ЛАНГЕС (LANGES)

Склад і форма випуску

розчин оральний 50 мг/мл контейнер 60 мл з дозуючим шприцом, № 1Ціни в аптеках
розчин оральний 50 мг/мл контейнер 200 мл з мірним стаканчиком, № 1Ціни в аптеках
Карбоцистеїн
50 мг/мл
Допоміжні речовини: сахарин натрію, метилпарагідроксибензоат (е 218), ароматизатор малини, натрію гідроксид, натрію кармелоза, вода очищена.
№ UA/11561/01/01 від 24.06.2016 до 24.06.2021
B

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Карбоцистеїн впливає на гелеву фазу слизу дихальних шляхів: шляхом розриву дисульфідних містків глікопротеїнів спричиняє розрідження надмірно в’язкого секрету бронхів, що сприяє виведенню мокротиння.

Мукорегуляторний ефект карбоцистеїну пов’язаний з активацією сіалової трансферази — ферменту келихоподібних клітин слизової оболонки бронхів. Карбоцистеїн нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральних сіаломуцинів бронхіального секрету, відновлює його в’язкість та еластичність. Активізує діяльність миготливого епітелію і покращує мукоциліарний кліренс. Сприяє регенерації слизової оболонки дихальних шляхів, нормалізує її структуру, зменшує гіперплазію келихоподібних клітин і внаслідок цього зменшує продукування слизу. Відновлює секрецію імунологічно активного IgA (специфічний захист) і кількість сульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист). Проявляє протизапальний ефект за рахунок кінінінгібуючої активності сіаломуцинів, що приводить до зменшення набряку і бронхообструкції.

Фармакокінетика. Після застосування внутрішньо препарат швидко всмоктується у ШКТ. Cmax у плазмі крові досягається через 2 год. Біодоступність карбоцистеїну низька (близько 10% прийнятої дози) у зв’язку з інтенсивним метаболізмом у ШКТ та ефектом першого проходження через печінку. Т½ становить близько 2 год. Карбоцистеїн та його метаболіти виводяться в основному з сечею.

Показання ЛАНГЕС

лікування за наявності симптомів порушень бронхіальної секреції та виведення мокротиння, особливо при гострих бронхолегеневих захворюваннях, наприклад при гострому бронхіті; при загостреннях хронічних захворювань дихальної системи.

Застосування ЛАНГЕС

препарат призначають внутрішньо. Дозування препарату залежно від віку пацієнта наведено в таблиці.

Вік, років Форма випуску Дозування
2–5 Контейнер 60 мл 2 мл 2 рази на добу
5–15 Контейнер 60 мл 2 мл 3 рази на добу
Діти віком від 15 років та дорослі Контейнер 200 мл або пакетики 15 мл або вміст 1 пакетика 3 рази на добу

Максимальна разова доза для дітей віком до 15 років не повинна перевищувати 100 мг (2 мл). Тривалість лікування не має перевищувати 8–10 днів. Тривалість застосування карбоцистеїну у дітей повинна бути найкоротшою, не більше ніж 5 днів.

Дорослим та дітям віком від 15 років призначати р-н у контейнерах по 200 мл або у пакетиках, дітям віком від 2 до 15 років — у контейнерах по 60 мл. Для точності дозування при застосуванні р-ну в контейнерах по 200 мл використовувати мірний стаканчик, а у контейнерах по 60 мл — дозуючий шприц.

Протипоказання

підвищена чутливість до карбоцистеїну чи будь-яких компонентів препарату (особливо до метилпарагідроксибензоату або до інших солей парагідроксибензоату), пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки у фазі загострення.

Побічна дія

з боку ШКТ: розлади травлення, нудота, блювання, біль у шлунку, діарея.

З боку ЦНС: запаморочення, слабкість, нездужання.

Алергічні реакції: у поодиноких випадках — свербіж, кропив’янка, екзантема, ангіоневротичний набряк (можуть бути віддалені у часі).

У разі виникнення побічних реакцій рекомендується знизити дозу або відмінити препарат і обов’язково звернутися до лікаря.

Особливості застосування

продуктивний кашель — це фундаментальний механізм захисту бронхолегеневої системи, і в основному його не слід пригнічувати. Нераціональною є комбінація лікарських засобів, які модифікують бронхіальну секрецію, із засобами, що пригнічують кашель (протикашльовими засобами), та/чи речовинами, що знижують секрецію (наприклад група атропіну).

Застосування муколітичних засобів (у тому числі карбоцистеїну) може призвести до порушення бронхіальної прохідності у немовлят. У дітей віком до 1 року можливість очищення дихальних шляхів від бронхіального секрету обмежена у зв’язку з віковими анатомо-фізіологічними особливостями. Будь-які муколітичні засоби не слід застосовувати немовлятам.

Лікування необхідно переглянути у разі відсутності ефекту або посилення симптомів захворювання.

Не можна перевищувати рекомендовані дози препарату. Необхідне ретельне лікарське спостереження при виділенні гнійного мокротиння та високій температурі тіла.

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам із пептичною виразкою шлунка чи дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Лікарський засіб містить метилпарагідроксибензоат, що може спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені).

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Застосування препарату у I триместр вагітності протипоказано. У II–III триместр вагітності або в період годування грудьми препарат застосовувати тільки під спостереженням лікаря, якщо наявна користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Препарат застосовувати у дітей віком від 2 років. Лікування дітей слід проводити під спостереженням лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

у період лікування препаратом не можна застосовувати протикашльові засоби та засоби, що пригнічують бронхіальну секрецію. Підвищує ефективність ГКС- (взаємно) і антибактеріальної терапії.

Передозування

при передозуванні можуть відзначатися біль у шлунку, нудота, діарея.

Лікування симптоматичне. При передозуванні рекомендовано звернутися до лікаря.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Актуальна інформація

Препарат Лангес згідно з АТС-класифікацією належить до препаратів, що діють на респіраторну систему, муколітиків. Діючою речовиною Лангес є карбоцистеїн. У карбоцистеїну в хімічній структурі містяться сульфгідрильні групи, які розривають дисульфідні зв’язки в слизі і знижують його в’язкість, тим самим відбувається виведення мокротиння.

Лангес показаний для лікування симптомів порушень бронхіальної секреції і виведення мокротиння, особливо при гострих бронхолегеневих захворюваннях, наприклад при гострому бронхіті; при загостреннях хронічних захворювань дихальної системи (інструкція МОЗ України).

Механізм дії, терапевтична дія

Карбоцистеїн (S-карбоксиметилцистеїн або S-CMC), що має мукоактивні, антиоксидантні та протизапальні властивості, є тіоловим похідним амінокислоти L-цистеїну. Сьогодні доступні препарати для прийому всередину карбоцистеїну як у вигляді S-CMC, так і його солі лізину (S-CMC-lys). Залишок лізину в S-CMC-lys розщеплюється в ШКТ з отриманням активного лікарського засобу S-CMC. Мукоактивна дія карбоцистеїну відрізняється від такої інших тіолових муколітиків, оскільки він збільшує вміст сіаломуцинів, який впливає на реологічні властивості слизу за допомогою інгібування кінінів. Карбоцистеїн також сприяє збільшенню швидкості слизисто-миготливого кліренсу, особливо у пацієнтів з хронічним бронхітом, у яких до лікування кліренс повільний.

У доклінічних дослідженнях було встановлено, що карбоцистеїн захищає від емфіземи, викликаної сигаретним димом у щурів. Лікування S-CMC-Lys хворих на ХОЗЛ протягом 6 міс значно знизило рівні продукту перекисного окиснення ліпідів 8-ізопростану і прозапальних цитокінів IL-6, що вказує на наявність у препарату як антиоксидантних, так і протизапальних властивостей. Через його здатність знижувати бактеріальні навантаження в дихальних шляхах при ХОЗЛ було висловлено припущення, що карбоцистеїн може діяти через інгібування приєднання патогенних мікроорганізмів до клітин. Це підтверджується дослідженнями in vitro, у яких було встановлено, що лікування карбоцистеїном знижує прилипання Moraxella catarrhalis (бактерії, що зазвичай виявляються при загостренні ХОЗЛ) до епітеліальних клітин глотки як у здорових людей, так і у пацієнтів з хронічним бронхітом, порівняно з групою, що одержувала плацебо. Так само карбоцистеїн може значно знизити прикріплення Streptococcus pneumoniae до епітеліальних клітин глотки. Карбоцистеїн також може знижувати частоту застудних захворювань і пов’язаних з ними загострень у пацієнтів з ХОЗЛ, що зумовлено його здатністю знижувати експресію ICAM-1 у дихальних шляхах (Rahman I., MacNee W., 2012).

У результаті деяких досліджень було доведено, що карбоцистеїн може зменшити вираженість загострення за рахунок безпосереднього виведення активних форм кисню і захистити від розвитку емфіземи, викликаної екстрактом сигаретного диму. У дослідженнях на тваринах карбоцистеїн продемонстрував переваги зниження навантаження Haemophilus influenzae на дихальні шляхи за рахунок відхаркувальної дії. В інших дослідженнях також було встановлено, що карбоцистеїн пригнічує інфекцію риновірусу і вірусу сезонного грипу (Zheng Zeng et al., 2017). Показано, що провідна роль у формуванні запального процесу при ХОЗЛ належить цитокінам інтерлейкіну-6 (IL-6) та інтерлейкіну-8 (IL-8). Встановлено, що у пацієнтів виявлено значне підвищення як спонтанної, так і індукованої продукції IL-6, IL-8 (p<0,05). Індукована продукція цитокінів більшою мірою відображає резервні можливості імунокомпетентних клітин у відповідь на дію патогенного фактора. З IL-6, IL-8 в першу чергу пов’язане формування нейтрофільного типу запалення, що виражається в активації гранулоцитів, перш за все нейтрофілів, у відповідь на токсичні (зокрема куріння) і бактеріальні патогени (Трущіна Є.Ю. і співавт., 2019).

Актуальність проблеми

ХОЗЛ є однією з основних причин захворюваності і смертності в усьому світі і однією з найбільш важливих проблем суспільної охорони здоров’я. Часті загострення призводять до більш швидкого погіршення функції легень і зниження якості життя, підвищення смертності. У результаті клінічних досліджень оцінювали вплив муколітиків при ХОЗЛ і дійшли висновку, що тривалий прийом карбоцистеїну одночасно з бронходилататорами, антихолінергічними препаратами і стероїдами знижує частоту загострень і поліпшує якість життя пацієнта (Paone G. et al., 2019).

ХОЗЛ, четверта за значимістю причина смерті в світі, є поширеним прогресуючим виліковним і передбачуваним захворюванням. Згідно з дослідженнями, проведеними раніше, поширеність ХОЗЛ становила близько 7–11%. Поширеність серед чоловіків вища, ніж у жінок. Характеризується переважно фіксованою обструкцією дихальних шляхів за допомогою різних процесів. Патогенез включає безліч компонентів, у тому числі гіперсекрецію слизу, оксидативний стрес і запалення в дихальних шляхах і легенях. ХОЗЛ впливає не тільки на легені, але й на інші органи. На більш пізньому етапі прогресування хвороби у пацієнтів зазвичай відзначали зменшення маси тіла, поганий апетит і депресію. Хвороба обумовлює виникнення захворювань серця легеневого походження (хронічне легеневе серце ― легенева гіпертензія внаслідок патології легень та/або гіпоксії), легеневої енцефалопатії. ХОЗЛ призводить до багатьох медичних і фінансових проблем, тому важливо розробити відповідні стратегії з профілактики та лікування ХОЗЛ (Zeng Z. еt al., 2017).

Актуальні факти призначень

Карбоцистеїн (S-карбоксиметилцистеїн, або SCMC) ― це мукоактивний препарат, який широко застосовується в Європі і Азії. Період напіврозпаду карбоцистеїну становить 1,33 год. Доза карбоцистеїну при ХОЗЛ різна: від 750 мг 2 р/добу до 4,5 г 1 р/добу. Карбоцистеїн чинить антиоксидантну, протизапальну і муколітичну дію. Антиокиснювальні і протизапальні властивості карбоцистеїну актуальні для збереження активності α1-антитрипсину, головна функція якого ― захист легень від еластази, він інактивується оксидативним стресом. Інактивація α1-антитрипсину пов’язана з великим ушкодженням тканини, яке можна спостерігати при хронічній емфіземі. Антиоксидантна та протизапальна дія карбоцистеїну може відігравати важливу роль при тривалому застосуванні препарату при ХОЗЛ.

Гострі інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів є найбільш частими інфекціями у дітей, зокрема у дітей шкільного віку ― 7–10 разів на рік (Chang A.B. et al., 2006; Shields M.D. et al., 2008). Їх основний симптом ― гострий кашель. Кашель може тривати більше 10 днів (50% всіх захворювань) і більше 3 тиж (10% всіх захворювань). Кашель чинить серйозний вплив на сон дитини та інших членів сім’ї (Shields M.D. et al., 2008). Звичайно ж, спочатку необхідно з’ясувати причину кашлю і почати етіотропну терапію, яка спрямована на усунення причини виникнення захворювання. З муколітичних препаратів, доступних для лікування, похідні цистеїну (це ацетилцистеїн і карбоцистеїн) найбільш часто призначаються в багатьох європейських (Duijvestijn Y.C. et al., 1997; Chalumeau M. et al., 2000; Sen E.F. et al., 2011; Cano Garcinuño A. et al., 2013), африканських країнах (Mourdi N. et al., 2010) і в Бразилії (Bricks L.F. et al., 1996). Доступні різні системні (пероральні, в/м або в/в) або інгаляційні форми лікарських засобів. Наприклад, у Нідерландах 30% лікарів загальної практики призначають ацетилцистеїн при астматичному бронхіті, гострому бронхіті або продуктивному чи сухому кашлі (Duijvestijn Y.C. et al., 1997; Sen E.F. et al., 2011). У Франції в результаті 3 досліджень було зафіксовано, що ацетилцистеїн і карбоцистеїн є одними з найбільш рекомендованих препаратів для дітей, особливо для дітей віком до 2 років (Collet J.P. et al., 1991; Chalumeau M. et al., 2000; Horen B., 2002). В одному із цих досліджень частка похідних цистеїну становила 18–25% призначень препаратів для лікування гострого ринофарингіту, гострого кашлю і гострого бронхіту (Chalumeau M. et al., 2000). Встановлено, що високий показник призначення похідних цистеїну для лікування гострої інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів у дітей в останні десятиліття не змінився у Франції (Halna M. et al., 2005). В Італії карбоцистеїн є одним з 20 препаратів, які найчастіше призначають сімейні лікарі та педіатри (Cazzato N. et al., 2001; Sen E.F. et al., 2011). В Іспанії муколітики ― це препарати, які найчастіше призначають педіатри та лікарі загальної практики для лікування гострого бронхіту, і вони є другою найбільш поширеною фармакологічної групою, яка призначається дітям віком до 2 років (Sanz E.J. et al., 1988; Cano Garcinuño A. et al., 2013). У Німеччині ацетилцистеїн входить в п’ятірку препаратів, що призначаються педіатричним пацієнтам віком до 1 року (Bücheler R. et al., 2002; Chalumeau M., Duijvestijn Y.C., 2013).

У нашій же країні карбоцистеїн у складі препарату Лангес призначають дітям віком старше 2 років. При цьому кратність дозування препарату відрізняється для дітей різних вікових груп: дітям віком 2–5 років ― по 2 мл 2 р/добу; віком 5–12 років по 2 мл 3 р/добу (інструкція МОЗ України).

А це цікаво

Одним з найбільш цікавих класів мукоактивних засобів є препарати на основі карбоцистеїну, що регулюють вироблення секрету залозистими клітинами (мукорегулятори), що діють безпосередньо на залозисту клітину і нормалізують її секреторну функцію незалежно від вихідного стану. Додавання лізину до молекули карбоцистеїну (флуїфорт) покращує переносимість препарату, оскільки підвищується його pH і, отже, мінімізуються небажані явища з боку ШКТ. Виходячи з результатів проведеного дослідження, можна зробити висновок, що застосування препарату карбоцистеїну лізинової солі в терапії ексудативного середнього отиту у дітей з рецидивуючим та хронічним аденоїдитом є більш ефективним методом лікування порівняно з вичікувальною тактикою, що узгоджується з наявними даними літератури. Застосування препарату карбоцистеїну лізинової солі в комбінації з назальний спреєм мометазону фуроату дозволяє досягти більш швидкого купірування симптомів аденоїдиту і значно прискорює розрішення ексудативного середнього отиту порівняно з монотерапевтичним підходом. Застосування препарату карбоцистеїну лізинової солі є безпечним методом лікування, що має вкрай низький ризик розвитку небажаних побічних ефектів (Карпова Е.П. і співавт., 2018).

Висновок

Карбоцистеїн визнаний ефективним і безпечним лікарським засобом для тривалого лікування ХОЗЛ, здатним знизити частоту загострень і поліпшити якість життя пацієнтів. Крім того, карбоцистеїн є ефективним у протидії деяким симптомам, пов’язаним з раковою кахексією. У результаті доклінічних і клінічних досліджень при підтвердженні його терапевтичної ефективності було встановлено, що антиоксидантні та протизапальні властивості карбоцистеїну є більш важливими, ніж сам муколіз. Тому карбоцистеїн може бути здатний запобігти оксидативному стресу, який пов’язаний з деякими хронічними запальними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання і нейродегенеративні порушення. Необхідні контрольовані рандомізовані дослідження на людях (Macciò A. et al., 2009).

Діагнози, при яких застосовують ЛАНГЕС

Дата додавання: 05.08.2020 р.
© Компендиум 2019

Інструкція

Ціни на ЛАНГЕС в містах України

Вінниця 150.22 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, шосе Хмельницьке, 96Б, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Дніпро 143.54 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Дніпро, вул. Семафорна, 30А, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Житомир 144.96 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Покровська, 151, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Запоріжжя 142.09 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 40А, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Івано-Франківск 148.79 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 6, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Київ 149.01 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Київ, вул. Гаврилішина Богдана, 7, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Кропивницький 140.5 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кропивницький, вул. Полтавська, 81А, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Луцьк 151.29 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Грушевського, 22Б, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Львів 154.08 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Винники, вул. Галицька, 18, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Миколаїв 152.35 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 171/15, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Одеса 157.67 грн./уп.

«АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Грецька, 45, тел.: +380487881063138.47 грн./уп.

Полтава 137.71 грн./уп.

«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Рівне 151.64 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Суми 143.39 грн./уп.

«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 181, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Тернопіль 151.11 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Купчинского, 14В, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Ужгород 153.81 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752139.88 грн./уп.

Харків 133.3 грн./уп.

«АПТЕКА 9-1-1» Покотилівка, вул. Незалежності, 58, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Херсон 146.98 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, перехр. Патона / Шенгелія, -, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Хмельницький 150.7 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Пілотська, 1, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Черкаси 142.18 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Черкаси, вул. Смілянська, 44, тел.: +380472383803124.70 грн./уп.

Чернігів 145.28 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, вул. Музична, 2, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

Чернівці 150.87 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Головна, 41, тел.: +380800505911124.30 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko