Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Ерідез-Дарниця (Eridez-Darnitsa) (263835) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Ерідез-Дарниця (Eridez-Darnitsa)
Ціна в місті Київ
від 56,60 до  107,14 грн
Без рецепта
Інструкція із застосування Ерідез-Дарниця таблетки, вкриті оболонкою 5 мг контурна чарункова упаковка, №10
Форма випуску
Таблетки, вкриті оболонкою
Дозування
5 мг
Кількість штук в упаковці
10 шт.
Виробник
Дарниця ФФ
Сертифікат
UA/12919/01/01 від 26.04.2018
Міжнародна назва

Ерідез-Дарниця інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Дезлоратадин є селективним блокатором периферичних гістамінових Н1-рецепторів, що не спричиняє седативного ефекту. Дезлоратадин є первинним активним метаболітом лоратадину. Після перорального прийому дезлоратадин селективно блокує периферичні Н1-гістамінові рецептори і не проникає крізь ГЕБ.
Крім антигістамінної активності, дезлоратадин чинить протиалергічну та протизапальну дію. Встановлено, що дезлоратадин пригнічує каскад різних реакцій, які лежать в основі розвитку алергічного запалення, а саме: виділення прозапальних цитокінів, таких як IL-4, IL-6, IL-8, та IL-13, з мастоцитів/базофілів людини, а також пригнічення експресії молекул адгезії, таких як Р-селектин. Клінічна значущість цих спостережень ще потребує підтвердження.
У клінічних дослідженнях високих доз, у яких дезлоратадин вводили щоденно у дозі до 20 мг протягом 14 днів, статистично значущі зміни з боку серцево-судинної системи не спостерігалися. У клінічно-фармакологічному дослідженні при застосуванні 45 мг на добу (у 10 разів більше максимальної добової клінічної дози) протягом 10 днів, подовження інтервалу QT не спостерігалося.
У пацієнтів з алергічним ринітом дезлоратадин ефективно усував такі симптоми як чхання, виділення з носа та свербіж, а також подразнення очей, сльозотеча та почервоніння, свербіж піднебіння. Дезлоратадин ефективно контролював симптоми упродовж 24 год.
Дезлоратадин майже не проникає у центральну нервову систему. У контрольованих клінічних дослідженнях при прийомі в рекомендованій дозі 5 мг на добу частота виникнення сонливості не відрізнялася від групи плацебо.
Дезлоратадин не проникає крізь ГЕБ, не впливає на психомоторну функцію при прийомі дози до 7,5 мг.
Дезлоратадин ефективно полегшує тяжкість перебігу сезонного алергічного риніту з урахуванням сумарного показника опитувальника по оцінці якості життя при ринокон’юнктивіті. Максимальне покращення відзначалося в пунктах опитувальника, пов’язаних з практичними проблемами і щоденною діяльністю, які обмежували симптоми.
Хронічну ідіопатичну кропив’янку вивчали у клінічній моделі з умовами кропив’янки. Оскільки викид гістаміну є причинним фактором при всіх формах кропив’янки, очікується, що дезлоратадин буде ефективно полегшувати симптоми при інших формах кропив’янки, крім хронічної ідіопатичної кропив’янки.
У двох плацебо-контрольованих 6-тижневих дослідженнях з участю пацієнтів з хронічною ідіопатичною кропив’янкою дезлоратадин ефективно полегшував свербіж і зменшував кількість та розмір уртикарії до кінця першого інтервалу дозування. У кожному дослідженні ефект тривав протягом 24-годинного інтервалу дозування. Полегшення свербежу на більш ніж 50% відзначалося у 55% пацієнтів, які приймали дезлоратадин, порівняно з 19% пацієнтів, які приймали плацебо. Прийом лікарського засобу не виявляє істотного впливу на сон та денну активність.
Фармакокінетика. Дезлоратадин починає визначатися у плазмі протягом 30 хв після прийому. Cmax дезлоратадину у плазмі крові досягається у середньому через 3 год, Т½ становить у середньому 27 год. Ступінь кумуляції дезлоратадину відповідає його Т½ (приблизно 27 год) і кратності застосування (1 раз на добу). Біодоступність дезлоратадину пропорційна до дози в діапазоні від 5 до 20 мг.
Дезлоратадин помірно (83-87%) зв’язується з білками плазми крові. При застосуванні дезлоратадину в дозі від 5 до 20 мг 1 раз на добу протягом 14 днів ознак клінічно значущої кумуляції лікарського засобу не виявлено.
Їжа (жирний висококалорійний сніданок) або грейпфрутовий сік не впливає на розподіл дезлоратадину.

Показання Ерідез-Дарниця

усунення симптомів, пов’язаних з:
- алергічним ринітом (див. ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ);
- кропив’янкою (див. ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ).

Застосування Ерідез-Дарниця

Ерідез-Дарниця призначений для перорального прийому. Дорослим і дітям віком від 12 років приймати по 1 таблетці (5 мг) 1 раз на добу незалежно від прийому їжі для усунення симптомів, асоційованих з алергічним ринітом (включаючи інтермітуючий та персистуючий алергічний риніт) та кропив’янкою. Таблетку потрібно ковтати цілою, запиваючи водою.
Тривалість лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання.
Терапію інтермітуючого алергічного риніту (наявність симптомів менше 4 днів на тиждень або менше 4 тижнів) необхідно проводити з урахуванням даних анамнезу: припинити після зникнення симптомів та відновити після повторного їх виникнення.
При персистуючому алергічному риніті (наявність симптомів більше 4 днів на тиждень або більше 4 тижнів) необхідно продовжувати лікування протягом усього періоду контакту з алергеном.
Діти. Ефективність та безпека дезлоратадину у формі таблеток для дітей віком до 12 років не досліджувались.

Протипоказання

підвищена чутливість до активної речовини або будь-якого компонента лікарського засобу чи до лоратадину.

Побічна дія

У ході клінічних досліджень за показаннями, включаючи алергічний риніт та хронічну ідіопатичну кропив’янку, про небажані ефекти у пацієнтів, які отримували дозу 5 мг на добу, повідомлялося на 3 % частіше, ніж у пацієнтів, які отримували плацебо.
Найчастіше, порівняно з плацебо, повідомлялося про такі побічні ефекти як підвищена стомлюваність (1,2%), сухість у роті (0,8%) та головний біль (0,6%).
Діти. Існує ризик психомоторної гіперактивності (аномальної поведінки), пов’язаної з використанням дезлоратадину (що може проявлятися у вигляді злості та агресії, а також збудженні).
У постреєстраційному періоді спостерігалися (частота невідома): подовження інтервалу QT, аритмії та брадикардії.
Сумарна таблиця частоти побічних реакцій.
Частота появи побічних реакцій класифікується наступним чином: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100, <1/10), непоширені (≥1/1000, <1/100), рідко (≥1/10000, <1/1000), дуже рідко (<1/10000) та частота невідома.

Класи систем органівЧастота виникненняПобічні реакції
З боку психікидуже рідко галюцинації
З боку нервової системичасто головний біль
дуже рідко запаморочення, сонливість, безсоння, психомоторна гіперактивність, судоми
З боку серцево-судинної системидуже рідкотахікардія, прискорене серцебиття
частота невідомаподовження інтервалу QT, суправентрикулярна тахіаритмія
З боку ШКТчасто сухість у роті
дуже рідко біль у животі, нудота, блювання, диспепсія, діарея
З боку печінки і жовчовивідних шляхів дуже рідко збільшення рівня ферментів печінки, підвищений білірубін, гепатит
частота невідомажовтяниця
З боку опорно-рухової системи та сполучної тканинидуже рідко міалгія
З боку шкіри та підшкірної клітковиничастота невідомафоточутливість
Загальні порушеннячасто підвищена стомлюваність
дуже рідко реакції гіперчутливості (такі як анафілаксія, набряк Квінке, задишка, свербіж, висипання та кропив'янка)
частота невідомаастенія

У випадку появи будь-яких небажаних явищ хворому необхідно порадитися з лікарем.

Особливості застосування

у хворих з нирковою недостатністю високого ступеня прийом лікарського засобу Ерідез- Дарниця слід здійснювати під контролем лікаря.
Дезлоратадин слід призначати з обережністю хворим, які мали напад судом в анамнезі. Діти можуть бути більш чутливими до розвитку нового нападу судом під час лікування дезлоратадином. Лікар має ухвалити рішення щодо припинення лікування дезлоратадином хворих, у яких під час застосування препарату спостерігався напад судом.
Якщо у пацієнта встановлено непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.
Застосування у період вагітності і годування груддю. Безпека застосування Ерідезу-Дарниця вагітним не встановлена, тому його не рекомендується призначати у період вагітності. Дезлоратадин проникає у грудне молоко, тому лікарський засіб не слід призначати жінкам у період годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Впливу дезлоратадину на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами не відзначалося. Однак пацієнтів слід попередити, що у дуже

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

якщо пацієнт приймає будь-які інші лікарські засоби, обов’язково слід повідомити про це лікаря.
Клінічно значущих змін у плазмовій концентрації дезлоратадину при неодноразовому сумісному застосуванні разом з кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином, флюоксетином, циметидином виявлено не було.
У даних клініко-фармакологічних досліджень при застосуванні лікарського засобу разом з алкоголем не відзначалося посилення негативного впливу етанолу на психомоторну функцію. Однак у постреєстраційному періоді спостерігалися випадки непереносимості алкоголю та алкогольна інтоксикація під час застосування лікарського засобу. Тому необхідно бути обережними при застосуванні алкоголю у період лікування Ерідез-Дарниця.

Передозування

у разі передозування застосовувати стандартні заходи для видалення неабсорбованої активної речовини. Рекомендується симптоматичне та підтримуюче лікування. У клінічних дослідженнях, у яких дезлоратадин вводили у дозах 45 мг (що у 9 разів перевищували рекомендовані), клінічно значущі небажані реакції не спостерігалися. Дезлоратадин не видаляється при гемодіалізі; ефективність перитонеального діалізу не встановлена.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С.