ПРЕДИЗИН® (PREDIZIN®)

Склад і форма випуску

таблетки пролонгованої дії, вкриті плівковою оболонкою 35 мг блістер, № 60
Ціни в аптеках
Триметазидину дигідрохлорид
35 мг
№ UA/11298/01/01 від 20.01.2021
B За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Механізм дії. Завдяки збереженню енергетичного метаболізму в клітинах, на які чинять негативний вплив гіпоксія чи ішемія, триметазидин запобігає зниженню рівня внутрішньоклітинного АТФ, забезпечуючи тим самим належне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрiєво-калiєвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу.

Триметазидин пригнічує β-окиснення жирних кислот, блокуючи довголанцюгову 3-кетоацил-КоА тіолазу і тим самим посилюючи окиснення глюкози. У клітинах в умовах ішемії процес отримання енергії шляхом окиснення глюкози потребує менше кисню порівняно із процесом отримання енергії шляхом β-окиснення жирних кислот. Посилення процесу окиснення глюкози оптимізує енергетичні процеси у клітинах та відповідно підтримує достатній енергетичний метаболізм при ішемії.

Фармакодинамічні ефекти. У пацієнтів з ІХС триметазидин діє як метаболічний агент, підтримуючи внутрішньоклітинні концентрації високоенергетичних фосфатів у міокарді. Антиішемічні ефекти досягаються без супутніх гемодинамічних ефектів.

Клінічна ефективність та безпека. Відомі клінічні дослідження показали ефективність і безпеку триметазидину при лікуванні пацієнтів із хронічною ІХС в режимі моно- або комплексної терапії з іншими антиангінальними лікарськими засобами.

У пацієнтів зі стенокардією триметазидин:

– уповільнює розвиток стенокардії напруження, починаючи з 15-го дня терапії;

– знижує частоту нападів стенокардії;

– значно зменшує потребу в нітратах;

– покращує функцію лівого шлуночка при ішемії;

– проявляє ефективність без прямого впливу на гемодинаміку.

Фармакокінетика. Після перорального застосування Cmax спостерігається через 5 год.

Через 24 год концентрація у плазмі крові відповідає ≥75% максимальної та зберігається ще протягом 11 год.

Рівноважний стан досягається не пізніше 60 год. Час прийому їжі не впливає на фармакокінетичні характеристики препарату.

Уявний Vd становить 4,8 л/кг маси тіла (що свідчить про хороший розподіл препарату в тканинах); триметазидин слабко зв’язується з білками плазми крові (значення, визначене in vitro, становить 16%). Триметазидин виділяється в основному із сечею, головним чином у незміненому вигляді.

Середній Т½ становив 7 год у здорових добровольців молодого віку і 12 год — в осіб віком від 65 років. Загальний кліренс — це сума переважного ниркового кліренсу, безпосередньо пов’язаного з кліренсом креатиніну і меншою мірою — печінкового кліренсу, що знижується з віком. Відомо, що у пацієнтів літнього віку, які отримували по 2 таблетки препарату в різний час доби, підвищення концентрації в плазмі крові не призводило до почастішання випадків побічних дій.

Показання ПРЕДИЗИН

дорослим триметазидин показаний для додаткового симптоматичного лікування в разі стабільної стенокардії за умови недостатньої ефективності чи непереносимості антиангінальних препаратів першої лінії.

Застосування ПРЕДИЗИН

препарат застосовувати внутрішньо по 1 таблетці 2 рази на добу під час вживання їжі:

1 таблетка вранці і 1 таблетка ввечері, запиваючи достатньою кількістю води.

Після 3 міс лікування необхідно оцінити результати лікування та в разі відсутності ефекту триметазидин необхідно відмінити.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнти з порушенням функції нирок. Для пацієнтів із помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну — 30–60 мл/хв), (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ) рекомендована доза становить 1 таблетку 35 мг вранці під час сніданку.

Пацієнти літнього віку. У пацієнтів літнього віку може бути підвищена експозиція триметазидину внаслідок вікового зниження функції нирок (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ). Пацієнтам з помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну — 30–60 мл/хв) рекомендована доза: 1 таблетка 35 мг вранці під час сніданку. Пацієнтам літнього віку необхідно уважно титрувати дозу.

Протипоказання

– підвищена чутливість до діючої речовини чи до будь-якої допоміжної речовини (див. СКЛАД);

– відома гіперчутливість до продуктів із сої чи арахісу;

– хвороба Паркінсона, синдром паркінсонізму, тремор, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного;

– тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <30 мл/хв).

Побічна дія

побічні реакції, що можуть виникати при застосуванні триметазидину, наведені нижче.

Класи систем органів Побічна реакція
3 боку нервової системи Запаморочення, головний біль, симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), нестійкість ходи; синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що зазвичай минають після припинення лікування. Порушення сну (безсоння, сонливість)
3 боку серця Відчуття серцебиття, пальпітація, екстрасистолія, тахікардія
3 боку судин Артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія, що може бути асоційована з нездужанням, запамороченням або падінням, зокрема у пацієнтів, які приймають гіпотензивні засоби, почервоніння обличчя (припливи)
3 боку ШКТ Біль у животі, діарея, диспепсія, нудота, блювання, запор
3 боку шкіри та підшкірної тканини Висипання, свербіж, кропив’янка, гострий генералізований екзантематозний пустульозний висип, ангіоневротичний набряк
Загальні порушення Астенія
3 боку системи крові та лімфатичної системи Агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура
З боку печінки та жовчовивідних шляхів Гепатит

Особливості застосування

препарат Предизин не застосовувати для купірування нападів стенокардії, а також для стартової терапії в разі нестабільної стенокардії чи інфаркту міокарда. Не слід застосовувати препарат на стадії догоспітального лікування або у перші дні після госпіталізації.

