• Кабинет
 • АЛЬЦМЕРАТ (ALCMERAT)

  Склад і форма випуску

  розчин для ін'єкцій 250 мг ампула 4 мл в пачці, № 5Ціни в аптеках
  Холіну альфосцерат
  250 мг
  № UA/15056/01/01 від 06.04.2016 до 06.04.2021
  C За рецептом
  розчин оральний 600 мг/7 мл флакон 7 мл, № 10Ціни в аптеках
  № UA/17979/01/01 від 18.03.2020 до 18.03.2025
  C За рецептом

  Інструкція

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  АЛЬЦМЕРАТ

  (ALZHMERAT)

  Склад:

  діюча речовина: choline alfoscerate;

  1 мл розчину містить холіну альфосцерату 250 мг;

  допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

  Лікарська форма.

  Розчин для ін’єкцій.

  Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або жовтувата прозора рідина.

  Фармакотерапевтична група.

  Засоби, що впливають на нервову систему. Парасимпатоміметики. Холіну альфосцерат. Код АТХ N07A X02.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Альцмерат є засобом, який належить до групи центральних холіноміметиків з переважним впливом на ЦНС. Альцмерат як носій холіну і попередній агент фосфатидилхоліну має потенційну спроможність запобігати біохімічним ушкодженням, які мають особливе значення серед патогенних факторів психоорганічного інволюційного синдрому, та коригувати їх, тобто може впливати на знижений холінергічний тонус і змінений фосфоліпідний склад оболонок нервових клітин. На 40,5% препарат складається з метаболічно захищеного холіну. Метаболічний захист забезпечує вивільнення холіну в головному мозку. Альцмерат позитивно впливає на функції пам’яті та пізнавальні здібності, а також на показники емоційного стану і поведінки, погіршення яких було спричинено розвитком інволюційної патології мозку.

  Механізм дії заснований на тому, що при потраплянні в організм холіну альфосцерат розщеплюється під дією ферментів на холін і гліцерофосфат: холін бере учать у біосинтезі ацетилхоліну — одного з основних медіаторів нервового збудження; гліцерофосфат є попередником фосфоліпідів (фосфатидилхоліну) нейронної мембрани. Таким чином, Альцмерат покращує передачу нервових імпульсів у холінергічних нейронах; позитивно впливає на пластичність нейрональних мембран і функцію рецепторів. Альцмерат покращує церебральний кровотік, посилює метаболічні процеси в головному мозку, активує структури ретикулярної формації головного мозку і відновлює свідомість при травматичному ушкодженні головного мозку.

  Фармакокінетика.

  При введенні в середньому абсорбується майже 88% дози. Препарат накопичується переважно в мозку (45% від концентрації препарату в крові), легенях та печінці. Елімінація препарату відбувається головним чином через легені у вигляді двоокису вуглецю (СО2). Лише 15% препарату виводиться з сечею та жовчю.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Гострий період тяжкої черепно-мозкової травми з переважно стовбуровим рівнем ушкодження (порушення свідомості, коматозний стан, вогнищева півкульна симптоматика, симптоми ушкодження стовбура мозку).

  Дегенеративно-інволюційні мозкові психоорганічні синдроми або вторинні наслідки цереброваскулярної недостатності, тобто первинні та вторинні порушення розумової діяльності у людей літнього віку, які характеризуються порушенням пам’яті, сплутаністю свідомості, дезорієнтацією, зниженням мотивації та ініціативності, зниженням здатності до концентрації; зміни в емоційній сфері та сфері поведінки: емоційна нестабільність, дратівливість, байдужість до навколишнього середовища; псевдомеланхолія у людей літнього віку.

  Протипоказання.

  Відома гіперчутливість до препарату або до його компонентів.

  Період вагітності або годування груддю.

  Психотичний синдром, з тяжким психомоторним збудженням.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Клінічно значуща взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами не встановлена.

  Особливості застосування.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Препарат протипоказаний під час вагітності та в період годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Препарат не впливає на керування автотранспортом та роботу з іншими механізмами.

  Спосіб застосування та дози.

  При гострих станах Альцмерат вводять внутрішньом’язово або внутрішньовенно (повільно) по 1 г (1 ампула) на добу протягом 15 — 20 днів. Потім, після стабілізації стану хворого, переходять на лікарську форму препарату у капсулах.

  Діти.

  Досвід застосування Альцмерату дітям відсутній.

  Передозування.

  При передозуванні холіну альфосцератом, яке може проявлятися нудотою, слід зменшити дозу препарату. Терапія симптоматична.

  Побічні реакції.

  Як правило, препарат добре переноситься навіть при тривалому застосуванні. Можливе виникнення нудоти (яка головним чином є наслідком вторинної допамінергічної активації), дуже рідко можливі абдомінальний біль та короткотривала сплутаність свідомості. У такому випадку необхідно зменшити дозу препарату.

  Можливі реакції у місці введення. Протягом перших днів або тижнів лікування можуть виникати такі прояви побічних реакцій: тривога, ажитація, безсоння. Ці симптоми є тимчасовими і не потребують припинення лікування, але можливе тимчасове зниження дози.

  Можливі реакції гіперчутливості, включаючи висип, свербіж, кропив’янку, ангіоневротичний набряк, почервоніння шкіри.

  Термін придатності.

  3 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Несумісність.

  Не слід застосовувати в одній ємності з іншими лікарськими засобами.

  Упаковка.

  По 4 мл в ампулі; по 5, 10 або 100 ампул у пачці, або по 5 ампул у блістері; по 1 або 2 блістери в пачці.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  Приватне акціонерне товариство «Лекхім-Харків».

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

  Україна, 61115, Харківська обл., місто Харків, вулиця Северина Потоцького, будинок 36.

   

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  АЛЬЦМЕРАТ

  (ALZHMERAT)

  Склад:

  діюча речовина: холіну альфосцерат;

  7 мл розчину містить холіну альфосцерату 600 мг;

  допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), сахарин натрію, ароматизатор Апельсин (містить пропіленгліколь), вода очищена.

  Лікарська форма.

  Розчин оральний.

  Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або майже безбарвний розчин.

  Фармакотерапевтична група.

  Засоби, що впливають на нервову систему. Інші засоби, що впливають на нервову систему. Парасимпатоміметики. Інші парасимпатоміметики. Холіну альфосцерат. Код АТХ N07A X02.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Альцмерат є засобом, який належить до групи центральних холіноміметиків із переважаючим впливом на центральну нервову систему (ЦНС). Холіну альфосцерат як носій холіну і попередній агент фосфатидилхоліну має потенційну спроможність запобігати і коригувати біохімічні ушкодження, які мають особливе значення серед патогенних факторів психоорганічного інволюційного синдрому, тобто може впливати на знижений холінергічний тонус і змінений фосфоліпідний склад оболонок нервових клітин. До складу препарату входить 40,5% метаболічно захищеного холіну. Метаболічний захист забезпечує вивільнення холіну в головному мозку. Альцмерат позитивно впливає на функції пам’яті та пізнавальні здібності, а також на показники емоційного стану і поведінки, погіршення яких було спричинено розвитком інволюційної патології мозку.

  Механізм дії заснований на тому, що при потраплянні в організм холіну альфосцерат розщеплюється під дією ферментів на холін і гліцерофосфат: холін бере учать у біосинтезі ацетилхоліну — одного з основних медіаторів передачі нервового імпульсу збудження; гліцерофосфат є попередником фосфоліпідів (фосфатидилхоліну) нейронної мембрани. Таким чином, Альцмерат покращує передачу нервових імпульсів у холінергічних нейронах, позитивно впливає на пластичність нейрональних мембран і функцію рецепторів. Альцмерат покращує церебральний кровотік, посилює метаболічні процеси в головному мозку, активує структури ретикулярної формації головного мозку і відновлює свідомість при травматичному ушкодженні головного мозку.

  Фармакокінетика.

  Існують дані, що фармакокінетичні властивості, які визначалися при застосуванні міченої сполуки, аналогічні при дослідженні на різних видах тварин і є наступними: швидке і повне шлунково-кишкове всмоктування (в середньому абсорбується близько 88% введеної дози холіну альфосцерату); швидке поглинання і розподіл у різних органах і тканинах. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Препарат накопичується переважно в головному мозку (концентрація в головному мозку становить 45% від такої у плазмі) в легенях та печінці; тільки ниркова екскреція (приблизно 10% введеної радіоактивної дози за 96 годин); більш висока доступність у головному мозку порівняно з холіном, поміченим тритієм.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Дегенеративно-інволюційні мозкові психоорганічні синдроми або вторинні наслідки цереброваскулярної недостатності, тобто первинні та вторинні порушення розумової діяльності у людей літнього віку, які характеризуються порушенням пам’яті, сплутаністю свідомості, дезорієнтацією, зниженням мотивації та ініціативності, зниженням здатності до концентрації; зміни в емоційній та поведінковій сфері: емоційна нестабільність, дратівливість, байдужість до навколишнього середовища; псевдомеланхолія у людей літнього віку.

  Протипоказання.

  Відома гіперчутливість до лікарського засобу або до його компонентів.

  Пацієнтам із психосоматичним синдромом, при тяжкому психомоторному збудженні.

  Період вагітності або годування груддю.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Клінічно значуща взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами не встановлена.

  Особливості застосування.

  Можлива поява нудоти (ймовірно, через вторинну допамінергічну активацію). В такому випадку необхідно зменшити дозу препарату. Ефективність та безпека застосування препарату у дітей віком до 18 років не встановлена. Наявність у складі метилпарабену (Е 218) і пропілпарабену (Е 216) може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені).

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Препарат протипоказаний для застосування у період вагітності та годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Препарат не впливає на керування автотранспортом та роботу з іншими механізмами.

  Спосіб застосування та дози.

  Приймати по одному флакону розчину орального 2 рази на добу.

  Вказана доза може бути збільшена лікарем.

  Діти.

  Досвід застосування Альцмерату дітям відсутній.

  Передозування.

  При передозуванні Альцмерату, яке може проявлятися нудотою, неспокоєм, збудженням, безсонням, слід зменшити дозу препарату. Лікування: терапія симптоматична, приймання адсорбуючих лікарських засобів (наприклад, активоване вугілля). Ефективність діалізу не встановлена.

  Побічні реакції.

  Зазвичай препарат добре переноситься навіть при тривалому застосуванні.

  Протягом перших днів або тижнів лікування можуть виникати такі прояви побічних реакцій: тривога, ажитація, безсоння. Ці симптоми тимчасові і не потребують припинення лікування, але можливо тимчасове зниження дози.

  Можливе виникнення нудоти (яка головним чином є наслідком вторинної допамінергічної активації), зниження артеріального тиску, головний біль, дуже рідко можливі абдомінальний біль та короткотривала сплутаність свідомості. В такому випадку необхідно зменшити дозу препарату.

  Можливі реакції гіперчутливості, включаючи висипання, свербіж, кропив’янку, ангіоневротичний набряк, почервоніння шкіри. Може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені).

  Термін придатності.

  2 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Упаковка.

  По 7 мл розчину у флаконі. По 10 флаконів у коробці.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  ПрАТ «Технолог»

  Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

  Україна, 20300, Черкаська обл., місто Умань, вулиця Стара прорізна, будинок 8.

   

   

   

  Діагнози, при яких застосовують АЛЬЦМЕРАТ

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на АЛЬЦМЕРАТ в містах України

  Вінниця 378.52 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Вінниця, перехр. Коцюбинського Михайла / Замостянська, 37/28349.72 грн./уп.

  Дніпро 380.78 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 86Д349.72 грн./уп.

  Житомир 377.21 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380981858362333.99 грн./уп.

  Запоріжжя 368.37 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Героїв 93-ї Бригади, 5349.72 грн./уп.

  Івано-Франківск 379.07 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 112Д, тел.: +380930902854349.72 грн./уп.

  Київ 373.84 грн./уп.

  «ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Курінного Петра, 2, тел.: +380444070044330.00 грн./уп.

  Кропивницький 386.19 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874342.99 грн./уп.

  Луцьк 389.84 грн./уп.

  «ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Гордіюк, 47, тел.: +380332713787348.34 грн./уп.

  Львів 396.53 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Клепаровская, 4, тел.: +380981625360340.99 грн./уп.

  Миколаїв 380.94 грн./уп.

  «ФАРМ СКЛАД» Миколаїв, вул. Космонавтів, 53Б, тел.: +380512532868325.50 грн./уп.

  Одеса 395.1 грн./уп.

  «АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, просп. Глушка Академіка, 19А, тел.: +380487722302343.10 грн./уп.

  Полтава 392.05 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. Великотирнівська, 35/2, тел.: +380532611201352.35 грн./уп.

  Рівне 385.34 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 2, тел.: +380733113254345.95 грн./уп.

  Суми 399 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709360.99 грн./уп.

  Тернопіль 382.44 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737347.99 грн./уп.

  Ужгород 398.4 грн./уп.

  «D.S.» Ужгород, пл. Корятовича, 8/1, тел.: +380800302060363.63 грн./уп.

  Харків 373.81 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Золочівська, 27, тел.: +380573720004345.95 грн./уп.

  Херсон 389.21 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948364.95 грн./уп.

  Хмельницький 374.67 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933340.99 грн./уп.

  Черкаси 372.9 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Надпільна, 353, тел.: +380472312312339.95 грн./уп.

  Чернігів 382.2 грн./уп.

  «ПЕРША СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернігів, вул. Незалежності, 15349.72 грн./уп.

  Чернівці 379.86 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 178, тел.: +380372513610344.95 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko