• Кабинет
 • АСКОРБІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ (ACIDUM ASCORBINICUM-DARNITSA)

  Дарниця ФФ

  Склад і форма випуску

  розчин для ін'єкцій 50 мг/мл ампула 2 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 10Ціни в аптеках
  Кислота аскорбінова
  50 мг/мл
  № UA/2991/01/01 від 14.11.2019
  C За рецептом
  розчин для ін'єкцій 100 мг/мл ампула 2 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 10Ціни в аптеках
  Кислота аскорбінова
  100 мг/мл
  № UA/2991/01/02 від 28.04.2017
  C За рецептом

  Інструкція

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  АСКОРБІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ

  (ASCORBIC ACID-DARNITSA)

  Склад:

  діюча речовина: ascorbic acid;

  1 мл розчину містить аскорбінової кислоти 50 мг;

  допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, натрію метабісульфіт (Е 223), динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

  Лікарська форма.

  Розчин для ін’єкцій.

  Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина.

  Фармакотерапевтична група.

  Прості препарати аскорбінової кислоти (вітамін С).

  Код АТХ A11G A01.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Аскорбінова кислота, або вітамін С, належить до групи водорозчинних вітамінів. Бере участь в окисно-відновних реакціях, у багатьох процесах обміну, зокрема в регуляції вуглеводного обміну, обміну ароматичних амінокислот, тироксину, у синтезі катехоламінів, стероїдних гормонів, інсуліну. є необхідною складовою частиною у процесі зсідання крові, синтезу колагену, проколагену, регенерації сполучної та кісткової тканин. Регулює проникність капілярів (пригнічує гіалуронідазу). Бере участь у всмоктуванні заліза та синтезі гемоглобіну.

  За участю аскорбінової кислоти відбувається інактивація вільних радикалів, у зв’язку з чим аскорбінова кислота запобігає ушкодженню мембран клітин, зокрема лімфоцитів, внаслідок перекисного окислення. Така дія спричиняє цілий ряд імуномодулюючих ефектів, зокрема посилює хемотаксис, синтез та вивільнення інтерферону, покращує міграцію лімфоцитів.

  Підвищує неспецифічну та імунну резистентність організму.

  В організмі людини не синтезується. Недостатнє надходження з їжею призводить до розвитку гіпо- або авітамінозу.

  Фармакокінетика.

  Зв’язок з білками плазми крові — 25%. Концентрація аскорбінової кислоти в плазмі крові в нормі становить приблизно 10–20 мкг/мл, запаси в організмі — близько 1,5 г. Час досягнення максимальної концентрації в плазмі крові при внутрішньом’язовому введенні Tmax — 15–20 хвилин. Легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, а потім — у всі тканини; депонується у задній долі гіпофіза, корі надниркових залоз, очному епітелії, проміжних клітинах сім’яних залоз, яєчниках, печінці, селезінці, підшлунковій залозі, легенях, нирках, стінці кишечника, серці, м’язах, щитовидній залозі; проникає крізь плаценту. Концентрація аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вища, ніж в еритроцитах і плазмі крові. При дефіцитних станах концентрація в лейкоцитах знижується пізніше і повільніше та розглядається як кращий критерій оцінки дефіциту, ніж концентрація у плазмі крові. Метаболізується переважно в печінці. Виводиться нирками, кишечником, з пóтом, проникає у грудне молоко у вигляді незміненого аскорбату та метаболітів. При високих дозах, коли концентрація в плазмі крові досягає понад 1,4 мг/дл, виведення різко підсилюється, до того ж підвищена екскреція зберігається після припинення прийому. Паління та вживання алкоголю прискорюють руйнування аскорбінової кислоти (перетворення в неактивні метаболіти), різко знижуючи її запаси в організмі.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Гіповітаміноз С, цинга, кровотечі (маткові, легеневі, носові, печінкові), геморагічні діатези, кровотечі як синдром променевої хвороби, інтоксикації та інфекційні захворювання, нефропатія вагітних, аддисоновий криз, передозування антикоагулянтів, переломи кісток та в’ялогранулюючі рани, різні дистрофії, вагітність і період годування груддю.

  Протипоказання.

  Гіперчутливість до компонентів лікарського засобу, цукровий діабет, підвищене згортання крові, схильність до тромбозів, тромбофлебіт, сечокам’яна хвороба (в т. ч. гіпероксалурія) при застосуванні більше 1 г, тяжка ниркова недостатність, прогресуючі злоякісні захворювання, гемохроматоз, таласемія, поліцитемія, лейкемія, сидеробластна анемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, серповидноклітинна анемія.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  При одночасному застосуванні з саліцилатами, сульфаніламідами короткої дії підвищується ризик утворення сечових конкрементів.

  При одночасному застосуванні аскорбінової кислоти з саліцилатами, етинілестрадіолом, бензилпеніциліном та тетрациклінами підвищується концентрація даних лікарських засобів у крові.

  При одночасному застосуванні з аскорбіновою кислотою похідних кумарину і гепарину, антибіотиків знижується ефективність даних лікарських засобів.

  Високі дози аскорбінової кислоти можуть знижувати рН сечі, внаслідок чого знижується канальцева реабсорбція амфетаміну та трициклічних антидепресантів, що застосовуються одночасно.

  При одночасному застосуванні аскорбінова кислота знижує ефективність пероральних контрацептивів.

  Тетрацикліни та ацетилсаліцилова кислота посилюють виведення аскорбінової кислоти із сечею.

  При одночасному застосуванні з барбітуратами, піримідином підвищується екскреція аскорбінової кислоти із сечею.

  Підвищує знешкодження та загальний кліренс етилового спирту.

  Збільшує виведення лікарських засобів, що мають лужну реакцію (у тому числі алкалоїдів).

  У високих дозах підвищує ниркову екскрецію мексилетину.

  Підвищує екскрецію заліза у пацієнтів, які приймають дефероксамін.

  Одночасний прийом аскорбінової кислоти і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Вітамін С можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну.

  Зменшує хронотропну дію ізопреналіну і терапевтичну дію похідних фенотіазину.

  У разі застосування у великих дозах аскорбінової кислоти і одночасного вживання алкоголю можуть розвинутися дисульфірамоподібні реакції.

  Особливості застосування.

  У зв’язку зі стимулюючою дією аскорбінової кислоти на синтез кортикостероїдних гормонів необхідно стежити за функцією нирок і артеріальним тиском.

  При тривалому застосуванні великих доз можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, тому у процесі лікування її необхідно регулярно контролювати.

  Пацієнтам з підвищеним вмістом заліза в організмі слід застосовувати аскорбінову кислоту в мінімальних дозах.

  Призначення аскорбінової кислоти пацієнтам з пухлинами, що швидко проліферують та інтенсивно метастазують, може посилити процес.

  Пацієнтам, які проходять курс хіміотерапії, лікарський засіб слід призначати не раніше ніж через 1–3 дні (залежно від періоду напіввиведення протипухлинного лікарського засобу) після хіміотерапії, оскільки немає клінічних даних щодо можливої взаємодії.

  Застосування великих доз аскорбінової кислоти може впливати на результати деяких лабораторних досліджень: хибнопозитивний тест на наявність цукру в сечі і негативний тест на наявність прихованої крові в калі, а також зниження результатів при дослідженнях концентрації лактатдегідрогенази та амінотрансфераз у сироватці крові.

  Терапію у великих дозах не можна проводити хворим, схильним до рецидивної сечокам’яної хвороби. Хворим із нирковою недостатністю для зниження ризику кристалурії необхідно забезпечити достатнє вживання рідини (1,5–2 літри на добу).

  Хворим, які дотримуються дієти з низьким вмістом натрію, не слід призначати високі дози лікарського засобу.

  Цей лікарський засіб містить натрію метабісульфіт (Е 223), який рідко може спричиняти реакції гіперчутливості та бронхоспазм.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Нестача вітаміну С у раціоні вагітних може бути небезпечна для плода, однак застосування його у високих дозах може негативно вплинути на розвиток плода, також існує загроза переривання вагітності. Тому аскорбінову кислоту слід призначати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

  Аскорбінова кислота проникає через плацентарний бар’єр.