При нападі стенокардії необхідно провести повторну оцінку стану коронарних судин і переглянути проведене лікування (медикаментозну терапію і можливість реваскуляризації).

Триметазидин може спричинити або погіршити симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), тому пацієнтів, особливо літнього віку, необхідно регулярно оглядати. У сумнівних випадках пацієнтів слід направляти для спеціального обстеження до невролога.

При появі таких рухових порушень, як симптоми паркінсонізму, синдром «неспокійних ніг», тремор і нестійкість ходи, застосування препарату Предизин необхідно припинити. Такі симптоми виникають рідко і зазвичай минають після припинення застосування препарату. У більшості пацієнтів симптоми повністю зникають не пізніше 4 міс після відміни триметазидину. Якщо вони зберігаються довше 4 міс після припинення застосування препарату, необхідна консультація невролога.

Можливі падіння, пов’язані з нестійкістю ходи або артеріальною гіпотензією, зокрема у пацієнтів, які приймають антигіпертензивні препарати (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ).

Слід дотримуватися обережності, призначаючи триметазидин пацієнтам, у яких можна очікувати більш високу експозицію препарату:

– при помірному порушенні функції нирок (див. ЗАСТОСУВАННЯ);

– пацієнтам віком від 75 років (див. ЗАСТОСУВАННЯ).

У зв’язку з відсутністю клінічного досвіду не рекомендовано застосовувати препарат при тяжкому порушенні функції печінки.

Соя. Препарат Предизин містить лецитин соєвий. Пацієнтам з відомою алергією на сою чи арахіс не слід приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми

Вагітність. Дані щодо застосування триметазидину вагітними відсутні. Не можна з усією впевненістю виключити ризик порушень розвитку плода, тому його застосування у період вагітності не рекомендоване.

Період годування грудьми. Невідомо, чи проникає триметазидин у грудне молоко, тому застосування препарату Предизин у період годування грудьми не рекомендоване.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Триметазидин не впливає на гемодинаміку, проте у постмаркетинговій практиці зафіксовані випадки запаморочення і сонливості (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ), що можуть вплинути на здатність керувати транспортними засобами чи роботу з іншими механізмами.

Діти. Безпека та ефективність триметазидину для дітей не встановлені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

взаємодії з іншими лікарськими засобами не виявлено. Зокрема, триметазидин можна призначати у комбінації з гепарином, кальципарином, антагоністами вітаміну К, пероральними ліпідознижувальними препаратами, ацетилсаліциловою кислотою, блокаторами β-адренорецепторов, антагоністами кальцію, препаратами дигіталісу (триметазидин не впливає на рівень дигоксину в плазмі крові).

Передозування

кількість даних щодо передозування триметазидином обмежена. Лікування симптоматичне.

Умови зберігання

при температурі нижче 25 °С. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від впливу вологи. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 26.02.2021 р.
© Компендіум 2020

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують ПРЕДИЗИН

Атеросклеротична хвороба серця МКХ I25.1
Інші уточнені порушення серцевого ритму МКХ I49.8
Ішемічна хвороба серця (ІХС) постінфарктна (перенесений в минулому інфаркт міокарда) МКХ I25.2
Ішемічна хвороба серця з гіпертонічною хворобою (ІХС з ГХ) МКХ I25.9
Ішемічна хвороба серця зі стенокардією МКХ I25.0
Кардіоміопатія при метаболічних порушеннях МКХ I43.1
Надшлуночкова тахікардія МКХ I47.1
Постінфарктний кардіосклероз (ПІКС) МКХ I25.2
Стенокардія МКХ I20.9

Ціни на ПРЕДИЗИН в містах України

Вінниця 166.03 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Замостянська, 14, тел.: +380934283845142.90 грн./уп.

Дніпро 163.87 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +380676574941147.99 грн./уп.

Житомир 166.92 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527145.90 грн./уп.

Запоріжжя 159.08 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Щаслива, 7, тел.: +380673098198143.50 грн./уп.

Івано-Франківск 167.93 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Вовчинецька, 140141.50 грн./уп.

Київ 164.23 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Науки, 9129.90 грн./уп.

Кропивницький 160.54 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Полтавська, 58, тел.: +380522374302143.90 грн./уп.

Луцьк 169.92 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Конякіна, 7А, тел.: +380504958406147.17 грн./уп.

Львів 176.75 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 10, тел.: +380677538543142.99 грн./уп.

Миколаїв 174.44 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Велика Морська, 21, тел.: +380512377404141.90 грн./уп.

Одеса 168.31 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Філатова Академіка, 86, тел.: +380487488232138.90 грн./уп.

Полтава 158.81 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592144.90 грн./уп.

Рівне 174.04 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +380672133195146.99 грн./уп.

Суми 157.32 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Ковпака, 59/4, тел.: +380542773780142.90 грн./уп.

Тернопіль 168.9 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737142.50 грн./уп.

Ужгород 174.42 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Волошина, 12/16, тел.: +380312614125155.25 грн./уп.

Харків 159.07 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, вул. Дерев'янка, 58133.99 грн./уп.

Херсон 174.12 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, перехр. Патона / Шенгелія, -, тел.: +380800505911156.60 грн./уп.

Хмельницький 177.15 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911156.60 грн./уп.

Черкаси 167.79 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Вернигоры, 4140.50 грн./уп.

Чернігів 160.94 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Преображенська, 2, тел.: +380934283815128.90 грн./уп.

Чернівці 173.71 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Чернівці, вул. Перемоги, 5, тел.: +380673124912153.50 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko