Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Клотримазол крем 1 % туба 20 г

Виробник:
ГлаксоСмітКляйн Експорт

Склад і форма випуску

Кількість в упаковці:
Можна сплатити ліки карткою підтримка
СкладКількість
Клотримазол1 %
Реєстраційний № UA/2564/02/01 від 24.06.2019
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Склад

діюча речовина: клотримазол;

1 г крему містить 10 мг клотримазолу;

допоміжні речовини: спирт цетостеариловий, октилдодеканол, полісорбат 60, сорбітанстеарат, воску цетилові ефіри, спирт бензиловий, вода очищена.

Лікарська форма

Крем.

Основні фізико-хімічні властивості: білий крем однорідної консистенції.

Фармакотерапевтична група

Протигрибкові засоби для місцевого застосування. Похідні імідазолу та триазолу. Клотримазол. Код АТX D01A C01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм антимікотичної дії клотримазолу пов’язаний із пригніченням синтезу ергостеролу, що призводить до структурного та функціонального пошкодження цитоплазматичної мембрани грибів.

Клотримазол має широкий спектр антимікотичної активності in vitro та in vivo і діє на дерматофіти, дріжджові, плісняві та ін.

При відповідних умовах тестування мінімальні інгібуючі концентрації для цих типів грибів становлять приблизно 0,062–8,0 мкг/мл субстрату.

Механізм дії клотримазолу пов’язаний із первинною фунгістатичною або фунгіцидною активністю, залежно від концентрації клотримазолу в місці інфекції.

In vitro активність обмежена елементами гриба, що проліферують; спори гриба мають лише незначну чутливість.

Додатково до антимікотичної активності клотримазол також діє на грампозитивні мікроорганізми (стрептококи, стафілококи, Gardnerella vaginalis) та грамнегативні мікроорганізми (Bacteroids).

In vitro клотримазол пригнічує розмноження Corynebacteria та грампозитивних коків (за винятком Enterococci) у концентрації 0,5–10 мкг/мл субстрату.

Первинно резистентні штами чутливих видів грибів зустрічаються рідко. Розвиток вторинної резистентності чутливих грибів до цього часу спостерігався лише у дуже поодиноких випадках у терапевтичних умовах.

Доклінічні дослідження, які проводилися із застосуванням повторної токсичної дози, не виявили шкідливого, генотоксичного та канцерогенного впливу на організм людини.

Клотримазол не показав тератогенної дії у дослідженнях репродуктивної токсичності на мишах, щурах та кроликах. Під час досліджень на щурах високі пероральні дози мали токсичну дію для матері та ембріотоксичну дію, що призводило до зниження ваги плода і зменшення виживання потомства. Дослідження на щурах продемонструвало, що клотримазол та/або його метаболіти виділяються в молоко через 4 години після введення у кількостях, вищих у 10–20 разів, ніж у плазмі, з наступним зниженням до коефіцієнта 0,4 за 24 години.

Фармакокінетика.

Фармакокінетичні дослідження показали, що при місцевому застосуванні крему на шкіру клотримазол мінімально абсорбується з непошкодженої або запаленої шкіри в кровообіг людини. Отримані пікові концентрації клотримазолу в сироватці крові були нижче межі виявлення 0,001 мкг/мл, що свідчить про те, що при місцевому нанесенні крему з клотримазолом виникнення побічної дії або системних ефектів є малоймовірним.

Клінічні характеристики

Показання

Дерматомікози, спричинені пліснявими та іншими грибами (наприклад, вид Trichophyton).

Дерматомікози, спричинені дріжджами (види Candida).

Шкірні захворювання, що свідчать про вторинне зараження грибковими інфекціями.

Кандидозний вульвіт та кандидозний баланіт.

Протипоказання

Гіперчутливість до активного компонента та до інших складових препарату.

Не використовувати крем для лікування нігтів або інфекцій шкіри голови.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Лабораторні дослідження показали, що при одночасному застосуванні крему з латексними контрацептивами функціональна здатність останніх може знижуватися, що, як наслідок, може впливати на ефективність цих продуктів. Цей ефект тимчасовий і спостерігається лише протягом застосування препарату. Пацієнтам рекомендовано використовувати альтернативні методи контрацепції принаймні протягом 5 днів після застосування цього препарату.

Особливості застосування

У зв’язку з наявністю в складі лікарського засобу цетостеарилового спирту при застосуванні можлива поява місцевої реакції з боку шкіри (наприклад контактного дерматиту).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Клінічні дослідження щодо впливу клотримазолу на фертильність у жінок не проводилися, проте дослідження на тваринах не виявили впливу клотримазолу на фертильність.

Кількість досліджень з використанням клотримазолу під час вагітності обмежена. Дослідження клотримазолу на тваринах показали репродуктивну токсичність під час застосування високих пероральних доз (див. розділ «Фармакодинаміка»). Місцеве лікування клотримазолом має низьку системну експозицію, тому шкідливий вплив на репродуктивну функцію не прогнозується. Клотримазол можна застосовувати під час вагітності, але тільки під наглядом лікаря.

Дані фармакодинамічних та токсикологічних досліджень, які було проведено на тваринах, свідчать про екскрецію клотримазолу та його метаболітів у молоко після внутрішньовенного введення (див. розділ «Фармакодинаміка»). Не можна виключати ризик для дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні. Потрібно прийняти рішення про припинення грудного вигодовування або припинення/утримання від терапії клотримазолом, беручи до уваги користь грудного вигодовування для дитини та користь терапії для жінки.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Клотримазол, крем, не впливає або має лише незначний вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для місцевого застосування.

Крем наносять тонким шаром на уражену ділянку шкіри 2–3 рази на добу і злегка втирають. Смужки крему (½ см завдовжки) достатньо для обробки ділянки розміром з долоню. Лікування при дерматофітних інфекціях має тривати щонайменше один місяць, а при кандидозних інфекціях — щонайменше два тижні.

Перед нанесенням крему на інфіковані стопи їх слід промити і висушити, особливо між пальцями.

Діти

Досвід застосування відсутній.

Передозування

Жодного ризику гострої інтоксикації немає, оскільки малоймовірно, що передозування можливе після нанесення на шкіру (застосування на великих ділянках шкіри при умовах, що сприяють підвищеному всмоктуванню), а також після випадкового перорального прийому. Специфічного антидоту не існує. При випадковому пероральному застосуванні рідко може виникнути потреба у проведенні промивання шлунка, якщо доза, яка загрожує життю, була застосована протягом попередньої години або якщо наявні видимі симптоми передозування (наприклад, запаморочення, нудота, блювання). Промивання шлунка слід проводити лише у разі наявності відповідних умов для проведення процедури.

Побічні реакції

Оскільки дані про нижченаведені небажані ефекти ґрунтуються на спонтанних повідомленнях, визначити точну частоту їх виникнення неможливо.

З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи кропив’янку, диспное, артеріальну гіпотензію, синкопе.

З боку шкіри та підшкірної тканини: свербіж, висипання, пухирці, лущення/ексфоліація шкіри, дискомфорт/біль, набряк, почервоніння (еритема), відчуття печіння, відчуття жару, подразнення.

При підвищеній чутливості до цетостеарилового спирту можуть виникати алергічні реакції на шкірі або на слизовій оболонці.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі нижче 25 °С. Не заморожувати.

Упаковка

По 20 г крему в алюмінієвій тубі, по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Польща/

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., Poland.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., 189, вул. Грюнвальдська, 60–322 Познань, Польща/

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., 189 Grunwaldzka Str., 60–322 Poznan, Poland.

Діагнози, при яких застосовують Клотримазол крем 1 % туба 20 г

Баланопостит МКХ N48.1
Гострий вагініт МКХ N76.0
Епідермофітія пахова МКХ B35.6
Зовнішній отит при мікозах МКХ H62.2
Інші інфекції, викликані Mycobacterium МКХ A31.8
Кандидоз вульви і вагіни МКХ B37.3
Кандидоз інших локалізацій МКХ B37.8
Кандидоз шкіри і нігтів МКХ B37.2
Мікоз стоп МКХ B35.3
Мікоз тулуба МКХ B35.4
Пелюшковий дерматит МКХ L22
Пітиріаз червоний волосяний висівковий МКХ L44.0
Різнобарвний лишай МКХ B36.0
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Клотримазол крем 1 % туба 20 г:

Кандід
розчин для ротової порожнини 1 % флакон з пробкою-крапельницею 15 мл, № 1
Glenmark
Кандід
крем 10 мг/г туба 20 г, № 1
Glenmark
Кандід
порошок нашкірний 10 мг/г флакон 30 г, № 1
Glenmark
Кандід
розчин для зовнішнього застосування 10 мг/мл флакон 20 мл, № 1
Glenmark

Коментарі

Юлия Владимировна Топузлиева 22.05.2019 11:23
Клотримазол - протигрибковий препарат (один з найстаріших антимікотиків) з широким спектром дії, дуже ефективний, діє локально для лікування грибкових інфекцій шкіри, і як правило, найчастіше, призначається для лікування Candida albicans та інших інфекцій грибкової природи. Для лікування такого захворювання, як tinea pedis (зване, стопа спортсмена) використовують синтетичний азольний антимікотик, а саме клотримазол. Необхідно звернути увагу, що він широко використовується зовнішньо (як місцевий лікарський засіб) при кандидозах вульвовагинальном і ротоглотковом. Він проявляє фунгістатичну протигрибкову активність, спрямовуючи біосинтез ергостеролу, тим самим пригнічуючи зростання грибків. Монопрепарати для місцевої терапії коштують недорого і доступні в декількох різних лікарських формах. Крім своєї протигрибкової активності, клотримазол викликав інтерес для лікування ряду інших захворювань, таких як серповидноклітинна анемія, малярія і деякі види раку. Він також був об'єднаний з іншими молекулами, такими як метали, для отримання комплексів клотримазола, які показують поліпшену фармакологічну ефективність. Крім того, кілька нових фармацевтичних складів з модифікованим вивільненням також знаходяться в стадії розробки. Клотримазол є дуже добре стерпним препаратом з невеликою кількістю побічних ефектів, хоча у пацієнтів з ослабленим імунітетом спостерігається деяка лікарська стійкість. (Crowley PD, Gallagher HC, 2014 року) Введення клотримазола в терапію вагінальних інфекцій Candida і Torulopsis значно скоротило раніше звичну тривалість лікування і зменшило частоту дозування активного інгредієнта. Це спрощення терапії було засновано на дуже сприятливих антимікотичних властивостях клотримазола. Клотримазол є одним з найбільш використовуваних протигрибкових препаратів в гінекології. Він добре переноситься, має незначні побічні ефекти і широкий спектр призначення. Кандидоз (друга за частотою причина вагініту у жінок) є найбільш поширеною інфекцією вульвовагіни, проявляється сверблячкою, печінням і лейкореєю. На його частку припадає 10 мільйонів медичних напрямків в рік. Препарат, який використовується для лікування вагініту, повинен призначатися таким чином, щоб корисні бактерії (наприклад, молочнокислі бактерії), які роблять вагомий внесок у збереження екосистеми, не знищувалися. Повідомлялося, що деякі інфекції стійкі до звичайного лікування, особливо у пацієнтів з імунодефіцитом. В даний час лікування грибкових інфекцій утруднено через підвищення стійкості грибкових збудників до антимікотиків. Ефективність антимікотиків може бути підвищена шляхом правильного поєднання комерційних препаратів і природних речовин. Антимікотична активність 100% була виявлена за допомогою тесту на чутливість дріжджів Candida albicans тільки на клотримазол і в поєднанні з маслом чайного дерева, або з багатокомпонентним препаратом, що містить масло канабісу та різні ефірні масла, і в поєднанні з настойкою прополісу. Один клотримазол досяг протигрибкової активності 80,95%, але природні активні речовини збільшили його ефективність на 9,55-14,25%. (Kuruc M, Čonková E. 2017)
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko