0
UA | RU

ПАЛЛАДА (PALLADA)

Виробник:

Склад і форма випуску

Ціни в аптеках
РечовинаКількість
Олопатадин1 мг/мл
Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію гідрофосфат безводний, натрію хлорид, натрію гідроксид або кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій..
№ UA/14645/01/01 від 09.09.2020
За рецептом
Ціни в аптеках
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Олопатадин, діюча речовина препарату Паллада, чинить подвійну дію: є антагоністом Н1-гістамінових рецепторів та стабілізатором опасистих клітин (тучних клітин, лаброцитів). Чинить виражену протиалергічну дію.

Механізм дії препарату базується на здатності олопатадину пригнічувати вивільнення біологічно активних речовин, що є медіаторами запалення (брадикініну, гістаміну, лейкотрієнів), а також стабілізувати мембрани опасистих клітин (лаброцитів), що відповідають за розвиток алергічних реакцій негайного типу.

При місцевому застосуванні в офтальмології очні краплі Паллада усувають симптоми, що супроводжують сезонні алергічні кератокон’юнктивіти (набряк, печіння або свербіж, почервоніння слизової оболонки очей). Дія препарату селективна щодо Н1-гістамінових рецепторів та не чинить будь-якого ефекту на α-адренергічні, дофамінові, мускаринові типу 1 та 2, а також серотонінові рецептори. Паллада не впливає на діаметр зіниць.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні препарату системна абсорбція низька. Cmax олопатадину в плазмі крові досягається протягом 2 год після місцевого застосування та становить 0,5–1,3 нг/мл.

T½ олопатадину з плазми крові становить 3 год. Виділяється переважно нирками, 60–70% в незміненому вигляді.

Показання ПАЛЛАДА

лікування сезонних алергічних кон’юнктивітів.

Застосування ПАЛЛАДА

тільки для місцевого застосування.

Перед застосуванням флакон слід струснути.

Дорослим та дітям віком від 3 років та старше препарат Паллада закапують у кон’юнктивальний мішок ураженого ока по 1 краплі 2 рази на добу. Інтервал між інстиляціями становить 8 год.

Застосування у пацієнтів літнього віку: немає необхідності у корекції дози для цієї категорії пацієнтів.

Застосування при порушеннях функції печінки та нирок: немає необхідності в корекції дози у разі порушень функції печінки або нирок.

Щоб запобігти забрудненню кінчика крапельниці та р-ну, необхідно дотримуватися обережності і не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці. Після кожного застосування щільно закривайте флакон-крапельницю.

Діти. Препарат можна застосовувати у дітей віком від 3 років у тому ж самому дозуванні, що й у дорослих.

Протипоказання

підвищена чутливість до олопатадину або будь-якого з компонентів препарату.

Побічна дія

нижченаведені побічні ефекти були оцінені як пов’язані із застосуванням препарату та класифіковані відповідно до наступних умов: дуже часто (≥1/10), часто (>1/100, <1/10), нечасто (>1/1000, ≤1/100), поодинокі (>1/10 000, ≤1/1000) та одиничні (≤1/10 000). У межах кожної групи побічні ефекти представлені у порядку зниження ступеня їх тяжкості.

Класи систем органів Частота Побічні реакції
З боку органа зору Часто Біль в оці, подразнення ока, сухість ока, аномальна чутливість очей
Нечасто Ерозія рогівки, ушкодження епітелію рогівки, порушення з боку епітелію рогівки, точковий кератит, кератит, забарвлення рогівки, виділення з ока, світлобоязнь, затуманення зору, зниження гостроти зору, блефароспазм, відчуття дискомфорту в оці, свербіж ока, кон’юнктивальні фолікули, порушення з боку кон’юнктиви, відчуття стороннього тіла в оці, посилена сльозотеча, еритема повік, набряк повік, порушення з боку повік, гіперемія ока
Частота невідома Набряк рогівки, набряк ока, припухлість ока, кон’юнктивіт, мідріаз, порушення зору, утворення лусочок по краях повік
Інфекції та інвазії Нечасто Риніт
З боку імунної системи Частота невідома Підвищена чутливість, припухлість обличчя
З боку нервової системи Часто Головний біль, дисгевзія
Нечасто Запаморочення, гіпестезія
Частота невідома Сонливість
З боку дихальної системи Часто Сухість у носі
Частота невідома Диспное, синусит
З боку травного тракту Частота невідома Нудота, блювання
З боку шкіри та підшкірних тканин Нечасто Контактний дерматит, відчуття печіння на шкірі, сухість шкіри
Частота невідома Дерматит, еритема
Загальні порушення та стани, пов’язані із місцем введення Частота невідома Астенія, нездужання

Особливості застосування

препарат є протиалергічним/антигістамінним засобом, що застосовується місцево, але абсорбується системно. При будь-яких ознаках серйозних реакцій або підвищеній чутливості слід припинити застосування препарату.

Контактні лінзи. Пацієнтів слід проінформувати про те, що необхідно зачекати 15–20 хв після закапування препарату, перш ніж вставляти контактні лінзи. Не слід застосовувати препарат під час носіння контактних лінз.

Не слід торкатися кінчиком піпетки до будь-якої поверхні, щоб запобігти забрудненню р-ну.

Паллада містить бензалконію хлорид, що може спричинити подразнення ока. Повідомлялося також, що бензалконію хлорид може спричинити точкову кератопатію та/або токсичну виразкову кератопатію. Слід уважно спостерігати за станом пацієнтів із синдромом «сухого ока» або ушкодженнями рогівки, які часто або впродовж тривалого часу застосовують препарат.

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Вагітність. Дані щодо офтальмологічного застосування олопатадину у вагітних відсутні або їх кількість обмежена. Було повідомлення про дослідження на тваринах, які виявили репродуктивну токсичність після системного застосування. Олопатадин не рекомендується застосовувати вагітним та жінкам репродуктивного віку, які не застосовують контрацептивні засоби.

Годування грудьми. Є повідомлення про проведені дослідження на тваринах, які показали, що олопатадин проникає у грудне молоко після перорального застосування. Не можна виключити ризик для новонароджених/дітей грудного віку. Препарат не слід застосовувати в період годування грудьми.

Репродуктивна функція. Не отримано повідомлень про дослідження впливу олопатадину на репродуктивну функцію людини після місцевого офтальмологічного застосування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Як і у разі застосування інших очних крапель, тимчасове затуманення зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає під час закапування, пацієнту необхідно зачекати, поки зір проясниться, перш ніж керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження щодо взаємодії препарату Паллада з іншими лікарськими засобами не проводилися.

Передозування

при місцевому застосуванні передозування малоймовірне.

При потраплянні в очі надлишку препарату рекомендується промити очі теплою водою.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Після першого відкриття флакона препарат можна використовувати протягом 28 днів.

Дата додавання: 12.06.2021 р.
© Компендіум 2020

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують ПАЛЛАДА

Блефарит МКХ H01.0
Гострий атопічний кон'юнктивіт МКХ H10.1
Інші кон'юнктивіти МКХ H10.8
Інші уточнені хвороби кон'юнктиви МКХ H11.8
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko