ТОРІКАРД (TORICARD)

Склад і форма випуску

таблетки 5 мг блістер, № 30
Ціни в аптеках
Торасемід
5 мг
№ UA/14844/01/01 від 24.02.2016 до 24.02.2021
B За рецептом
таблетки 10 мг блістер, № 30
Ціни в аптеках
Торасемід
10 мг
№ UA/14844/01/02 від 24.02.2016 до 24.02.2021
B За рецептом
Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

ТОРІКАРД таблетки 5 мг,таблетки 10 мг

Склад

діюча речовина: торасемід;

1 таблетка містить: торасеміду 5 мг або 10 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; кросповідон; повідон; магнію стеарат, вода очищена.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості:

Торікард, таблетки по 5 мг: від білого до майже білого кольору, овальної форми таблетки з рискою та тисненням «5» і «6» з одного боку, тисненням Н, з іншого.

Торікард, таблетки по 10 мг: від білого до майже білого кольору, овальної форми таблетки з рискою та тисненням «5» і «7» з одного боку, тисненням Н, з іншого.

Фармакотерапевтична група

Сечогінні препарати. Високоактивні діуретики.

Код АТХ C03C A04.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Торасемід є петльовим діуретиком; при низьких дозах, що застосовуються для антигіпертензивного лікування, проявляє слабку діуретичну та салуретичну дію. При вищих дозах торасемід спричиняє посилений діурез, що є дозозалежним. Торасемід виявляє максимальну діуретичну активність через 2–3 години після застосування внутрішньо, яка залишається постійною протягом майже 12 годин.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування торасемід швидко і майже повністю абсорбується; максимальний рівень у сироватці крові досягається через 1–2 години після прийому. Системна біодоступність становить 80–90% і не залежить від прийому їжі. Зв’язування торасеміду з білками плазми крові становить більше 99%, метаболітів М1, М3 і М5 — 86%, 95% і 97% відповідно. Об’єм розподілу становить 16 л. Торасемід метаболізується шляхом окиснення та гідроксилювання з утворенням трьох метаболітів: М1, М3 і М5. М5 фармакологічно неактивний, а на метаболіти М1 і М3 припадає приблизно 10% фармакологічної дії препарату. Кінцевий час напіввиведення (t1/2) торасеміду і його метаболітів становить у здорових добровольців 3–4 години. Загальний кліренс торасеміду становить 40 мл/хв, ренальний кліренс — приблизно 10 мл/хв. Близько 80% дози виводиться у вигляді незміненого торасеміду (24%) та його метаболітів: М1 (12%), М3 (3%), М5 (41%). При нирковій недостатності період напіввиведення торасеміду не змінюється, а період напіввиведення метаболітів М3 і М5 подовжується. Торасемід та його метаболіти практично не виводяться шляхом гемодіалізу чи гемофільтрації. У хворих із порушеною функцією печінки або із серцевою недостатністю періоди напіввиведення торасеміду і метаболіту М5 незначно подовжуються, однак кумуляції торасеміду та його метаболітів не спостерігається.

Клінічні характеристики

Показання.

Есенціальна гіпертензія, як монотерапія або у комплексній терапії з іншими гіпотензивними засобами.

Лікування набряків, спричинених застійною серцевою недостатністю, захворюваннями нирок або печінки.

Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до діючої речовини, інших препаратів сульфонілсечовини та до допоміжних речовин препарату.
  • Ниркова недостатність з анурією.
  • Печінкова кома або прекома.
  • Артеріальна гіпотензія.
  • Гіповолемія. Гіпонатріємія. Гіпокаліємія.
  • Значне порушення сечовипускання, наприклад, унаслідок гіпертрофії передміхурової залози.
  • Період годування груддю.
  • Дитячий вік (до 18 років).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні торасеміду з серцевими глікозидами може підвищуватися чутливість серцевого м’яза до цих лікарських засобів унаслідок дефіциту калію або магнію. При одночасному застосуванні з мінерало- та глюкокортикоїдами, проносними засобами підвищується ризик виникнення дефіциту калію.

Торасемід підсилює дію інших лікарських антигіпертензивних засобів, зокрема інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ). Одночасне застосування з інгібіторами АПФ може призвести до тяжкої гіпотензії. Цьому можна запобігти, якщо зменшити початкову дозу інгібітора АПФ або зменшити дозу торасеміду за 2–3 дні до початку застосування інгібіторів АПФ.

Торасемід може послаблювати судинозвужувальний ефект адреналіну та норадреналіну.

Торасемід послаблює дію протидіабетичних засобів.

Торасемід, особливо у великих дозах, може потенціювати нефротоксичні та ототоксичні ефекти аміноглікозидних антибіотиків (наприклад канаміцину, гентаміцину, тобраміцину), токсичні ефекти препаратів платини та нефротоксичні ефекти цефалоспоринів.

Торасемід підсилює дію теофіліну та курареподібних міорелаксантів.

Пробенецид та нестероїдні протизапальні засоби (наприклад індометацин, похідні пропіонової кислоти) послаблюють діуретичну та гіпотензивну дію торасеміду.

При одночасному застосуванні торасеміду і препаратів літію може підвищуватись концентрація літію в крові і підсилюватися кардіо- та нейротоксичність останнього.

При терапії саліцилатами у високих дозах торасемід може підсилювати їх токсичну дію на центральну нервову систему.

При одночасному застосуванні із холестираміном всмоктування торасеміду може знижу-

ватись, у результаті чого послаблюється його дія.

Особливості застосування.

Перед початком застосування препарату необхідно усунути існуючу гіпокаліємію, гіпонатріємію або гіповолемію.

При довготривалому лікуванні торасемідом рекомендується регулярно контролювати електролітний баланс (особливо у пацієнтів, які одночасно застосовують глікозиди наперстянки, глюкокортикостероїди, мінералокортикостероїди або проносні засоби), рівні глюкози, сечової кислоти, креатиніну та ліпідів крові.

Особливого нагляду потребують пацієнти з тенденцією до розвитку гіперурикемії та подагри.

Пацієнтам, хворим на явний або латентний цукровий діабет, необхідно контролювати метаболізм вуглеводів.

Через відсутність достатнього досвіду клінічного застосування не рекомендується призначати торасемід при патологічних змінах кислотно-лужної рівноваги; при патологічних змінах картини крові, таких як, тромбоцитопенія або анемія у хворих без ниркової недостатності; одночасно з літієм, аміноглікозидами, цефалоспоринами; при порушенні функції нирок, спричиненому нефротоксичними речовинами; дітям; пацієнтам літнього віку (рекомендації щодо дозування відсутні).

Торасемід слід з особливою обережністю застосовувати пацієнтам, із захворюваннями печінки, що супроводжуються цирозом печінки та асцитом, оскільки раптові зміни водно-електролітного балансу можуть призвести до печінкової коми. Терапію із застосуванням торасеміду (як і інших сечогінних засобів) пацієнтам цієї групи необхідно проводити в умовах стаціонару. Для попередження гіпокаліємії та метаболічного ацидозу препарат слід призначати з препаратами-антагоністами альдостерону або препаратами, що сприяють затримці калію в організмі.

Після прийому торасеміду спостерігались явища ототоксичності (шум у вухах та втрата слуху), які мали оборотний характер, але прямого зв’язку із застосуванням препарату не встановлено.

При призначенні сечогінних засобів необхідно ретельно контролювати клінічні симптоми порушення електролітного балансу, гіповолемії, екстраренальної азотемії та інших порушень, що можуть проявлятися у вигляді сухості у роті, спраги, слабкості, в’ялості, сонливості, збудження, м’язового болю або судом, міастенії, гіпотонії, олігурії, тахікардії, нудоти, блювання. Надмірний діурез може стати причиною зневоднення організму, призвести до зниження об’єму циркулюючої крові, тромбоутворення та емболії кровоносних судин, особливо у пацієнтів літнього віку.

Пацієнтам з порушеннями водно-електролітного балансу необхідно припинити застосування препарату та після усунення небажаних ефектів відновити терапію, починаючи з більш низьких доз.

При призначенні препарату необхідно проводити регулярний лабораторний контроль показників вмісту калію та інших електролітів у сироватці крові.