  Мінімальна щоденна потреба в аскорбіновій кислоті в II–III триместрах вагітності — близько 60 мг. Варто зважати на те, що плід може адаптуватися до високих доз аскорбінової кислоти, які приймає вагітна жінка, і потім у новонародженого можливий розвиток аскорбінової хвороби як синдром «відміни» (упродовж вагітності не слід приймати аскорбінову кислоту в підвищених дозах, за винятком випадків, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода).

  Мінімальна щоденна потреба в період годування груддю — 80 мг. Аскорбінова кислота проникає в грудне молоко, тому в період годування груддю вітамін С приймають тільки під контролем лікаря. Теоретично існує небезпека для дитини при застосуванні матір’ю високих доз аскорбінової кислоти (у період годування груддю не рекомендується перевищення щоденної потреби в аскорбіновій кислоті). При необхідності призначення підвищених доз лікарського засобу слід припинити годування груддю.

  Дієта матері, що містить адекватну кількість аскорбінової кислоти, достатня для профілактики дефіциту вітаміну С у немовляти.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Вплив лікарського засобу у рекомендованих дозах на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами малоймовірний.

  Спосіб застосування та дози.

  Лікарський засіб «Аскорбінова кислота-Дарниця» призначати внутрішньом’язово та внутрішньовенно струминно або краплинно.

  Внутрішньовенно струминно вводити протягом 1–3 хв. Для внутрішньовенного краплинного введення разову дозу розчинити у 50–100 мл 0,9% розчину натрію хлориду та вводити шляхом повільної внутрішньовенної інфузії зі швидкістю 30–40 крапель за хвилину. Внутрішньом’язово вводити глибоко в м’яз. Дози слід встановлювати індивідуально, з урахуванням характеру і тяжкості захворювання.

  Дорослим і дітям віком від 12 років призначати 50–150 мг на добу (1–3 мл 5% розчину). При отруєннях добову дозу можна підвищити до 500 мг. Максимальна разова доза — 200 мг, добова — 1 г.

  Дітям віком до 12 років призначати внутрішньовенно в добовій дозі 5–7 мг/кг маси тіла у вигляді 5% розчину (0,5–2 мл). Зазвичай для дітей добові дози становлять:

  віком до 6 місяців — 30 мг;

  віком від 6 до 12 місяців — 35 мг;

  віком від 1 до 3 років — 40 мг;

  віком від 4 до 10 років — 45 мг;

  віком від 11 до 12 років — 50 мг.

  Максимальна добова доза для дітей віком до 12 років — 100 мг.

  Особливі групи хворих. Для пацієнтів із рецидивним утворенням каменів у нирках добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 100–200 мг.

  Діти.

  Лікарський засіб можна застосовувати дітям.

  Передозування.

  Симптоми. Великі дози аскорбінової кислоти можуть викликати шлунково-кишкові розлади, включаючи діарею, а також призводити до гіпероксалурії і утворення оксалатних конкрементів. При одноразовому застосуванні надмірних доз лікарського засобу можливе виникнення нудоти, блювання, здуття, болю в животі, свербежу, шкірних висипів, підвищеної збудливості. При внутрішньовенному введенні лікарського засобу у високих дозах може виникнути загроза переривання вагітності. Дози понад 600 мг на добу проявляють діуретичний ефект.

  Лікування. Необхідно припинити застосування лікарського засобу, промити шлунок, дати хворому лужний напій, активоване вугілля або інші адсорбенти, проводити симптоматичну терапію.

  Побічні реакції.

  Аскорбінова кислота, як правило, добре переноситься, проте можливий розвиток побічних реакцій.

  З боку шлунково-кишкового тракту: спазми шлунка, інколи нудота, діарея.

  З боку нирок та сечовидільної системи: можлива гіпероксалатурія; при тривалому застосуванні у високих дозах — пошкодження гломерулярного апарату нирок, формування оксалатних ниркових каменів.

  З боку обміну речовин, метаболізму: гіпервітаміноз С, при тривалому застосуванні у високих дозах — пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) і синтезу глікогену, затримка натрію і рідини, порушення обміну цинку і міді.

  З боку нервової системи: головний біль, відчуття підвищеної втомлюваності, при тривалому застосуванні у високих дозах — порушення сну, підвищення збудливості центральної нервової системи.

  З боку серцево-судинної системи: зниження проникності капілярів, погіршення трофіки тканин; при тривалому застосуванні у високих дозах — дистрофія міокарда, підвищення артеріального тиску, розвиток мікроангіопатій.

  З боку крові та лімфатичної системи: при тривалому застосуванні у високих дозах — тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, тромбоутворення, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз.

  З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі бронхоспазм, анафілактичний шок.

  З боку шкіри та підшкірної клітковини: дуже рідко — шкірні висипи, гіперемія шкіри, свербіж, кропив’янка, підвищення температури тіла.

  Загальні розлади та реакції у місці введення: зміни в місці введення, при внутрішньовенному введенні можливе відчуття жару, озноб, при внутрішньовенному введенні у високих дозах — загроза переривання вагітності.

  Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

  Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дозволяє продовжувати моніторинг співвідношення «користь/ризик» для відповідного лікарського засобу. Медичним працівникам необхідно повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.

  Термін придатності.

  2 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С.

  Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Несумісність.

  Лікарський засіб несумісний з солями заліза, окислювачами, солями важких металів, особливо міді. Є повідомлення, що ін’єкції аскорбінової кислоти несумісні з амінофіліном, блеоміцину сульфатом, еритроміцином, нафциліном натрію, нітрофурантоїном натрію, кон’югованими естрогенами, бікарбонатом натрію, діетаноламіном сульфафуразолу. Іноді залежно від рівня рН або концентрації відзначається несумісність із хлорамфеніколом.

  Упаковка.

  По 2 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки у пачці.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

  Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

  Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспiльська, 13.

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  Склад:

  діюча речовина ascorbic acid;

  1 мл розчину містить аскорбінової кислоти 100 мг;

  допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, натрію сульфіт безводний (Е 221), динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

  Лікарська форма

  Розчин для ін’єкцій.

  Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка забарвлена рідина.

  Фармакотерапевтична група.

  Прості препарати аскорбінової кислоти. Аскорбінова кислота (вітамін С). Код АТХ A11G A01.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Аскорбінова кислота (вітамін С) — водорозчинний вітамін, який сприяє оптимальному перебігу тканинного обміну. Бере активну участь в окисно-відновних реакціях, утворюючи з дегідроаскорбіновою кислотою систему перенесення протона водню, проявляє властивості антиоксиданту, за рахунок чого забезпечує стабільність клітинних мембран. Бере участь у синтезі основної речовини сполучної тканини судинної стінки, таким чином запобігаючи розвитку геморагічного діатезу. В організмі людини не синтезується. При недостатньому надходженні аскорбінової кислоти з продуктами харчування розвивається кровотеча з ясен, слизових оболонок. Бере участь в обміні глюкози, катаболізмі холестерину, синтезі стероїдних гормонів. При стресових реакціях вміст аскорбінової кислоти в організмі і в тканині надниркових залоз зокрема значно знижується, що підтверджує участь аскорбінової кислоти в реакціях адаптації. Здатна чинити антианемічну дію за рахунок впливу на обмін заліза. Відновлює тривалентне залізо до двовалентного, яке транспортується з током крові.

  Фармакокінетика.

  Аскорбінова кислота після парентерального введення легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, і потім — в усі тканини. Накопичується в основному в органах з підвищеним рівнем обмінних процесів, зокрема у тканини надниркових залоз. У тканинах знаходиться як у вільному стані, так і у вигляді сполучень. Виводиться з організму з сечею як у незміненому вигляді, так і у вигляді метаболітів.

  Вживання алкоголю та куріння прискорюють руйнування аскорбінової кислоти (перетворення в неактивні метаболіти), різко знижуючи її запаси в організмі.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Гіповітаміноз С; цинга; кровотечі (маткові, легеневі, носові, печінкові); геморагічні діатези; кровотечі як синдром променевої хвороби; різноманітні інтоксикації та інфекційні захворювання; нефропатія вагітних; аддісоновий криз; передозування антикоагулянтів; переломи кісток і в’ялогранулюючі рани; різноманітні дистрофії; підвищене мозкове напруження і важка фізична праця.

  Протипоказання.

  Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів лікарського засобу; цукровий діабет; підвищене згортання крові; схильність до тромбозів; тромбофлебіт; сечокам’яна хвороба (у т. ч. гіпероксалурія); ниркова недостатність; прогресуючі злоякісні захворювання; гемохроматоз; таласемія; поліцитемія; лейкемія; сидеробластна анемія; серпоподібноклітинна анемія; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  З бензилпеніциліном, тетрацикліном, саліцилатами — підвищення концентрації препаратів в крові;

  з етинілестрадіолом (аскорбінова кислота — у дозі 1 г/добу) — підвищення концентрації етинілестрадіолу (у т. ч. того, який входить до складу пероральних контрацептивів) у крові;

  з пероральними контрацептивами — зниження концентрації препаратів у крові;

  з тетрацикліном та ацетилсаліциловою кислотою — посилення виведення аскорбінової кислоти із сечею;

  високі дози аскорбінової кислоти можуть знижувати рН сечі, внаслідок чого знижується канальцева реабсорбція амфетаміну та трициклічних антидепресантів, що застосовуються одночасно;

  з дефероксаміном — підвищення виведення заліза;

  з гепарином, непрямими антикоагулянтами, антипсихотичними засобами, похідними фенотіазину — зниження ефективності препаратів;

  з ізопреналіном — зменшення хронотропної дії препарату;

  з сульфаніламідами короткої дії — збільшення розвитку кристалурії;

  з лікарськими засобами, що мають кислу реакцію — уповільнення виведення препаратів нирками;

  з лікарськими засобами, що мають лужну реакцію, мексилетином, амфетаміном, трициклічними антидепресантами — прискорення виведення препаратів нирками;

  з ацетилсаліциловою кислотою — підвищення виведення з сечею аскорбінової кислоти та зниження виведення ацетилсаліцилової кислоти;

  з барбітуратами, примідоном — підвищення виведення аскорбінової кислоти з сечею;

  з лікарськими засобами хінолінового ряду, кальцію хлоридом, саліцилатами, глюкокортикостероїдами — при тривалому застосуванні виснаження запасів аскорбінової кислоти;

  з етанолом — підвищення загального кліренсу етанолу, який у свою чергу знижує концентрацію аскорбінової кислоти в організмі;

  з дисульфірамом — при тривалому застосуванні або застосуванні у високих дозах можливе порушення взаємодії дисульфірам-етанол.

  Аскорбінова кислота підвищує концентрацію у крові саліцилатів (підвищує ризик кристалурії).

  Бере участь у метаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норепінефрину, гістаміну.

  Одночасний прийом аскорбінової кислоти і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу.

  Особливості застосування.

  Аскорбінова кислота, як відновник, може спотворювати результати різних лабораторних тестів, зокрема хибнопозитивний тест на наявність цукру в сечі і негативний тест на наявність прихованої крові в калі, а також заниження результатів при дослідженнях концентрації лактатдегідрогенази та амінотрансфераз у сироватці крові.

  У зв’язку зі стимулюючою дією аскорбінової кислоти на синтез кортикостероїдних гормонів, необхідно стежити за функцією надниркових залоз та артеріальним тиском.

  При тривалому застосуванні великих доз можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, тому у процесі тривалого лікування необхідно регулярно контролювати функцію підшлункової залози.

  Терапію у великих дозах не можна проводити хворим зі схильністю до рецидивуючої сечокам’яної хвороби. Хворим з нирковою недостатністю для зниження ризику кристалурії необхідно забезпечити достатнє споживання рідини (1,5 — 2 л на день).

  У пацієнтів з підвищеним вмістом заліза в організмі слід застосовувати аскорбінову кислоту у мінімальних дозах.

  Хворим, які знаходяться на дієті з низьким вмістом натрію, не слід призначати високі дози лікарського засобу.

  Призначення аскорбінової кислоти пацієнтам з пухлинами, що швидко проліферують та інтенсивно метастазують, може посилити перебіг захворювання. Пацієнтам, які проходять курс хіміотерапії, лікарський засіб слід призначати не раніше ніж через 1 — 3 дні (залежно від періоду напіввиведення протипухлинного препарату) після хіміотерапії, оскільки немає клінічних даних про можливу взаємодію.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Мінімальна щоденна потреба в аскорбіновій кислоті у II — III триместрах вагітності — близько 60 мг. Аскорбінова кислота проникає через плацентарний бар’єр. Слід мати на увазі, що плід може адаптуватися до високих доз аскорбінової кислоти, які приймає вагітна жінка, і потім у новонародженого можливий розвиток аскорбінової хвороби як реакції «відміни». Тому у період вагітності не слід призначати лікарський засіб у підвищених дозах, за винятком випадків, коли потенційна користь для матері перевищує можливий ризик для плода.

  Мінімальна щоденна потреба в аскорбіновій кислоті у період годування груддю — 80 мг. Дієта матері, що містить адекватну кількість аскорбінової кислоти, достатня для профілактики дефіциту у немовляти. Аскорбінова кислота проникає у грудне молоко. Теоретично існує небезпека для дитини при застосуванні матір’ю високих доз аскорбінової кислоти (в період годування груддю не рекомендується перевищувати щоденну потребу в аскорбіновій кислоті). При необхідності призначення підвищених доз лікарського засобу слід перервати годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Не впливає у рекомендованих дозах.

  Спосіб застосування та дози.

  Лікарський засіб призначають внутрішньовенно струминно або краплинно і внутрішньом’язово.

  Внутрішньовенно струминно вводити протягом 1 — 3 хвилин. Для внутрішньовенного краплинного введення разову дозу лікарського засобу розчиняють у 50 — 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду і вводять шляхом повільної внутрішньовенної інфузії зі швидкістю 30 — 40 крапель за хвилину.

  Внутрішньом’язово вводять глибоко в м’яз.

  Дози встановлюють індивідуально, з урахуванням характеру і тяжкості захворювання.

  Дорослим та дітям від 12 років.

  Лікарський засіб призначають у дозі 50 — 150 мг (0,5 — 1,5 мл 10% розчину) на добу. Максимальна разова доза — 200 мг (2 мл 10% розчину), добова — 1 г (10 мл 10% розчину). При гострих отруєннях максимальна доза становить до 500 мг (50 мл 10% розчину) на добу.

  Дітям до 12 років.

  Лікарський засіб призначають внутрішньовенно у добовій дозі 5 — 7 мг/кг маси тіла у вигляді 5% розчину (0,5 — 2 мл). Зазвичай для дітей добові дози становлять: у віці до 6 місяців — 30 мг, 6 — 12 місяців — 35 мг, 1 — 3 роки — 40 мг, 4 — 10 років — 45 мг, 11 — 12 років — 50 мг.

  Максимальна добова доза — 100 мг.

  Особливі групи хворих.

  Для пацієнтів із рецидивуючим утворенням каменів у нирках добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 100 — 200 мг.

  Для пацієнтів з тяжкою або термінальною нирковою недостатністю (хворі, які перебувають на діалізі) добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 50 — 100 мг.

  Для хворих із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 100 — 500 мг.

  Діти.

  Лікарський засіб застосовують у педіатричній практиці.

  Передозування.

  Гостре отруєння аскорбіновою кислотою не описане. Великі дози аскорбінової кислоти можуть спричинити шлунково-кишкові розлади, включаючи діарею, а також призвести до гіпероксалурії та утворення оксалатних конкрементів. Дози понад 600 мг на добу виявляють діуретичний ефект. При внутрішньовенному введенні у високих дозах може виникнути загроза переривання вагітності. При одноразовому застосуванні надмірних доз лікарського засобу можливе виникнення нудоти, блювання, здуття, болю в животі, свербежу, шкірних висипів, підвищеної збудливості.

  Лікування: припинення застосування лікарського засобу, симптоматична терапія.

  Побічні реакції.

  З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, діарея, спазми шлунка.

  З боку нирок та сечовидільної системи: гіпероксалатурія, при тривалому застосуванні у високих дозах — пошкодження гломерулярного апарату нирок, формування ниркових каменів із оксалату кальцію.

  З боку обміну речовин, метаболізму: гіпервітаміноз С, при тривалому застосуванні у високих дозах — пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) і синтезу глікогену, затримка натрію і рідини, порушення обміну цинку і міді.

  З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, відчуття втоми, при тривалому застосуванні у високих дозах — порушення сну, підвищення збудливості центральної нервової системи.

  З боку серцево-судинної системи: зниження проникності капілярів, погіршення трофіки тканин, при тривалому застосуванні у високих дозахдистрофія міокарда, підвищення артеріального тиску, розвиток мікроангіопатій.

  З боку крові та лімфатичної системи: при тривалому застосуванні у високих дозах — тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, тромбоутворення, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз, у хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров’яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів.

  З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи висипання, гіперемію шкіри, свербіж, кропив’янку, анафілактичний шок.

  Загальні розлади та реакції в місці введення: гіпертермічний синдром, при внутрішньовенному введенні можливе відчуття жару, зміни у місці введення.

  Вагітність: при внутрішньовенному введенні у високих дозах — загроза переривання вагітності.

  Термін придатності.

  2 роки.

  Не застосовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

  Умови зберігання.

  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Несумісність.

  Аскорбінова кислота має високий окисно-відновний потенціал, тому вона може змінювати хімічний склад інших лікарських засобів. Розглядаючи можливість сумісного застосування з іншими лікарськими засобами, необхідно переконатися у їх сумісності.

  Упаковка.

  По 2 мл в ампулі; по 5 ампул в контурній чарунковій упаковці; по 2 контурні чарункові упаковки в пачці.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

  Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспiльська, 13.

  Діагнози, при яких застосовують АСКОРБІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на АСКОРБІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ в містах України

  Вінниця 31.24 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +38098185836126.32 грн./уп.

  Дніпро 30 грн./уп.

  «НЕ БОЛЕЙ! СЕМЬЯ АПТЕК» Дніпро, просп. Гагаріна Юрія, 10528.30 грн./уп.

  Житомир 30.28 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Житомир, вул. Лесі Українки, 14, тел.: +38098169613928.44 грн./уп.

  Запоріжжя 31.07 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 3426.63 грн./уп.

  Івано-Франківск 30.86 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +38067312474427.20 грн./уп.

  Київ 32.62 грн./уп.

  «ФАРМАЦІЯ» Київ, шосе Харківське, 121, тел.: +38044564345227.10 грн./уп.

  Кропивницький 29.12 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Беляєва, 9, тел.: +38052256988028.50 грн./уп.

  Луцьк 31.58 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 3126.64 грн./уп.

  Львів 33.75 грн./уп.

  «D.S.» Львів, вул. Некрасова Н., 11А, тел.: +38080030206024.50 грн./уп.

  Миколаїв 32.44 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, вул. Троїцька, 238Г, тел.: +38066285124429.82 грн./уп.

  Одеса 33.92 грн./уп.

  «АЛІСА. ЛІНІЯ ЖИТТЯ» Одеса, вул. Нежданової, 67, тел.: +38048796109729.00 грн./уп.

  Полтава 30.74 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. Мазепи Івана, 3, тел.: +38053260578028.10 грн./уп.

  Рівне 31.58 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Рівне, вул. Чорновола В'ячеслава, 72, тел.: +38067414346328.30 грн./уп.

  Суми 29.52 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +38067771370927.02 грн./уп.

  Тернопіль 32.85 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, пл. Героїв Євромайдану, 928.37 грн./уп.

  Ужгород 33.46 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Ужгород, просп. Свободи, 329.82 грн./уп.

  Харків 31.9 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, просп. Науки, 41/4328.37 грн./уп.

  Херсон 30.65 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Котляревського, 78, тел.: +38067640258528.30 грн./уп.

  Хмельницький 32.58 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 52, тел.: +38038265097529.82 грн./уп.

  Черкаси 31 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 345/10, тел.: +38067657422927.42 грн./уп.

  Чернігів 29.69 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +38067721043026.60 грн./уп.

  Чернівці 32.87 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернівці, вул. Перемоги, 5, тел.: +38067312491228.24 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko