Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)
Лікарські препаратиНазоферон® (Nazoferon)

Назоферон® (Nazoferon)

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Діагнози
  • Аналоги
Назоферон<sup>&reg;</sup> (Nazoferon)

Форми випуску та упаковки

Назоферон® спрей назальний від Фармак
100000 мо/мл, №1
від 134,84 грн
Назоферон® краплі назальні від Фармак
100000 мо/мл, №1
від 121,00 грн
Класифікація
Категорія відпуску
Без рецепта
Активна речовина
INTERFERONUM ALFA (ІНТЕРФЕРОН АЛЬФА)
Лікарські засоби
L03A B05 Інтерферон альфа-2b
Форми випуску за NFC
IGB Краплі
QGC Спреи без газу

Фармакодинаміка. Назоферон – противірусний, антимікробний, протизапальний, імуномодулюючий, антипроліферативний засіб. Біологічна дія інтерферону характеризується наступними ефектами: противірусний – пригнічує реплікацію вірусів (аденовірусів, вірусів грипу) за рахунок інгібуючої дії на процеси транскрипції і трансляції; антипроліферативний – пригнічує розмноження клітин (більшості ДНК- та РНК-вміщуючих вірусів). Інтерферон ініціює синтез специфічного ферменту – протеїнкінази, яка перешкоджає трансляції завдяки фосфорилюванню одного з ініціюючих факторів цього процесу; активізує специфічну рибонуклеазу, яка пошкоджує матричну РНК вірусу. До ефектів інтерферону відносяться також: стимулювання продукування інших цитокінів, індукція специфічних ферментів, пригнічення проліферації клітин, імуномодуляція (посилення фагоцитарної активності макрофагів та специфічної цитотоксичності лімфоцитів по відношенню до клітин-мішеней). Інтерферон є медіатором імунітету, має виражену тканинну специфічність, захищає організм від збудників інфекційних захворювань.
Фармакокінетика.
Не досліджувалась.

профілактика та лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) у дітей віком від 1 року та дорослих:
– у пацієнтів, які часто та тривалий час страждають на захворювання верхніх дихальних шляхів;
– при контакті з хворими на ГРВІ;
– при переохолодженні;
– при сезонному підвищенні захворюваності в організованих колективах (дитячих та дорослих), серед груп «ризику» – медичних працівників, вчителів, особливо у період епідемії.

Назоферон капли.
При перших ознаках захворювання ГРВІ (протягом 5 днів)
Дітям віком від 1 місяця до 1 року – по 1 краплі в кожен носовий хід 5 разів на добу (разова доза – 8000 МО, добова доза – 40000 МО);
Дітям віком від 1 до 3 років – по 2 краплі в кожен носовий хід 3-4 рази на добу (разова доза – 16000 МО, добова доза – 48000-64000 МО);
Дітям віком від 3 до 14 років – по 2 краплі в кожен носовий хід 4-5 разів на добу (разова доза – 16000 МО, добова доза – 64000-80000 МО); Дітям віком від 14 до 18 років – по 2 краплі в кожен носовий хід 5-6 разів на добу (разова доза – 16000 МО, добова доза – 80000-96000 МО);
Дорослим – по 3 краплі в кожен носовий хід 5-6 разів на добу (разова доза – 24000 МО, добова доза – 120000-144000 МО).
Для профілактики респіраторних вірусних інфекцій
При контакті з хворим та при переохолодженні – відповідно з віковим дозуванням 2 рази на день протягом 5-7 днів. При необхідності профілактичні курси повторювати. При одноразовому контакті достатньо одноразового застосування.
При сезонному підвищенні захворюваності – відповідно до вікового дозування одноразово вранці з інтервалом через 1-2 доби.
Використання крапель назальних у флаконі, закупореному крапельницею:
1. Зняти захисний ковпачок з флакона.
2. Повернути флакон насадкою донизу та перед першим застосуванням крапель зробити кілька пробних натискань на насос-дозатор.
3. Помістити кінець насадки почергово у кожен носовий хід і натиснути на насос-дозатор необхідну кількість разів відповідно до дозування.
4. Після застосування закрити флакон ковпачком.
Діти.
Застосовувати дітям віком від 1 місяця.
Назоферон спрей.
1 спрей-доза = 1 коротке натискання на дозатор.
При перших ознаках захворювання ГРВІ (протягом 5 днів)
Дітям віком від 1 до 3 років – по 2 спрей-дози в кожен носовий хід 3-4 рази на добу (разова доза – 20000 МО, добова доза – 60000-80000 МО);
Дітям віком від 3 до 14 років – по 2 спрей-дози в кожен носовий хід 4-5 разів на добу (разова доза – 20000 МО, добова доза – 80000-100000 МО);
Дітям віком від 14 до 18 років – по 2 спрей-дози в кожен носовий хід 5-6 разів на добу (разова доза – 20000 МО, добова доза – 100000-120000 МО);
Дорослим – по 3 спрей-дози в кожен носовий хід 5-6 разів на добу (разова доза – 30000 МО, добова доза – 150000-180000 МО).
Для профілактики респіраторних вірусних інфекцій
При контакті з хворим та при переохолодженні – відповідно з віковим дозуванням 2 рази на день протягом 5-7 днів. При необхідності профілактичні курси повторювати. При одноразовому контакті достатньо одного вприскування.
При сезонному підвищенні захворюваності – відповідно з віковим дозуванням одноразово вранці з інтервалом через 1-2 доби.
Використання спрею назального:
1. Зняти захисний ковпачок з флакона.
2. Активувати розпилювач натисканням (пробне розпилення).
3. Перебуваючи у вертикальному положенні помістити кінець насадки почергово у кожен носовий хід і натиснути на насос-дозатор.
4. Після застосування закрити флакон ковпачком.
Діти.
Застосовувати дітям віком від 1 року.

Підвищена чутливість до інтерферону альфа-2b та інших компонентів, що входять до складу препарату, тяжкі форми алергічних захворювань в анамнезі. Період вагітності або годування груддю.

У поодиноких випадках – висипання на шкірі.
У разі появи небажаних реакцій слід проконсультуватися з лікарем.

препарат вводити у кожен носовий хід.
Перед застосуванням препарату необхідно прийняти положення лежачи на спині або сидячи, відхилити злегка голову назад і повернути у бік того носового ходу, в який буде проводитись закапування крапель та, не торкаючись крапельницею флакона внутрішніх стінок носа, закапати препарат. Одразу після закапування для рівномірного розподілу препарату по слизовій оболонці носа рекомендовано ззовні масажувати пальцями крила носа протягом декількох хвилин.
Застосування крапель дітям проводити під наглядом дорослих.
Препарат містить метилпарагідроксибензоат, який може спричиняти алергічні реакції в тому числі відтерміновані, у вийняткових випадках бронхоспазм.
Не слід застосовувати препарат у разі порушення цілісності та маркування упаковки, при зміні фізичних властивостей (кольору або прозорості рідини) та після закінчення терміну придатності.
Щоб уникнути поширення інфекції, рекомендовано індивідуальне використання.
Уникати потрапляння препарату на слизову оболонку очей.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Застосування протипоказано.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Не впливає.

не рекомендується одночасне використання інтраназальних судинозвужувальних препаратів, оскільки вони сприяють сухості слизової оболонки носа.

не досліджувалось.

в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 °С до 8 °С.
Термін придатності після розкриття флакона за умови зберігання при температурі від 2 °С до 8 °С (у холодильнику) – 10 діб.