ТІОТРИАЗОЛІН® р-н для ін’єкцій 25 мг

Галичфарм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 2 мл, № 10

Морфолінієва соль тіазотної кислоти 25 мг/мл

Допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл, № 10

Морфолінієва соль тіазотної кислоти 25 мг/мл

№  UA/2931/01/02 від 18.02.2015За рецептомC

табл. 0,1 г контурн. чарунк. уп., № 50

За рецептомC

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Загальна характеристика

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, круглої форми, з плоскою поверхнею, з фаскою;

Склад

1 таблетка містить тіотриазоліну 0,1 г (100 мг);

допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, цукор-пудра, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Фармакологічний ефект тіотриазоліну обумовлений протиішемічною, мембраностабілізуючою, антиоксидантною та імуномоделюючою дією.

Вплив препарату реалізується за рахунок посилення компенсаторної активації анаеробного гліколізу та активації процесів окиснення в циклі Кребса зі збереженням внутрішньоклітинного фонду АТФ. Наявність у структурі молекули тіотриазоліну тіолу сірки, для якої характерні окисно-відновні властивості, та третинного азоту, який зв’язує надлишок іонів водню, зумовлює активацію антиоксидантної системи. Сильні відновлювальні властивості тіольної групи спричиняють реакцію з активними формами кисню та ліпідними радикалами. Реактивація антирадикальних ферментів — супероксиддисмутази, каталази і глутатіонпероксидази — запобігає ініціюванню активних форм кисню.

Вплив тіотриазоліну приводить до гальмування процесів окиснення ліпідів в ішемізованих ділянках міокарда, зменшення чутливості міокарда до катехоламінів, запобігання прогресивного пригнічення скорочувальної функції серця, стабілізації і зменшення відповідно зони некрозу та ішемії міокарда. Покращення реологічних властивостей крові здійснюється за рахунок активації фібринолітичної системи. Поліпшення процесів метаболізму міокарда, підвищення його скоротливої здатності, сприяння нормалізації серцевого ритму дозволяє рекомендувати тіотриазолін для лікування хворих з різними формами ішемічної хвороби серця.

Паралельно із застосуванням препарату в кардіології тіотриазолін застосовують при лікуванні захворювань печінки та інших внутрішніх органів, враховуючи його високі гепатопротекторні властивості. Препарат запобігає руйнуванню гепатоцитів, знижує ступінь жирової інфільтрації та поширення центролобулярних некрозів печінки, сприяє процесам репаративної регенерації гепатоцитів, нормалізує в них білковий, вуглеводний, ліпідний та пігментний обміни. Збільшує швидкість синтезу та виділення жовчі, нормалізує її хімічний склад.

Фармакокінетика. Відносна біологічна доступність препарату — 64,5%, період напіввсмоктування — 0,28 години, напіввиведення — 1,3 години, максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1,18 години, зв’язування з білками крові не перевищує 10%. У значних концентраціях препарат накопичується в тканинах серця, печінки, селезінки, прямої кишки та нирок, в незначній кількості — у легенях і тонкій кишці. Тіотриазолін не впливає на кислотність шлунка і виділяється, головним чином, нирками.

Показання для застосування

У комплексному лікуванні ішемічної хвороби серця: стенокардії, інфаркту міокарда, постінфарктному кардіосклерозі; серцевих аритмій.

У комплексному лікуванні хронічних гепатитів різної етіології, в тому числі алкогольного гепатиту; цирозу печінки.

Спосіб застосування та дози

При стенокардії напруження та спокою, інфаркті міокарда, постінфарктному кардіосклерозі — по 1–2 таблетки 3–4 рази на добу протягом 20–30 днів.

При порушеннях серцевого ритму — по 1–2 таблетки внутрішньо або під язик 3 рази на добу.