Інформація щодо дозування препарату пацієнтам з нирковою або печінковою недостатністю обмежена. Пацієнтам з печінковою недостатністю препарат слід призначати з обережністю, оскільки можливе збільшення плазмової концентрації торасеміду.

Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати хворим зі спадковим дефіцитом лактази, непереносимістю галактози або із порушенням метаболізму глюкози/галактози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Достатнього досвіду клінічного застосування торасеміду у період вагітності немає, тому препарат можна призначати у період вагітності тільки у разі, коли очікувана користь для вагітної перевищує потенційний ризик для плода (за життєвими показаннями та у мінімально можливій ефективній дозі). Невідомо, чи проникає торасемід у грудне молоко, тому під час лікування препаратом годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат може змінювати швидкість реакції людини, знижуючи її під час керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами. Тому під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і заняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Спосіб застосування та дози.

Таблетки слід приймати вранці, незалежно від прийому їжі, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини.

Тривалість лікування залежить від перебігу хвороби.

Есенціальна гіпертензія. Рекомендована доза для дорослих становить 2,5 мг на добу. Якщо після двомісячної терапії торасемідом у дозі 2,5 мг на добу нормалізація артеріального тиску не досягається, дозу можна збільшити до 5 мг (1 раз на добу). Максимальний ефект зазвичай спостерігається через 3 місяці після початку лікування. Застосування доз більше 5 мг не призводить до підсилення антигіпертензивного ефекту.

Набряки. Терапію розпочинати з дози 5 мг на добу. Зазвичай ця доза вважається підтримуючою. Якщо добова доза 5 мг є недостатньою, слід призначати добову дозу 10 мг, яку слід застосовувати щоденно. Залежно від тяжкості стану хворого добову дозу можна бути поступово збільшити до 20 мг торасеміду (1 раз на добу).

Пацієнти з печінковою недостатністю. Лікування таких пацієнтів слід проводити з обережністю, оскільки можливе підвищення концентрації торасеміду у плазмі крові.

Пацієнти з цирозом печінки. Загальна початкова доза становить 5–10 мг 1 раз на добу при сумісному застосуванні з препаратами-антагоністами альдостерону або із сечогінними засобами, що сприяють затримці калію в організмі. У разі відсутності необхідної сечогінної дії дозу слід збільшити вдвічі (10–20 мг на добу) до досягнення необхідного ефекту.

Пацієнти з нирковою недостатністю. Загальна початкова доза становить 20 мг один раз на добу.

За відсутності необхідної сечогінної дії дозу слід збільшити вдвічі (40 мг на добу) до досягнення необхідного ефекту.

Пацієнти літнього віку. Спеціального підбору дози не потребують.

Діти.

Клінічні дані щодо ефективності і безпеки застосування препарату для лікування дітей відсутні, тому не рекомендується призначати препарат пацієнтам цієї вікової категорії.

Передозування

Типова симптоматика невідома. Передозування може спричинити сильний діурез, у тому числі ризик надмірної втрати води та електролітів, сонливість, аментивний синдром (одна з форм порушення свідомості), симптоматичну артеріальну гіпотензію, серцево-судинну недостатність і розлади з боку травного тракту.

Лікування. Специфічний антидот невідомий. Симптоми інтоксикації зникають, як правило, при зменшенні дозування, відміні лікарського засобу та при відповідному заміщенні рідини та електролітів (потрібен контроль!). Торасемід не виводиться з крові за

допомогою гемодіалізу. Лікування у разі гіповолемії: заміщення об’єму рідини. Лікування у разі гіпокаліємії: призначення препаратів калію.

Анафілактичний шок (негайні заходи). При першій появі шкірних реакцій (таких як, наприклад, кропив’янка або почервоніння шкіри), збудженого стану хворого, головного болю, пітливості, нудоти, ціанозу проводять катетеризацію вени; хворого кладуть у горизонтальне положення, забезпечують вільне надходження повітря, призначають кисень. За необхідності вводять епінефрин, розчини, що заміщують об’єм рідини, глюкокортикоїдні гормони.

Побічні реакції

З боку метаболізму: посилення метаболічного алкалозу; спазми м’язів (особливо на початку лікування); підвищення концентрації сечової кислоти, глюкози та ліпідів (холестерину, тригліцеридів) у плазмі крові; гіпокаліємія при супутній дієті з низьким вмістом калію, при блюванні, діареї, після надмірного застосування проносних засобів, а також у хворих із хронічною дисфункцією печінки. Залежно від дозування та тривалості лікування можуть розвиватися порушення водного та електролітного балансу, наприклад гіповолемія, гіпокаліємія, гіпонатріємія. При значних втратах рідини та електролітів унаслідок посиленого сечовиділення можливі артеріальна гіпотензія, головний біль, астенія, сонливість, особливо на початку лікування та у пацієнтів літнього віку.

З боку серцево-судинної системи: тромбози, артеріальна гіпотензія, кардіальна та церебральна ішемія з можливим розвитком порушень серцевого ритму, стенокардії, гострого інфаркту міокарда, синкопе.

З боку травного тракту: втрата апетиту, нудота, блювання, біль у шлунку, розлад шлунка та діарея, запор, метеоризм, панкреатит.

З боку сечовидільної системи: можливе підвищення рівня креатиніну та сечовини у сироватці крові; у пацієнтів з розладами сечовипускання, наприклад, при гіпертрофії передміхурової залози, можлива затримка сечі та надмірне розтягнення сечового міхура; позиви до сечовипускання.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня деяких печінкових ферментів (γ-глутамілтранспептидази) у плазмі крові.

З боку крові і лімфатичної системи: зменшення кількості тромбоцитів, еритроцитів та/або лейкоцитів.

З боку шкіри та підшкірної тканини: алергічні реакції (наприклад свербіж, висипи, екзантема, фоточутливість).

Загальні розлади: головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, підвищена втомлюваність, загальна слабкість (особливо на початку лікування), сухість у роті, парестезія кінцівок, розлади зору, шум у вухах, втрата слуху.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30° С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Гетеро Лабз Лімітед.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Юніт III, Формулейшн Плот № 22–110 ІДА, Джидіметла, Хайдерабад, 500 055 Телангана, Індія.

Власник реєстраційного посвідчення

Ананта Медікеар Лтд.

Місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення

Сьют 1, 2 Стейшн Корт, Імперіал Варф, Таунмед Роад, Фулхам, Лондон, Велика Британія.

Діагнози, при яких застосовують ТОРІКАРД

Атеросклеротична хвороба серця МКХ I25.1
Атеросклеротичний (дифузний) кардіосклероз МКХ I25.1
Гідроцефалія МКХ G91.9
Гіпертензивна [гіпертонічна] хвороба з переважним ураженням серця без (застійної) серцевої недостатності МКХ I11.9
Гіпертонічна хвороба (ГБ) МКХ I10
Гострий інфаркт міокарда, неуточнений МКХ I21.9
Дисциркуляторна енцефалопатія (ДЕП) МКХ I67.3
Застійна (хронічна) серцева недостатність МКХ I50.0
Ішемічна хвороба серця (ІХС) МКХ I25.9
Ішемічна хвороба серця (ІХС) постінфарктна (перенесений в минулому інфаркт міокарда) МКХ I25.2
Ішемічна хвороба серця з гіпертонічною хворобою (ІХС з ГХ) МКХ I25.9
Ішемічна хвороба серця зі стенокардією МКХ I25.0
Наслідки гострого порушення мозкового кровообігу (інсульту) ГПМК МКХ I69.4
Наслідки інфаркту мозку МКХ I69.3
Нестабільна стенокардія МКХ I20.0
Параліч Белла МКХ G51.0
Первинний біліарний цироз МКХ K74.3
Ревматична недостатність мітрального клапана МКХ I05.1
Тетрада Фалло МКХ Q21.3
Ювенільна артеріальна гіпертензія МКХ I10

Рекомендовані аналоги ТОРІКАРД:

ДІУТОР таблетки
Мікрохім
таблетки 5 мг блістер, № 30
таблетки 10 мг блістер, № 30
високоактивні діуретики
ТОР-ЛУП
Ауробіндо Фарма
таблетки 10 мг блістер, № 30
високоактивні діуретики
ТОРАДІВ
Фармекс Груп
ТОРАДІВ
таблетки 10 мг блістер, № 30, 90
розчин для ін'єкцій 5 мг/мл ампула 4 мл блістер у пачці, № 5
високоактивні діуретики
ТОРАРЕН
Київський вітамінний завод
ТОРАРЕН
таблетки 10 мг блістер в пачці, № 30
високоактивні діуретики
ТОРАСЕМІД САНДОЗ
Sandoz
ТОРАСЕМІД САНДОЗ
таблетки 10 мг, № 20, 100
таблетки 20 мг, № 20, 100
таблетки 50 мг, № 20
таблетки 100 мг, № 20
таблетки 200 мг, № 20
високоактивні діуретики
ТОРАСЕМІД-ДАРНИЦЯ
Дарниця ФФ
ТОРАСЕМІД-ДАРНИЦЯ
таблетки 5 мг контурна чарункова упаковка в пачці, № 30
таблетки 10 мг контурна чарункова упаковка в пачці, № 30, 100
розчин для ін'єкцій 20 мг/4 мл ампула 4 мл контурна чарункова упаковка, пачка, № 5
високоактивні діуретики
ТОРАСЕМІД-ТЕВА
Тева Україна
ТОРАСЕМІД-ТЕВА
таблетки 5 мг блістер, № 20, 30
таблетки 10 мг блістер, № 20, 30
високоактивні діуретики
ТОРСИД таблетки
Фармак
ТОРСИД таблетки
таблетки 5 мг блістер, № 10
таблетки 10 мг блістер, № 30, 90
високоактивні діуретики
ТРИГРИМ
Польфарма
ТРИГРИМ
таблетки 2,5 мг блістер, № 30
таблетки 5 мг блістер, № 30
таблетки 10 мг блістер, № 30
високоактивні діуретики
ТРИФАС® COR
Menarini International Operations Luxembourg S.A.
ТРИФАС
таблетки 5 мг, № 30
ТРИФАС® 10
таблетки 10 мг, № 30, 50, 100
ТРИФАС® 20 АМПУЛИ
розчин для ін'єкцій 20 мг ампула 4 мл, № 5
високоактивні діуретики

Ціни на ТОРІКАРД в містах України

Вінниця 117.02 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, просп. Юності, 20/73, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Дніпро 117.76 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Дніпро, пл. Старомостова, 3Д, тел.: 5900110.52 грн./уп.

Житомир 115.86 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Київська, 7/4, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Запоріжжя 114.94 грн./уп.

«АПТЕКА ШАРА» Запоріжжя, вул. Маковського Спартака, 5, тел.: 5900110.35 грн./уп.

Івано-Франківск 120.51 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744111.50 грн./уп.

Київ 114.57 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Тимошенка Маршала, 6А, тел.: +380444186628107.50 грн./уп.

Кропивницький 115.92 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874105.50 грн./уп.

Луцьк 122.77 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022110.99 грн./уп.

Львів 126.26 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Володимира Великого, 27, тел.: +380677982975110.50 грн./уп.

Миколаїв 125.74 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 148А/2, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Одеса 120.99 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Героїв оборони Одеси, 52А, тел.: +380487550055110.90 грн./уп.

Полтава 116.72 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Полтава, вул. Європейська, 241А, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Рівне 131.26 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Суми 116.46 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Ковпака, 59/4, тел.: +380542773780110.90 грн./уп.

Тернопіль 122.02 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737110.50 грн./уп.

Ужгород 129.99 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Капушанська, 27, тел.: +380673252224129.99 грн./уп.

Харків 115.48 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Пісочин, в'їзд Набережний, 7, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Херсон 116.78 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, перехр. Патона / Шенгелія, -, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Хмельницький 118.27 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Черкаси 115.2 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Смілянська, 40, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

Чернігів 116.98 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019108.90 грн./уп.

Чернівці 118.3 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Головна, 41, тел.: +380800505911115.20 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko