ЛІНКОМІЦИНУ ГІДРОХЛОРИД

Борщагівський ХФЗ

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капс. 250 мг блістер, в пачці, №  20

Лінкоміцин 250 мг

№  UA/1562/01/01 від 07.08.2014 до 07.08.2019За рецептомB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу 

Склад

діюча речовина: лінкоміцину гідрохлорид;

1 капсула містить лінкоміцину гідрохлорид у перерахуванні на 100% лінкоміцин — 250 мг;

допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, кальцію стеарат;

cклад желатинової капсули № 1

кришечка: жовтий захід FCF (Е 110), хіноліновий жовтий (Е 104), титану діоксид (Е 171), желатин;

корпус: титану діоксид (Е 171), желатин.

Лікарська форма

Капсули.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді капсули з корпусом білого кольору і кришечкою жовтого кольору. Вміст капсул — порошок білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Лінкозаміди. 

Код АТХ J01F F02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Лінкоміцин — антибіотик, що продукується Streptomyces lіncolnіensіs або іншими актиноміцетами та відноситься до групи лінкозамідів. Механізм дії пов’язаний із пригніченням синтезу білка мікроорганізмів внаслідок утворення необоротного зв’язку з 50S субодиницями рибосом і порушенням пептидилтрансферазної активності та інгібуванням реакцій транслокації та транспептидизації. Лінкоміцину гідрохлорид чинить бактеріостатичний та/або бактерицидний ефект залежно від концентрації препарату та чутливості мікроорганізму. Ефективний стосовно анаеробних неспороутворювальних грампозитивних бактерій, у тому числі Actіnomyces spp.; Propіonіbacterіum spp. і Eubacterіum spp.; анаеробних і мікроаерофільних коків, у тому числі Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp. і мікроаерофільних стрептококів; аеробних грампозитивних коків, у тому числі Staphylococcus spp.; Streptococcus spp. (крім S. faecalіs), включаючи Streptococcus pneumonіae.

Помірно чутливі до препарату такі мікроорганізми: анаеробні неспороутворювальні грамнегативні бактерії, у тому числі Bacteroіdes spp., Fusobacterіum spp.; анаеробні спорогенні грампозитивні бактерії, у тому числі Clostrіdіum spp.

Резистентними або мало чутливими до препарату є такі мікроорганізми: Streptococcus faecalіs, Neіsserіa spp., більшість штамів Haemophіlus іnfluenzae, Pseudomonas spp. та інші грамнегативні мікроорганізми. Завдяки низькій всмоктуваності лінкоміцину з травного тракту та створенню високої пригнічуювальної концентрації препарат виявився дуже ефективним при бактеріальній дизентерії, спричиненій Shіgella.

Фармакокінетика.

Після застосування внутрішньо лінкоміцин швидко всмоктується з травного тракту (близько 20–33% від прийнятої дози) і надходить у різні органи та тканини, у тому числі в кісткову тканину. Максимальна концентрація в крові досягається через 2–4 години. Якщо антибіотик застосовувати після їди, адсорбція знижується на 50%. У крові плода, перитонеальній і плевральній рідинах створюються концентрації, що становлять приблизно 25–50% від рівня у крові, у грудному молоці — 50–100%, у кістковій тканині — близько 40%, у м’яких тканинах — 75%. Крізь гематоенцефалічний бар’єр препарат проникає погано, але проникність підвищується при менінгіті (40% від такої в крові). Крізь плаценту препарат проникає добре. Метаболізм лінкоміцину гідрохлориду відбувається у печінці. Екскреція препарату залежить від шляху введення. При пероральному прийомі виділяється із сечею приблизно 4%, а з калом — близько 33%. Концентрація препарату в жовчі в 10 разів перевищує таку в крові. Період напіввиведення становить 5,4 години. Захворювання печінки та нирок істотно впливають на виведення препарату.

Клінічні характеристики

Показання

Лінкоміцин показаний для лікування серйозних інфекцій, спричинених чутливими до лінкоміцину штамами грампозитивних аеробних мікроорганізмів, таких як стрептококи, пневмококи та стафілококи, або чутливими до препарату анаеробними бактеріями:

1. Інфекції верхніх дихальних шляхів: хронічний синусит, спричинений анаеробними штамами. Лінкоміцин можна застосовувати для лікування окремих випадків гнійного середнього отиту або у вигляді засобу для додаткової терапії разом з антибіотиком, що ефективно діє проти аеробних грамнегативних збудників. Інфекції, спричинені H. influenzae, не є показанням до застосування препарату (див. розділ «Фармакодинаміка»).

2. Інфекції нижніх відділів дихальних шляхів, включаючи інфекційні загострення хронічного бронхіту та інфекційну пневмонію.

3. Серйозні інфекції шкіри і м’яких тканин, спричинені чутливими мікроорганізмами, у випадках, коли призначення антибіотиків пеніцилінової групи не показане.

4. Інфекції кісток та суглобів, у тому числі остеомієліт та септичний артрит.

5. Септицемія та ендокардит. В окремих випадках септицемії та/або ендокардиту через чутливість збудників до лінкоміцину спостерігалася виражена відповідь на лікування лінкоміцином. Проте для лікування таких інфекцій часто надають перевагу застосуванню бактерицидних препаратів.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до лінкоміцину, кліндаміцину, до компонентів препарату;
 • міастенія gravis;
 • коліт у стадії загострення;
 • менінгіт.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Пеніциліни, цефалоспорини, хлорамфенікол: можливий антагонізм протимікробної дії.

Оскільки in vitro виявляється антагонізм між лінкозамідами та еритроміцином, а також макролідними сполуками, хімічна структура яких споріднена з еритроміцином, є можливість клінічно значущих взаємодій. Тому застосовувати одночасно макроліди або стрептограміни з лінкоміцином не рекомендується.

Аміноглікозиди: можливий синергізм дії.

Каоліново-пектинові суміші, протидіарейні препарати: біодоступність лінкоміцину знижується на 90%, тому ці засоби слід приймати за 2 години або через 3–4 години після прийому лінкоміцину.

Неостигмін, піридостигмін: лінкозаміди протидіють ефектам цих антихолінестеразних препаратів.

Міорелаксанти (в т.ч. суксаметоній), засоби для інгаляційного наркозу, опіоїдні аналгетики: лінкозаміди проявляють властивості нейро-м’язового блокатора, тому можуть посилювати нейро-м’язову блокаду аж до розвитку апное.

Естрогени: можливе зниження контрацептивного ефекту естрогенів. Хоча ризик невеликий, рекомендується використовувати додаткові методи контрацепції під час застосування та протягом 7 днів після припинення прийому лінкозамідів.

Пероральна вакцина проти тифу: антибактерільні препарати, в т.ч. лінкозаміди, можуть знижувати її терапевтичний ефект.

Прийом протидіарейних препаратів знижує ефект лінкоміцину.

Існує абсолютна перехресна резистентність мікроорганізмів до лінкоміцину і кліндаміцину.

З лінкоміцином фармацевтично несумісні канаміцин, новобіоцин, ампіцилін, барбітурати, теофілін, кальцію глюконат, гепарин і магнію сульфат (це стосується парентеральних форм лінкоміцину).

Особливості застосування

Лікування антибактеріальними препаратами призводить до порушення нормальної флори товстого кишечнику, що може спричинити надмірний ріст Clostridium difficile. Про виникнення діареї та псевдомембранозного коліту, пов’язаних з токсинами А і В, що продукуються C. difficile (CDAD), повідомлялося при застосуванні майже усіх антибактеріальних засобів, включаючи лінкозаміди. Тяжкість проявів може коливатися від помірної діареї до летального коліту. У разі відсутності необхідного лікування може розвинутися токсичний мегаколон, перитоніт, шок. Під час лікування не можна призначати препарати, що пригнічують перистальтику кишечнику.

Можливість CDAD слід розглядати в усіх пацієнтів, у яких під час або після застосування антибіотиків виникла діарея. Необхідно ретельно збирати анамнез хвороби, оскільки CDAD може виникати протягом 2 місяців після закінчення лікування антибактеріальними засобами. Слід враховувати, що розвиток коліту найбільш імовірний при тяжких захворюваннях у пацієнтів літнього віку, а також у ослаблених пацієнтів.

Лінкоміцин слід призначати з обережністю пацієнтам із захворюваннями травного тракту, особливо з колітом в анамнезі.

Застосування антибактеріальних препаратів може призводити до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів, зокрема грибків, та розвику суперінфекції, що потребує прийняття відповідних заходів.

Незважаючи на те, що лінкоміцин проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, рівень лінкоміцину в цереброспінальній рідині може бути недостатнім для лікування менінгітів. Тому препарат не слід призначати в таких випадках.

В окремих випадках септицемія та/або ендокардит, спричинені чутливими мікроорганізмами, добре піддаються терапії лінкоміцином. Однак при цих захворюваннях перевага надається застосуванню бактерицидних препаратів.

Лінкоміцин слід з обережністю застосовувати пацієнтам із тяжкими порушеннями функції печінки/нирок, що супроводжуються серйозними порушеннями метаболізму. Для таких пацієнтів необхідно змінювати дозу препарату (див. розділ «Спосіб застосування та дози»), а при терапії високими дозами слід здійснювати моніторинг рівня лінкоміцину у сироватці крові.

При тривалій антибіотикотерапії лінкоміцином слід контролювати функцію печінки та нирок.

Лінкоміцин необхідно з обережністю призначати пацієнтам з бронхіальною астмою та іншими суттєвими проявами алергії в анамнезі.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У людини лінкоміцин проникає через гематоплацентарний бар’єр і визначається у сироватці пуповинної крові на рівні 25% від рівня у сироватці крові матері. Не спостерігається значного накопичення препарату в амніотичній рідині. Безпека застосування лінкоміцину у вагітних не встановлена. Тому при необхідності призначення препарату вагітним жінкам потрібно ретельно зважувати співвідношення користі від застосування препарату та можливого ризику для плода.

Лінкоміцин проникає у грудне молоко в концентрації від 0,5 до 2,4 мкг/мл, тому в період лікування препаратом годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами не відзначалося, але повідомлялося про випадки виникнення запаморочення.

Спосіб застосування та дози

Дози та спосіб застосування слід визначати, виходячи зі ступеня тяжкості інфекції, стану пацієнта та чутливості бактеріального збудника. Тривалість лікування визначається індивідуально лікарем.

Препарат бажано приймати за 1–2 години до або через 1–2 години після прийому їжі. Тверді капсули необхідно запивати достатньою кількістю води.

Дорослі

По 500 мг 3–4 рази на добу.

Діти (від 6 років)

30–60 мг/кг/добу, розподілені на 3 або 4 рівні дози.

Пацієнти із порушенням функції нирок та/або печінки

У разі необхідності застосування лінкоміцину для лікування пацієнтів із тяжкими порушеннями функцій нирок та/або печінки відповідна доза становить 25–30% від дози, рекомендованої пацієнтам із незміненою функцією нирок/печінки.

Діти.

Препарат у даній лікарській формі не застосовувати дітям віком до 6 років.

Передозування

Симтоми: можливі біль у животі, нудота, блювання, діарея, алергічні реакції, псевдомембранозний коліт.

Лікування: необхідно викликати блювання та промити шлунок, проводити симптоматичну та підтримуючу терапію. При алергічних реакціях необхідно відмінити препарат і провести десенсибілізуючу терапію. При появі псевдомембранозного коліту необхідно призначати ванкоміцин, бацитрацин, метронідазол, пробіотики.

Специфічного антидоту немає. Гемодіаліз і перитонеальний діаліз неефективні.

Побічні реакції

 • Травний тракт: нудота, блювання, дискомфорт/біль у ділянці живота, глосит, стоматит, печія, езофагіт/езофагеальні виразки, персистуюча діарея, антибіотик-асоційований коліт, у т.ч. псевдомембранозний коліт, що може виникати під час та через 2–3 тижні після лікування антибіотиками.
 • Імунна система: реакції гіперчутливості, в т.ч. ангіоневротичний набряк, сироваткова хвороба, анафілаксія, наприклад, анафілактичний шок; деякі з них розвивались у пацієнтів з гіперчутливістю до пеніциліну.
 • Кров та лімфатична система: нейтропенія, лейкопенія, еозинофілія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія/тромбоцитопенічна пурпура, поодинокі випадки апластичної анемії і панцитопенії.
 • Гепатобіліарна система: зміна показників функціональних печінкових тестів (включаючи підвищення рівня трансаміназ), жовтяниця.
 • Шкіра та слизові оболонки: макулопапульозні висипання, гіперемія шкіри, кропив’янка, свербіж, вагініт. У поодиноких випадках — мультиформна еритема; висипання, подібні до синдрому Стівенса-Джонсона; ексфоліативний та везикуло-бульозний дерматити; токсичний епідермальний некроліз.
 • Сечовидільна система: у поодиноких випадках — азотемія, олігурія, протеїнурія.
 • Ефекти, зумовлені біологічною дією: при тривалому застосуванні у високих дозах можливий розвиток суперінфекції, у тому числі грибкової (наприклад, кандидоз).
 • Інші: дизгевзія, свербіж у ділянці ануса, шум у вухах, слабкість, запаморочення, поліартрити.

Термін придатності 

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.

Дата додавання: 16.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ЛІНКОМІЦИНУ ГІДРОХЛОРИД в містах України

Вінниця 33.04 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, вул. Київська, 45, тел.: +380503016304

Дніпро 32.78 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Дніпропетровськ, вул. Курчатова Академіка, 10А

Житомир 29.85 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Станишівка, шосе Сквирське, 6А

Запоріжжя 33.47 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 40А

Івано-Франківск 29.5 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 177, тел.: +380342591403

Київ 36.02 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 26.1 грн./уп.
«АПТЕКА 36,6» Київ, просп. Маяковського, 26

Кропивницький 31.12 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Пашутинська, 69А, тел.: +380503029167

Луцьк 30.71 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Грушевського, 22Б, тел.: +380503177304

Львів 34.06 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Львів, вул. Величковського, 10

Миколаїв 30.7 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5

Одеса 32.72 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Одеса, вул. Головатого Отамана, 161

Полтава 28.97 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Полтава, вул. Шевченка Тараса, 44, тел.: +380504008361

Рівне 31.17 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380503097681

Суми 30.03 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Суми, вул. Петропавлівська, 72

Тернопіль 33.72 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Живова, 23

Ужгород 29.74 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 29.74 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 28.45 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Покотилівка, вул. Незалежності, 58

Херсон 30.46 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, вул. Гончара Олеся, 19

Хмельницький 34.22 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80

Черкаси 30.25 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Смілянська, 40

Чернігів 30.59 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 27.56 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, вул. Рокоссовського, 15

Чернівці 33.11 грн./уп.

капс. 250 мг блістер № 20, Борщаговский ХФЗ ..... 29.74 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372907069