МІАСЕР® таблетки

Ривофарм

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер, № 10, № 20

табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер, № 10, № 20

табл. в/плівк. обол. 60 мг блістер, № 10, № 20

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-11-18 р. № 753. Р.п. № UA/14722/01/01,UA/14722/01/02,UA/14722/01/03

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Склад

діюча речовина: mianserin;

1 таблетка містить: міансерину гідрохлорид — 10 мг, 30 мг або 60 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфату дигідрат, метилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, вода очищена;

плівкова оболонка: сепіфілм 752 білий (гіпромелоза, целюлоза мікрокристалічна, поліоксил 40 стеарат, титану діоксид), макрогол 8000, вода очищена.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 10 мг: вкриті плівковою оболонкою, круглі таблетки білого кольору; таблетки по 30 мг та по 60 мг: вкриті плівковою оболонкою, двоопуклі, видовжені з роздільною рискою таблетки білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Антидепресанти.

Код АТХ

N06A X03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Міасер® — антидепресивний препарат, який належить до групи піперазино-азепінових сполук. У хімічній структурі міансерину (активного компонента препарату) відсутній боковий ланцюжок, характерний для трициклічних антидепресантів, який спричиняє антихолінергічну активність останніх. Міансерин підвищує центральну норадренергічну нейротрансмісію шляхом альфа2-ауто рецепторної блокади та пригнічення зворотного нейронального захоплення норадреналіну. Препарат зв’язується з серотоніновими рецепторами центральної нервової системи. Антидепресивний ефект Міасеру® подібний до ефекту інших сучасних антидепресантів. Крім того, препарат чинить також виражену анксіолітичну дію, що важливо при лікуванні хворих з депресією, асоційованою з тривожністю. Седативний ефект Міасеру®, пов’язаний з його впливом на альфа1-адренорецептори та гістамінові Н1-рецептори, є вагомою підставою для застосування препарату при порушеннях сну на тлі депресій.

Міасер®добре переноситься пацієнтами, в тому числі особами літнього віку та хворими на серцево-судинні захворювання. При застосуванні в терапевтичних дозах препарат практично не виявляє антихолінергічної активності та, відповідно, не порушує функціонування серцево-судинної системи.

При передозуванні Міасер® спричиняє значно менше кардіотоксичних ефектів порівняно з трициклічними антидепресантами. Препарат не взаємодіє з симпатоміметичними та антигіпертензивними засобами, дія яких зумовлена впливом на бета-адренорецептори (бетанідин) або ж альфа-адренорецептори (клонідин, метилдопа).

Фармакокінетика.

При пероральному застосуванні міансерин швидко всмоктується. Максимальна концентрація активної речовини в плазмі крові спостерігається через 3 години після приймання препарату. Біодоступність становить 20%. З білками плазми крові міансерин зв’язується приблизно на 95%. Період напіввиведення міансерину становить від 20 до 60 годин, тому застосовувати препарат достатньо 1 раз на добу. Стабільна концентрація міансерину в плазмі крові досягається протягом 6 діб лікування препаратом. Міансерин метаболізується та виділяється з сечею та калом протягом 7–9 діб. Основні шляхи біотрансформації міансерину — деметилювання та окиснення з подальшою кон’югацією метаболітів.

Клінічні характеристики

Показання

Депресивні стани різного походження.

Протипоказання

Маніакальні стани, тяжкі порушення функцій печінки.

Особливі заходи безпеки

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Міасер® здатний підсилювати пригнічувальний вплив алкоголю на центральну нервову систему, тому пацієнтам не рекомендується вживати алкоголь під час лікування препаратом.

Міансерин не можна вводити одночасно з інгібіторами МАО (такими як моклобемід, транілципромін і лінезолід та ін.) та упродовж двох тижнів після припинення терапії інгібітором МАО. З іншого боку, повинно минути приблизно два тижні, перш ніж пацієнти, які отримували лікування міансерином, можуть проходити терапію інгібіторами МАО.

