КАРДАЗИН-ЗДОРОВ’Я (CARDASIN-ZDOROVYE)

Здоров'я

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 20 мг блістер, № 60Ціни в аптеках
Триметазидину дигідрохлорид
20 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний, повідон, магнію стеарат, аеросил, тальк, титану діокис, кандурин (срібний блиск), гіпромеллоза (гідроксипропілметилцеллюлоза), барвник"сеписперс сухий червоний а".
№ UA/3048/01/01 від 02.10.2019
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ’Я

(CARDAZIN-ZDOROVYE)

Склад:

діюча речовина: trimetazidine;

1 таблетка містить триметазидину дигідрохлориду 20 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; крохмаль картопляний; повідон; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний; тальк; титану діоксид (Е 171); кандурин (срібний блиск), що містить алюмосилікат калію, титану діоксид (E 171); гіпромелоза; барвник «Сепісперс сухий червоний А», що містить гіпромелозу, целюлозу мікрокристалічну, червоний чарівний АС (Е 129).

Лікарська форма.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, від червонувато-рожевого до рожево-червоного кольору з перламутровим відтінком.

Фармакотерапевтична група.

Кардіологічні препарати. Триметазидин.

Код АТХ С01Е В15.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Завдяки збереженню енергетичного метаболізму у клітинах, які потерпають від гіпоксії або ішемії, триметазидин запобігає зменшенню рівня внутрішньоклітинного ангіотензинперетворюючого ферменту, забезпечуючи тим самим належне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрiєво-калiєвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу.

Триметазидин гальмує β-окиснення жирних кислот, блокуючи довголанцюгову 3-кетоацил-КоА-тiолазу (3-КАТ), що підвищує окиснення глюкози. У клітинах в умовах ішемії процес отримання енергії шляхом окиснення глюкози потребує менше кисню порівняно з процесом отримання енергії шляхом β-окиснення жирних кислот. Посилення процесу окиснення глюкози оптимізує енергетичні процеси в клітинах і відповідно підтримує достатній метаболізм енергії в умовах ішемії. У пацієнтів із ішемічною хворобою серця триметазидин діє як метаболічний агент, зберігаючи внутрішньоклітинні рівні високоенергійних фосфатів у міокарді. Ефекти досягаються без супутніх гемодинамічних ефектів.

Клінічні дослідження продемонстрували ефективність і безпеку застосування триметазидину пацієнтам зі стабільною стенокардією як монотерапії або в разі додавання до інших лікарських засобів при їх недостатній ефективності.

Дослідження TRIMPOL-II (рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване) продемонструвало, що додавання триметазидину 60 мг на день до метопрололу 100 мг (50 мг двічі на день) протягом 12 тижнів достовірно покращує показники тестів із навантаженням та покращує клінічні симптоми порівняно з такими при застосуванні плацебо.

Фармакокінетика.

Cmax триметазидину в крові спостерігається у середньому через 5 годин після прийому таблетки. Упродовж доби концентрація у плазмі стабільна: протягом 11 годин після прийому таблетки концентрація триметазидину у плазмі крові не менше 75% Cmax. Стан стабільної концентрації встановлюється найпізніше на 60-ту годину. Прийом їжі не впливає на фармакокiнетичнi характеристики триметазидину. Vd становить 4,8 л/кг; зв’язування з білками низьке: за даними вимірювань in vitro — 16%.

Триметазидин виводиться в основному iз сечею, переважно у незміненій формі. Т½ становить у середньому 7 годин у здорових осіб віком до 65 років і 12 годин у осіб віком понад 65 років. Повне виведення триметазидину є результатом ниркового кліренсу, який безпосередньо корелюється з Clcr і меншою мірою є результатом печінкового кліренсу, який з віком зменшується.

У пацієнтів літнього віку можливе підвищення концентрації триметазидину через вікове зниження функції нирок.

Концентрація триметазидину в крові збільшується у пацієнтів із помірною нирковою недостатністю (Clcr — 30–60 мл/хв) і у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю (Clcr < 30 мл/хв).

Клінічні характеристики

Показання.

Дорослим триметазидин показаний для симптоматичного лікування стабільної стенокардії за умови недостатньої ефективності чи непереносимості антиангінальних препаратів першої лінії.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу. Хвороба Паркінсона, симптоми паркінсонізму, тремор, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що пов’язані з вищезазначеним. Тяжка ниркова недостатність (Clcr < 30 мл/хв).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не виявлена. Триметазидин може призначатися у комбінації з гепарином, кальципарином, антагоністами вітаміну К, пероральними ліпідознижувальними препаратами, ацетилсаліциловою кислотою, β-блокаторами, антагоністами кальцію, препаратами дигіталісу (триметазидин не впливає на рівень дигоксину в плазмі крові).

Особливості застосування.

Препарат не слід застосовувати для купірування нападів стенокардії. Його не слід призначати при нестабільній стенокардії або інфаркті міокарда як первинну терапію на догоспітальному етапі або у перші дні госпіталізації.

У випадку виникнення нападу нестабільної стенокардії на тлі поточної терапії необхідно переглянути стан хвороби пацієнта і відкоригувати лікування (медикаментозну терапію і можливість реваскуляризації).

Триметазидин може спричиняти або погіршувати симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), які слід регулярно досліджувати, особливо у пацієнтів літнього віку. У сумнівних випадках пацієнтів потрібно направляти до невропатолога для відповідних обстежень. При появі рухових розладів, таких як симптоми паркінсонізму, синдрому «неспокійних ніг», тремору, нестійкості ходи, необхідно відмінити триметазидин. Ці розлади мають низьку частоту і зазвичай зникають після припинення лікування; у більшості пацієнтів — протягом 4 місяців після припинення прийому триметазидину. Якщо симптоми паркінсонізму зберігаються понад 4 місяці після відміни препарату, необхідно звернутися до невропатолога.

Можуть бути падіння, пов’язані з нестійкістю ходи або артеріальною гіпотензією, особливо у пацієнтів, які отримують антигіпертензивне лікування.

Необхідно з обережністю призначати триметазидин пацієнтам із помірною нирковою недостатністю і пацієнтам віком від 75 років (див. розділ «Спосіб застосування і дози»).

Лікарський засіб містить лактозу. Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, йому слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані щодо застосування триметазидину вагітним жінкам відсутні. Дослідження на тваринах не виявили прямого або непрямого небезпечного токсичного впливу на репродуктивну систему. Для запобігання будь-якому ризику застосування триметазидину в період вагітності не рекомендоване.

Невідомо, чи проникає триметазидин або його метаболіти у грудне молоко. Для запобігання будь-якому ризику для новонароджених/немовлят застосування препарату не рекомендоване у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Триметазидин не впливає на гемодинаміку, проте були зафіксовані випадки запаморочення і сонливості, які можуть вплинути на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

1 таблетка 3 рази на добу під час їди.

Після 3 місяців лікування необхідно оцінити результати лікування і в разі відсутності ефекту триметазидин необхідно відмінити.

Пацієнти літнього віку більш чутливі до дії триметазидину через вікове зниження функції нирок.

Для пацієнтів літнього віку титрувати дозу необхідно з обережністю.

Пацієнти з нирковою недостатністю. Рекомендована доза для пацієнтів із помірною нирковою недостатністю (Clcr— 30–60 мл/хв) становить 1 таблетка 2 рази на добу, тобто вранці і увечері під час прийому їжі.

Діти.

Безпека і ефективність триметазидину для дітей (віком до 18 років) не встановлені. Дані відсутні.

Передозування.

Інформація про передозування триметазидину обмежена. Лікування симптоматичне.

Побічні реакції.

Побічні реакції, що можуть бути пов’язані із застосуванням триметазидину, зазначено нижче відповідно до частоти: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100, < 1/10); нечасто (≥ 1/1000, < 1/100); рідко (≥ 1/10000, < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000); частота невідома (не може бути визначена згідно з наявною інформацією).

З боку травної системи: часто — біль в абдомінальній ділянці живота, діарея, нудота, блювання, диспепсія; частота невідома — запор, гепатит.

Загальні порушення: часто — астенія.

З боку нервової системи: часто — головний біль, запаморочення; частота невідома — симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), нестійкість ходи, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що пов’язані з вищезазначеним, які зазвичай минають після припинення лікування; розлади сну (безсоння, сонливість).

З боку органів слуху та вестибулярного апарату: частота невідома — вертиго.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: часто — висипання, свербіж, кропив’янка; частота невідома — гостре генералізоване екзантематозне пустульозне висипання, ангіоневротичний набряк.

З боку серцево-судинної системи: рідко — пальпітація, екстрасистолія, тахікардія, артеріальна/ортостатична гіпотензія (може бути асоційована з нездужанням, запамороченням або падінням, зокрема у пацієнтів, які застосовують антигіпертензивні засоби), почервоніння обличчя.

З боку системи крові і лімфатичної системи: частота невідома — агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

Таблетки № 10´3, № 30, № 30´2 у блістерах у коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Дата додавання: 13.11.2019 р.

© Компендиум 2019

Ціни на КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я в містах України

Вінниця 71.5 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 71.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Пирогова, 17, тел.: +380432562322

Дніпро 77.18 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 76.6 грн./уп.
«НЕ ХВОРІЙ» Дніпро, вул. Інженерна, 1, тел.: +380637960340

Житомир 78.42 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 78.4 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Київська, 7/4, тел.: +380800505911

Запоріжжя 86.5 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 86.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Запоріжжя, вул. Павлокічкаська, 16А, тел.: +380677538409

Івано-Франківск 88.45 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 74.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744

Київ 78.28 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 77.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Повітрофлотський, 48/2, тел.: +380442463338

Кропивницький 78.5 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 78.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874

Луцьк 64.59 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 64.6 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Медведєва, 13, тел.: +380503787275

Львів 93.41 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 86.75 грн./уп.
«D.S.» Львів, просп. Свободи, 33, тел.: +380800302060

Миколаїв 80.9 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 79.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Миколаїв, вул. Чкалова, 91А, тел.: +380512769961

Полтава 79.69 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 78.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370

Рівне 76 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 68.6 грн./уп.
«РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Міцкевича, 32, тел.: +380503755836

Суми 78.4 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 78.4 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Суми, вул. Набережна Ріки Стрілки, 6, тел.: +380800505911

Тернопіль 79.94 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 79.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Київська, 18, тел.: +380674292865

Ужгород 88.62 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 73.5 грн./уп.
«ЄВРО-АПТЕКА» Ужгород, вул. Грушевського Михайла, 27

Харків 79.11 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 78.4 грн./уп.
«ДОСВІД ДОВІРА ДОПОМОГА» Харків, вул. Полтавський шлях, 153, тел.: +380800505911

Херсон 79.9 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 79.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Херсон, пл. Привокзальна, 1, тел.: +380552701250

Черкаси 79.9 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 79.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Черкаси, вул. Дашковича Остафія, 19, тел.: +380472590164

Чернігів 78.4 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 78.4 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Чернігів, вул. 1-го Травня, 167, тел.: +380800505911

Чернівці 78.78 грн./уп.

КАРДАЗИН-ЗДОРОВ'Я табл. в/плівк. обол. 20 мг блістер № 60, Здоровье ..... 70.5 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Руська, 185Б, тел.: +380800302060

Developed by Maxim Levchenko