ВЕРОШПІРОН (VEROSPIRON)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки 25 мг, №  20

Спіронолактон 25 мг

Допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, лактоза.

№  UA/2775/01/01 з 25.12.2014 до 25.12.2019За рецептомB

капсули 50 мг, №  30

Спіронолактон 50 мг

Допоміжні речовини: титану діоксид (е171), хіноліновий жовтий (е 104), крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, лактози моногідрат, желатин.

№  UA/2775/01/02 з 25.12.2014 до 25.12.2019За рецептомB

капсули 100 мг, №  30

Спіронолактон 100 мг

Допоміжні речовини: титану діоксид (е171), хіноліновий жовтий (е 104), жовтий захід fcf (е 110), лактози моногідрат, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, желатин.

№  UA/2775/02/01 з 22.12.2017За рецептомB

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні властивості

Спіронолактон конкурентно блокує зв’язування альдостерону з його цитоплазматичним рецептором в дистальних канальцях. В результаті альдостерон не може проникати в ядро клітини за допомогою свого рецептора, тим самим запобігається синтезу індукованих альдостероном білків. Це протидіє істотному впливу альдостерону, реабсорбції натрію та секреції калію.

Спіронолактон збільшує екскрецію натрію та хлориду і, в меншій мірі, екскрецію кальцію; екскреція калію та амонію, а також кислотність сечі знижуються. Спіронолактон зменшує виведення магнію з нирок. Додаткове введення тіазидів або петлевих діуретиків може додатково збільшити натрийурез. Спіронолактон може збільшувати концентрацію сечовини в плазмі крові, знижуючи швидкість клубочкової фільтрації.

Доведено гіпотензивний ефект при гіпермінералокортикоїдних синдромах або при різних захворюваннях з первинним або вторинним гіперальдостеронізмом.

Фармакокінетичні властивості

Поглинання Після перорального введення спіронолактон швидко абсорбується приблизно на 73%.

При прийомі з їжею поглинання спіронолактону збільшується.

Розподіл Зв’язування білків плазми крові спіронолактоном та канреноном становить 90% (рівноважний діаліз) або 98% (ультрафільтрація) залежно від методології.

Метаболізм Спіронолактон зазнає вираженого ефекту першого проходження при пероральному введенні і перетворюється на 7-α-тіоспіронолактон, канренон або канреноат, 7-α-тіометил-спіронолактон та 6-β-гідрокси-7-α-тиометил спиронолактон, головним чином в печінці та нирках. Перші три метаболіти мають відносну антиминералокортикоїдну активність 26, 68 і 33%, відповідно, порівняно з вихідною сполукою.

Після перорального введення Cmax спіронолактону в плазмі крові визначається через 1-2 год, а Cmax метаболітів — через 2-3 год.

Виведення відбувається переважно з сечою, в меншій мірі через з жовчю. Частка незміненого спіронолактону низька. В сечі виявляються тільки метаболіти, особливо канренон та його глюкуронідний ефір і 6-β-гідроксисульфоксид.

ПОКАЗАННЯ

— застійна серцева недостатність у випадках, коли у пацієнта відсутня відповідь на лікування іншими діуретиками або є необхідність в потенціюванні їх ефектів.

— есенціальна АГ (головним чином при гіпокаліємії та у поєднанні з іншими антигіпертензивними препаратами).

— цироз печінки з набряками та/або асцитом.

— лікування первинного гіперальдостеронізму.

— набряки, які зумовлені нефротичним синдромом.

— лікування гіпокаліємії у разі неможливості застосування іншої терапії.

— профілактики гіпокаліємії у пацієнтів, яким отримують серцеві глікозиди, у випадках, коли інші методи розглядаються як недоцільні або невідповідні.

ЗАСТОСУВАННЯ

первинний гіперальдостеронізм. При підготовці до операції добова доза 100-400 мг. Для тривалої підтримуючої терапії в мінімальній ефективній дозі, яка встановлюється індивідуально. В таких випадках рекомендується використання препарату в комбінації з діуретиками інших груп для зменшення вираженості побічних ефектів.

Набряки (застійна серцева недостатність, нефротичний синдром). Дорослі: початкова добова доза — 100 мг (25-200 мг) в 1 або 2 прийоми.

Цироз печінки з асцитом або набряками. Початкова добова та максимальна добова дози — 100 мг. В разі співвідношення <1, початкова добова доза — 200 мг, максимальна — 400 мг/добу.

Есенціальна АГ. Початкова добова доза — 50-100 мг в 1 або 2 прийоми. Терапію проводити не менше 2 тижнів, оскільки до кінця цього періоду досягається максимальний антигіпертензивний ефект.

Гіпокаліємія. У пацієнтів, яким недостатньо харчових добавок з К + або інших методів калійзамісної терапії, препарат показаний в добовій дозі 25-100 мг.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

— підвищена чутливість до спіронолактону та/або інших компонентів препарату;

— анурія;

— ГНН;

— важка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <30 мл/хв на 1,73 м2 площі тіла та/або креатиніну плазми крові >1,8 мг/дл),

— гіперкаліємія;

— гіпонатріємія;

— вагітність;

— грудне вигодовування;

— гіповолемія або дегідратація.

ПОБІЧНА ДІЯ

тромбоцитопенія, еозинофілія, агранулоцитоз, алергічні реакції, зміна тону голосу у жінок та у чоловіків, гіперкаліємія, гіперкаліємічний параліч, серцева аритмія, порушень балансу рідини і електролітів (вкл. гіпонатріємію, гіпомагнезію, гіперхлоремію, гіперкальціємію), гіповолемія, гіпонатріємія, підвищена втомлюваність, м’язової слабкость, головний біль, сонливість, сплутаність свідомості, атаксія, слабкість, запаморочення, летаргія, сухість у роті, шлунково-кишковий дискомфорт (напр. дискомфорт у животі, нудота, блювота, діарея, шлунково-кишкові спазми), шлункові кровотечі та виразка ШКТ, патологічні зміни печінки (гепатотоксичність), гепатит, висип на шкірі, свербіж, висип, кропив’янка, ерітема аннулярна та лишай, алопеції, гирсутизм у жінок, пемфігоїд, м’язові судоми, остеомаляція, ниркова недостатність, у чоловіків оборотна гінекомастія, у жінок — порушення менструального циклу, міжменструальні кровотечі та аменорея, порушення потенції, рак передміхурової залози.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

можливе тимчасове збільшення вмісту азоту сечовини в плазмі крові, особливо при зниженій функції нирок та гіперкаліємії. Можливий оборотний гіперхлоремічний метаболічний ацидоз.

При хворобі нирок та печінки, а також у пацієнтів літнього віку необхідний регулярний контроль електролітів в плазмі крові та функції нирок.

Препарат ускладнює лабораторні визначення дигоксину, кортизолу та адреналіну в крові. Незважаючи на відсутність прямого впливу на вуглеводний обмін, наявність цукрового діабету, особливо з діабетичною нефропатією, вимагає особливої обережності (через можливість розвитку гіперкаліємії).

При лікуванні НПЗП слід контролювати функцію нирок та рівень електролітів крові. Слід уникати вживання їжі, багатої калієм.

Під час лікування вживати алкоголь протипоказано.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

знижує ефект антикоагулянтів (гепарин, похідні кумарину, індандіону) та токсичність серцевих глікозидів (тому що нормалізація рівня калію в крові перешкоджає розвитку токсичності).

Знижує чутливість судин до норепінефрину (вимагає дотримання обережності при проведенні анестезії), збільшує T½ дигоксину — можлива інтоксикація дигоксином.

Підсилює токсичну дію літію (через зниження його кліренсу).

Можливо підсилює дію недеполяризуючих міорелаксантів (наприклад тубокурарин).

Прискорює метаболізм та виведення карбеноксолона.

ГКС та діуретики (похідні бензотіазіна, фуросемід, етакринова кислота) підсилюють та прискорюють діуретичний та натрійуретичний ефект.

Підсилює дію діуретичних та гіпотензивних ЛЗ.

НПЗП знижують діуретичний та натрійуретичний ефект, збільшується ризик розвитку гіперкаліємії, але саліцилати та індометацин знижують діуретичний ефект.

Алкоголь (етанол), барбітурати, наркотичні речовини підсилюють ортостатичну гіпотензію.

Зростає ризик розвитку гіперкаліємії при прийомі з препаратами калію, калієвими добавками і калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ (ацидоз), антагоністами рецепторів ангіотензину II, циклоспорином.

Хлорид амонію, колестирамін сприяють розвитку гіперкаліємічного метаболічного ацидозу.

Флудрокортизон викликає парадоксальне посилення канальцевої секреції калію.

Підсилює дію триптореліну, бусереліну, гонадореліну.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми: клінічна картина гострого або хронічного передозування залежить від ступеня втрати рідини та електроліту. Передозування може призвести до гіпотензії, ортостатичних порушень та електролітного дисбалансу (гіпер- або гіпокаліємії, гіпонатріємії).

Гіперкаліємія може викликати серцеву аритмію, зниження АТ з периферичним колапсом кровообігу та неврологічними порушеннями, апатія, сплутаність свідомості).

Лікувальні заходи. У разі передозування або ознак гіповолемії лікування спіронолактоном слід негайно припинити.

— при гіповолемії та гіпонатріємії: заміщення натрію та об’єму.

— при гіпокаліємії: заміщення калію.

— при гіперкаліємії: тяжку гіперкаліємію необхідно негайно піддати інтенсивній терапії.

В тяжких випадка може бути проведений перитонеальний діаліз або гемодіаліз.

Специфічний антидот до спіронолактону невідомий.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 30 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 25.06.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ВЕРОШПІРОН в містах України

Вінниця 106.05 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Вінниця, вул. Київська, 27, тел.: +380432552199

Дніпро 104.2 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Дніпропетровськ, вул. Шмідта, 2, тел.: +380634601956

Житомир 102.12 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 98.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045

Запоріжжя 102.63 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Запоріжжя, вул. Новгородська, 9Б, тел.: +380634887557

Івано-Франківск 104.48 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 99.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 107.92 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Свободи, 5, тел.: +380444847047

Кропивницький 104.85 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 99.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 108.12 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 102.36 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Волі, 5/1, тел.: +380800505911

Львів 107.95 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Львів, вул. Пасічна, 92Г, тел.: +380933547091

Миколаїв 106.68 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 96.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 106.45 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Одеса, вул. Пантелеймонівська, 27, тел.: +380487051062

Полтава 103.43 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Полтава, вул. Сінна, 32, тел.: +380532500842

Рівне 105.74 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Рівне, вул. Гагаріна Юрія, 26, тел.: +380362460980

Суми 103.71 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 96.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 105.09 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Тернопіль, вул. Живова, 9А, тел.: +380352434245

Ужгород 107.05 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 98.4 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, пл. Корятовича, 8/1, тел.: +380504340968

Харків 103.21 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Харків, вул. Культури, 6/18, тел.: +380577021409

Херсон 104.37 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 100.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Лавренева, 3А

Хмельницький 105.83 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Хмельницький, вул. Хотовицкого, 7, тел.: +380633129605

Черкаси 104.21 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 104.4 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 96.97 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 106.37 грн./уп.

капс. 50 мг № 30, Gedeon Richter ..... 97.5 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Чернівці, вул. Хотинська, 43, тел.: +380372587988

Developed by Maxim Levchenko