Міансерин не впливає на дію таких лікарських препаратів, як бетанідин, клонідин, метилдопа, гуанетидин або пропранолол (окремо чи в комбінації з гідралазином). Незважаючи на цей факт, необхідно контролювати артеріальний тиск пацієнтів, які отримують одночасно з Міасером® гіпотензивні препарати. Супутнє лікування протиепілептичними препаратами, які є індукторами CYP3A4 (такими як фенітоїн і карбамазепін), може призвести до зменшення рівня міансерину в плазмі.

Слід розглянути питання про корекцію та дози на початку або при припиненні супутнього лікування цими препаратами. Подібно до інших антидепресантів Міасер® може впливати на метаболізм похідних кумарину, таких як, наприклад, варфарин. Тому пацієнти, які приймають такі лікарські засоби, потребують постійного спостереження.

Ризик подовження інтервалу QT і/або шлуночкових аритмій (у тому числі шлуночкової тахікардії типу «пірует») збільшується при одночасному призначенні з іншими ліками, які викликають подовження інтервалу QT (наприклад, деякі антипсихотичні засоби та антибіотики). Завжди ознайомлюйтесь з інструкцією для застосування інших препаратів, які застосовуються одночасно, аби дізнатися, чи впливають вони на тривалість інтервалу QT.

Особливості застосування

Застереження

Повідомлялось, що в процесі лікування Міасером® можливе пригнічення функції кісткового мозку, яке виявлялося гранулоцитопенією або агранулоцитозом. Ці реакції найчастіше виникали після 4–6 тижнів лікування та звичайно були оборотними після припинення терапії. Якщо у пацієнта виникає гарячка, біль у горлі, стоматит чи інші ознаки інфекції, необхідно припинити лікування та отримати результати клінічного аналізу крові.

Подібно до інших антидепресантів, Міасер® може посилювати гіпоманіакальний стан у схильних осіб із біполярним депресивним розладом. У такому випадку лікування Міасером® слід припинити.

При лікуванні хворих на цукровий діабет, із серцево-судинною патологією, нирковою чи печінковою недостатністю необхідно дотримуватися звичайних застережливих заходів. А дози препаратів, призначених із приводу супутніх захворювань, повинні постійно коригуватися лікарем.

У післяреєстраційному періоді застосування Міасеру® повідомлялось про випадки подовження інтервалу QT та шлуночкової аритмії (у тому числі, випадки шлуночкової тахікардії типу «пірует»). Міасер® з обережністю призначають пацієнтам з факторами ризику подовження інтервалу QT/тахікардії типу «пірует», у тому числі із вродженим синдромом подовженого інтервалу QT, пацієнтам віком понад 65 років, жінкам, пацієнтам із структурними серцево-судинними захворюваннями/дисфункцією лівого шлуночка (ЛШ), захворюваннями нирок або печінки, при застосуванні ліків, які пригнічують метаболізм Міасеру®, а також при одночасному застосуванні інших препаратів, які викликають подовження інтервалу QT. Перед початком лікування слід відкоригувати наявну гіпокаліємію та гіпомагнезіємію. Якщо інтервал QT сягає > 500 мс або збільшується на > 60 мс, розглядають питання про припинення лікування Міасером або зменшення дози ліків.

Пацієнти із закритокутовою глаукомою, а також пацієнти з підозрюваною гіпертрофією передміхурової залози повинні також перебувати під наглядом лікаря, хоча антихолінергічні побічні ефекти не пов’язані з прийомом Міасеу®.

При виникненні жовтяниці, лікування Міасером® слід припинити.

При розвитку судом, лікування Міасером® також слід припинити.

Суїцид/суїцидальні думки або клінічне погіршення

Депресія, пов’язана з ризиком суїцидальних думок та вчинків. Цей ризик зберігається до настання значної ремісії. Оскільки протягом перших декількох тижнів поліпшення може не відбутися, хворі повинні залишатися під безпосереднім контролем до настання такого поліпшення. На підставі загального клінічного досвіду, на ранніх стадіях ремісії ризик суїцидальної поведінки може збільшитися.

Хворі з суїцидальними вчинками в анамнезі або пацієнти з високим ризиком суїцидальної поведінки становлять групу ризику суїцидальних спроб, тому повинні знаходитись під ретельним контролем під час лікування. Метааналіз плацебо-контрольованих клінічних досліджень антидепресантів у дорослих пацієнтів із психічними розладами продемонстрував підвищення ризику виникнення суїцидальної поведінки при застосуванні антидепресантів порівняно з плацебо серед пацієнтів віком до 25 років. Ретельний моніторинг пацієнтів, зокрема тих, хто належить до групи високого ризику, повинен супроводжувати терапію антидепресантами, особливо на початку лікування і після змін дози. Хворих (і осіб, які здійснюють нагляд за хворими) потрібно попередити про необхідність контролювати будь-яке погіршення клінічного стану, виникнення суїцидальної поведінки або думок і незвичайних змін поведінки та негайно звернутися за медичною допомогою при виникненні цих симптомів.

При ймовірності суїциду, особливо на початку лікування, пацієнтові слід давати тільки обмежену кількість таблеток Міасеру®.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Обмежені клінічні дані не свідчать про будь-який небажаний вплив міансерину на розвиток плода, а також показують, що міансерин проникає в грудне молоко тільки в незначній кількості. Проте при застосуванні Міасер® у період вагітності або годування груддю необхідно зважувати користь від його застосування для матері та можливий ризик для плода/новонародженого.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Міасер® може впливати на психомоторні реакції в перші дні застосування. Тому хворим на депресію протягом курсу лікування препаратом слід утримуватися від керування автомобілем або роботи з іншими потенційно небезпечними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Міасер® слід приймати внутрішньо, ковтати не розжовуючи, запиваючи водою.

Дозу препарату визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Для дорослих рекомендована початкова доза Міасеру® становить 30 мг на добу. Дозу препарату можна поступово підвищувати кожні 3–4 дні для досягнення оптимального клінічного ефекту. Як правило, ефективна добова доза Міасеру® становить 60–90 мг, максимальна — 90 мг.

Лікування пацієнтів літнього віку починають з дози 30 мг на добу. Надалі дозу Міасеру® можна поступово підвищувати. Підтримувальна ефективна добова доза препарату може бути дещо нижчою, ніж звичайна доза для дорослих.

Добову дозу Міасеру® можна розподілити на декілька прийомів, але краще приймати препарат за один прийом ввечері, враховуючи його сприятливий вплив на нічний сон.

Лікування адекватними дозами Міасеру® має призвести до відчутних позитивних результатів протягом 2–4 тижнів терапії. Якщо реакція недостатня, добову дозу препарату можна підвищити. Якщо протягом подальших 2–4 тижнів не спостерігається позитивного ефекту, лікування Міасером® слід припинити.

Після досягнутого клінічного покращання для підтримання позитивного ефекту лікування Міасером® слід продовжувати ще протягом 4–6 місяців.

Припинення лікування препаратом у поодиноких випадках спричиняє синдром відміни.

Діти.

Досвід клінічного застосування міансерину дітям відсутній, тому препарат Міасер® не рекомендовано призначати цій віковій категорії пацієнтів.

Передозування

Симптоми значного перевищення рекомендованих доз Міасеру® загалом обмежуються тривалим седативним ефектом. Серцеві аритмії, судоми, виражена артеріальна гіпотензія та пригнічення дихання розвиваються рідко.

Лікування. Специфічного антидоту немає. Рекомендовано промивання шлунка з подальшою симптоматичною терапією та підтриманням основних життєвих функцій організму.

Побічні реакції

У хворих, які страждають на депресію, виникають симптоми, пов’язані безпосередньо з самим захворюванням (сухість у роті, стійкий запор, порушення акомодації). Тому іноді тяжко визначити, чи ці симптоми є проявом захворювання чи побічними реакціями на лікування Міасером®.

