0
UA | RU

Біолектра Магнезіум Фортіссімум (Biolectra® Magnesium Fortissimum)

Склад і форма випуску

таблетки шипучі туба № 10
таблетки шипучі туба № 20
1 таблетка шипуча містить магнію оксиду легкого 342 мг та магнію карбонату легкого 670 мг, що відповідає іонам магнію 365 мг (15 ммоль).
Допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, натрію карбонат безводний, калію гідрокарбонат, сахарин натрію, натрію цикламат, натрію хлорид, ароматизатор лимонний «МН» (містить маніт (Е 421), сорбіт (Е 420)), ароматизатор лаймовий «MGK» (містить маніт (Е 421), сорбіт (Е 420))..
№ UA/13697/01/01 від 02.10.2019
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Магній є важливим елементом для організму завдяки своїй центральній ролі в обміні речовин. Магній необхідний для забезпечення багатьох енергетичних процесів в організмі, бере участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, нуклеїнових кислот та в процесі нервово-м’язового збудження.

Численні функції генерування (наприклад окисне фосфорилювання) або витрати енергії (наприклад транспорт іонів, скорочення м’язів) залежать від магнію та при його нестачі можуть частково або повністю порушуватися.

Магній активує гліколітичні ферменти, ферменти клітинного окиснення, ферменти синтезу нуклеїнових кислот, він також відіграє важливу роль у процесах скорочення міокарда, є стабілізатором фібриногену і тромбоцитів. Відомо, що дефіцит магнію є однією з причин розвитку АГ, спазму судин, неопластичних захворювань і сечокам’яної хвороби. У стресових ситуаціях виводиться підвищена кількість вільного іонізованого магнію, тому додаткова кількість магнію сприяє підвищенню резистентності до стресу. Магній відіграє провідну роль у процесах нервово-м’язового збудження, виступаючи антагоністом іонів кальцію.

Загальна кількість магнію в організмі дорослої людини становить близько 20–30 г. З цієї кількості близько 50% міститься в кістках, 45% — у клітинах і лише 5% можна виявити в сироватці крові.

Внутрішньоклітинна концентрація магнію варіює в межах 10–60 ммоль/л, нормальне значення концентрації магнію в плазмі крові перебуває в межах 0,7–1,1 ммоль/л. У плазмі крові близько ⅔ іонів магнію знаходяться в розчиненому вигляді й близько 1/3 зв’язується з протеїнами.

Фармакокінетика. При пероральному застосуванні магній всмоктується залежно від вихідного вмісту магнію в організмі. При дефіциті магнію в організмі його всмоктується більше, а при насиченні магнієм — менше. Співвідношення абсорбції відповідає гомеостатично регульованій кінетиці резорбції, що характерно для фізіологічно активних речовин.

При рівноважному балансі магнію та нормальній функції нирок, навіть при високих дозах магнію, не відбувається накопичення магнію понад норму.

Після всмоктування в кишечнику виведення магнію головним чином здійснюється нирками. Незасвоєний магній виводиться з калом.

Показання Біолектра Магнезіум Фортіссімум

лікування дефіциту магнію в організмі у тих випадках, коли він є причиною порушень з боку м’язової діяльності (нейром’язові порушення, судоми).

Застосування Біолектра Магнезіум Фортіссімум

дорослим та дітям віком від 15 років призначають по 1 таблетці шипучій 1 раз на добу.

Таблетку необхідно розчинити в склянці води, отриманий р-н випити.

Тривалість лікування залежить від причин, що лежать в основі дефіциту магнію в організмі та визначається лікарем індивідуально.

Протипоказання

підвищена чутливість до діючих речовин або будь-якого іншого компонента лікарського засобу.

Порушення функції нирок та порушеннях провідності збудження в серці (AV-блокада високого ступеня), які можуть призвести до брадикардії. Порушення мінерального та електролітного обміну (гіпермагніємія, гіперкаліємія).

Лікарський засіб протипоказаний при тяжкій міастенії, ексикозі, метаболічному алкалозі, хронічних інфекціях сечовивідних шляхів, спричинених бактеріями, які розщеплюють сечовину (ризик утворення струвітних каменів), та кальцієво-магнієво-амонійно-фосфорному діатезі.

Побічна дія

при більш високих дозах можливе пом’якшення випорожнень, що не вважається небезпечним та зникає після зниження дози. При тривалому прийомі високих доз препарату може виникнути відчуття втоми. У такому разі лікар повинен на основі клінічної картини та лабораторних досліджень прийняти рішення щодо доцільності подальшого застосування магнію.

Особливості застосування

1 таблетка шипуча містить 4,65 ммоль (107 мг) натрію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам, які застосовують натрій-контрольовану дієту.

1 таблетка шипуча містить 2,51 ммоль (98 мг) калію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам зі зниженою функцією нирок або тим, хто застосовує калій-контрольовану дієту.

При встановленій непереносимості деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю. У період вагітності та годування груддю відсутні ризики щодо застосування препарату. Застосування препарату в період годування груддю рекомендується після консультації з лікарем та за призначенням лікаря.

Діти. Препарат не рекомендовано застосовувати дітям віком до 15 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

оскільки магній та інші лікарські засоби можуть мати взаємний вплив на засвоєння в організмі, як правило, слід дотримуватися інтервалів у 2–3 год між прийомами різних лікарських засобів. Це стосується, зокрема, фтору та тетрациклінів, для яких слід суворо дотримуватися інтервалу 2–3 год.

При одночасному прийомі з лікарськими засобами, що містять алюміній (наприклад антацидних засобів), всмоктування алюмінію може підвищитися.

Аміноглікозидні антибіотики, цисплатин і циклоспорин А прискорюють виведення магнію.

Діуретики (такі як тіазид та фуросемід), антагоністи рецепторів епідермального фактора росту EGF (такі як цетуксимаб і ерлотиніб), інгібітори протонного насосу (такі як омепразол і пантопразол) та інгібітори ДНК-полімерази вірусів (фоскарнет, пентамідин, рапаміцин та амфотерицин В) можуть викликати дефіцит магнію. Завдяки підвищеному виведенню магнію у пацієнтів, які приймають зазначені вище препарати, може потребуватися корекція доз магнію.

Передозування

при пероральному застосуванні солей магнію гіпермагнезіємія виникає лише при нирковій недостатності. Таким пацієнтам прийом солей магнію протипоказаний.

Симптоми інтоксикації. Високі концентрації магнію викликають розслаблення скелетних м’язів (концентрація магнію в плазмі крові >5,5 ммоль/л). Більш висока концентрація іонів магнію (10–20 ммоль/л) подовжує період провідності в серці, а ще вища концентрація — до зупинки серця в діастолі.

Лікування інтоксикації. В/в введення кальцію миттєво призводить до пригнічення описаних симптомів, оскільки існує антагонізм між іонами кальцію і магнію.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Дата додавання: 17.11.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Біолектра Магнезіум Фортіссімум

Блювання вагітних легке або помірне МКХ O21.0
Викликана вагітністю гіпертензія МКХ O13
Менопауза і клімактеричний стан у жінок (клімакс) МКХ N95.1
Пригнічення лактації (гіперпролактинемія) МКХ E22.1
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko