АФЛОДЕРМ мазь

Белупо

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

мазь 0,5 мг/г туба 20 г, № 1

мазь 0,5 мг/г туба 40 г, № 1

Затверджено МОЗ Украiни від 2016-01-13 р. № 14. Р.п. № UA/11379/02/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад

діюча речовина: alcometasone dipropionate;

1 г мазі містить 0,5 мг алклометазону дипропіонату;

допоміжні речовини: парафін білий м‘який, віск білий, пропіленгліколю монопальмітостеарат, гексиленгліколь.

Лікарська форма

Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування у дерматології. Алклометазон.

Код АТС D07A B10.

Клінічні характеристики

Показання

Хвороби шкіри, при яких показане місцеве лікування кортикостероїдами (у т.ч. атопічний, алергійний та контактний дерматит, псоріаз, екзема).

Протипоказання

Підвищена чутливість до алклометазону або до інших компонентів препарату. Туберкульоз шкіри, шкірні реакції після вакцинації, вірусних уражень шкіри (особливо Herpes Simplex), вітряної віспи (chicken pox), періоральний дерматит, розацеа та акне.

Спосіб застосування та дози.

Афлодерм, мазь, застосовують лише нашкірно.

Мазь наносять тонким шаром, легко втираючи, на уражену ділянку 2 — 3 рази на добу. Після послаблення хвороби, терапію препаратом необхідно припинити. Не слід використовувати протягом тривалого часу на великих ділянках з ураженою шкірою, із застосуванням оклюзійних пов'язок, оскільки можливе посилення абсорбції алклометазону, за винятком лікування тяжкого та стійкого (резистентного) дерматиту. Після послаблення симптомів терапію необхідно припинити.

Побічні реакції

Місцеве застосування алклометазону у терапевтичних дозах переноситься добре і рідко спричиняє побічні ефекти. У 1–2% пацієнтів при місцевому застосуванні препарат може спричинити висипання, свербіж, еритему або сухість шкіри, подразнення та акне. Дуже рідко можуть виникати зміни шкіри, подібні до акне, гіперпігментація, фолікуліти, атрофічні зміни шкіри, стриї, розширення поверхневих судин (особливо на обличчі), гіпертрихози, алергічний контактний дерматит та вторинні інфекції шкіри. Місцеві побічні ефекти частіше відбуваються під оклюзійною пов'язкою.

Системні побічні явища при застосуванні алклометазону можуть пригнічувати функції наднирникових залоз, що, можливо, є наслідком довготривалого лікування на великих ділянках шкіри.

Передозування

У разі нанесення алклометазону на великі ушкоджені ділянки шкіри, протягом тривалого періоду, при застосуванні оклюзійної пов’язки, а також при тривалому застосуванні у дітей може виникнути підвищена абсорбція препарату і прояв системних ефектів: гіперглікемії, глюкозурії, пригнічення функції системи гіпоталамус-гіпофіз-наднирникові залози з уповільненням росту, інтракраніальною гіпертензією (яка виникає тільки у дітей) і синдромом Кушинга.

Дуже рідко можливі симптоми прояву, такі як гарячка, міалгія, артралгія, слабкість, що вимагають системного замісного застосування кортикостероїдів.

Лікування.

У випадку передозування препарат необхідно відмінити. Терапія симптоматична із застосуванням звичайних заходів для підтримки нормального функціонування організму.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Місцеве застосування мазі Афлодерм у вагітних жінок допускається тільки у випадках, коли, на думку лікаря, очікувана користь для вагітної жінки переважає над можливим ризиком для плода. У таких випадках застосування повинне бути короткочасним і обмежуватися невеликою ділянкою поверхні тіла.

Період годування груддю.

За рішенням лікаря Афлодерм, мазь, можна застосовувати в період годування груддю, але препарат не можна наносити на шкіру молочних залоз перед годуванням.

Діти. Застосування у дітей можливе виключно за призначенням та під ретельним наглядом лікаря. Оскільки відношення поверхні шкіри тіла щодо маси тіла у дітей вище, ніж у дорослих, може спостерігатися підвищена абсорбція при місцевому застосуванні, і, таким чином, може призвести до системних токсичних проявів пригнічення функції надниркових залоз, зниження екскреції гормона росту. Тому застосовувати препарат для дітей необхідно з великою обережністю та у мінімально короткий термін (до 2–3 тижнів).

Особливості застосування.

Афлодерм, мазь, застосовують для лікування хронічних дерматозів, наприклад, сухих, пошкоджень, що злущуються та гіперкератозних змінах.

У випадку, якщо при застосуванні препарату спостерігаються реакції гіперчутливості (подразнення шкіри, яке супроводжується свербежем, печінням та почервонінням), терапію потрібно негайно припинити.

Довготривале лікування препаратом великих ділянок шкіри не рекомендовано, особливо з застосуванням оклюзійних пов'язок, необхідне ретельне спостереження внаслідок можливості прояву підвищеної абсорбції алклометазону, а також системних проявів. Пацієнтам, які входять до групи ризику системних побічних ефектів спричинених алклометазоном (діти, хворі на дисфункцію печінки та хворі які потребують довготривалого лікування), слід періодично контролювати функції системи гіпоталамус–гіпофіз– надниркові залози (тест вільного кортизолу в сечі і плазмі, тест АСТН-стимуляції). Якщо буде встановлено пригнічення функції, необхідно припинити застосування препарату.

Афлодерм, мазь, не можна застосовувати для лікування навколо очей внаслідок можливого виникнення глаукоми або катаракти.

У випадках грибкової або бактерійної суперінфекції шкіри необхідне також додаткове місцеве призначення антибіотиків або протигрибкових засобів.

Застосування препарату не рекомендується під пелюшками (підгузками), тому що вони можуть підвищити системну абсорбцію активних речовин препарату, оскільки діють як оклюзійні пов'язки.

Деякі місця на тілі, такі як пах, пахви, періанальні ділянки, де існує природна оклюзія, чутливі до виникнення стрий при лікуванні алклометазоном.

Тому застосування препарату на таких ділянках повинно бути максимально обмежене.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дані щодо впливу препарату Афлодерм, мазь, на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не відома.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Алклометазон — синтетичний, нефторований, помірно діючий кортикостероїд для місцевого застосування.

Чинить протизапальну, протисвербіжну, імунодепресивну, імуносупресивну та антипроліферативну дію.

Протизапальна активність пов'язана з продукуванням, вивільненням та активністю факторів посередників запалення, таких як хінін, гістамін, лізосомальні ферменти, простагландини, лейкотрієни, які сприяють розвитку запального процесу.

Кортикостероїди запобігають розширенню кровоносних судин та збільшенню їхньої пористості, відповідно зменшується міграція запальних клітин до осередків ушкодженої тканини. Даний ефект зменшує екстравазацію сироватки і виникнення набряку.

Імуносупресивний ефект виявляється у гальмуванні реакцій ранньої надмірної чутливості (III та IV типу). Механізм активності проявляється у зниженні токсичної дії комплексу антиген-антитіло, що осідає на стінках кровоносних судин та призводить до виникнення алергійного контактного дерматиту з одного боку та зниження активності лімфокінів цільових клітин і макрофагів, які разом призводять до розвитку реакції алергійного контактного дерматиту — з іншого боку.

Кортикостероїди також перешкоджають доступу сенсибілізованих Т-лімфоцитів та макрофагів до цільових клітин.

Антипроліферативний ефект алклометазону проявляється у зниженні кількості гіперпластичних тканин, які є типовими для псоріазу.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні алклометазону на неушкодженій, здоровій шкірі, 3% від усієї кількості препарату абсорбується у системі кровообігу. Ушкодження шкіри або застосування оклюзійної пов’язки може підвищити абсорбцію алклометазону.

Алклометазону дипропіонат метаболізується насамперед у печінці; метаболіти головним чином виділяються із сечею та менша їхня частина виводиться з жовчю.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвна або світло-жовта, гомогенна мазь без сторонніх включень.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Упаковка

По 20 або 40 г у тубі. По 1 тубі у картонній пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

БЕЛУПО ліки та косметика, д.д.

Місцезнаходження

Вул. Даніца, 5, м. Копривниця, Хорватія.

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на АФЛОДЕРМ мазь в містах України

Вінниця 131.01 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 116.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Замостянська, 14, тел.: +380432261002

Дніпро 134.01 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 111.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, шосе Донецьке, 124, тел.: +380634570584

Житомир 125.89 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 114.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Михайлівська, 9, тел.: +380412420608

Запоріжжя 124.4 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 124.55 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Зестафонська, 22, тел.: +380612172171

Івано-Франківск 137.03 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 137.03 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 1

Київ 132.78 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 112.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Свободи, 15/1

Кропивницький 123.95 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 115.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +380522371019

Луцьк 139.97 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 138.2 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Луцьк, вул. Бойка, 1

Львів 137.02 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 119.44 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Львів, вул. Стрийська, 1, тел.: +380322471513

Одеса 119.77 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 115.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Палія Семена, 82, тел.: +380487587758

Полтава 131.65 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 114.87 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Полтава, вул. Гожулянська, 4

Рівне 135 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 135 грн./уп.
«ДОМАШНЯ АПТЕЧКА» Рівне, вул. Гагаріна Юрія, 16, тел.: +380362454604

Суми 125.41 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 111.09 грн./уп.
«НИЗЬКІ ЦІНИ» Суми, вул. Петропавлівська, 72

Тернопіль 131.64 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 111.09 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Тернопіль, вул. Руська, 21, тел.: +380683466565

Харків 133.87 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 114.87 грн./уп.
«ДЕШЕВА АПТЕКА» Харків, вул. Різдвяна, 29А

Херсон 115.9 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 115.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Шенгелія, 4, тел.: +380552471006

Хмельницький 116.82 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 114.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 125.95 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 125.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 29, тел.: +380472725363

Чернігів 130.08 грн./уп.

АФЛОДЕРМ мазь 0.5 мг/г туба 20 г № 1, Belupo ..... 114.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 47, тел.: +380462674854