Класи систем органів Побічні реакції (частота невідома)
З боку системи крові Патологічні зміни крові, що можуть проявлятися у вигляді гранулоцитопенії або агранулоцитозу (див. розділ «Особливості застосування»)
З боку метаболізму Збільшення маси тіла
З боку психіки Гіпоманія
З боку нервової системи Седативний ефект, що виникає на початку лікування і зменшується при продовженні лікування (Увага! Зниження дози зазвичай не призводить до зниження седативного ефекту, але може зменшити ефективність антидепресанту)

Судоми

Гіперкінезія

Нейролептичний злоякісний синдром

З боку серцево-судинної системи Брадикардія після прийому початкової дози

Подовжений інтервал QT на ЕКГ

Шлункова тахікардія типу «Пірует»

Артеріальна гіпотензія

З боку гепатобіліарної системи Підвищення печінкових ферментів

Жовтяниця

Гепатит

Відхилення від норми показників функції печінки

З боку шкіри та підшкірних тканин Екзантема
З боку кістково-м’язової системи Артралгія
Загальні порушення Набряк

Повідомлялося про випадки суїцидального мислення і суїцидальної поведінки під час терапії міансерином або одразу після припинення лікування.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°C.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістерах; по 2 блістери в картонній пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Рівофарм СА.

Місцезнаходження виробника та його адреса провадження діяльності

Центро Інсема, 6928 Манно, Швейцарія.

Дата додавання: 22.08.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на МІАСЕР® таблетки в містах України

Вінниця 417.73 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 366.76 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Вінниця, вул. Пирогова, 49, тел.: +380930436108

Дніпро 472.98 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 320.95 грн./уп.
«» Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3, 51

Житомир 405.02 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 321.1 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Хлібна, 39/19, тел.: +380412463046

Запоріжжя 417.83 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 319.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 458.78 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 409 грн./уп.
«D.S.» Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 53/1

Київ 439.79 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 351.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Василенка Миколи, 19, тел.: +380444577787

Кропивницький 416.47 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 322.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Преображенська, 84, тел.: +380522242597

Луцьк 384.42 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 365.04 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Луцьк, вул. Бойка, 1

Львів 415.89 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 320.05 грн./уп.
«АПТЕКА ЗІ» Винники, вул. Галицька, 16Б, тел.: +380324152400

Миколаїв 428.44 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 428.42 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 148А/2

Одеса 452.74 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 339.45 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, вул. Малиновського Маршала, 57, тел.: +380482647676

Полтава 445.62 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 365.04 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Полтава, вул. Новий Базар, 2/37

Рівне 399.78 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 324.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Дубенська, 7, тел.: +380362628144

Суми 452.37 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 365.04 грн./уп.
«НИЗЬКІ ЦІНИ» Суми, вул. Петропавлівська, 72

Тернопіль 431.48 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 397.33 грн./уп.
«ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВИРОБНИЧО-ТОРГОВЕ АПТЕЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ» Тернопіль, вул. Клінічна, 1

Ужгород 419.97 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 399.5 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, пл. Шандора Петефи, 13, тел.: +380312616324

Харків 420.56 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 334.52 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Харків, просп. Слави, 3

Херсон 452.69 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 416.46 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Херсон, шосе Чорновола В'ячеслава, 30

Хмельницький 400.95 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 335 грн./уп.
«М.Т.К.» Хмельницький, вул. Пілотська, 1А, тел.: +380382650059

Черкаси 404.92 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 366.76 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Смілянська, 40

Чернігів 435.83 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 365.04 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Чернігів, вул. Ринкова, 10

Чернівці 426.44 грн./уп.

МІАСЕР® табл. в/плівк. обол. 30 мг блістер № 20, Rivopharm ..... 403 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, просп. Незалежності, 113, тел.: +380372515770