При захворюваннях печінки зазвичай дорослим призначають по 1–2 таблетки 3–4 рази на добу протягом 20–30 днів.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально, залежно від тяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія

Препарат зазвичай добре переноситься. У хворих із підвищеною чутливістю рідко можуть виникати алергічні реакції: свербіж, гіперемія шкіри, гарячка, шкірні висипання (уртикарні, папульозні, дрібнокрапчасті, плямисті); при прийомі інших препаратів описані окремі випадки кропив’янки та ангіоневротичного набряку, один випадок анафілактичного шоку. У окремих пацієнтів, переважно літнього віку, зокрема при прийомі інших препаратів описані надзвичайно рідкісні випадки:

з боку центральної та периферичної нервової системи: загальна слабкість, запаморочення, шум у вухах;

з боку серцево-судинної системи: тахікардія, артеріальна гіпертензія (один випадок);

з боку травного тракту: прояви диспепсичних явищ — сухість у роті, нудота, здуття живота, блювання;

з боку дихальної системи: задишка та ядуха (по одному випадку).

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до тіотриазоліну та інших компонентів препарату;
  • ниркова недостатність;
  • період вагітності або годування груддю.

Передозування

При передозуванні в сечі підвищується концентрація натрію та калію. В таких випадках препарат необхідно відмінити. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування

Вагітність та період годування груддю. Застосування препарату в період вагітності або годування груддю не вивчалось.

Діти. Досвід застосування препарату дітям недостатній.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Тіотриазолін як кардіопротекторний препарат можна застосовувати у комбінації з базисними засобами терапії ішемічної хвороби серця. Як гепатопротекторний засіб, може поєднуватися з призначенням традиційних методів лікування гепатитів відповідної етіології.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності

3 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

Таблетки по 0,1 г №10 у контурній чарунковій упаковці, 3 або 5 контурних чарункових упаковок у пачці.

Виробник

АТ «Галичфарм», м. Львів; ВАТ «Київмедпрепарат», м. Київ.

За участі НВО «Фарматрон», м. Запоріжжя.

Адреса

АТ «Галичфарм», Україна,79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

ВАТ «Київмедпрепарат», Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

ТІОТРИАЗОЛІН® (THIOTRIASOLINUM)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-05-19 р. № 546. Р.п. № UA/2931/01/02

Склад

діюча речовина: 1 мл розчину містить морфолінієвої солі тіазотної кислоти в перерахуванні на 100% речовину 25 мг, що еквівалентно 16,6 мг тіазотної кислоти

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або з ледь жовтуватим відтінком рідина.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні препарати. Код АТХ С01Е В.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Фармакологічний ефект тіазотної кислоти зумовлений протиішемічною, мембраностабілізуючою, антиоксидантною та імуномодулюючою дією.

Вплив препарату реалізується за рахунок посилення компенсаторної активації анаеробного гліколізу та активації процесів окиснення у циклі Кребса зі збереженням внутрішньоклітинного фонду АТФ. Наявність у структурі молекули тіазотної кислоти тіолу сірки, для якої характерні окисно-відновні властивості, та третинного азоту, який зв’язує надлишок іонів водню, зумовлює активацію антиоксидантної системи. Сильні відновлювальні властивості тіольної групи спричиняють реакцію з активними формами кисню та ліпідними радикалами. Реактивація антирадикальних ферментів — супероксиддисмутази, каталази і глутатіонпероксидази — запобігає ініціюванню активних форм кисню.

Вплив тіазотної кислоти призводить до гальмування процесів окиснення ліпідів в ішемізованих ділянках міокарда, зменшення чутливості міокарда до катехоламінів, запобігання прогресивного пригнічення скорочувальної функції серця, стабілізації і зменшення відповідно зони некрозу та ішемії міокарда. Покращення реологічних властивостей крові здійснюється за рахунок активації фібринолітичної системи. Поліпшення процесів метаболізму міокарда, підвищення його скоротливої здатності, сприяння нормалізації серцевого ритму дозволяє рекомендувати тіазотну кислоту для лікування хворих із різними формами ішемічної хвороби серця.

Паралельно із застосуванням препарату в кардіології тіазотну кислоту застосовують при лікуванні захворювань печінки та інших внутрішніх органів, враховуючи його високі гепатопротекторні властивості. Препарат запобігає руйнуванню гепатоцитів, знижує ступінь жирової інфільтрації та поширення центролобулярних некрозів печінки, сприяє процесам репаративної регенерації гепатоцитів, нормалізує у них білковий, вуглеводний, ліпідний та пігментний обміни. Збільшує швидкість синтезу та виділення жовчі, нормалізує її хімічний склад.

Фармакокінетика.

Максимальна концентрація тіазотної кислоти в плазмі крові досягається при внутрішньом’язовому введенні — через 0,84 години, при внутрішньовенному — через 0,1 години. Зв’язування з білками крові не перевищує 10%. Тіазотна кислота накопичується переважно в нирках — 31%. У значній кількості вона накопичується у товстій кищці, серці, селезінці, найменше — у тонкій кишці і легенях (1–2%).

Клінічні характеристики

Показання

У комплексному лікуванні ішемічної хвороби серця: стенокардії, інфаркту міокарда, постінфарктного кардіосклерозу; як додатковий засіб у терапії серцевих аритмій.

У комплексному лікуванні хронічного гепатиту, алкогольного гепатиту, фіброзу та цирозу печінки.

Протипоказання

Підвищена чутливість до тіазотної кислоти, гостра ниркова недостатність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Тіотриазолін® як кардіопротекторний препарат можна застосовувати в комбінації з базисними засобами терапії ішемічної хвороби серця. Як гепатопротекторний засіб може поєднуватися з призначенням традиційних методів лікування гепатитів відповідної етіології.

Особливості застосування.

Відсутні.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Досвід застосування препарату в період вагітності або годування груддю недостатній.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. У разі виникнення побічних реакцій з боку центральної та периферичної нервової системи потрібно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортними засобами та роботі з іншими складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

При інфаркті міокарда і нестабільній стенокардії Тіотриазолін® вводити внутрішньовенно повільно по 4 мл 25 мг/мл розчину (100 мг) зі швидкістю 2 мл/хв або внутрішньовенно краплинно зі швидкістю 20–30 крапель на хвилину (4 мл розчину 25 мг/мл розводять у 150–250 мл 0,9% розчину натрію хлориду) або вводити внутрішньом’язово по 4 мл 25 мг/мл розчину (100 мг) 2–3 рази на добу. Курс лікування — 14 діб.

При стенокардії напруження Тіотриазолін® вводити внутрішньом’язово по 4 мл 25 мг/мл розчину 2 рази на добу (добова доза — 200 мг). Курс лікування — 14 днів.

При стенокардії спокою та постінфарктному кардіосклерозі Тіотриазолін® вводити внутрішньом’язово по 2 мл 25 мг/мл розчину 3 рази на добу. Курс лікування — 20–30 днів.

При хронічному гепатиті з вираженою активністю процесу Тіотриазолін® у перші 5 днів вводити внутрішньом’язово по 2 мл 25 мг/мл розчину (по 50 мг) 2–3 рази на добу або внутрішньовенно повільно зі швидкістю 2 мл/хв по 4 мл 25 мг/мл розчину (100 мг) 1 раз на добу, або краплинно зі швидкістю 20–30 крапель на хвилину (2 ампули 25 мг/мл розчину розводять у 150–250 мл 0,9% розчину натрію хлориду). З 5-го по 20-й день терапії призначати Тіотриазолін® у таблетках (по 100 мг 3 рази на добу).

При хронічному гепатиті мінімального та помірного ступеня активності Тіотриазолін® вводити внутрішньом’язово по 2 мл 25 мг/мл розчину 3 рази на добу. Курс лікування — 20–30 днів.

При цирозі печінки курс лікування — 60 днів. Лікування починати з внутрішньом’язового введення 2 мл 25 мг/мл розчину (по 50 мг) 3 рази на добу протягом 5 днів, а далі продовжувати лікування таблетками (по 100 мг 3 рази на добу).

Діти.

Досвід застосування препарату дітям недостатній.

Передозування.

При передозуванні в сечі підвищується концентрація натрію та калію. У таких випадках препарат необхідно відмінити. Лікування симптоматичне.

Побічні реакції

Препарат зазвичай добре переноситься. У хворих із підвищеною індивідуальною чутливістю можуть виникати:

з боку шкіри та підшкірної клітковини: свербіж, гіперемія шкіри, висипання, випадки кропив’янки;

з боку імунної системи: на фоні прийому інших препаратів описані випадки ангіоневротичного набряку, анафілактичного шоку;

інші: лихоманка, випадки ознобу та змін в місці введення.

У пацієнтів, переважно літнього віку при прийомі інших препаратів, можуть виникнути:

з боку центральної та периферичної нервової системи: загальна слабкість, запаморочення, шум у вухах, головний біль;

з боку серцево-судинної системи: тахікардія, артеріальна гіпертензія, випадки зниження артеріального тиску;

з боку травного тракту: прояви диспепсичних явищ, включаючи сухість у роті, нудоту, здуття живота, блювання;

з боку дихальної системи: задишка, ядуха.

Термін придатності.

5 років.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 2 мл в ампулі, по 10 ампул у контурній чарунковій упаковці, по 1 контурній чарунковій упаковці в пачці. По 4 мл в ампулі, по 5 ампул в контурній чарунковій упаковці, по 2 контурні чарункові упаковки в пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Галичфарм». Розробка НВО «Фарматрон» і ДНЦЛЗ, м. Харків.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.

Дата додавання: 02.02.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ТІОТРИАЗОЛІН® р-н для ін'єкцій 25 мг в містах України

Вінниця 633.21 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 219.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 355 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 219.96 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 86Д

Житомир 773.6 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 217.26 грн./уп.
«ФАРМАВІТА» Житомир, вул. Лесі Українки, 14, тел.: +380412463046

Запоріжжя 333.17 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 188.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 542.49 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 217.55 грн./уп.
«D.S.» Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 16А

Київ 347.64 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 181.5 грн./уп.
«АПТЕКА TAS» Київ, вул. Велика Васильківська, 17А, тел.: +380442350540

Кропивницький 787.67 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 222.35 грн./уп.
«ІНКОПМАРК МЕДСЕРВІС» Кіровоград, перехр. Велика Перспективна / Гоголя, 46/91, тел.: +380522351490

Луцьк 541.46 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 218.05 грн./уп.
«D.S.» Ківерці, вул. Філатова Академіка, 6, тел.: +380676733804

Львів 276.8 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 203.2 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380322645337

Миколаїв 378.4 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 219 грн./уп.
«D.S.» Мішково-Погорілове, вул. Мира, 17

Одеса 262.21 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 196.55 грн./уп.
«ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Преображенська, 72, тел.: +380487101045

Полтава 1291.14 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 224.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 531.37 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 217.4 грн./уп.
«D.S.» Рівне, вул. Макарова, 23

Суми 518.17 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 221.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 39, тел.: +380542631840

Тернопіль 582.49 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 217.4 грн./уп.
«D.S.» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 17, тел.: +380352520534

Ужгород 228.57 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 217.55 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, просп. Свободи, 45

Харків 1646.05 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 219.96 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Героїв Праці, 20/321А

Херсон 753.26 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 225.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948

Хмельницький 384.95 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 217.55 грн./уп.
«D.S.» Хмельницький, шосе Львовське, 1

Черкаси 525.8 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 223.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 490.72 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 219.96 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернігів, просп. Мира, 29

Чернівці 232.41 грн./уп.

р-н д/ін. 25 мг/мл амп. 4 мл № 10, Галичфарм ..... 217.4 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Буковинська, 6А