• Кабинет
 • ЛАЗОЛЕКС (LASOLEX)

  ООО "Нико"

  Склад і форма випуску

  розчин для ін'єкцій 7,5 мг/мл ампула 2 мл, № 5Ціни в аптеках
  Амброксолу гідрохлорид
  7,5 мг/мл
  № UA/12750/01/01 від 04.06.2018
  B За рецептом

  Інструкція

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  Склад:

  діюча речовина: амброксолу гідрохлорид;

  1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 7,5 мг;

  допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота лимонна моногідрат (E 330), динатрію фосфат додекагідрат (E 339), вода для ін’єкцій.

  Лікарська форма.

  Розчин для ін’єкцій.

  Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або жовтувата прозора рідина.

  Фармакотерапевтична група.

  Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТХ R05C B06.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Доклінічні дослідження виявили, що амброксолу гідрохлорид, діюча речовина препарату Лазолекс, збільшує секрецію у дихальних шляхах. Він також посилює виділення легеневого сурфактанта та стимулює активність циліарного епітелію. Ці дії призводять до покращення виділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Покращення мукоциліарного кліренсу було продемонстровано в ході клінічних фармакологічних досліджень. Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу сприяють виведенню слизу та полегшують кашель.

  Дослідження in vitro продемонстрували, що під впливом амброксолу гідрохлориду зменшується кількість цитокінінів, а також кількість циркулюючих і зв’язаних з тканиною мононуклеарів та поліморфонуклеарних клітин.

  У ході багатьох доклінічних досліджень також спостерігались антиоксидантні ефекти амброксолу.

  Після застосування амброксолу гідрохлориду підвищується концентрація антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину) у бронхолегеневому секреті та у мокротинні.

  Фармакокінетика.

  Амброксолу гідрохлорид зв’язується з білками плазми приблизно на 90% у дорослих і на 60–70% у новонароджених. Препарат проникає через плацентарний бар’єр і досягає легенів плода. Високий об’єм розподілу (410 л) вказує на більше накопичення у тканинах, ніж у плазмі, концентрація у тканинах легенів перевищує відповідний показник у плазмі крові з коефіцієнтом ≥ 17.

  Метаболізм та виведення. Амброксолу гідрохлорид метаболізується головним чином у печінці шляхом глюкуронідації та меншою мірою — шляхом розщеплення до дибромантранілової кислоти (остання становить приблизно 10% дози); також утворюються інші незначні метаболіти. Дослідження мікросомів печінки людини показали, що фермент СYР3А4 відповідає за метаболізм амброксолу гідрохлориду до дибромантранілової кислоти. Через 3 дні після внутрішньовенного введення 4,6% дози виводиться у незміненій формі, тоді як 35,6% дози виводиться у кон’югованій формі з сечею.

  Період напіввиведення амброксолу гідрохлориду з плазми крові становить приблизно 10 годин.

  У новонароджених після повторного внутрішньовенного введення період напіввиведення збільшується приблизно вдвічі, вказуючи на зменшення кліренсу.

  При тяжких захворюваннях печінки кліренс амброксолу зменшується на 20–40%. При тяжких порушеннях функції нирок можливе накопичення метаболітів амброксолу, а саме — дибромантранілової кислоти та глюкуронідів.

  Амброксол проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри та екскретується у грудне молоко.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Для посилення продукування легеневого сурфактанта у недоношених дітей та новонароджених із синдромом дихальної недостатності.

  Протипоказання.

  Відома гіперчутливість до амброксолу гідрохлориду або до інших компонентів препарату.

  Особливі заходи безпеки.

  Усього кілька повідомлень надійшло про тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), пов’язані із застосуванням відхаркувальних засобів, таких як амброксолу гідрохлорид. Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання у пацієнтів або одночасним застосуванням іншого препарату. Тому при появі нових уражень шкіри або слизових оболонок слід негайно звернутися за медичною допомогою та припинити лікування амброксолу гідрохлоридом.

  Оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу, Лазолекс, розчин для ін’єкцій, слід застосовувати з обережністю при порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад, при такому рідкісному захворюванні як первинна циліарна дискінезія).

  Лазолекс, розчин для ін’єкцій, слід застосовувати з обережністю пацієнтам з порушеннями функції нирок або тяжким захворюванням печінки (а саме — інтервал між застосуванням слід збільшити або дозу слід зменшити).

  Накопичення метаболітів, які утворюються у печінці, очікується у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  До цього часу не встановлено клінічно значущих взаємодій препарату з іншими лікарськими засобами.

  Одночасне застосування Лазолексу, розчину для ін’єкцій, та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику при застосуванні.

  Одночасний прийом з антибіотиками (амоксицилін, доксициклін, цефуроксим, еритроміцин) призводить до збільшення їх концентрації у легеневій тканині.

  Особливості застосування.

  Якщо внутрішньовенне введення здійснюється надто швидко, в дуже рідкісних випадках можуть виникати головний біль, підвищена втомлюваність, виснаження і відчуття важкості в ногах.

  Оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу, препарат Лазолекс, розчин для ін’єкцій, слід застосовувати з обережністю при порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад, при такому рідкісному захворюванні як первинна циліарна дискінезія).

  Лазолекс слід застосовувати з обережністю пацієнтам з порушеннями функції нирок або тяжкими захворюваннями печінки. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується у печінці, а потім виводиться нирками, накопичення метаболітів, які утворюються у печінці, спостерігається у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю.

  Дуже рідко розвиваються тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона або синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз (ТЕН)), що іноді виникали на тлі застосування амброксолу. Більшість цих випадків пов’язані з основним захворюванням або з одночасним застосуванням іншого препарату. При появі будь-яких змін з боку шкіри або слизових оболонок застосування амброксолу слід припинити та негайно звернутися до лікаря.

  Лазолекс, розчин для ін’єкцій, містить менше 1 ммоль (23 мг) натрію на ампулу.

  Несумісність.

  Лазолекс не слід змішувати з будь-якими лікарськими засобами, крім зазначених у розділі «Спосіб застосування та дози».

  Не слід змішувати з іншими розчинами, це призводить до утворення сумішей з рівнем рН більше 6,3, а також можливе випадання в осад амброксолу гідрохлориду у вигляді вільної основи внаслідок підвищення рівня рН.

  Спосіб застосування та дози.

  Доведено, що ефективною є загальна добова доза, яка становить 30 мг амброксолу гідрохлориду на 1 кг маси тіла.

  Дозу препарату застосовувати у 4 прийоми шляхом повільної внутрішньовенної інфузії; рекомендується застосовувати кожну окрему дозу шляхом внутрішньовенної інфузії за допомогою помпового пристрою для інфузій протягом щонайменше 5 хвилин.

  Вміст 1–6 ампул слід розвести у 250–500 мл фізіологічного розчину або розчину Рінгера безпосередньо перед застосуванням. Отриманий розчин для інфузій слід використати протягом 6 годин після приготування.

  Тривалість лікування — 5 днів.

  Порядок роботи з ампулою.

  1. Відокремити 1 ампулу від блоку і струснути її, утримуючи за горлечко (рис. 1).

  2. Стиснути ампулу рукою (при цьому не повинно відбуватися витікання препарату) і обертальними рухами звернути і відокремити голівку (рис. 2).

  3. Через отвір, що утворився, негайно з’єднати шприц з ампулою (рис. 3).

  4. Перевернути ампулу і повільно втягнути у шприц її вміст (рис. 4).

  5. Надіти голку на шприц.

  Рис. 1 Рис. 2 Рис. 3 Рис. 4

  Діти.

  Застосовувати недоношеним дітям та новонародженим за показаннями.

  Передозування.

  Наразі немає повідомлень щодо специфічних симптомів передозування. Симптоми, що спостерігаються при випадковому передозуванні або у разі медичної помилки, аналогічні з відомими побічними реакціями при застосуванні в рекомендованих дозах та можуть потребувати симптоматичного лікування.

  Побічні реакції.

  Для оцінки частоти побічних явищ було використано таку класифікацію:

  дуже часто ≥ 1/10;

  часто ≥ 1/100 < 1/10;

  нечасто ≥ 1/1000 < 1/100;

  рідко ≥ 1/10000 < 1/1000;

  дуже рідко < 1/10000;

  невідомо неможливо оцінити на основі наявних даних.

  З боку імунної системи/з боку шкіри та підшкірної жирової клітковини:

  нечасто — еритема;

  невідомо — анафілактичні реакції (включаючи шок), ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, кропив’янка, свербіж та інші реакції підвищеної чутливості, тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла.

  З боку шлунково-кишкового тракту:

  нечасто — сухість у роті, запор, слинотеча, сухість у горлі;

  невідомо — нудота, блювання, діарея, диспепсія, біль у животі.

  З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння:

  нечасто — ринорея, диспное (як симптом реакції підвищеної чутливості).

  З боку нирок та сечовидільної системи:

  нечасто — розлади сечовипускання.

  Загальні порушення та реакції у місці введення препарату:

  нечасто — підвищення температури тіла та озноб, реакції з боку слизової оболонки.

  Термін придатності.

  2 роки.

  Невикористаний вміст ампули слід знищити, його не можна зберігати для подальшого застосування.

  Умови зберігання.

  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Упаковка.

  По 2 мл в ампулі; по 5 ампул у пачці з картону.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  ТОВ «НІКО».

  Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

  Україна, 61068, м. Харків, вул. Фесенківська, 4А

  Тел.: +38 (095) 282–66–10

  E-mail: office@nikopharm.com.ua

  Діагнози, при яких застосовують ЛАЗОЛЕКС

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на ЛАЗОЛЕКС в містах України

  Вінниця 113.76 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Вінниця, вул. Пирогова, 40/42, тел.: +380677713908105.50 грн./уп.

  Дніпро 109.36 грн./уп.

  «АПТЕКА НА ТІТОВА» Дніпро, вул. Тітова, 27, тел.: +38096501056295.30 грн./уп.

  Житомир 115.43 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +38067414354397.50 грн./уп.

  Запоріжжя 105.5 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Запоріжжя, вул. Павлокічкаська, 16А, тел.: +380677538409105.50 грн./уп.

  Івано-Франківск 119.24 грн./уп.

  «D.S.» Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 221, тел.: +380800302060119.50 грн./уп.

  Київ 123.13 грн./уп.

  «РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Рокосовського Маршала, 10, тел.: +380443373119110.40 грн./уп.

  Кропивницький 111.97 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +38067719687497.00 грн./уп.

  Луцьк 112.03 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +38067653202297.00 грн./уп.

  Львів 116.99 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 10, тел.: +38067753854395.99 грн./уп.

  Миколаїв 116.5 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Миколаїв, вул. Рюміна, 21/1, тел.: +380677538427116.50 грн./уп.

  Одеса 117.5 грн./уп.

  «АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. М'ясоєдівська, 33, тел.: +380487036849100.60 грн./уп.

  Полтава 114.97 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037096.50 грн./уп.

  Рівне 108.29 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953100.00 грн./уп.

  Суми 106.09 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +38067771370997.00 грн./уп.

  Тернопіль 113.91 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Київська, 18, тел.: +38067429286596.00 грн./уп.

  Ужгород 115 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Корзо, 25, тел.: +380676713779108.50 грн./уп.

  Харків 117.82 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Харків, просп. Героїв Сталінграду, 179, тел.: +380675233077108.40 грн./уп.

  Хмельницький 112.62 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +38068296125299.00 грн./уп.

  Чернігів 107.99 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернігів, просп. Перемоги, 103, тел.: +380677713803107.99 грн./уп.

  Чернівці 119.14 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380678251277106.99 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko