НОКСПРЕЙ (NOXPREY)

Склад і форма випуску

НОКСПРЕЙ
спрей назальний 0,05 % контейнер 10 мл, № 1Ціни в аптеках
Оксиметазоліну гідрохлорид
0,5 мг/мл
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, левоментол, камфора рацемічна, евкаліптол, натрію дигідрофосфат моногідрат, динатрію едетат, пропіленгліколь, вода очищена.
спрей назальний 0,05 % контейнер 15 мл, № 1Ціни в аптеках
Оксиметазоліну гідрохлорид
0,5 мг/мл
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, левоментол, камфора рацемічна, евкаліптол, натрію дигідрофосфат моногідрат, динатрію едетат, пропіленгліколь, вода очищена.
спрей назальний 0,05 % контейнер 20 мл, № 1Ціни в аптеках
Оксиметазоліну гідрохлорид
0,5 мг/мл
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, левоментол, камфора рацемічна, евкаліптол, натрію дигідрофосфат моногідрат, динатрію едетат, пропіленгліколь, вода очищена.
№ UA/1703/01/01 від 21.03.2019
B
НОКСПРЕЙ АКТИВ
спрей назальний 0,5 мг/мл контейнер 10 мл, № 1Ціни в аптеках
Оксиметазоліну гідрохлорид
0,5 мг/мл
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, левоментол, камфора рацемічна, евкаліптол, натрію дигідрофосфат моногідрат, динатрію едетат, пропіленгліколь, вода очищена.
№ UA/12675/01/01 від 05.12.2018
B

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Нокспрей — α-адреноміметик, похідне імідазолу, належить до групи місцевих судинозвужувальних засобів. При введенні у порожнину носа препарат звужує артеріоли слизової оболонки носової порожнини, внаслідок чого зменшуються набряк, гіперемія, ексудація, відновлюється носове дихання, зменшуються виділення з носа. Нокспрей зменшує набряк слизової оболонки навколо отвору євстахієвої труби, покращуючи дренаж при євстахіїті та середньому отиті. Ефірні олії, що входять до складу препарату, сприяють усуненню відчуття подразнення слизової оболонки носа, захищають її від надмірного висихання. Локальне звуження судин слизової оболонки носа і придаткових пазух виникає через 5–10 хв після впорскування препарату в порожнину носа і триває протягом 10–12 год.

Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання НОКСПРЕЙ

гострі респіраторні захворювання, що супроводжуються закладеністю носа, алергічний риніт, вазомоторний риніт, для відновлення дренажу та носового дихання при захворюваннях придаткових пазух порожнини носа та євстахіїті, для усунення набряку перед діагностичними маніпуляціями в носових ходах.

Застосування НОКСПРЕЙ

дорослим та дітям віком від 6 років застосовувати по 1 впорскуванню в кожен носовий хід 2–3 рази на добу. Дози, вищі за рекомендовані, застосовувати тільки під наглядом лікаря. Препарат застосовувати не довше 5–7 днів. Препарат можна застосовувати повторно тільки через кілька днів.

Протипоказання

підвищена чутливість до оксиметазоліну, інших адреноміметиків або будь-яких компонентів препарату; атрофічний риніт; підвищений внутрішньоочний тиск, особливо при закритокутовій глаукомі; феохромоцитома; тяжкі форми серцево-судинних захворювань (АГ, ІХС), виражений атеросклероз, гострі серцево-судинні захворювання або серцева астма, тахісистолічні порушення серцевого ритму, стенокардія; метаболічні порушення (гіпертиреоз, цукровий діабет, порфірія); ниркова недостатність; після трансфеноїдальної гіпофізектомії або іншого хірургічного втручання з відкриванням твердої мозкової оболонки; запалення або пошкодження шкіри навколо носових ходів або слизової оболонки носа. Протипоказане одночасне застосування інгібіторів МАО та протягом 2 тиж після припинення лікування інгібіторами МАО, а також інших препаратів, що сприяють підвищенню АТ. Гіпертрофія передміхурової залози.

Побічна дія

дихальні, торакальні та середостінні розлади: дискомфорт або подразнення у носі, роті та горлі, печіння або сухість слизової оболонки носа, чхання, носова кровотеча, апное у новонароджених та дітей молодшого віку (особливо у випадку передозування). Після того як ефект від застосування препарату закінчиться, може спостерігатися відчуття сильної закладеності носа (реактивна гіперемія).

З боку нервової системи: головний біль, нудота, запаморочення, сонливість або безсоння, неспокій, знервованість, тривожність, тремор, підвищена втомлюваність, судоми (особливо у дітей), галюцинації (особливо у дітей).

З боку органа зору: подразнення, дискомфорт або почервоніння очей, затуманений зір.

З боку серцево-судинної системи: місцеве назальне застосування може спричинити системні ефекти (тахікардія, підвищення АТ, пальпітація, відчуття серцебиття, біль у серці), приплив крові до обличчя.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі висип, свербіж, ангіоневротичний набряк.

Загальні розлади: слабкість.

Особливості застосування

Нокспрей: край насадки флакона вводити в кожен носовий хід і різко натискати 1 раз на флакон. Під час впорскування повітря втягувати носом. Не слід відхиляти голову назад і перевертати флакон при впорскуванні спрея.

Нокспрей Актив: для правильного застосування спрея необхідно зняти захисний ковпачок із розпилювача. Перед першим застосуванням препарату необхідно кілька разів натиснути на розпилювач до появи аерозолю. Ввести край розпилювача в носовий хід і провести впорскування, натиснувши до упору на розпилювач вказівним і середнім пальцями. Зробити необхідну кількість впорскувань у кожен носовий хід (див. ЗАСТОСУВАННЯ), при цьому не слід відхиляти голову назад. Під час впорскування необхідно зробити легкий вдих через ніс. Після використання закрити розпилювач захисним ковпачком.

Для попередження поширення інфекції не слід користуватися одним флаконом кільком особам.

Слід уникати довготривалого застосування та передозування препарату. Довготривале застосування протинабрякових засобів для носа може призводити до послаблення їх дії. Зловживання цими засобами може спричинити атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом, а також пошкодження епітелію та інгібування його активності. Після застосування препарату необхідний особливий нагляд за пацієнтами із хронічним ринітом та у випадках усунення набряку перед діагностичними маніпуляціями. Дози, вищі за рекомендовані, слід застосовувати тільки під наглядом лікаря. Тривалість безперервного застосування препарату не повинна перевищувати 7 діб.

Збереження набряку носових ходів після третьої доби застосування може свідчити про наявність викривлення носової перегородки, гнійного гаймориту, аденоїдів, алергічного риніту, стійкої бактеріальної інфекції або інших нерозпізнаних захворювань, що потребують консультації лікаря та спеціалізованої комплексної терапії.

Слід проконсультуватися з лікарем до початку застосування цього препарату в таких випадках: підвищений АТ, серцево-судинні захворювання, порушення з боку печінки або нирок.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Оксиметазолін не був пов’язаний із несприятливим завершенням вагітності. Слід з обережністю застосовувати препарат хворим з АГ або ознаками зменшення кровопостачання плаценти. Часте або тривале застосування високих доз може призводити до зменшення плацентарного кровотоку. У період вагітності або годування груддю застосовування препарату можливе з особливою обережністю у випадку, коли, на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини. Не допускається перевищення рекомендованого дозування.

Невідомо, чи проникає оксиметазолін у грудне молоко. У зв’язку з відсутністю даних оксиметазолін не слід застосовувати в період годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними заобами або іншими механізмами. Після тривалого застосування препарату в дозах, що перевищують рекомендовані, не можна виключити загального впливу на серцево-судинну систему. У таких випадках здатність керувати транспортним засобом може знижуватися.

Діти. Препарат застосовувати у дітей віком від 6 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при застосуванні інших лікарських засобів до початку лікування цим препаратом рекомендується звернутися за консультацією до лікаря. Препарат не слід одночасно застосовувати з іншими місцевими судинозвужувальними засобами (при будь-якому шляху введення останніх), з іншими назальними деконгестантами, а також із трициклічними антидепресантами, мапротиліном, оскільки можливе підвищення АТ. Таке поєднане застосування можливе лише після консультації з лікарем. При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО можливе підвищення АТ. Не слід застосовувати Нокспрей/Нокспрей Актив одночасно або протягом 2 тиж після припинення лікування інгібіторами МАО (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ). При одночасному застосуванні оксиметазоліну з трициклічними антидепресантами можливе підвищення ризику розвитку АГ та аритмії. Оксиметазолін може знижувати ефективність блокаторів β-адренорецепторів, метилдопи або інших антигіпертензивних препаратів. При одночасному застосуванні симпатоміметиків та антипаркінсонічних засобів можливе збільшення вираженості токсичної дії на серцево-судинну систему.

Передозування

при значному передозуванні або випадковому застосуванні внутрішньо можуть виникати такі симптоми: мідріаз, нудота, блювання, ціаноз, підвищення температури тіла, спазми, тахікардія, аритмія, пальпітація, серцево-судинна недостатність, АГ, задишка, дихальні розлади, набряк легень, зупинка серця, підвищене потовиділення, ажитація, відчуття страху, судоми, блідість, міоз, гіпосмія, галюцинації, психічні розлади, фізичний дискомфорт. Вкрай рідко — пригнічення функцій ЦНС, що проявляється сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією, артеріальною гіпотензією, колапсом, шоком, дихальними розладами, апное, втратою свідомості з можливим розвитком коми.

До клінічних проявів передозування у дітей належать симптоми з боку ЦНС: судоми та кома, галюцинації, брадикардія, апное, АГ, що змінюється гіпотензією.

Невідкладні заходи: у разі підозрюваного передозування оксиметазоліну необхідна термінова госпіталізація до відділення інтенсивної терапії. Необхідні промивання шлунка, прийом активованого вугілля, штучна вентиляція легень при необхідності. При АГ необхідне застосування вазодилататорів (фентоламін, нітропрусид натрію). Не слід застосовувати вазопресорні засоби. У разі необхідності при збудженні призначати бензодіазепіни, протисудомну терапію проводити бензодіазепінами та/або барбітуратами. У тяжких випадках може виникнути необхідність в інтубації трахеї та штучній вентиляції легень.

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Діагнози, при яких застосовують НОКСПРЕЙ

Вірусний фарингокон'юнктивіт МКХ B30.2
Гнійний гайморит МКХ J01.0
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий гайморит МКХ J01.0
Гострий ларинготрахеїт МКХ J04.2
Гострий назофарингіт МКХ J00
Гострий отит МКХ H65.1
Гострий риносинусит МКХ J01.8
Гострий ринофарингіт МКХ J00
Гострий середній гнійний отит МКХ H66.0
Гострий середній серозний отит МКХ H65.0
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострий фронтальний синусит МКХ J01.1
Гострі інфекції верхніх дихальних шляхів множинної локалізації МКХ J06.8
Захворювання носа МКХ J01.9
Катаральний риніт МКХ J00
Середній отит МКХ H66.9
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Хронічний гайморит МКХ J32.0
Дата додавання: 05.08.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція

Рекомендовані аналоги НОКСПРЕЙ:

Аква спрей оксі
спрей назальний дозований 0,05 % флакон з розпилювачем 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ВІКС АКТИВ СИНЕКС
ВІКС АКТИВ СИНЕКС
спрей назальний 0,05 % флакон 15 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Лоратек
спрей назальний дозований 0,05 % флакон з розпилювачем 10 г пачка картонна, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗАЛОНГ
НАЗАЛОНГ
спрей назальний дозований 0,05 % флакон 10 г, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗИВІН
НАЗИВІН
краплі назальні 0,01 % флакон 5 мл, № 1
краплі назальні 0,025 % флакон 10 мл, № 1
краплі назальні 0,05 % флакон 10 мл, № 1
спрей назальний 0,05 % флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗИВІН СЕНСИТИВ
НАЗИВІН СЕНСИТИВ
краплі назальні 0,01 % флакон 5 мл, № 1
спрей назальний 0,025 % флакон 10 мл, № 1
спрей назальний 0,05 % флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗО-СПРЕЙ
НАЗО-СПРЕЙ
спрей назальний 0,5 мг/мл контейнер 15 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗО-СПРЕЙ БЕБІ
НАЗО-СПРЕЙ БЕБІ
спрей назальний, розчин 0,25 мг/мл флакон скляний 15 мл з назальною насадкою, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗО-СПРЕЙ З ЕКСТРАКТОМ АЛОЕ
НАЗО-СПРЕЙ З ЕКСТРАКТОМ АЛОЕ
спрей назальний 0,5 мг/мл флакон 15 мл, № 1
спрей назальний 0,5 мг/мл флакон 20 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗОЛ
НАЗОЛ
спрей назальний 0,05 % флакон 10 мл з розпилювачем, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НАЗОЛ АДВАНС
НАЗОЛ АДВАНС
спрей назальний 0,05 % флакон 10 мл з розпилювачем, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ/НОКСПРЕЙ МАЛЮК
НОКСПРЕЙ МАЛЮК
краплі назальні 0,01 % контейнер з кришкою-піпеткою 5 мл, № 1
НОКСПРЕЙ ДИТЯЧИЙ
спрей назальний 0,025 % контейнер 15 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РИНАЗОЛІН краплі 0,25/0,5 мг та спрей
РИНАЗОЛІН краплі 0,25/0,5 мг та спрей
краплі назальні 0,25 мг/мл флакон з дозатором 10 мл, № 1
краплі назальні 0,5 мг/мл флакон з дозатором 10 мл, № 1
спрей назальний 0,5 мг/мл флакон 15 мл в пачці, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РИНТ НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ З МЕНТОЛОМ
РИНТ НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ З МЕНТОЛОМ
спрей назальний 0,5 мг/г флакон з насосом-дозатором з розпилювачем 10 г в пачці, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РИНТ НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ ЗВОЛОЖУЮЧИЙ
РИНТ НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ ЗВОЛОЖУЮЧИЙ
спрей назальний 0,5 мг/г флакон з насосом-дозатором з розпилювачем 10 г в пачці, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
РІНАЗАЛ ЕКСТРА
РІНАЗАЛ ЕКСТРА
спрей назальний дозований 0,5 мг/мл флакон з дозуючим насосом 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Синумакс
спрей назальний дозований 0,05 % флакон з розпилювачем 10 г, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа

Ціни на НОКСПРЕЙ в містах України

Вінниця 59.41 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +38043255030352.60 грн./уп.

Дніпро 56.38 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Дніпро, вул. Мономаха Владимира, 1551.50 грн./уп.

Житомир 58.02 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Чуднівська, 96, тел.: +38093242156252.60 грн./уп.

Запоріжжя 56.34 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 34, тел.: +38067707870251.40 грн./уп.

Івано-Франківск 58.49 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +38034255934853.30 грн./уп.

Київ 61.35 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Ніколаєва, 7, тел.: +38044534498452.30 грн./уп.

Кропивницький 57.85 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Преображенська, 84, тел.: +38052224259751.60 грн./уп.

Луцьк 60.36 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 1451.64 грн./уп.

Львів 59.26 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Клепаровская, 4, тел.: +38098162536049.60 грн./уп.

Миколаїв 59.78 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Велика Морська, 21, тел.: +38051237740452.90 грн./уп.

Одеса 57.31 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Героїв оборони Одеси, 52А, тел.: +38048755005551.60 грн./уп.

Полтава 56.66 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Європейська, 147, тел.: +38067572674152.30 грн./уп.

Рівне 59.33 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +38067213319551.80 грн./уп.

Суми 56.95 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Іллїнська, 49, тел.: +38063610432051.60 грн./уп.

Тернопіль 58.39 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Лучаківського, 14, тел.: +38035222440452.90 грн./уп.

Ужгород 59.36 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Ужгород, вул. Капушанська, 1953.60 грн./уп.

Харків 58.92 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, просп. Московський, 128А, тел.: +38067309816047.50 грн./уп.

Херсон 60.51 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Херсон, вул. Університетська, 157, тел.: +38067753847854.50 грн./уп.

Хмельницький 58.8 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +38068296125251.64 грн./уп.

Черкаси 59.27 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Самійла Кішки, 21651.70 грн./уп.

Чернігів 56.51 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +38046294201951.98 грн./уп.

Чернівці 58.74 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +38037251477754.30 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko