ПРЕДИЗИН® (PREDIZIN®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки пролонгованої дії, вкриті плівковою оболонкою 35 мг блістер, № 60Ціни в аптеках
Триметазидину дигідрохлорид
35 мг
№ UA/11298/01/01 від 26.04.2016 до 26.04.2021
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Механізм дії. Завдяки збереженню енергетичного метаболізму в клітинах, на які чинять негативний вплив гіпоксія чи ішемія, триметазидин запобігає зниженню рівня внутрішньоклітинного АТФ, забезпечуючи тим самим належне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрiєво-калiєвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу.

Триметазидин пригнічує β-окиснення жирних кислот, блокуючи довголанцюгову 3-кетоацил-КоА тіолазу і тим самим посилюючи окиснення глюкози. У клітинах в умовах ішемії процес отримання енергії шляхом окиснення глюкози потребує менше кисню порівняно із процесом отримання енергії шляхом β-окиснення жирних кислот. Посилення процесу окиснення глюкози оптимізує енергетичні процеси у клітинах та відповідно підтримує достатній енергетичний метаболізм при ішемії.

Фармакодинамічні ефекти. У пацієнтів з ІХС триметазидин діє як метаболічний агент, підтримуючи внутрішньоклітинні концентрації високоенергетичних фосфатів у міокарді. Антиішемічні ефекти досягаються без супутніх гемодинамічних ефектів.

Клінічна ефективність та безпека. Відомі клінічні дослідження показали ефективність і безпеку триметазидину при лікуванні пацієнтів із хронічною ІХС в режимі моно- або комплексної терапії з іншими антиангінальними лікарськими засобами.

У пацієнтів зі стенокардією триметазидин:

– уповільнює розвиток стенокардії напруження, починаючи з 15-го дня терапії;

– знижує частоту нападів стенокардії;

– значно зменшує потребу в нітратах;

– покращує функцію лівого шлуночка при ішемії;

– проявляє ефективність без прямого впливу на гемодинаміку.

Фармакокінетика. Після перорального застосування Cmax спостерігається через 5 год.

Через 24 год концентрація у плазмі крові відповідає ≥75% максимальної та зберігається ще протягом 11 год.

Рівноважний стан досягається не пізніше 60 год. Час прийому їжі не впливає на фармакокінетичні характеристики препарату.

Уявний Vd становить 4,8 л/кг маси тіла (що свідчить про хороший розподіл препарату в тканинах); триметазидин слабко зв’язується з білками плазми крові (значення, визначене in vitro, становить 16%). Триметазидин виділяється в основному із сечею, головним чином у незміненому вигляді.

Середній Т½ становив 7 год у здорових добровольців молодого віку і 12 год — в осіб віком від 65 років. Загальний кліренс — це сума переважного ниркового кліренсу, безпосередньо пов’язаного з кліренсом креатиніну і меншою мірою — печінкового кліренсу, що знижується з віком. Відомо, що у пацієнтів літнього віку, які отримували по 2 таблетки препарату в різний час доби, підвищення концентрації в плазмі крові не призводило до почастішання випадків побічних дій.

ПОКАЗАННЯ

дорослим триметазидин показаний для додаткового симптоматичного лікування в разі стабільної стенокардії за умови недостатньої ефективності чи непереносимості антиангінальних препаратів першої лінії.

ЗАСТОСУВАННЯ

препарат застосовувати внутрішньо по 1 таблетці 2 рази на добу під час вживання їжі:

1 таблетка вранці і 1 таблетка ввечері, запиваючи достатньою кількістю води.

Після 3 міс лікування необхідно оцінити результати лікування та в разі відсутності ефекту триметазидин необхідно відмінити.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнти з порушенням функції нирок. Для пацієнтів із помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну — 30–60 мл/хв), (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ) рекомендована доза становить 1 таблетку 35 мг вранці під час сніданку.

Пацієнти літнього віку. У пацієнтів літнього віку може бути підвищена експозиція триметазидину внаслідок вікового зниження функції нирок (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ). Пацієнтам з помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну — 30–60 мл/хв) рекомендована доза: 1 таблетка 35 мг вранці під час сніданку. Пацієнтам літнього віку необхідно уважно титрувати дозу.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

– підвищена чутливість до діючої речовини чи до будь-якої допоміжної речовини (див. СКЛАД);

– відома гіперчутливість до продуктів із сої чи арахісу;

– хвороба Паркінсона, синдром паркінсонізму, тремор, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного;

– тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <30 мл/хв).

ПОБІЧНА ДІЯ

побічні реакції, що можуть виникати при застосуванні триметазидину, наведені нижче.

Класи систем органів Побічна реакція
3 боку нервової системи Запаморочення, головний біль, симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), нестійкість ходи; синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що зазвичай минають після припинення лікування. Порушення сну (безсоння, сонливість)
3 боку серця Відчуття серцебиття, пальпітація, екстрасистолія, тахікардія
3 боку судин Артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія, що може бути асоційована з нездужанням, запамороченням або падінням, зокрема у пацієнтів, які приймають гіпотензивні засоби, почервоніння обличчя (припливи)
3 боку ШКТ Біль у животі, діарея, диспепсія, нудота, блювання, запор
3 боку шкіри та підшкірної тканини Висипання, свербіж, кропив’янка, гострий генералізований екзантематозний пустульозний висип, ангіоневротичний набряк
Загальні порушення Астенія
3 боку системи крові та лімфатичної системи Агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура
З боку печінки та жовчовивідних шляхів Гепатит

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

препарат Предизин не застосовувати для купірування нападів стенокардії, а також для стартової терапії в разі нестабільної стенокардії чи інфаркту міокарда. Не слід застосовувати препарат на стадії догоспітального лікування або у перші дні після госпіталізації.

При нападі стенокардії необхідно провести повторну оцінку стану коронарних судин і переглянути проведене лікування (медикаментозну терапію і можливість реваскуляризації).

Триметазидин може спричинити або погіршити симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), тому пацієнтів, особливо літнього віку, необхідно регулярно оглядати. У сумнівних випадках пацієнтів слід направляти для спеціального обстеження до невролога.

При появі таких рухових порушень, як симптоми паркінсонізму, синдром «неспокійних ніг», тремор і нестійкість ходи, застосування препарату Предизин необхідно припинити. Такі симптоми виникають рідко і зазвичай минають після припинення застосування препарату. У більшості пацієнтів симптоми повністю зникають не пізніше 4 міс після відміни триметазидину. Якщо вони зберігаються довше 4 міс після припинення застосування препарату, необхідна консультація невролога.

Можливі падіння, пов’язані з нестійкістю ходи або артеріальною гіпотензією, зокрема у пацієнтів, які приймають антигіпертензивні препарати (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ).

Слід дотримуватися обережності, призначаючи триметазидин пацієнтам, у яких можна очікувати більш високу експозицію препарату:

– при помірному порушенні функції нирок (див. ЗАСТОСУВАННЯ);

– пацієнтам віком від 75 років (див. ЗАСТОСУВАННЯ).

У зв’язку з відсутністю клінічного досвіду не рекомендовано застосовувати препарат при тяжкому порушенні функції печінки.

Соя. Препарат Предизин містить лецитин соєвий. Пацієнтам з відомою алергією на сою чи арахіс не слід приймати цей препарат.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми

Вагітність. Дані щодо застосування триметазидину вагітними відсутні. Не можна з усією впевненістю виключити ризик порушень розвитку плода, тому його застосування у період вагітності не рекомендоване.

Період годування грудьми. Невідомо, чи проникає триметазидин у грудне молоко, тому застосування препарату Предизин у період годування грудьми не рекомендоване.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Триметазидин не впливає на гемодинаміку, проте у постмаркетинговій практиці зафіксовані випадки запаморочення і сонливості (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ), що можуть вплинути на здатність керувати транспортними засобами чи роботу з іншими механізмами.

Діти. Безпека та ефективність триметазидину для дітей не встановлені.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

взаємодії з іншими лікарськими засобами не виявлено. Зокрема, триметазидин можна призначати у комбінації з гепарином, кальципарином, антагоністами вітаміну К, пероральними ліпідознижувальними препаратами, ацетилсаліциловою кислотою, блокаторами β-адренорецепторов, антагоністами кальцію, препаратами дигіталісу (триметазидин не впливає на рівень дигоксину в плазмі крові).

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

кількість даних щодо передозування триметазидином обмежена. Лікування симптоматичне.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі нижче 25 °С. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від впливу вологи. Зберігати в недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 12.02.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ПРЕДИЗИН® в містах України

Вінниця 171.83 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 147.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 169.18 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 164.59 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, просп. Мира, 8, тел.: +380412555102

Запоріжжя 159.85 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 130.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 17, тел.: +380617699904

Івано-Франківск 173.71 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 148.75 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65А

Київ 174.59 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 128.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Ильенко Юрия, 83, тел.: +380931526531

Кропивницький 163.41 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 131.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 159.33 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 174.37 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Петлюри, 2, тел.: +380322928619

Миколаїв 167.03 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 126.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +380630231669

Одеса 168.23 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 125.98 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 173.72 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 134.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 170.7 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 168.73 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 129.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 39, тел.: +380542631840

Тернопіль 178.38 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 131.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 171.71 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 152.25 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, пл. Корятовича, 8/1, тел.: +380800302060

Харків 175.27 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 143.75 грн./уп.
«СІМЕЙНА АПТЕКА» Харків, вул. Ярослава Мудрого, 37, тел.: +380573416209

Херсон 173.05 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Потьомкінська, 103

Хмельницький 177.71 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411

Черкаси 159.88 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Червона Слобода, вул. Чигиринський шлях, 48А

Чернігів 164.27 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Незалежності, 56, тел.: +380462617600

Чернівці 165.5 грн./уп.

ПРЕДИЗИН® табл. пролонг. в/плівк. обол. 35 мг блістер № 60, Gedeon Richter ..... 133.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko