0
UA | RU

Остеогенон (Osteogenon)

Склад і форма випуску

1 таблетка містить осеїн-гідроксиапатитової сполуки 830 мг, яка включає: осеїну 291 мг, до складу якого входять неколагенові пептиди і протеїни (75 мг) та колагени (216 мг); гідроксиапатиту 444 мг, до складу якого входять кальцій (178 мг) та фосфор (82 мг).
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, крохмаль картопляний, гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь, тальк, заліза оксид жовтий (Е 172)..
№ UA/2977/01/01 від 30.08.2019
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Регулятор кальцієво-фосфорного обміну, що застосовується при системному остеопорозі. Препарат чинить подвійну дію на метаболізм кісткової тканини: стимулюючу на остеобласти та інгібуючу — на остеокласти. Ці різні дії фізіологічно доповнюють одна одну та регулюють рівновагу між резорбцією кісток і відновленням кісткової тканини. Кальцій міститься у препараті як складова гідроксиапатиту, що сприяє повнішій абсорбції кальцію зі шлунково-кишкового тракту. Фосфор, який бере участь у кристалізації гідроксиапатиту, сприяє фіксації кальцію у кістках і гальмує його виведення нирками.

Дослідження на тваринах продемонстрували, що при пероральному застосуванні органічний компонент препарату (осеїн, який містить колаген I типу, остеокальцин, фактори росту та інші протеїни) забезпечує більш виражений остеогенний ефект, ніж одна мінеральна складова (гідроксиапатит).

Клінічні дослідження підтвердили, що осеїн-гідроксиапатитова сполука зумовлює анаболічний ефект на кістковий метаболізм, який більший, ніж спостерігається при застосуванні тільки кальцію.

Фармакокінетика. Дослідження з використанням поміченого ізотопом (47Ca) препарату продемонстрували, що абсорбція відбувається у кишковому тракті.

Повільне вивільнення кальцію з осеїн-гідроксиапатитової сполуки забезпечує тривалу абсорбцію у шлунково-кишкового тракті та зумовлює відсутність піків гіперкальціємії (на відміну від препаратів, які містять тільки солі кальцію).

Показання Остеогенон

— Профілактика остеопорозу.

— Лікування остеопорозу.

— Профілактика або лікування дефіциту кальцію в організмі.

— Допоміжна терапія для покращення зростання кісток при переломах.

Застосування Остеогенон

таблетки приймати внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води, бажано під час прийому їжі.

Дорослі:

— при остеопорозі приймають від 2 до 4 таблеток на добу (в окремих дозах — за 2 прийоми); при вираженому остеопорозі дозу можна збільшити за рішенням лікаря;

— в інших випадках приймають по 1–2 таблетки на добу.

Курс лікування визначає лікар індивідуально, залежно від характеру та перебігу захворювання.

Діти. Остеогенон призначають дітям віком від 6 років. Залежно від віку пацієнта та його потреби у кальцію лікар призначає добову дозу 1–2 таблетки.

Протипоказання

гіперчутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.

Тяжкі порушення функції нирок; необхідність гемодіалізу.

Гіперкальціємія, гіперкальціурія, гострий нефролітіаз кальцію, кальциноз тканин.

Тривала іммобілізація, що супроводжується гіперкальціємією та/або гіперкальціурією (лікування кальцієм проводять після відновлення рухливості).

Дитячий вік до 6 років (пов’язано з лікарською формою).

Побічна дія

залежно від частоти побічні реакції розподілені на такі категорії: дуже поширені (≥1/10), поширені (≥1/100, <1/10), непоширені (≥1/1 000, <1/100), рідко поширені (≥1/10 000, <1/1 000), поодинокі (<1/10 000), з невідомою частотою (наявні дані не дають змоги оцінити частоту цих реакцій).

З боку метаболізму та харчування: з невідомою частотою — гіперкальціурія, гіперкальціємія (при тривалому застосуванні у високих дозах).

З боку шлунково-кишкового тракту: з невідомою частотою — шлунково-кишкові розлади, зокрема нудота, біль у животі, запор.

З боку шкіри і підшкірних тканин: з невідомою частотою — гіперчутливість, включаючи свербіж, висипання.

Особливості застосування

кальцій. При одночасному застосуванні кальцію і вітаміну D необхідно систематично контролювати рівні кальцію у сироватці крові та сечі, а у разі їх підвищення — відповідним чином коригувати дози.

У разі ниркової недостатності рекомендується систематично контролювати рівні кальцію у сироватці крові та сечі, а також уникати призначення високих доз та/або тривалого застосування.

При тривалому застосуванні препарату та/або при наявності порушень функції нирок необхідно регулярно контролювати рівні кальцію у сечі і знижувати дози або тимчасово призупиняти лікування при перевищенні рівнів 7,5 ммоль за 24 год (300 мг за 24 год) у дорослих і 0,12–0,15 ммоль/кг маси тіла за 24 год (5–6 мг/кг маси тіла за 24 год) — у дітей.

Пацієнтам із нефролітіазом кальцію в анамнезі рекомендується:

— дотримуватися звичайних дієтичних рекомендацій щодо споживання кількості води, солі та білків;

— обмежити кількість кальцію, що потрапляє з Остеогеноном, до 500 мг на добу;

— відкоригувати споживання кальцію у раціоні, щоб не перевищувати загальну добову дозу кальцію 1,5 г, а також уникати додавання вітаміну D.

Фосфор. У хворих із помірними порушеннями функції нирок рекомендується періодично контролювати рівень фосфору у сироватці крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Наявні дані щодо застосування Остеогенону вагітними (від 300 до 1000 пацієнток) свідчать про відсутність розвитку мальформацій, а також відсутність токсичного впливу на плід або новонародженого.

Дослідження великої кількості вагітних, які приймали солі кальцію, свідчать про відсутність негативного впливу на вагітність, а також на здоров’я плода чи новонародженого.

Дослідження на тваринах не виявили репродуктивної токсичності препарату (доклінічні дані, одержані при повторних дослідженнях щодо токсичності, генотоксичності та репродуктивної токсичності, не виявили потенційного ризику для здоров’я людини).

Остеогенон можна застосовувати у період вагітності за потреби.

Екскрецію осеїн-гідроксиапатитової сполуки в молоко тварин не вивчали.

Дослідження харчових добавок продемонстрували, що екскреція кальцію у грудне молоко не змінюється при збільшенні вживання кальцію у період лактації, навіть у жінок, які раніше отримували мало кальцію.

Осеїн-гідроксиапатитова сполука, зокрема кальцій, потенційно екскретується у грудне молоко жінок у невеликій кількості, однак терапевтичні дози препарату не спричиняють негативного впливу на новонароджених/немовлят.

Остеогенон можна застосовувати в період годування груддю.

Фертильність. Дослідження на тваринах свідчать про відсутність прямого або опосередкованого негативного впливу на фертильність чоловіків та жінок.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

небажані комбінації.

Тіазидні діуретики. Можуть знижувати виведення кальцію із сечею і спричиняти гіперкальціємію.

Комбінації, які вимагають особливих запобіжних заходів.

Вітамін D. При комбінованому застосуванні Остеогенону з вітаміном D необхідна обережність, оскільки вітамін D підвищує абсорбцію кальцію і може спричинити гіперкальціємію.

Серцеві глікозиди. Ризик розвитку аритмій. Пацієнти мають перебувати під пильним наглядом, і у них рекомендується регулярно контролювати ЕКГ та рівень кальцію у сироватці крові.

Цикліни. Ризик зменшення абсорбції циклінів у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію внаслідок утворення нерозчинних хелатів, тому Остеогенон та цикліни рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 год.

Препарати, що містять солі заліза та цинку. Ризик зменшення абсорбції заліза та цинку у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію внаслідок утворення нерозчинних хелатів, тому Остеогенон та зазначені препарати рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 год.

Біфосфонати. Ризик зменшення абсорбції біфосфонатів у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію внаслідок утворення нерозчинних хелатів, тому Остеогенон та біфосфонати рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 год.

Хінолони. Ризик зменшення абсорбції хінолонів у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію внаслідок утворення нерозчинних хелатів, тому Остеогенон та хінолони рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 год.

ГКС. При одночасному застосуванні ГКС можуть знижувати абсорбцію кальцію у кишковому тракті, тому Остеогенон та ГКС рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 год.

Препарати стронцію. Ризик зменшення абсорбції стронцію у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію, тому Остеогенон та препарати, що містять стронцій, рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 год.

Гормони щитовидної залози. Ризик зменшення абсорбції левотироксину у кишковому тракті, тому Остеогенон та гормони щитовидної залози рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 год.

Естрамустин. Ризик зменшення абсорбції естрамустину при одночасному застосуванні препаратів кальцію, тому Остеогенон та естрамустин рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 год.

Передозування

передозування Остеогенону малоймовірне.

Наведені нижче дані стосуються передозування солей кальцію (>2000 мг кальцію на добу).

Симптоми передозування: клінічні симптоми переважно пов’язані з гіперкальціємією і не є специфічними, зокрема спрага, поліурія, полідипсія, нудота, блювання, зневоднення організму, підвищення артеріального тиску, вазомоторні розлади, запор, втрата апетиту, аритмії, слабкість, нефрокальциноз, нефролітіаз, біль у кістках, психічні зміни.

У дітей відсутність збільшення маси тіла/відставання у фізичному розвитку може передувати усім зазначеним симптомам.

Лікування при передозуванні: відміна препарату і відновлення водно-електролітного балансу; залежно від тяжкості гіперкальціємії слід застосовувати діуретики та/або кортикостероїди, біфосфонати, кальцитонін. Деякі пацієнти можуть потребувати перитонеального діалізу або гемодіалізу.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 19.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Остеогенон

Артрит МКХ M13.9
Артроз МКХ M19.9
Гонартроз неуточнений МКХ M17.9
Інший остеопороз з патологічним переломом МКХ M80.8
Менопауза і клімактеричний стан у жінок (клімакс) МКХ N95.1
Множинні переломи гомілки МКХ S82.7
Остеопороз після видалення яєчників МКХ M81.1
Остеохондроз шийного відділу хребта МКХ M42.1
Перелом верхнього кінця плечової кістки МКХ S42.2
Перелом дистального відділу великогомілкової кістки МКХ S82.3
Перелом зовнішньої [латеральної] щиколотки МКХ S82.6
Перелом ключиці МКХ S42.0
Перелом п'яткової кістки МКХ S92.0
Перелом тіла [діафіза] великогомілкової кістки МКХ S82.2
Перелом човноподібної кістки кисті МКХ S62.0
Постменопаузальний остеопороз МКХ M81.0
Посттравматичний гонартроз двобічний МКХ M17.2
Уповільнене зрощення перелому МКХ M84.2
Черезвертлюжний перелом МКХ S72.1
Юнацький остеохондроз голівки стегнової кістки (Легга — Калве — Пертеса) МКХ M91.1
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko