Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

ОВІТРЕЛ порошок для р-ну для ін'єкцій (262756) - інструкція із застосування ATC-класифікація

 • Інструкція
 • Аналоги
ОВІТРЕЛ порошок для р-ну для ін'єкцій

Аналоги ОВІТРЕЛ порошок для р-ну для ін'єкцій

Овітрел розчин для ін'єкцій, 6500 мо, шприц, 0.5 мл, № 1; Арес Трейдінг
Гонал-Ф® порошок для розчину для ін'єкцій, 75 мо, флакон, з розч. у шприці по 1 мл, + голка д/п р-ну + д/введ. р-ну, розч. в шприці 1 мл, + голки, № 1; Арес Трейдінг
Елонва розчин для ін'єкцій, 150 мкг/0,5 мл, шприц, 0.5 мл, № 1; Organon Central East Gmbh
Менопур порошок ліофілізований д/приготування розчину для ін'єкцій, 75 мо, флакон, з розчинником в ампулах по 1 мл, з розч. в амп. 1 мл, № 10; Феррінг Інтернешнл Сентер
Менопур порошок ліофілізований для розчину для ін'єкцій, 600 мо, флакон, з розчинником у шприці по 1 мл, з розч. у шприці по 1 мл, № 1; Феррінг Інтернешнл Сентер
Менопур порошок ліофілізований для розчину для ін'єкцій, 1200 мо, флакон, з розчинником у шприцах 1 мл №2, з розч. у шпр. 1 мл №2, № 1; Феррінг Інтернешнл Сентер
Менопур порошок ліофілізований для розчину для ін'єкцій, 1200 мо, флакон, з розчинником у шприцах 1 мл №2, з розч. у шпр. 1 мл №2, № 1; Феррінг Інтернешнл Сентер
Менопур порошок ліофілізований для розчину для ін'єкцій, 600 мо, флакон, з розчинником у шприці по 1 мл, з розч. у шприці по 1 мл, № 1; Феррінг Інтернешнл Сентер
Перговеріс® порошок для приготування ін'єкційного розчину, 150 мо + 75 мо, флакон, з розчинником у флаконі 1 мл, з розч. у фл. 1мл, № 1; Арес Трейдінг
Хумог-75 B.O. ліофілізат для розчину для ін'єкцій, 75 мо, флакон, з розчинником в ампулах по 1 мл, з розч. в амп. 1 мл, № 1; Бхарат Сірамс енд Вакцинс Лімітед
Форма випуску
Порошок для приготування ін'єкційного розчину
Дозування
6500 МО
Кількість штук в упаковці
1 шт.
Виробник
Арес Трейдінг

ОВІТРЕЛ порошок для р-ну для ін'єкцій інструкція із застосування

Склад

Діюча речовина: 1 флакон містить 250 мкг хоріогонадотропіну альфа, доступного для введення, що еквівалентно приблизно 6500 МО;

допоміжні речовини: сахароза, кислота фосфорна концентрована, натрію гідроксид;

розчинник: один флакон (або ампула) з розчинником містить 1 мл води для ін'єкцій.

Лікарська форма

Порошок для приготування розчину для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Гонадотропіни та інші стимулятори овуляції.

Код АТС G03G A08.

Показання

 • Жінки, для яких проводиться процедура суперовуляції, що передує застосуванню допоміжних репродуктивних технологій, таких як запліднення іп vitro (IVF): для ініціювання остаточного дозрівання фолікулів та лютеїнізації після стимулювання фолікулярного росту;
 • жінки з ановуляцією або олігоовуляцією: для ініціювання овуляції та лютеїнізації у пацієнток з ановуляцією або олігоовуляцією після стимулювання фолікулярного росту.

Протипоказання

Застосування ОВІТРЕЛу протипоказане у випадках:

 • наявності пухлин гіпоталамуса або гіпофіза;
 • підвищеної чутливості до діючої або будь-якої допоміжної речовини;
 • збільшення розмірів яєчників або при наявності кіст, не зумовлених синдромом полікістозних яєчників;
 • гінекологічних кровотеч нез'ясованого походження;
 • наявності карциноми яєчників, матки або молочних залоз;
 • позаматкової вагітності у попередні 3 місяці;
 • наявності активних форм тромбоемболічних розладів.

ОВІТРЕЛ не слід застосовувати у тих випадках, коли неможливо одержати ефективну реакцію, наприклад:

 • при первинній недостатності яєчників;
 • при новоутвореннях статевих органів, несумісних з вагітністю;
 • при фібромах матки, несумісних з вагітністю;
 • у жінок після настання менопаузи.

Спосіб застосування та дози

Препарат ОВІТРЕЛ призначений для підшкірного введення. Порошок слід розчинити у розчиннику, що додається, безпосередньо перед застосуванням.

Лікування із застосуванням ОВІТРЕЛу має здійснюватись під наглядом лікаря, який має досвід лікування неплідності.

Слід застосовувати такі режими дозування.

Жінки, для яких проводиться процедура суперовуляції, що передує застосуванню допоміжних репродуктивних технологій, таких як запліднення іп vitro (IVF):

вміст одного флакона препарату (250 мікрограмів) вводять через 24 — 48 год після останньої ін'єкції препарату фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) або людського менопаузального (сечового) гонадотропіну (лМГ), тобто коли досягнуто оптимальної стимуляції фолікулярного росту.

Жінки з ановуляцією або олігоовуляцією:

вміст одного флакона препарату (250 мікрограмів) вводять через 24 — 48 год після досягнення оптимальної стимуляції фолікулярного росту. У день введення препарату ОВІТРЕЛ та наступного дня пацієнтці рекомендується мати статеві зносини.

Побічні реакції

У порівняльних клінічних дослідженнях застосування різних доз ОВІТРЕЛу були виявлені такі побічні ефекти препарату, що мають дозозалежний характер: синдром гіперстимуляції яєчників, нудота і блювання. Синдром гіперстимуляції яєчників спостерігався приблизно у 4% пацієнток, що застосовували препарат ОВІТРЕЛ. Тяжка форма синдрому гіперстимуляції яєчників відзначалась менше, як у 0,5% пацієнток (див. розділ «Особливості застосування»).

У поодиноких випадках терапія менотропіном/людським хоріонічним гонадотропіном (лХГ) спричиняла розвиток тромбоемболічних розладів. Хоча при застосуванні ОВІТРЕЛу таких побічних ефектів не спостерігалось, цієї можливості виключати не можна.

Існують повідомлення про позаматкові вагітності, перекручування яєчників та інші ускладнення, які спостерігались у пацієнток після застосування лХГ. Вони вважаються супутніми ускладненнями при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).

Після проведення ретельнішої оцінки були визначені такі побічні ефекти, що можуть спостерігатись після застосування препарату ОВІТРЕЛ. Для кожної категорії частоти побічні ефекти розташовані у порядку зменшення їхнього ступеня тяжкості.

Поширені (>1/100, <1/10)

Шлунково-кишкові розлади: нудота / блювання, біль у черевній порожнині.

Розлади репродуктивної системи та молочних залоз: синдром гіперстимуляції яєчників від легкого до помірного ступеня тяжкості.

Загальні розлади та реакції у місці введення: головний біль, стомлюваність, місцеві реакції або біль у місці ін'єкції.

Нечасті (>1/1000, <1/100)

Психічні розлади: депресія, дратівливість, занепокоєння.

Шлунково-кишкові розлади: діарея.

Розлади репродуктивної системи та молочних залоз: синдром гіперстимуляції яєчників у тяжкій формі, болючість молочних залоз.

Дуже поодинокі (<1/10 000)

Розлади імунної системи: алергічні реакції.

Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин: легкі оборотні шкірні реакції, що проявляються у вигляді висипань.

Передозування

Про випадки передозування препарату не повідомлялось. Проте при передозуванні препарату ОВІТРЕЛ існує ймовірність розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників (СГСЯ) (див. розділ “Особливості застосування”).

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Беручи до уваги призначення препарату, ОВІТРЕЛ не слід застосовувати у період вагітності та годування груддю. Клінічні дані про вплив препарату ОВІТРЕЛ на вагітність відсутні. Досліджень впливу хоріогонадотропіну альфа на репродуктивні функції тварин не проводилось. Потенційний ризик такого застосування препарату для людини невідомий. Дані про виділення хоріогонадотропіну альфа у грудне молоко відсутні.

Особливості застосування

На сьогодні відсутній клінічний досвід застосування препарату ОВІТРЕЛ при інших показаннях, при яких звичайно застосовують людський хоріонічний гонадотропін, виділений із сечі.

Перед початком лікування слід оцінити неплідність подружжя з огляду на його придатність для лікування і з метою виявлення передбачуваних протипоказань до вагітності. Зокрема, пацієнтів слід обстежити щодо наявності гіпотиреозу, недостатності кори надниркових залоз, гіперпролактинемії та наявності пухлин гіпофіза і гіпоталамуса та призначити їм відповідне специфічне лікування.

З особливою обережністю слід призначати ОВІТРЕЛ пацієнткам з серйозними клінічними системними захворюваннями, при яких вагітність може спричинити погіршення їхнього стану.

Пацієнтки, які піддаються оваріальній стимуляції, внаслідок розвитку багатьох фолікулів мають підвищений ризик розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників (СГСЯ).

Синдром гіперстимуляції яєчників може стати серйозним медичним ускладненням, що характеризується наявністю великих оваріальних кіст, схильних до розриву, та асцитів на тлі клінічної картини циркуляторних розладів. Синдрому гіперстимуляції яєчників, спричиненому надмірною реакцією яєчників, можна запобігти, відмінивши введення лХГ. Пацієнткам рекомендується утриматись від статевих зносин або застосовувати бар'єрні засоби контрацепції упродовж щонайменше 4 днів.

В усіх пацієнток перед початком та впродовж стимулюючої терапії рекомендується проводити ретельний моніторинг рівня естрадіолу, а також контролювати оваріальну реакцію за допомогою ультразвукового обстеження.

При застосуванні допоміжних репродуктивних технологій ризик багатоплідних вагітностей пов'язаний з кількістю пересаджених ембріонів. У пацієнток, що піддаються індукції овуляції, частота багатоплідних вагітностей та народжень (переважно представлених двійнями) є більшою, ніж при природному заплідненні.

Для зменшення ризику розвитку СГСЯ та частоти багатоплідних вагітностей рекомендується проводити ультразвукове сканування та визначення рівня естрадіолу. При ановуляції ризик розвитку СГСЯ зростає при сироватковому рівні естрадіолу, вищому за 1500 пг/мл (5400 пмоль/л), та за наявності більше 3 фолікулів діаметром 14 мм або більше. При застосуванні допоміжних репродуктивних технологій підвищений ризик СГСЯ існує при сироватковому рівні естрадіолу, вищому за 3000 пг/мл (11000 пмоль/л), та за наявності 20 або більше фолікулів діаметром 12 мм або більше. При рівні естрадіолу, вищому за 5500 пг/мл (20000 пмоль/л), та за наявності загалом 40 або більше фолікулів необхідно відмінити введення лХГ.

У поодиноких випадках тяжка форма синдрому гіперстимуляції яєчників може бути ускладнена випадками гемоперитонеума, перекручування яєчників, гострих дихальних та тромбоемболічних розладів.

Додержання рекомендованого дозування і режиму введення препарату ОВІТРЕЛ, а також ретельний моніторинг терапії зменшать частоту випадків гіперстимуляції яєчників та багатоплідних вагітностей.

Частота викиднів як у пацієнток з ановуляцією, так і у жінок при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій є дещо вищою, ніж у нормальній популяції, але порівняною з такою, що спостерігається у жінок з іншими розладами репродуктивної системи.

Упродовж терапії із застосуванням препарату ОВІТРЕЛ може спостерігатись незначна тиреоїдна стимуляція, клінічне значення якої невідоме.

Самостійно вводити ОВІТРЕЛ можуть лише навчені належним чином пацієнтки, які мають можливість консультуватись із фахівцем у разі необхідності.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з механізмами.

Досліджень впливу препарату на здатність керувати автомобілем та користуватись механізмами не проводилось.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. ОВІТРЕЛ — це лікарський препарат хоріогонадотропіну альфа, який виробляється за технологією рекомбінантних ДНК. Він має амінокислотну послідовність, спільну з лХГ, виділеним із сечі. На клітинах оваріальної теки (і гранульози) хоріонічний гонадотропін зв'язується з трансмембранними ЛГ/ХГ-рецепторами, які зв'язують також лютеїнізуючий гормон.

Основною фармакодинамічною дією препарату у жінок є поновлення мейозу ооцитів, розрив фолікула (овуляція), утворення жовтого тіла та вироблення жовтим тілом прогестерону та естрадіолу. У жінок хоріонічний гонадотропін спричиняє реакцію, подібну до різкого зростання рівня ЛГ, яке ініціює овуляцію.

Препарат ОВІТРЕЛ застосовують для ініціювання остаточного дозрівання фолікулів та ранньої лютеїнізації після введення лікарських препаратів, що стимулюють фолікулярний ріст. У порівняльних клінічних дослідженнях введення препарату ОВІТРЕЛ у дозі 250 мкг було таким же ефективним, як і введення 5000 МО або 10000 МО сечового лХГ з метою індукції остаточного дозрівання фолікулів та ранньої лютеїнізації при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій, та як введення 5000 МО сечового лХГ з метою індукції овуляції.

Дотепер у людини не було встановлено будь-яких ознак розвитку антитіл до ОВІТРЕЛу. Повторне застосування ОВІТРЕЛу досліджувалось лише у чоловіків. Клінічне дослідження препарату у жінок з ановуляцією або перед проведенням ДРТ обмежувалось одним лікувальним циклом.

Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення хоріогонадотропін альфа розподіляється до міжклітинної рідини з часом напіврозподілу, який становить приблизно 4,5 год. Рівноважний об'єм розподілу та загальний кліренс препарату становлять 6 л та 0,2 л/год відповідно. Вказівки на те, що хоріогонадотропін альфа метаболізує та виводиться інакше, ніж ендогенний лХГ, відсутні.

Після підшкірного введення час кінцевого напіввиведення хоріогонадотропіну альфа з організму становить приблизно 30 год, а його абсолютна біодоступність становить приблизно 40%.

Порівняльні дослідження ліофілізованих та рідких форм випуску препарату показали їхню біоеквівалентність.

Термін придатності

2 роки.

Для одноразового та негайного використання після першого відкривання та розведення.

Можна вводити лише прозорий розчин, який не містить сторонніх часток. Будь-які залишки невикористаного розчину повинні бути знищені.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці для захисту від світла.

Упаковка

Флакони з порошком для приготування розчину для ін'єкцій № 1, № 2, № 10 у комплекті з розчинником (1 мл води для ін'єкцій) у флаконах (або в ампулах) № 1, № 2, № 10.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Мерк Сероно С.п.А. / Merck Serono S.p.A.

Місцезнаходження

Віа делле Магноліє 15 (р-н Промислова Зона), 70026 Модуньо (Барі), Італія /Via delle Magnolie 15 (loc. frazione Zona Industriale), 70026 Modugno (Bari), Italy.