• Кабинет
 • ПРЕДИЗИН® (PREDIZIN®)

  Склад і форма випуску

  таблетки пролонгованої дії, вкриті плівковою оболонкою 35 мг блістер, № 60Ціни в аптеках
  Триметазидину дигідрохлорид
  35 мг
  № UA/11298/01/01 від 26.04.2016 до 26.04.2021
  B За рецептом

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Механізм дії. Завдяки збереженню енергетичного метаболізму в клітинах, на які чинять негативний вплив гіпоксія чи ішемія, триметазидин запобігає зниженню рівня внутрішньоклітинного АТФ, забезпечуючи тим самим належне функціонування іонних насосів i трансмембранного натрiєво-калiєвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу.

  Триметазидин пригнічує β-окиснення жирних кислот, блокуючи довголанцюгову 3-кетоацил-КоА тіолазу і тим самим посилюючи окиснення глюкози. У клітинах в умовах ішемії процес отримання енергії шляхом окиснення глюкози потребує менше кисню порівняно із процесом отримання енергії шляхом β-окиснення жирних кислот. Посилення процесу окиснення глюкози оптимізує енергетичні процеси у клітинах та відповідно підтримує достатній енергетичний метаболізм при ішемії.

  Фармакодинамічні ефекти. У пацієнтів з ІХС триметазидин діє як метаболічний агент, підтримуючи внутрішньоклітинні концентрації високоенергетичних фосфатів у міокарді. Антиішемічні ефекти досягаються без супутніх гемодинамічних ефектів.

  Клінічна ефективність та безпека. Відомі клінічні дослідження показали ефективність і безпеку триметазидину при лікуванні пацієнтів із хронічною ІХС в режимі моно- або комплексної терапії з іншими антиангінальними лікарськими засобами.

  У пацієнтів зі стенокардією триметазидин:

  – уповільнює розвиток стенокардії напруження, починаючи з 15-го дня терапії;

  – знижує частоту нападів стенокардії;

  – значно зменшує потребу в нітратах;

  – покращує функцію лівого шлуночка при ішемії;

  – проявляє ефективність без прямого впливу на гемодинаміку.

  Фармакокінетика. Після перорального застосування Cmax спостерігається через 5 год.

  Через 24 год концентрація у плазмі крові відповідає ≥75% максимальної та зберігається ще протягом 11 год.

  Рівноважний стан досягається не пізніше 60 год. Час прийому їжі не впливає на фармакокінетичні характеристики препарату.

  Уявний Vd становить 4,8 л/кг маси тіла (що свідчить про хороший розподіл препарату в тканинах); триметазидин слабко зв’язується з білками плазми крові (значення, визначене in vitro, становить 16%). Триметазидин виділяється в основному із сечею, головним чином у незміненому вигляді.

  Середній Т½ становив 7 год у здорових добровольців молодого віку і 12 год — в осіб віком від 65 років. Загальний кліренс — це сума переважного ниркового кліренсу, безпосередньо пов’язаного з кліренсом креатиніну і меншою мірою — печінкового кліренсу, що знижується з віком. Відомо, що у пацієнтів літнього віку, які отримували по 2 таблетки препарату в різний час доби, підвищення концентрації в плазмі крові не призводило до почастішання випадків побічних дій.

  Показання ПРЕДИЗИН

  дорослим триметазидин показаний для додаткового симптоматичного лікування в разі стабільної стенокардії за умови недостатньої ефективності чи непереносимості антиангінальних препаратів першої лінії.

  Застосування ПРЕДИЗИН

  препарат застосовувати внутрішньо по 1 таблетці 2 рази на добу під час вживання їжі:

  1 таблетка вранці і 1 таблетка ввечері, запиваючи достатньою кількістю води.

  Після 3 міс лікування необхідно оцінити результати лікування та в разі відсутності ефекту триметазидин необхідно відмінити.

  Особливі групи пацієнтів

  Пацієнти з порушенням функції нирок. Для пацієнтів із помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну — 30–60 мл/хв), (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ) рекомендована доза становить 1 таблетку 35 мг вранці під час сніданку.

  Пацієнти літнього віку. У пацієнтів літнього віку може бути підвищена експозиція триметазидину внаслідок вікового зниження функції нирок (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ). Пацієнтам з помірним порушенням функції нирок (кліренс креатиніну — 30–60 мл/хв) рекомендована доза: 1 таблетка 35 мг вранці під час сніданку. Пацієнтам літнього віку необхідно уважно титрувати дозу.

  Протипоказання

  – підвищена чутливість до діючої речовини чи до будь-якої допоміжної речовини (див. СКЛАД);

  – відома гіперчутливість до продуктів із сої чи арахісу;

  – хвороба Паркінсона, синдром паркінсонізму, тремор, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного;

  – тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <30 мл/хв).

  Побічна дія

  побічні реакції, що можуть виникати при застосуванні триметазидину, наведені нижче.

  Класи систем органів Побічна реакція
  3 боку нервової системи Запаморочення, головний біль, симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), нестійкість ходи; синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що зазвичай минають після припинення лікування. Порушення сну (безсоння, сонливість)
  3 боку серця Відчуття серцебиття, пальпітація, екстрасистолія, тахікардія
  3 боку судин Артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія, що може бути асоційована з нездужанням, запамороченням або падінням, зокрема у пацієнтів, які приймають гіпотензивні засоби, почервоніння обличчя (припливи)
  3 боку ШКТ Біль у животі, діарея, диспепсія, нудота, блювання, запор
  3 боку шкіри та підшкірної тканини Висипання, свербіж, кропив’янка, гострий генералізований екзантематозний пустульозний висип, ангіоневротичний набряк
  Загальні порушення Астенія
  3 боку системи крові та лімфатичної системи Агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура
  З боку печінки та жовчовивідних шляхів Гепатит

  Особливості застосування

  препарат Предизин не застосовувати для купірування нападів стенокардії, а також для стартової терапії в разі нестабільної стенокардії чи інфаркту міокарда. Не слід застосовувати препарат на стадії догоспітального лікування або у перші дні після госпіталізації.

  При нападі стенокардії необхідно провести повторну оцінку стану коронарних судин і переглянути проведене лікування (медикаментозну терапію і можливість реваскуляризації).

  Триметазидин може спричинити або погіршити симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), тому пацієнтів, особливо літнього віку, необхідно регулярно оглядати. У сумнівних випадках пацієнтів слід направляти для спеціального обстеження до невролога.

  При появі таких рухових порушень, як симптоми паркінсонізму, синдром «неспокійних ніг», тремор і нестійкість ходи, застосування препарату Предизин необхідно припинити. Такі симптоми виникають рідко і зазвичай минають після припинення застосування препарату. У більшості пацієнтів симптоми повністю зникають не пізніше 4 міс після відміни триметазидину. Якщо вони зберігаються довше 4 міс після припинення застосування препарату, необхідна консультація невролога.

  Можливі падіння, пов’язані з нестійкістю ходи або артеріальною гіпотензією, зокрема у пацієнтів, які приймають антигіпертензивні препарати (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ).

  Слід дотримуватися обережності, призначаючи триметазидин пацієнтам, у яких можна очікувати більш високу експозицію препарату:

  – при помірному порушенні функції нирок (див. ЗАСТОСУВАННЯ);

  – пацієнтам віком від 75 років (див. ЗАСТОСУВАННЯ).

  У зв’язку з відсутністю клінічного досвіду не рекомендовано застосовувати препарат при тяжкому порушенні функції печінки.

  Соя. Препарат Предизин містить лецитин соєвий. Пацієнтам з відомою алергією на сою чи арахіс не слід приймати цей препарат.

  Застосування у період вагітності чи годування грудьми

  Вагітність. Дані щодо застосування триметазидину вагітними відсутні. Не можна з усією впевненістю виключити ризик порушень розвитку плода, тому його застосування у період вагітності не рекомендоване.

  Період годування грудьми. Невідомо, чи проникає триметазидин у грудне молоко, тому застосування препарату Предизин у період годування грудьми не рекомендоване.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Триметазидин не впливає на гемодинаміку, проте у постмаркетинговій практиці зафіксовані випадки запаморочення і сонливості (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ), що можуть вплинути на здатність керувати транспортними засобами чи роботу з іншими механізмами.

  Діти. Безпека та ефективність триметазидину для дітей не встановлені.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  взаємодії з іншими лікарськими засобами не виявлено. Зокрема, триметазидин можна призначати у комбінації з гепарином, кальципарином, антагоністами вітаміну К, пероральними ліпідознижувальними препаратами, ацетилсаліциловою кислотою, блокаторами β-адренорецепторов, антагоністами кальцію, препаратами дигіталісу (триметазидин не впливає на рівень дигоксину в плазмі крові).

  Передозування

  кількість даних щодо передозування триметазидином обмежена. Лікування симптоматичне.

  Умови зберігання

  при температурі нижче 25 °С. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від впливу вологи. Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Діагнози, при яких застосовують ПРЕДИЗИН

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на ПРЕДИЗИН в містах України

  Вінниця 178.63 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986142.50 грн./уп.

  Дніпро 173.31 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, вул. Тітова, 36, тел.: +380563757529144.81 грн./уп.

  Житомир 171.71 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527148.95 грн./уп.

  Запоріжжя 161.13 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, шосе Оріховське, 10Г149.08 грн./уп.

  Івано-Франківск 171.4 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Привокзальна, 9149.08 грн./уп.

  Київ 173.38 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Липківського Василя, 3, тел.: +380630345918133.95 грн./уп.

  Кропивницький 162.97 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9, тел.: +380630346068148.95 грн./уп.

  Луцьк 165.59 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Конякіна, 12Б, тел.: +380332771013136.95 грн./уп.

  Львів 181.97 грн./уп.

  «ПУЛЬС» Львів, вул. Патона, 2/7, тел.: +380674772355131.96 грн./уп.

  Миколаїв 179.88 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Миколаїв, просп. Героїв України, 103/1, тел.: +380512532025153.75 грн./уп.

  Одеса 173.73 грн./уп.

  «АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Лип Івана та Юрія, 1, тел.: +380487002069142.80 грн./уп.

  Полтава 171.56 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581148.95 грн./уп.

  Рівне 173.22 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +380672133195144.50 грн./уп.

  Суми 171.27 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709142.99 грн./уп.

  Тернопіль 177.74 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737144.50 грн./уп.

  Ужгород 180.24 грн./уп.

  «D.S.» Ужгород, пл. Шандора Петефи, 13, тел.: +380800302060154.50 грн./уп.

  Харків 166.28 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Космічна, 16, тел.: +380577142771149.08 грн./уп.

  Херсон 173.62 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Херсон, вул. Лавренева, 12, тел.: +380675005151150.99 грн./уп.

  Хмельницький 180.62 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845153.97 грн./уп.

  Черкаси 166.03 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Черкаси, вул. Вернигоры, 4, тел.: +380676570909150.99 грн./уп.

  Чернігів 165.59 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019149.95 грн./уп.

  Чернівці 180.14 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380372907068149.08 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko