0
UA | RU

Аскорбінова кислота (Ascorbic acid)

різних виробників

Склад і форма випуску

Лікарські засоби
Аскорбінова кислота
ДЗ ДНЦЛЗ
РечовинаКількість
Кислота аскорбінова50 мг/мл
№ UA/6255/01/01 від 28.04.2017
За рецептом
РечовинаКількість
Кислота аскорбінова50 мг/мл
№ UA/6255/01/01 від 28.04.2017
За рецептом
Лекхім-Харків
РечовинаКількість
Кислота аскорбінова50 мг/мл
№ UA/12847/01/01 від 16.05.2018
За рецептом
РечовинаКількість
Кислота аскорбінова100 мг/мл
№ UA/12847/01/02 від 16.05.2018
За рецептом
Аскорбінова кислота-Здоров'я
Здоров'я ФК
РечовинаКількість
Кислота аскорбінова50 мг/мл
№ UA/4017/01/01 від 13.05.2020
За рецептом
РечовинаКількість
Кислота аскорбінова100 мг/мл
№ UA/4017/01/02 від 13.05.2020
За рецептом
Біологічно активні речовини
Аскорбінова кислота
БіоЗдраВіт
Красота та Здоров'я
Фармаком
№ 05.03.02-04/44290 від 28.09.2015 до 13.06.2022
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА ЗІ СМАКОМ АПЕЛЬСИНУ
Красота та Здоров'я
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА ЗІ СМАКОМ ЛИМОНУ
Красота та Здоров'я
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА ЗІ СМАКОМ М'ЯТИ
Красота та Здоров'я
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА ЗІ СМАКОМ ПОЛУНИЦІ
Красота та Здоров'я
ВІТАМІН-КА З АСКОРБІНОВОЮ КИСЛОТОЮ
таблетки 0,5 г № 10
таблетки 0,5 г № 50
№ 05.03.02-04/44290 від 28.09.2015 до 13.06.2022
ВІТАМІН-КА З АСКОРБІНОВОЮ КИСЛОТОЮ, ЕВКАЛІПТОМ, МЕНТОЛОМ
Фармаком
ВІТАМІН-КА З АСКОРБІНОВОЮ КИСЛОТОЮ, ЛИМОН
Фармаком

Аскорбінова кислота розчин для ін'єкцій 50 мг/мл,розчин для ін'єкцій 100 мг/мл, Лекхім-Харків ПрАТ (Україна, Харків)

Склад

діюча речовина: ascorbic aсid;

1 мл розчину містить кислоти аскорбінової 50 мг або 100 мг;

допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, натрію метабісульфіт (Е 223), динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: 5% розчин — прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина; 10% розчин — прозора рідина від безбарвного до жовтуватого кольору.

Фармакотерапевтична група

Прості препарати аскорбінової кислоти. Аскорбінова кислота (вітамін С). Код АТХ A11G A01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Аскорбінова кислота (вітамін С) — водорозчинний вітамін, який сприяє оптимальному перебігу тканинного обміну. Бере активну участь в окисно-відновних реакціях, утворюючи з дегідроаскорбіновою кислотою систему перенесення протона водню, проявляє властивості антиоксиданту, за рахунок чого забезпечує стабільність клітинних мембран. Бере участь у синтезі основної речовини сполучної тканини судинної стінки, таким чином запобігаючи розвитку геморагічного діатезу. В організмі людини не синтезується. У разі недостатнього надходження аскорбінової кислоти з продуктами харчування розвивається кровотеча з ясен, слизових оболонок. Вона бере участь в обміні глюкози, катаболізмі холестерину, синтезі стероїдних гормонів. При стресових реакціях вміст аскорбінової кислоти в організмі, і в тканині надниркових залоз зокрема, значно знижується, що підтверджує участь аскорбінової кислоти в реакціях адаптації. Здатна чинити антианемічну дію за рахунок впливу на обмін заліза. Відновлює тривалентне залізо у двовалентне, яке транспортується з током крові.

Фармакокінетика.

Аскорбінова кислота після парентерального введення легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, і потім — в усі тканини; накопичується в основному в органах із підвищеним рівнем обмінних процесів, зокрема у тканинах надниркових залоз. У тканинах знаходиться як у вільному стані, так і у вигляді сполук. Виводиться з організму з сечею як у незміненому вигляді, так і у вигляді метаболітів.

Вживання алкоголю та куріння прискорюють руйнування аскорбінової кислоти (перетворення в неактивні метаболіти), різко знижуючи її запаси в організмі.

Клінічні характеристики

Показання

Гіповітаміноз С; цинга, кровотечі (маткові, легеневі, носові, печінкові), геморагічні діатези, кровотечі як синдром променевої хвороби, різноманітні інтоксикації та інфекційні захворювання, нефропатія вагітних, аддисонічний криз, передозування антикоагулянтів, переломи кісток і в’ялогранулюючі рани, різноманітні дистрофії, вагітність і період годування груддю, підвищене розумове напруження і важка фізична праця.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до аскорбінової кислоти або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату; цукровий діабет, підвищене згортання крові, схильність до тромбозів, тромбофлебіт, сечокам’яна хвороба (в т. ч. гіпероксалурія), ниркова недостатність, прогресуючі злоякісні захворювання, гемохроматоз, таласемія, поліцитемія, лейкемія, сидеробластна анемія, серпоподібноклітинна анемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Аскорбінова кислота підвищує концентрацію в крові саліцилатів (підвищує ризик кристалурії), етинілестрадіолу, бензилпеніциліну та тетрациклінів, знижує рівень пероральних контрацептивів у крові. Збільшує виведення препаратів, що мають лужну реакцію (у тому числі алкалоїдів). У високих дозах підвищує ниркову екскрецію мексилетину.

Тетрацикліни та ацетилсаліцилова кислота посилюють виведення аскорбінової кислоти із сечею.

При одночасному призначенні із саліцилатами та сульфаніламідами короткої дії підвищується ризик утворення сечових конкрементів.

Високі дози аскорбінової кислоти можуть знижувати рН сечі, внаслідок чого знижується канальцева реабсорбція амфетаміну та трициклічних антидепресантів, що застосовуються одночасно.

Підвищує екскрецію заліза у пацієнтів, які приймають дефероксамін.

Зменшує антикоагулянтну дію похідних кумарину та гепарину, ефективність антибіотиків.

Підвищує знешкодження та загальний кліренс етилового спирту.

Зменшує хронотропну дію ізопреналіну і терапевтичну дію похідних фенотіазину.

При одночасному застосуванні з барбітуратами, примідоном підвищується екскреція аскорбінової кислоти із сечею.

При застосуванні аскорбінової кислоти у великих дозах і одночасному вживанні алкоголю може розвиватись дисульфірамоподібна реакція.

Особливості застосування.

Якщо застосовують великі дози, необхідний контроль функції нирок, артеріального тиску (стимуляція аскорбіновою кислотою утворення кортикостероїдів), а також функції підшлункової залози (пригнічення інсулярного апарату).

Терапію великими дозами не можна проводити хворим зі схильністю до рецидивної сечокам’яної хвороби. Хворим з нирковою недостатністю для зниження ризику кристалурії необхідно забезпечити достатнє споживання рідини (1,5–2 л на день).

Застосування великих доз аскорбінової кислоти може впливати на результати деяких лабораторних досліджень: хибнопозитивний результат тесту на наявність цукру в сечі і негативний результат тесту на наявність прихованої крові в калі, а також зниження показників концентрації лактатдегідрогенази та амінотрансфераз у сироватці крові.

Пацієнтам з підвищеним вмістом заліза в організмі слід застосовувати аскорбінову кислоту в мінімальних дозах.

Хворим, які дотримуються дієти з низьким вмістом натрію, не слід призначати високі дози препарату.

Призначення аскорбінової кислоти пацієнтам з пухлинами, що швидко проліферують та інтенсивно метастазують, може посилити ці процеси. Пацієнтам, які проходять курс хіміотерапії, препарат слід призначати не раніше ніж через 1–3 дні після хіміотерапії (залежно від періоду напіввиведення протипухлинного препарату), оскільки немає клінічних даних про можливу взаємодію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Мінімальна щоденна потреба в аскорбіновій кислоті у II–III триместрах вагітності — близько 60 мг. Аскорбінова кислота проникає через плацентарний бар’єр. Слід мати на увазі, що плід може адаптуватися до високих доз аскорбінової кислоти, які приймає вагітна жінка, і потім у новонародженого можливий розвиток аскорбінової хвороби як реакції «відміни». Тому в період вагітності не слід призначати препарат у підвищених дозах, за винятком випадків, коли потенційна користь для матері перевищує можливий ризик для плода.

Мінімальна щоденна потреба в аскорбіновій кислоті в період годування груддю — 80 мг. Дієта матері, що містить адекватну кількість аскорбінової кислоти, достатня для профілактики дефіциту у немовляти. Аскорбінова кислота проникає в грудне молоко. Теоретично існує небезпека для дитини при застосуванні матір’ю високих доз аскорбінової кислоти (в період годування груддю не рекомендується перевищувати щоденну потребу в аскорбіновій кислоті). Якщо необхідно призначити підвищені дози препарату, слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат у рекомендованих дозах не виявляє впливу на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Призначають внутрішньовенно струминно або краплинно і внутрішньом’язово.

Внутрішньовенно струминно вводять протягом 1–3 хвилин. Для внутрішньовенного краплинного введення разову дозу препарату розчиняють у 50–100 мл 0,9% розчину натрію хлориду і вводять шляхом повільної внутрішньовенної інфузії зі швидкістю 30–40 крапель за хвилину.

Внутрішньом’язово вводять глибоко у м’яз.

Дози призначають індивідуально, з урахуванням характеру і тяжкості захворювання.

Дорослим і дітям віком від 12 років зазвичай призначають 50–150 мг на добу. При отруєннях добову дозу підвищують до 500 мг. Максимальна разова доза — 200 мг, добова — 1 г.

Дітям віком до 12 років призначають внутрішньовенно в добовій дозі 5–7 мг/кг маси тіла у вигляді 5% розчину (0,5–2 мл). Зазвичай для дітей добові дози становлять: у віці до 6 місяців — 30 мг, 6–12 місяців — 35 мг, 1–3 роки — 40 мг, 4–10 років — 45 мг, 11–12 років — 50 мг. Максимальна добова доза — 100 мг.

Особливі групи хворих. Для пацієнтів із рецидивним утворенням каменів у нирках добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 100–200 мг. Для пацієнтів із тяжкою або термінальною нирковою недостатністю (хворі, які перебувають на діалізі) добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 50–100 мг. Для хворих із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази добова доза аскорбінової кислоти не має перевищувати 100–500 мг.

Діти.

Застосування препарату дітям див. у розділі «Спосіб застосування та дози».

Передозування

Великі дози аскорбінової кислоти можуть спричиняти шлунково-кишкові розлади, включаючи діарею, а також призводити до гіпероксалурії та утворення оксалатних конкрементів. Дози понад 600 мг на добу виявляють діуретичний ефект.

При внутрішньовенному введенні у високих дозах може виникнути загроза переривання вагітності.

Лікування: припинення застосування препарату, симптоматична терапія.

Побічні реакції

Аскорбінова кислота, як правило, добре переноситься, проте можливий розвиток таких побічних явищ.

Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: при тривалому застосуванні у високих дозах — тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, тромбоутворення, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз.

Неврологічні розлади: головний біль, відчуття втоми, при тривалому застосуванні у високих дозах — порушення сну, підвищення збудливості центральної нервової системи.

Шлунково-кишкові розлади: нудота, діарея, спазми шлунка.

Розлади з боку сечовидільної системи: гіпероксалатурія; при тривалому застосуванні у високих дозах — пошкодження гломерулярного апарату нирок, формування ниркових каменів із оксалату кальцію.

Порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини: дуже рідко — шкірний висип, гіперемія шкіри, свербіж, почервоніння, кропив’янка, набряк.

Порушення обміну речовин, метаболізму: гіпервітаміноз С, при тривалому застосуванні у високих дозах — пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) і синтезу глікогену, затримка натрію і рідини, порушення обміну цинку і міді.

Судинні розлади: зниження проникності капілярів, погіршення трофіки тканин; при тривалому застосуванні у високих дозах — дистрофія міокарда, підвищення артеріального тиску, розвиток мікроангіопатій.

Загальні розлади: озноб, підвищення температури тіла.

Вагітність: при внутрішньовенному введенні у високих дозах — загроза переривання вагітності.

Порушення з боку імунної системи: дуже рідко — анафілактичний шок.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Аскорбінова кислота має високий окисно-відновний потенціал, внаслідок чого може змінювати хімічний склад інших препаратів. Тому при розгляді можливості застосування з іншими лікарськими засобами необхідно переконатися у їх сумісності.

Упаковка

По 2 мл в ампулах. По 10 ампул у пачці з перегородками; або по 5 ампул в однобічному блістері, по 2 блістери у пачці, або по 100 ампул у коробці з перегородками.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Приватне акціонерне товариство «Лекхім-Харків».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 61115, Харківська обл., місто Харків, вулиця Северина Потоцького, будинок 36.

Аскорбінова кислота таблетки 0.5 г, Фармаком ТОВ ПТФ (Україна, Харків)
ВІТАМІН-КА З АСКОРБІНОВОЮ КИСЛОТОЮ таблетки 0.5 г, Фармаком ТОВ ПТФ (Україна, Харків)

АСКОРБІНОВА КИСЛОТА

ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Додаткове джерело вітаміну С, сприяє загальному зміцненню організму, підвищенню імунітету, сповільненню процесів старіння, має антиоксидантні властивості.

СКЛАД

Аскорбінова кислота — 70,0 мг, ароматизатор апельсин, допоміжні компоненти.

ОПИС ДІЮЧИХ РЕЧОВИН

Аскорбінова кислота (вітамін С) — один з найвідоміших вітамінів. Активний учасник регуляції окисно-відновних процесів в організмі, вуглеводного обміну, процесу згортання крові, регенерації тканин. Сприяє зменшенню проникності судинної стінки, має антиагрегантні (попереджує утворення тромбів) і виражені антиоксидантні властивості, сприяє уповільненню процесу старіння організму. Необхідна для підтримки здорових зубів, ясен, кісток, хрящової і сполучної тканини. Відіграє важливу роль в утворенні колагену в організмі, покращує всмоктування заліза. Підвищує опір організму інфекціям, сприяє пригніченню медіаторів запалення і алергічних реакцій, виявляє антигістамінний ефект.

У людському організмі немає значних резервів вітаміну С, тому необхідно систематичне, регулярне надходження цього вітаміну з їжею. Основними джерелами аскорбінової кислоти є рослини. Особливо багато аскорбінової кислоти міститься в перці, хроні, ягодах горобини, чорної смородини, суниці, полуниці, в апельсинах, лимонах, мандаринах, капусті (як свіжій, так і квашеній), в шпинаті. Необхідно пам’ятати про те, що вітамін С легко руйнується при тепловій обробці продуктів, під дією світла. Людям, що страждають залежністю від куріння, слід враховувати, що кожна сигарета руйнує близько 25 мг вітаміну С.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ

Дорослим по 1–2 таблетки на добу — розжувати і запити склянкою води. Курс прийому — до 1 місяця. В подальшому термін споживання та можливість повторного курсу узгоджувати з лікарем.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Діти до 12 років, індивідуальна чутливість до компонентів, вагітність, лактація.

ЕНЕРГЕТИЧНА ЦІННІСТЬ ККАЛ/100 Г

351 ккал.

ХАРЧОВА (ЖИВИЛЬНА) ЦІННІСТЬ В 100 Г ПРОДУКТУ

Білки — 0 г; вуглеводи — 94,7 г; жири — 0 г.

ФОРМА ВИПУСКУ

Таблетки по 500 мг № 10, № 50, № 100.

ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ

36 місяців.

ВІТАМІН-КА З АСКОРБІНОВОЮ КИСЛОТОЮ, ЕВКАЛІПТОМ, МЕНТОЛОМ таблетки, Фармаком ТОВ ПТФ (Україна, Харків)

АСКОРБІНОВА КИСЛОТА + ЕВКАЛІПТ + МЕНТОЛ

ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

Джерело вітаміну С.

СКЛАД

Цукор, аскорбінова кислота, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, ментол, евкаліптова олія.

ОПИС ДІЮЧИХ РЕЧОВИН

Аскорбінова кислота (вітамін С) — один з найвідоміших вітамінів. Активний учасник регуляції окисно-відновних процесів в організмі, вуглеводного обміну, процесу згортання крові, регенерації тканин. Сприяє зменшенню проникності судинної стінки, має антиагрегантні (попереджує утворення тромбів) і виражені антиоксидантні властивості, сприяє уповільненню процесу старіння організму. Необхідна для підтримки здорових зубів, ясен, кісток, хрящової і сполучної тканини. Відіграє важливу роль в утворенні колагену в організмі, покращує всмоктування заліза. Підвищує опір організму інфекціям, сприяє пригніченню медіаторів запалення і алергічних реакцій, виявляє антигістамінний ефект.

У людському організмі немає значних резервів вітаміну С, тому необхідно систематичне, регулярне надходження цього вітаміну з їжею. Основними джерелами аскорбінової кислоти є рослини. Особливо багато аскорбінової кислоти міститься в перці, хроні, ягодах горобини, чорної смородини, суниці, полуниці, в апельсинах, лимонах, мандаринах, капусті (як свіжій, так і квашеній), в шпинаті. Необхідно пам’ятати про те, що вітамін С легко руйнується при тепловій обробці продуктів, під дією світла. Людям, що страждають залежністю від куріння, слід враховувати, що кожна сигарета руйнує близько 25 мг вітаміну С.

Евкаліптова олія має протизапальні, антисептичні властивості. Використовується при застудних захворюваннях, що супроводжуються кашлем, нежиттю, інфекціями горла і дихальних шляхів, а також при грипі і бронхіті. Зміцнює імунну систему людини.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ

Дорослим по 1–2 таблетки тричі на день під час вживання їжі. Курс прийому — один місяць. Необхідно повторити курс через 2–3 місяці.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Підвищена чутливість до окремих компонентів.

ЕНЕРГЕТИЧНА ЦІННІСТЬ ККАЛ/100 Г

358 ккал.

ХАРЧОВА (ЖИВИЛЬНА) ЦІННІСТЬ В 100 Г ПРОДУКТУ

Білки — 0 г; вуглеводи — 90,26 г; жири — 0 г.

ФОРМА ВИПУСКУ

Таблетки по 3 г № 6.

ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ

36 місяців.

Дата додавання: 14.10.2021 р.
© Компендіум 2019

Діагнози, при яких застосовують Аскорбінова кислота

Абстинентний синдром після відміни алкоголю МКХ F10.3
Абстинентний стан після відміни алкоголю з делірієм МКХ F10.4
Астма неуточнена МКХ J45.9
Атеросклероз артерій кінцівок МКХ I70.2
Бронхопневмонія МКХ J18.9
Вірусна пневмонія МКХ J12.9
Внутрішньомозковий крововилив МКХ I61.9
Гостра виразка шлунка з кровотечею МКХ K25.0
Гостра інтоксикація алкоголем МКХ F10.0
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів МКХ J22
Гострий фаринготонзиліт МКХ J03.9
Двобічна пахова грижа МКХ K40.2
ЗНО (злоякісне новоутворення) воротаря МКХ C16.4
Інша вірусна пневмонія МКХ J12.8
Інші уточнені ураження судин мозку МКХ I67.8
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Пневмонія МКХ J18.0
Пневмонія при вірусних хворобах МКХ J17.1
Часткова пневмонія неуточнена МКХ J18.1

Рекомендовані аналоги Аскорбінова кислота:

препарати аскорбінової кислоти (вітаміну с) та комбіновані препарати, що її містять
препарати аскорбінової кислоти (вітаміну с) та комбіновані препарати, що її містять
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko