалконію хлорид.

  Окрім того, враховуючи виражену місцеву дію, препарат категорично протипоказаний особам, яким раніше проводилися нейрохірургічні операції, у результаті яких оголювалася тверда мозкова оболонка (наприклад трансфеноїдальна гіпофізектомія).

  Оскільки побічним ефектом Гриппостаду Рино є зменшення секреції слизової оболонки, то препарат не показаний для лікування сухого риніту з кіркоутворенням.

  Резорбтивна дія ксилометазоліну гідрохлориду на серцево-судинну систему обумовлює неприпустимість його застосування при значному підвищенні артеріального тиску або стенокардії.

  Також не слід застосовувати препарат при захворюваннях, які можуть загострюватися при стимуляції альфа-адренорецепторів (тиреотоксикоз, закритокутова глаукома, феохромоцитома).

  Гриппостад Рино, як й інші симпатоміметики, не слід застосовувати у пацієнтів, у яких відмічаються виражені реакції на адренергічні препарати (такі як запаморочення, безсоння, прискорене серцебиття тощо).

  Окрім того, слід з обережністю ставитися до застосування препарату у пацієнтів із порфирією, цукровим діабетом, аденомою передміхурової залози.

  Побічні ефекти та передозування

  Усі побічні ефекти Гриппостаду Рино, як локальні, так і системні, пов’язані зі значним перевищенням дози, частоти або тривалості курсу. Якщо пацієнт перевищує рекомендовану частоту і дозу препарату, то можлива поява ребаунд-ефекту — коли дія препарату закінчується, то початкові симптоми з’являються більш інтенсивно. У випадку Гриппостаду Рино ребаунд-ефект може проявлятися реактивною гіперемією та надлишковим накопиченням слизу в носових ходах, що може розцінюватися як медикаментозний риніт. Окрім того, під час активної дії препарату можуть виникати сухість, відчуття печіння в носі, чхання. Перевищення рекомендованої тривалості курсу лікування може призводити до розвитку медикаментозної залежності. Її досить легко побороти, якщо повністю відмовитися від застосування будь-яких деконгестантів мінімум на 1 тиж. Ринітоподібні симптоми, що виникають у цей час, можна усувати за допомогою частого промивання носа сольовими розчинами або будь-яких відволікаючих засобів (наприклад інгаляції з відварами трав, дихальна гімнастика).

  Враховуючи, що діюча речовина Гриппостаду Рино може всмоктуватися слизовою оболонкою носоглотки і потрапляти в кров, то при короткочасному його застосуванні можливі системні побічні ефекти, пов’язані зі стимуляцією альфа-адренорецепторів: підвищення артеріального тиску, прискорене серцебиття, головний біль та тремор. Алергічні реакції за типом анафілактичного шоку є рідкістю (Haldar R., 2017). Зафіксовані також випадки кардіоміопатії, пов’язаної з тривалим застосуванням ксилометазоліну гідрохлориду, проте патологія була зворотньою (Figueiras-Graillet L.M., 2013).

  При тривалому застосуванні ксилометазоліну гідрохлориду (більше 3 тиж) відмічаються такі зміни у слизовій оболонці носа, як асептичне запалення, фіброз та епітеліальна метаплазія (Nikolaidis E., 2010).

  Відмічається, що якщо доза ксилометазоліну гідрохлориду не перевищує 0,4 мг/кг маси тіла, то не більше ніж у 6% пацієнтів розвиваються тяжкі стани, що потребують госпіталізації (Agnes G. van Velzen, 2005).

  Необхідно враховувати, що передозування або прийом всередину (свідомий або випадковий) проявляються такими симптомами: нудота, блідість із ціанозом, підвищене потовиділення, мідріаз (розширення зіниць), порушення роботи серця (тахікардія, аритмія, синкопальні стани), сонливість, порушення дихання аж до його зупинки. Іноді можуть спостерігатися галюцинації, судоми. Характерним симптомом передозування є зниження температури тіла. При лікуванні маленьких дітей необхідно враховувати, що вони більш чутливі до токсичної дії ксилометазоліну гідрохлориду, аніж дорослі. А також, якщо у лікуванні дитини беруть участь декілька дорослих, потрібно суворо погоджувати режим введення препарату.

  Для лікування використовуються промивання шлунка та ентеросорбенти, підтримка функції зовнішнього дихання (аж до ШВЛ). У випадку вкрай тяжкого передозування реанімаційні заходи мають тривати не менше ніж 60 хв у зв’язку з метаболізмом ксилометазоліну гідрохлориду.

  Особливості застосування препарату

  При всмоктуванні великої кількості ксилометазоліну гідрохлориду в кров можуть спостерігатися загальмованість, сонливість. Слід враховувати такий ефект Гриппостаду Рино і в період його застосування відмовитися від керування автомобілем або інших видів діяльності, що потребують хорошої реакції.

  Резорбтивні ефекти препарату обмежують його застосування у період вагітності чи годування грудьми, оскільки не проводилися дослідження його екскреції в молоко або його дії на плід.

  Взаємодія з іншими препаратами

  Гриппостад Рино при всмоктуванні в кров може посилювати дію симпатоміметиків та виступати в якості антагоніста симпатоблокаторів. При одночасному застосуванні з блокаторами бета-адренорецепторів можуть спостерігатися такі ефекти, як бронхоспазм або артеріальна гіпертензія. Необхідно враховувати, що під час застосування три- та тетрациклічних антидепресантів, інгібіторів МАО та протягом 14 днів після їх відміни системна дія ксилометазоліну гідрохлориду значно посилюється.

  Висновок

  Таким чином, Гриппостад Рино відмінно підходить для симптоматичного лікування застудних захворювань у всьому світі, тим більше що він випускається у різних концентраціях та дозуваннях для зручнішого використання. Крім цього, він широко застосовується для полегшення медичних маніпуляцій, що стосуються носа та носоглотки. Але він підходить тільки для короткочасного застосування. Якщо симптоми застуди, такі як нежить, закладеність носа та головний біль, тривають більше тижня, то необхідно звернутися до лікаря.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 18.10.2019 р. Версія для друку

Ціни на ГРИППОСТАД® РИНО в містах України

Вінниця 79.23 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.62 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Вінниця, перехр. Коцюбинського Михайла / Замостянська, 37/28

Дніпро 80.63 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 68.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 76.63 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.62 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Житомир, вул. Київська, 19/2

Запоріжжя 80 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.62 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Запорізького Козацтва, 27, тел.: +380632011838

Івано-Франківск 75.51 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.62 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 28А, тел.: +380634601836

Київ 82.15 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 66.05 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Пироговського Олександра, 4, тел.: +380442758257

Кропивницький 77.42 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 67.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, перехр. Героїв України / Жадова Генерала, 24/27

Луцьк 77.56 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 73.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380948300443

Львів 78.82 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.62 грн./уп.
«СІМЕЙНА АПТЕКА» Львів, просп. Червоної Калини, 60, тел.: +380322447878

Миколаїв 80.67 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 72.75 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Миколаїв, просп. Центральний, 23, тел.: +380512462112

Одеса 81.4 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 65.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Героїв оборони Одеси, 52А, тел.: +380487550055

Полтава 79.3 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 79.5 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.62 грн./уп.
«ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Рівне, вул. Дубенська, 44

Суми 76.72 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +380630346070

Тернопіль 79.45 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 67.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 77.63 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 67.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 75.92 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 46.3 грн./уп.
«САТУРН-ФАРМ» Харків, перехр. Чичибабіна / Зойфера Юри, 2/5, тел.: +380577141665

Херсон 78.36 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 65.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Грецька, 40, тел.: +380552495106

Хмельницький 76.95 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 67.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 78.59 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 72.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 78.59 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.62 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Чернігів, вул. Незалежності, 15

Чернівці 77.15 грн./уп.

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ спрей назал., р-н 0.1 % фл. 10 мл № 1, Stada ..... 70.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko