МІДІАНА (MIDIANA)

Склад і форма випуску

таблетки, вкриті плівковою оболонкою блістер, № 21, 63Ціни в аптеках
Дроспіренон
3 мг
Етинілестрадіол
0,03 мг
№ UA/11296/01/01 від 19.07.2016 до 19.07.2021
B За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Контрацептивний ефект таблеток Мідіана ґрунтується на взаємодії різних факторів, найважливішими з яких є гальмування овуляції та зміна ендометрія.

Мідіана, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, — це комбінований пероральний контрацептив (КПК), що містить етинілестрадіол і прогестоген дроспіренон. У терапевтичній дозі дроспіренон також володіє антиандрогенними і слабкими антимінералокортикоїдними властивостями. Він позбавлений будь-якої естрогенної, глюкокортикоїдної та антиглюкокортикоїдної активності. Це забезпечує дроспіренону фармакологічний профіль, дуже схожий на природний натуральний гормон прогестерон.

Слабкі антимінералокортикоїдні властивості таблеток Мідіана приводять до слабкого антимінералокортикоїдного ефекту.

Фармакокінетика. Дроспіренон

Всмоктування. При пероральному застосуванні дроспіренон швидко і майже повністю абсорбується. Cmax активної речовини в сироватці крові, що становить 38 нг/мл, досягається через 1–2 год після одноразового прийому. Біодоступність коливається від 76 до 85%. Прийом їжі не впливає на біодоступність дроспіренону.

Розподіл. Після перорального застосування спостерігається двофазове зниження рівня дроспіренону в сироватці крові, яке характеризується Т½ 31 год. Дроспіренон зв’язується із альбуміном у сироватці крові та не зв’язується з глобуліном, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ), або кортикостероїдзв’язувальним глобуліном. Тільки 3–5% загальної концентрації активної речовини у сироватці крові становить вільний гормон. Індуковане етинілестрадіолом підвищення ГЗСГ не впливає на зв’язування дроспіренону білками в сироватці крові. Середній уявний Vd становить 3,7±1,2 л/кг маси тіла.

Біотрансформація. Після перорального застосування дроспіренон екстенсивно метаболізується. Більшість метаболітів у плазмі крові представлені кислотними формами дроспіренону, отриманими при відкритті лактонового кільця, та 4,5-дигідро-дроспіренон-3-сульфатом, утворюваного шляхом відновлення і подальшого сульфатування. Дроспіренон також піддається окисному метаболізму, що каталізується за допомогою CYP 3A4. В умовах in vitro відзначена здатність лікарського засобу пригнічувати активність цього ізоферменту, а також ізоферментів системи цитохрому P450 1A1, 2C9 і 2C19.

Виведення. Швидкість метаболічного кліренсу дроспіренону в сироватці крові становить 1,5±0,2 мл/хв/кг. Дроспіренон виділяється лише у слідових кількостях у незміненому стані. Метаболіти дроспіренону екскретуються з калом і сечею у співвідношенні приблизно 1,2:1,4. Т½ для виведення метаболітів із сечею та калом становить приблизно 40 год.

Рівноважна концентрація. Під час одного циклу лікування максимальна рівноважна концентрація дроспіренону в сироватці крові (приблизно 70 нг/мл) досягається через 8 днів застосування. Концентрація дроспіренону в сироватці крові підвищується приблизно у 3 рази внаслідок існуючого співвідношення кінцевого Т½ та інтервалу дозування, що використовується.

Етинілестрадіол

Всмоктування. Етинілестрадіол після перорального застосування швидко і практично повністю абсорбується. Cmax в сироватці крові після одноразового прийому 30 мкг досягається через 1–2 год і становить приблизно 100 пг/мл. Етинілестрадіол піддається екстенсивному ефекту першого проходження через печінку з високою індивідуальною варіабельністю. Абсолютна біодоступність становить приблизно 45%.

Розподіл. Виражений Vd становить приблизно 5 л/кг, зв’язок з білками плазми крові — приблизно 98%. Етинілестрадіол індукує синтез ГЗСГ і кортикостероїдзв’язувального глобуліну у печінці. При щоденному прийомі 30 мкг етинілестрадіолу концентрація ГЗСГ у плазмі крові підвищується з 70 до приблизно 350 нмоль/л. Етинілестрадіол у невеликих кількостях проникає у грудне молоко (приблизно 0,02% дози).

Біотрансформація. Етинілестрадіол піддається значному метаболізму у кишечнику та первинному метаболізму у печінці. Етинілестрадіол перш за все метаболізується ароматичним гідроксилюванням, але утворюється широкий спектр гідроксильних і метильних метаболітів, наявних у вигляді вільних метаболітів та кон’югатів з глюкуронідами та сульфатами. Рівень метаболічного кліренсу етинілестрадіолу становить близько 5 мл/хв/кг. In vitro етинілестрадіол є оборотним інгібітором CYP 2C19, CYP 1A1 та CYP 1A2, а також інгібітором CYP 3A4/5, CYP 2C8 і CYP 2J2.

Виведення. Етинілестрадіол практично не виводиться у незміненому стані. Метаболіти етинілестрадіолу виводяться з сечею і жовчю у співвідношенні 4:6. Т½ для метаболітів становить приблизно 1 добу. Елімінаційний Т½ становить 20 год.

Рівноважна концентрація. Стан рівноважної концентрації досягається протягом другої половини циклу лікування, причому рівень етинілестрадіолу в сироватці крові акумулюється з кратністю приблизно 1,4–2,1.

Окремі категорії населення

Вплив на функцію нирок. Рівноважний рівень дроспіренону в сироватці у жінок із легким ступенем ниркової недостатності (кліренс креатиніну — 50–80 мл/хв) був порівнянний із таким у жінок з нормальною функцією нирок (>80 мл/хв). Рівень дроспіренону у сироватці крові в середньому був на 37% вищий у жінок із середнім ступенем ниркової недостатності (кліренс креатиніну — 30–50 мл/хв) порівняно з таким у жінок з нормальною функцією нирок. Терапія дроспіренону добре переносилася жінками і з легким, і з середнім ступенем ниркової недостатності.

Лікування дроспіреноном не мало клінічно значущого впливу на концентрацію калію в сироватці крові.

Вплив на функцію печінки. Кліренс однієї дози після перорального застосування у добровольців із помірною печінковою недостатністю був приблизно знижений на 50% порівняно з людьми з нормальною функцією печінки.

Зазначене зниження кліренсу дроспіренону у добровольців з помірною нирковою недостатністю не призводить до будь-яких значущих відмінностей щодо концентрації калію в сироватці крові.

Навіть при цукровому діабеті та одночасному лікуванні спіронолактоном (два чинники, які можуть спровокувати гіперкаліємію у пацієнта) не відзначалося підвищення концентрації калію в сироватці крові вище верхньої межі норми.

Можна зробити висновок, що комбінація дроспіренон/етинілестрадіол добре переноситься пацієнтами з помірною печінковою недостатністю (клас В за системою Чайлда — П’ю).

Етнічні групи. Проводили вивчення фармакокінетики після прийому однієї дози та великої кількості доз дроспіренону та етинілестрадіолу у здорових жінок молодого віку європеоїдної та монголоїдної рас. Клінічно значущих відмінностей не відзначено.

Показання МІДІАНА

пероральна контрацепція

Застосування МІДІАНА

перорально.

Дозування. Таблетки необхідно приймати щодня приблизно в один і той же час, за необхідності запиваючи невеликою кількістю рідини, у послідовності, зазначеній на блістерній упаковці. Необхідно приймати по 1 таблетці на добу протягом 21 дня підряд. Кожна наступна упаковка повинна починатися після семиденної перерви у прийомі таблеток, протягом якого як правило настає менструальноподібна кровотеча. Вона зазвичай починається через 2–3 дні після прийому останньої таблетки і може не закінчитися до початку прийому таблеток з наступної упаковки.

Як розпочати застосування препарату Мідіана

Якщо гормональні контрацептиви у попередній період (минулий місяць) не застосовували. Прийом таблеток слід починати у перший день природного циклу жінки (тобто у перший день менструальної кровотечі).

Перехід з іншого КГК (таблетки, вагінальне кільце або трансдермальний пластир). Бажано, щоб жінка почала прийом таблеток Мідіана на наступний день після прийому останньої активної таблетки попереднього КПК; у цьому разі прийом Мідіани не слід починати пізніше наступного дня після звичної перерви у прийомі таблеток або прийому неактивних таблеток попереднього протизаплідного засобу. При переході з вагінального кільця або трансдермального пластиру прийом Мідіани бажано розпочинати в день видалення попереднього засобу; у таких випадках прийом Мідіани слід розпочинати не пізніше запланованої процедури переходу.

Перехід з методу, який базується на застосуванні лише прогестогену (міні-пілі, ін’єкції, імпланти) або внутрішньоматкової системи з прогестагеном. Жінка може розпочати приймати препарат Мідіана у будь-який день після припинення прийому міні-пілі (у разі імпланта чи внутрішньоматкової системи — в день їх видалення, у разі ін’єкції − замість наступної ін’єкції). Однак у всіх випадках рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому препарату.

Після аборту в І триместр вагітності. Прийом препарату слід розпочати негайно в той же день після операції. У цьому разі немає необхідності застосовувати додаткові засоби контрацепції.

Після пологів або аборту у ІІ триместр вагітності. У разі годування грудьми — див. Застосування у період вагітності чи годування грудьми.

Жінкам необхідно рекомендувати розпочинати прийом препарату Мідіана з 21–28-го дня після пологів або аборту у ІІ триместр вагітності. Якщо жінка пізніше починає прийом таблеток, слід рекомендувати додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому таблеток. Однак, якщо статевий акт уже відбувся, то перед початком застосування КПК необхідно виключити можливу вагітність або жінці слід дочекатися першої менструації.

Пропуск прийому таблетки

Якщо запізнення у прийомі будь-якої таблетки не перевищує 12 год, контрацептивна дія препарату не знижується. Пропущену таблетку необхідно прийняти одразу, як тільки це з’ясувалося. Наступну таблетку з цієї упаковки слід приймати у звичний час. Якщо запізнення з прийомом забутої таблетки перевищує 12 год, ефект контрацептивного захисту може знизитися.

У цьому разі необхідно керуватися двома основними правилами:

1. Перерва у прийманні таблеток ніколи не може становити більше 7 днів.

2. Адекватне пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-яєчники досягається безперервним прийомом таблеток протягом 7 днів.

Відповідно до цього у повсякденному житті слід керуватися такими рекомендаціями.

1-й тиждень. Жінка повинна прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього вона продовжує приймати таблетки у звичайний час. Крім того, протягом наступних 7 днів слід використовувати бар’єрний метод контрацепції, наприклад презерватив. У разі, якщо у попередні 7 днів відбувся статевий акт, слід враховувати можливість настання вагітності. Чим більше таблеток пропущено і чим ближче перерва у прийомі препарату, тим вищий ризик вагітності.

2-й тиждень. Жінка повинна прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, як тільки згадає про пропуск, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього вона продовжує приймати таблетки у звичайний час. За умови, що жінка правильно приймала таблетки протягом 7 днів перед пропуском, немає необхідності застосовувати додаткові протизаплідні засоби. В іншому разі або при пропуску більше однієї таблетки рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом 7 днів.

3-й тиждень. Вірогідність зниження контрацептивного ефекту значна у зв’язку з майбутньою перервою прийому таблеток у 7 днів. Однак при дотриманні нижчезазначеної схеми прийому таблеток можна уникнути зниження контрацептивного захисту. Якщо дотримуватися одного з наступних варіантів, то не виникне необхідності застосовувати додаткові контрацептивні засоби за умови правильного прийому таблеток протягом 7 днів до пропуску. В іншому разі рекомендується дотримуватися першого з нижченаведених варіантів і використовувати додаткові методи протягом наступних 7 днів.

1. Жінка повинна прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, як тільки жінка згадає про пропуск, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього вона продовжує приймати таблетки у звичайний час. Таблетки з нової упаковки слід почати приймати одразу ж після закінчення попередньої, тобто не повинно бути перерви між прийомом таблеток з обох упаковок. Малоймовірно, що у жінки розпочнеться менструальноподібна кровотеча до закінчення прийому таблеток з другої упаковки, хоча під час прийому таблеток можливі кров’янисті виділення, що мастяться, або проривна кровотеча.

2. Жінці можна також порадити припинити прийом таблеток із поточної упаковки. У цьому разі перерва в прийомі препарату має становити до 7 днів, включаючи дні пропуску таблеток; прийом таблеток слід почати з наступної нової упаковки.

Якщо жінка пропустила прийом таблеток і у неї відсутня менструальноподібна кровотеча під час першої звичайної перерви у прийманні препарату, слід розглянути імовірність вагітності.

Рекомендації у разі порушень з боку ШКТ. У разі тяжких порушень з боку ШКТ (блювання, діарея) можливе неповне всмоктування препарату; у цьому разі слід застосовувати додаткові засоби контрацепції.

Якщо протягом 3–4 год після прийому таблетки сталося блювання, необхідно якомога швидше прийняти нову таблетку, що замінює попередню. Нову таблетку необхідно прийняти впродовж 12 год після звичайного часу прийому. Якщо пройшло більше 12 год, слід дотримуватися правил прийому препарату, зазначених у розділі Пропуск прийому таблетки. Якщо жінка не хоче змінювати свою звичну схему прийому препарату, їй необхідно прийняти додаткову(-і) таблетку(-и) з іншої упаковки.

Як змінити час виникнення кровотечі «відміни». Щоб затримати день початку менструації, жінці слід продовжувати приймати таблетки Мідіана з нової упаковки і не робити перерви у застосуванні препарату. При бажанні термін прийому можна продовжити аж до закінчення таблеток із другої упаковки. При цьому можуть виникати проривна кровотеча або кров’янисті виділення, що мастяться. Звичний прийом препарату Мідіана відновлюється після семиденної перерви у прийомі таблеток.

Щоб змістити час настання менструації на інший день тижня, рекомендується скоротити перерву у прийомі таблеток на стільки днів, на скільки бажано. Слід зазначити, що чим коротшою буде перерва, тим частіше спостерігається відсутність менструальноподібної кровотечі та проривної кровотечі або кров’янистих виділень, що мастяться, протягом прийому таблеток з другої упаковки (як у разі затримки настання кровотечі відміни).

Окремі категорії пацієнтів

Пацієнтки літнього віку. Не застосовувати. Препарат Мідіана не показаний після настання менопаузи.

Пацієнтки з порушеннями функції печінки. Препарат Мідіана протипоказаний жінкам із порушенням функції печінки (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).

Пацієнтки з порушенням функції нирок. Препарат Мідіана протипоказаний жінкам із тяжкою нирковою недостатністю чи ГНН (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).

Протипоказання

КГК не можна застосовувати за наявності хоча б одного з нижчезазначених станів. У разі, якщо будь-який із цих станів виникає вперше під час застосування КГК, прийом препарату слід негайно припинити.

КГК не слід застосовувати за наявності таких станів:

– підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого з компонентів препарату;

– підвищена чутливість до арахісу чи сої;

– наявність або ризик виникнення венозної тромбоемболії (ВТЕ):

∙ ВТЕ — наявна ВТЕ, зокрема внаслідок терапії антикоагулянтами, або в анамнезі (наприклад тромбоз глибоких вен або тромбоемболія легеневої артерії);

∙ відома спадкова чи набута схильність до ВТЕ, наприклад резистентність до активованого протеїну С (у тому числі мутація фактора V Лейдена), дефіцит антитромбіну III, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S;

∙ велике оперативне втручання із тривалою іммобілізацією (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ);

∙ високий ризик ВТЕ внаслідок наявності множинних факторів ризику (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ);

– наявність або ризик розвитку артеріальної тромбоемболії (АТЕ):

· наявність АТЕ на даний час або в анамнезі (наприклад інфаркт міокарда), або продромальний стан (наприклад стенокардія);

· порушення мозкового кровообігу — інсульт на даний час або в анамнезі, наявність продромального стану (наприклад транзиторна ішемічна атака);

· відома спадкова чи набута схильність до розвитку АТЕ, така як гіпергомоцистеїнемія та наявність антифосфоліпідних антитіл (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт);

· мігрень із вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі;

· високий ризик АТЕ внаслідок наявності численних факторів ризику (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ) або внаслідок наявності одного з нижченаведених серйозних факторів ризику:

– цукровий діабет із судинними ускладненнями;

– тяжка АГ;

– тяжка дисліпопротеїнемія;

– наявність тяжкого захворювання печінки на даний час або в анамнезі, поки показники функції печінки не нормалізувалися;

– ниркова недостатність тяжкого ступеня або ГНН;

– наявність пухлин печінки (доброякісних або злоякісних) на даний час або в анамнезі;

– відомі або підозрювані злоякісні пухлини (наприклад статевих органів або молочних залоз), залежні від статевих гормонів;

– вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології;

– підозрювана чи підтверджена вагітність.

Мідіана протипоказана для одночасного застосування з лікарськими засобами, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ та ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

Побічна дія

найсерйозніші побічні ефекти, пов’язані із застосуванням КПК, описані в розділі ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ.

Під час застосування препарату Мідіана повідомлялося про такі побічні реакції (табл. 1): Таблиця 1

Побічні реакції під час застосування препарату Мідіана

Класи систем органів Побічні реакції за частотою
Часті

(≥1/100 та <1/10)

Нечасті

(≥1/1000 та <1/100)

Поодинокі (≥1/10 000 та <1/1000)
З боку імунної системи Гіперчутливість, БА
Психічні порушення Пригнічення настрою Підвищення лібідо, зниження лібідо _
З боку нервової системи Головний біль _ _
З боку органа слуху _ _ Гіпоакузія
З боку судин Мігрень АГ, артеріальна гіпотензія ВТЕ, АТЕ
З боку ШКТ Нудота Блювання, діарея
З боку шкіри та підшкірної клітковини Акне, екзема, свербіж, алопеція Вузликова еритема, мультиформна еритема
З боку репродуктивної системи та молочних залоз Менструальні розлади, міжменструальні кровотечі, болючість молочних залоз, нагрубання молочних залоз, вагінальні виділення, вульвовагінальний кандидоз Збільшення молочних залоз, вагінальні інфекції Виділення з молочних залоз
Загальні розлади Затримка рідини, збільшення маси тіла, зменшення маси тіла

Опис окремих небажаних реакцій

У жінок, які приймали КГК, спостерігався підвищений ризик розвитку артеріальних або венозних тромботичних/тромбоемболічних ускладнень, у тому числі інфаркту міокарда, інсульту, транзиторних ішемічних атак, венозного тромбозу та тромбоемболії легеневої артерії. Детальніша інформація представлена у розділі ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ.

Нижчезазначені серйозні побічні реакції, зареєстровані у жінок, які приймають КПК, що також описані в розділі ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ:

– ВТЕ-розлади;

– АТЕ-розлади;

– АГ;

– пухлини печінки;

– поява чи загострення захворювань, зв’язок яких із прийомом пероральних контрацептивів не з’ясований остаточно: хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, епілепсія, міома матки, порфірія, системний червоний вовчак, герпес вагітних, хорея Сиденгама, гемолітико-уремічний синдром, холестатична жовтяниця;

– хлоазма;

– гострі чи хронічні порушення функції печінки, що можуть вимагати скасування застосування КПК до нормалізації показників функції печінки;

– у жінок зі спадковою схильністю до ангіоневротичного набряку екзогенні естрогени можуть спричиняти або посилити симптоми ангіоневротичного набряку.

Побічні реакції, що спостерігалися у пацієнток, які застосовували КПК: емоційна лабільність, депресія; втрата лібідо; венозні та АТЕ-явища, що включають оклюзію периферичних глибоких вен, тромбоз та емболію легеневих судин, інфаркт міокарда, інсульт (зокрема геморагічний, ішемічний інсульт, транзиторна ішемічна атака); еритема.

Інші побічні реакції, пов’язані з групою КПК, також зазначені у розділах ПРОТИПОКАЗАННЯ та ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ (у тому числі втрата слуху, пов’язана з отосклерозом, гіпертригліцеридемія та підвищений ризик розвитку панкреатиту, утворення жовчних каменів, зміни толерантності до глюкози або вплив на периферичну резистентність до інсуліну, жовтяниця та/чи свербіж, пов’язаний із холестазом, реакції гіперчутливості, включаючи висип, кропив’янку).

Частота діагностування раку молочної залози серед жінок, які приймають КПК, дещо підвищена. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років діагностують зрідка, збільшення кількості випадків діагностування раку молочної залози у жінок, які застосовують нині або нещодавно застосовували КПК, є незначним щодо рівня загального ризику раку молочної залози. Взаємозв’язок із застосуванням КПК невідомий. Докладну інформацію — див. ПРОТИПОКАЗАННЯ та ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ.

Взаємодії

Проривні кровотечі та/чи зниження контрацептивної дії може виникнути внаслідок взаємодії інших лікарських засобів (індукторів ферментів) із пероральними контрацептивами (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції у період постмаркетингового спостереження є дуже важливими. Це дає можливість здійснювати контроль за співвідношенням користь/ризик для лікарських засобів. Медичні працівники повинні повідомляти про підозрювані побічні реакції.

Особливості застосування

рішення про призначення препарату Мідіана слід приймати з урахуванням індивідуальних факторів ризику жінки, існуючих на даний момент, у тому числі факторів ризику розвитку ВТЕ, а також ризику ВТЕ, пов’язаного з прийомом препарату Мідіана, порівняно з іншими КГК (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ та ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Попередження

За наявності будь-яких станів або факторів ризику, зазначених нижче, слід обговорити з жінкою доцільність застосування препарату Мідіана.

У разі загострення або при перших проявах будь-яких із зазначених станів або факторів ризику жінкам рекомендується звернутися до лікаря та визначити необхідність припинення прийому препарату Мідіана.

У разі підозрюваної чи підтвердженої ВТЕ або АТЕ слід припинити застосування КГК. Якщо розпочата антикоагулянтна терапія, необхідно забезпечити альтернативну адекватну контрацепцію у зв’язку з тератогенним впливом антикоагулянтів (кумарини).

Циркуляторні розлади

Ризик виникнення ВТЕ. На тлі застосування будь-якого КГК підвищується ризик розвитку ВТЕ порівняно з відсутністю застосування.

Застосування препаратів, що містять левоноргестрел, норгестімат або норетистерон, асоціюються з нижчим ризиком ВТЕ. Застосування інших лікарських засобів, таких як Мідіана, може призводити до підвищення ризику удвічі. Рішення про застосування препарату, який не належить до групи препаратів із найнижчим ризиком розвитку ВТЕ, має бути прийняте тільки після обговорення з жінкою. Необхідно переконатися, що вона усвідомлює ризик розвитку ВТЕ, пов’язаний із застосуванням препарату Мідіана, ступінь впливу наявних у неї факторів ризику на рівень вищезазначеного ризику і той факт, що ризик ВТЕ є найвищим протягом першого року застосування препарату. За деякими даними ризик ВТЕ може зростати при відновленні застосування КГК після перерви тривалістю ≥4 тиж.

Серед жінок, які не застосовують КГК і не є вагітними, частота виникнення ВТЕ становить приблизно 2 випадки на 10 тис. жінок на рік. Однак у будь-якої окремо взятої жінки рівень ризику може бути значно вищим, залежно від наявних у неї основних факторів ризику (див. нижче).

Встановлено1, що з 10 тис. жінок, які застосовують КГК, що містять дроспіренон, у 9–12 жінок розвинеться ВТЕ протягом одного року. Це порівнюється з показником 62 у жінок, які застосовують КГК, що містять левоноргестрел.

В обох випадках кількість випадків ВТЕ за рік була меншою, ніж звичайно очікується у період вагітності або у післяпологовий період.

ВТЕ може призводити до летального кінця у 1–2% випадків.

Кількість випадків ВТЕ на 10 тис. жінок за один рік

1 Ці показники отримано на основі всіх даних епідеміологічних досліджень з урахуванням відносних ризиків, пов’язаних із прийомом різних КГК, порівняно із застосуванням КГК, що містять левоноргестрел.

2 У середньому 5–7 випадків на 10 тис. жінко-років на основі розрахунку відносного ризику застосування КГК, що містять левоноргестрел, порівняно з таким у жінок, які не отримують КГК (близько 2,3–3,6 випадка).

Надзвичайно рідко повідомлялося про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах, наприклад артеріях і венах печінки, нирок, мезентеріальних судинах, судинах головного мозку або сітківки, у жінок, які застосовують КГК.

Фактори ризику розвитку ВТЕ

На тлі застосування КГК ризик розвитку ВТЕ-ускладнень може значно підвищуватися у жінок з додатковими факторами ризику, особливо за наявності множинних факторів ризику (табл. 2).

Препарат Мідіана протипоказаний жінкам з наявністю множинних факторів ризику, на підставі яких їх можна віднести до групи високого ризику розвитку венозного тромбозу (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ). Якщо жінка має більше одного фактора ризику, зростання ризику може бути вищим, ніж сума ризиків, асоційованих із кожним окремим фактором, тому слід брати до уваги загальний ризик розвитку ВТЕ. КГК не слід призначати, якщо співвідношення користь/ризик є несприятливим (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).

Таблиця 2

Фактори ризику розвитку ВТЕ

Фактор ризику Примітка
Ожиріння (індекс маси тіла >30 кг/м2). Ризик значно підвищується при збільшенні індексу маси тіла.

Особливо потребує уваги за наявності у жінок інших факторів ризику

Тривала іммобілізація, велике оперативне втручання, будь-яка операція на ногах або на органах малого таза, нейрохірургічні втручання чи обширна травма.

Примітка: тимчасова мобілізація, у тому числі повітряний переліт >4 год, також може бути фактором ризику ВТЕ, особливо для жінок з іншими факторами ризику

У таких випадках рекомендується припинити застосування препарату (у разі планового оперативного втручання щонайменше за 4 тиж) та не відновлювати застосування раніше ніж через 2 тиж після повного відновлення рухової активності. Щоб уникнути вагітності, слід використовувати інший метод контрацепції.

Необхідно розглянути доцільність антитромботичної терапії, якщо застосування препарату Мідіана не було припинено заздалегідь

Сімейний анамнез (ВТЕ у рідного брата/сестри або батьків, особливо у відносно молодому віці, наприклад <50 років) У разі наявності спадкової схильності перед застосуванням будь-яких КГК жінкам рекомендується порадитися зі спеціалістом
Інші стани, пов’язані з ВТЕ Рак, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хронічне запальне захворювання кишечнику (хвороба Крона чи виразковий коліт) та серпоподібноклітинна анемія
Вік Особливо >35 років

Немає єдиної думки щодо можливого впливу варикозного розширення вен та поверхневого тромбофлебіту на розвиток та прогресування венозного тромбозу.

Необхідно звернути увагу на підвищений ризик розвитку тромбоемболії у період вагітності, особливо протягом перших 6 тиж після пологів (див. Застосування у період вагітності чи годування грудьми).

Симптоми ВТЕ (тромбоз глибоких вен і тромбоемболія легеневої артерії)

У разі виникнення нижчезазначених симптомів жінці слід терміново звернутися за медичною допомогою та повідомити лікаря про те, що вона приймає КГК.

Симптоми тромбозу глибоких вен можуть включати:

– однобічний набряк ноги та/чи стопи або ділянки уздовж вени на нозі;

– біль або підвищена чутливість у нозі, що може відчуватися тільки при стоянні або ходьбі;

– відчуття жару в ураженій нозі; почервоніння чи зміна кольору шкіри на нозі.

Симптоми тромбоемболії легеневої артерії можуть включати:

– раптова задишка нез’ясованої етіології чи пришвидшене дихання;

– раптовий кашель, який може супроводжуватися кровохарканням;

– раптовий біль у грудній клітці;

– переднепритомний стан або запаморочення;

– швидке чи нерегулярне серцебиття.

Деякі з цих симптомів (наприклад задишка, кашель) є неспецифічними і можуть бути неправильно тлумачені як більш поширені чи менш тяжкі явища (наприклад інфекції дихальних шляхів).

Інші ознаки оклюзії судин можуть включати раптовий біль, набряк та незначне посиніння кінцівки.

При оклюзії судин ока початковою симптоматикою може бути нечіткість зору, що не супроводжується больовими відчуттями і яка може прогресувати до втрати зору. Іноді втрата зору розвивається майже миттєво.

Ризик розвитку ATE

Епідеміологічні дослідження виявили, що застосування будь-яких КГК асоціюється із підвищеним ризиком АТЕ (інфаркт міокарда) або цереброваскулярних подій (наприклад транзиторна ішемічна атака, інсульт). АТЕ-явища можуть призводити до летального кінця.

Фактори ризику розвитку АТЕ

При застосуванні КГК ризик розвитку АТЕ-ускладнень або цереброваскулярних подій зростає у жінок із факторами ризику (табл. 3). Препарат Мідіана протипоказаний, якщо у жінки є один серйозний або множинні фактори ризику розвитку ATE, які можуть підвищити ризик розвитку артеріального тромбозу (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ). Якщо жінка має більше одного фактора ризику, зростання ризику може бути більшим, ніж сума ризиків, асоційованих із кожним окремим фактором, тому слід брати до уваги загальний ризик розвитку АТЕ. КГК не слід призначати, якщо співвідношення користь/ризик є несприятливим (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).

Таблиця 3

Фактори ризику розвитку АТЕ

Фактор ризику Примітка
Вік Особливо ≥35 років
Паління Жінкам, які бажають застосовувати КГК, слід рекомендувати відмовитися від паління.

Жінкам віком від 35 років, які продовжують палити, слід наполегливо рекомендувати інший метод контрацепції.

АГ  
Ожиріння (індекс маси тіла >30 кг/м2) Ризик значно підвищується при збільшенні індексу маси тіла.

Особливо потребує уваги при наявності у жінок інших факторів ризику

Сімейний анамнез (АТЕ у рідного брата/сестри або батьків, особливо у відносно молодому віці, наприклад до 50 років) У разі наявності спадкової схильності перед застосуванням будь-яких КГК жінкам рекомендується порадитися зі спеціалістом
Мігрень Зростання частоти виникнення або тяжкості перебігу під час застосування КГК (можливі продромальні стани перед розвитком цереброваскулярних подій) можуть стати причиною негайного припинення прийому КГК
Інші стани, пов’язані з небажаними реакціями з боку судин Цукровий діабет, гіпергомоцистеїнемія, вади клапанів серця, фібриляція передсердь, дисліпопротеїнемія та системний червоний вовчак

Симптоми ATE

У разі виникнення нижчезазначених симптомів жінці слід терміново звернутися за медичною допомогою та повідомити лікаря, що вона приймає КГК.

Симптомами цереброваскулярного розладу можуть бути:

– раптове оніміння обличчя, слабкість або оніміння кінцівок, особливо однобічне;

– раптове порушення ходи, запаморочення, втрата рівноваги або координації;

– раптова сплутаність свідомості, порушення мовлення чи розуміння;

– раптове погіршення зору на одне або обидва ока;

– раптовий сильний або тривалий головний біль без визначеної причини;

– втрата свідомості або непритомність із судомами або без них.

Тимчасовість симптомів може свідчити про транзиторну ішемічну атаку.

Симптомами інфаркту міокарда можуть бути:

– біль, дискомфорт, тиск, тяжкість, відчуття стискування або розпирання в грудях, руці або за грудиною;

– дискомфорт з іррадіацією в спину, щелепу, горло, руку, шлунок;

– відчуття переповненості шлунка, порушення травлення або ядуха;

– посилене потовиділення, нудота, блювання або запаморочення;

– надзвичайна слабкість, неспокій або задишка;

– швидке або нерегулярне серцебиття.

Пухлини. Результати деяких епідеміологічних досліджень вказують на додаткове підвищення ризику розвитку раку шийки матки при тривалому застосуванні КПК (>5 років), проте це твердження залишається суперечливим, оскільки остаточно не з’ясовано, наскільки результати досліджень враховують супутні фактори ризику, наприклад статеву поведінку та інші фактори, наприклад інфікування вірусом папіломи людини. Метааналіз даних 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР 1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК. Цей підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після закінчення застосування КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років трапляється рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують нині або нещодавно застосовували КПК, є незначним щодо рівня загального ризику раку молочної залози. Результати цих досліджень не надають доказів існування причинного взаємозв’язку. Підвищення ризику може бути зумовлене як більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК, так і біологічною дією КПК або поєднанням обох факторів. Відзначено тенденцію, що рак молочної залози, виявлений у жінок, які коли-небудь приймали КПК, клінічно менш виражений, ніж у тих, хто ніколи не застосовував КПК.

У поодиноких випадках у жінок, які застосовують КПК, спостерігалися доброякісні, а ще рідше — злоякісні пухлини печінки. В окремих випадках ці пухлини спричиняли небезпечну для життя внутрішньочеревну кровотечу. У разі виникнення скарг на сильний біль в епігастральній ділянці, збільшення печінки або ознаки внутрішньочеревної кровотечі при диференціальній діагностиці слід враховувати можливість наявності пухлини печінки у жінок, які приймають КПК.

Застосування КПК у високих дозах (50 мкг етинілестрадіолу) знижує ризик раку ендометрію та яєчника. Залишається підтвердити, чи ці дані можуть стосуватися і низькодозових КПК.

Інші стани. Прогестогенний компонент препарату Мідіана є антагоністом альдостерону із калійзберігаючими властивостями. У більшості випадків застосування не очікується підвищення рівнів калію в сироватці крові. Тим не менше, у клінічному дослідженні у деяких пацієнтів із легкими та помірними порушеннями функції нирок і супутнім застосуванням калійзберігаючих лікарських засобів рівні калію в сироватці крові дещо, але не суттєво, підвищувалися під час застосування дроспіренону. Тому рекомендується контролювати рівень калію в сироватці крові у першому циклі прийому препарату у пацієнтів з нирковою недостатністю. Цим пацієнткам також рекомендовано перед початком застосування препарату утримувати рівень калію сироватки крові не вище верхньої межі норми, особливо при одночасному застосуванні калійзберігаючих лікарських засобів (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

Жінки з гіпертригліцеридемією або сімейним анамнезом щодо цього порушення належать до групи ризику розвитку панкреатиту при застосуванні КПК.

Хоча незначне підвищення АТ описане у багатьох жінок, які приймають КПК, клінічно значуще підвищення АТ є поодиноким явищем. Лише в цих рідкісних випадках необхідне негайне припинення прийому КПК.

У разі тривалої АГ або неможливості контролювати показники АТ за допомогою антигіпертензивних засобів, жінкам, які приймають КПК, слід припинити їх застосування. Якщо це доцільно, застосування КПК можна відновити після досягнення нормотонії за допомогою антигіпертензивної терапії.

Повідомлялося про виникнення чи загострення нижчезазначених захворювань у період вагітності та при застосуванні КПК, але їх взаємозв’язок із застосуванням естрогенів/прогестинів не є остаточно з’ясованим: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний із холестазом; утворення жовчних каменів; порфірія; системний червоний вовчак; гемолітико-уремічний синдром; хорея Сиденгама; герпес вагітних; втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.

У жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком екзогенні естрогени можуть спричинити або посилити симптоми ангіоневротичного набряку.

Метаболізм стероїдних гормонів може бути слабким у пацієнтів із порушенням функції печінки. Гострі або хронічні розлади функції печінки можуть потребувати припинення застосування КПК, поки показники функції печінки не повернуться у межі норми та причинний зв’язок із КПК буде виключений.

При рецидиві холестатичної жовтяниці та/чи свербежу, спричинених холестазом, що раніше виникали у період вагітності або попереднього застосування статевих гормонів, прийом КПК слід припинити.

Хоча КПК можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність і толерантність до глюкози, немає даних щодо потреби змінювати терапевтичний режим у жінок із діабетом, які приймають низькодозовані КПК (що містять ≤0,05 мг етинілестрадіолу). Проте жінки із цукровим діабетом повинні ретельно обстежуватися протягом застосування КПК, особливо на початку лікування.

Випадки загострення ендогенної депресії, епілепсії, хвороби Крона та виразкового коліту також спостерігалися під час застосування КПК.

Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок із хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання під час прийому КПК.

Цей лікарський препарат містить 48,17 мг лактози в одній таблетці.

За наявності рідкісних спадкових станів непереносимості галактози, дефіциту лактази Лаппа або мальабсорбції глюкози-галактози, у разі перебування на безлактозній дієті слід враховувати зазначену кількість лактози.

1 таблетка цього лікарського препарату містить 0,07 мг соєвого лецитину. Цей препарат не слід приймати пацієнткам із гіперчутливістю до арахісу або сої.

Медичне обстеження.

Перед початком або відновленням прийому препарату Мідіана рекомендується зібрати повний медичний анамнез (включаючи сімейний анамнез), пройти медичне обстеження і виключити вагітність. Слід виміряти АТ, провести об’єктивне дослідження, беручи до уваги протипоказання (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ), та особливі вказівки і запобіжні заходи (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ). Важливо звернути увагу жінок на ризик виникнення венозного і артеріального тромбозу, включаючи ризик застосування препарату Мідіана, порівняно з іншими КГК, щодо симптомів ВТЕ і АТЕ, а також на відомі фактори ризику та дії у разі підозри на тромбоз.

Необхідно, щоб пацієнтка уважно прочитала інструкцію для медичного застосування та дотримувалася зазначених у ній рекомендацій. Частота і характер оглядів повинні ґрунтуватися на існуючих нормах медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної жінки.

Слід попередити, що пероральні контрацептиви не захищають від ВІЛ-інфекції (СНІДу) та інших захворювань, що передаються статевим шляхом.

Зниження ефективності. Ефективність КПК може знижуватися у разі пропуску прийому таблетки (див. ЗАСТОСУВАННЯ), розладів ШКТ (див. ЗАСТОСУВАННЯ) або одночасного прийому інших лікарських засобів (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

Контроль циклу. При застосуванні КГК можуть виникати нерегулярні кровотечі (кровомащення або проривні кровотечі), особливо протягом перших місяців застосування препарату. Якщо після 3 менструальних циклів такі кровотечі продовжуються, їх слід вважати серйозними.

Якщо нерегулярні кровотечі продовжуються або трапляються після декількох нормальних циклів, необхідно розглянути питання про негормональні причини і провести відповідні діагностичні заходи (за необхідності кюретаж) для виключення злоякісних новоутворень або вагітності.

У деяких жінок може не настати кровотеча відміни під час перерви у прийомі препарату. Якщо прийом КПК відбувався згідно з вказівками, описаним у розділі ЗАСТОСУВАННЯ, вагітність малоймовірна. Проте, якщо прийом КПК відбувався нерегулярно до відсутності першої кровотечі відміни або якщо кровотечі відміни відсутні протягом двох циклів, перед продовженням застосування КПК необхідно виключити вагітність.

Підвищення рівня АлАТ. Під час клінічних досліджень за участю пацієнтів, які проходили курс лікування ВГС, за допомогою лікарських засобів, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір, з рибавірином або без нього, виявлено значне підвищення рівня АлАТ, що перевищувало верхню межу норми у 5 разів. Це відбувалося зі значно більшою частотою у жінок, які застосовували лікарські засоби, що містять етинілестрадіол, такі як КГК (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ та ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Препарат Мідіана протипоказаний до застосування у період вагітності.

У разі настання вагітності під час застосування препарату Мідіана, його прийом необхідно припинити негайно. Однак результати епідеміологічних досліджень не вказують на підвищення ризику появи вроджених вад у дітей, народжених жінками, які приймали пероральні контрацептиви до вагітності, так само, як і на існування тератогенної дії при ненавмисному прийомі пероральних контрацептивів у період вагітності.

У дослідженнях на тваринах виявлені побічні ефекти у період вагітності та лактації (див. Фармакологічні властивості). Ґрунтуючись на цих даних, не можна виключити побічних ефектів, пов’язаних із гормональним впливом поєднаних діючих речовин. Однак загальний досвід застосування КПК у період вагітності не свідчить про існуючий небажаний вплив у людини.

Відомі дані щодо застосування препарату Мідіана у період вагітності занадто обмежені для того, щоб можна було зробити висновки стосовно негативного впливу препарату Мідіана на перебіг вагітності, здоров’я плода чи новонародженого. На сьогодні немає жодних відповідних епідеміологічних даних.

При відновленні застосування препарату Мідіана слід враховувати підвищення ризику розвитку ВТЕ у післяпологовий період (див. ЗАСТОСУВАННЯ, ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Період годування грудьми. КПК можуть впливати на годування грудьми, оскільки під їх впливом може зменшуватись кількість грудного молока, а також змінюватися його склад. Зважаючи на це, КПК не рекомендується приймати в період годування грудьми. Невеликі кількості контрацептивних стероїдів та/або їх метаболіти можуть проникати у грудне молоко під час застосування КПК. Ці кількості можуть вплинути на дитину.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Не проводили досліджень щодо впливу на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами. У жінок, які приймають КПК, не повідомлялося про вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Діти. Препарат Мідіана показаний для застосування тільки після настання першої менструації. Наявні епідеміологічні дані, зібрані у понад 2000 підлітків віком до 18 років, свідчать про відсутність різниці у безпеці та ефективності застосування цій групі пацієнток порівняно з жінками віком від 18 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

слід ознайомитися з інформацією щодо лікарського засобу, що застосовується одночасно, для виявлення потенційних взаємодій.

Фармакодинамічні взаємодії

Одночасне застосування з лікарськими засобами, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір, з рибавірином або без нього, може збільшити ризик підвищення рівня АлАТ (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ та ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ). Тому, перш ніж розпочати лікування за допомогою цієї комбінації лікарських засобів, користувачам Мідіана необхідно перейти на альтернативний метод контрацепції (наприклад контрацепція за допомогою препаратів, що містять тільки прогестаген, або негормональних методів). Застосування Мідіана можна відновити через 2 тиж після завершення лікування за допомогою цієї комбінації лікарських засобів.

Фармакокінетичні взаємодії

Вплив інших лікарських засобів на препарат Мідіана

Взаємодії можливі з лікарськими засобами, що індукують мікросомальні ферменти. Це призводить до збільшення кліренсу статевих гормонів, що, у свою чергу, спричиняє зміни характеру менструальної кровотечі та/або втрату ефективності контрацептиву.

Терапія. Індукція ензимів може бути виявлена через декілька днів лікування. Максимальна індукція ферментів загалом спостерігається через декілька тижнів. Після відміни лікування індукція ферментів може тривати близько 4 тиж.

Короткострокове лікування. Жінки, які приймають лікарські засоби, що індукують ферменти, мають тимчасово використовувати бар’єрний метод або інший метод контрацепції додатково до КПК. Бар’єрний метод слід застосовувати протягом усього терміну лікування відповідним препаратом і ще протягом 28 днів після припинення його застосування.

Якщо терапія розпочинається у період застосування останніх таблеток КПК з упаковки, то прийом таблеток з наступної упаковки КПК слід розпочати одразу після попередньої без звичного інтервалу без застосування таблеток.

Довгострокове лікування. Жінкам при довгостроковій терапії діючими речовинами, що індукують ферменти печінки, рекомендується бар’єрний або інший відповідний негормональний метод контрацепції.

Нижчезазначені взаємодії зафіксовані згідно з опублікованими даними.

Діючі речовини, що підвищують кліренс КПК (зниження ефективності КПК внаслідок індукції ферментів), наприклад барбітурати, бозентан, карбамазепін, фенітоїн, примідон, рифампіцин; препарати, що застосовуються при ВІЛ-інфекції: ритонавір, невірапін та ефавіренц; також, можливо, фелбамат, гризеофульвін, окскарбазепін, топірамат і рослинні лікарські засоби, що містять екстракт звіробою (Hypericum perforatum).

Діючі речовини з непостійним впливом на кліренс КПК. При одночасному застосуванні з КПК велика кількість комбінацій інгібіторів ВІЛ-протеази та ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази, включаючи комбінації з інгібіторами вірусу гепатиту С (ВГС), можуть підвищувати або знижувати концентрації естрогену або прогестинів у плазмі крові. Сукупний вплив таких змін може бути клінічно значущим у деяких випадках.

Тому для виявлення потенційних взаємодій та будь-яких інших рекомендацій слід ознайомитися з інформацією щодо медичного застосування лікарського засобу для лікування ВІЛ/ВГС, що приймається одночасно. За наявності будь-яких сумнівів жінкам додатково слід використовувати бар’єрний метод контрацепції при терапії інгібіторами протеази або інгібіторами ненуклеозидної зворотної транскриптази.

Діючі речовини, що знижують кліренс КПК (інгібітори ферментів). Клінічна значущість потенційної взаємодії з інгібіторами ферментів залишається нез’ясованою.

Одночасне застосування сильних інгібіторів CYP 3A4 може підвищити концентрації в плазмі крові естрогену або прогестину, або обох компонентів.

У дослідженні багаторазових доз комбінації дроспіренон (3 мг/добу)/етинілестрадіол (0,02 мг/добу) та сильного інгібітора CYP 3A4 кетоконазолу, що застосовувався одночасно, протягом 10 днів збільшувалося значення AUC0–24 дроспіренону та етинілестрадіолу у 2,7 та 1,4 раза відповідно.

Еторикоксиб у дозах від 60 до 120 мг/добу продемонстрував підвищення концентрацій етинілестрадіолу в плазмі крові у 1,4–1,6 раза відповідно при одночасному застосуванні з КГК, що містить 0,035 мг етинілестрадіолу.

Вплив Мідіана на інші лікарські засоби. КПК можуть впливати на метаболізм інших препаратів. З огляду на це, можуть змінюватися концентрації діючих речовин у плазмі крові та тканинах — як підвищуватися (наприклад циклоспорин), так і знижуватися (наприклад ламотриджин).

На підставі досліджень інгібування in vitro та вивчення взаємодії in vivo у жінок-добровольців, які застосовували омепразол, симвастатин і мідазолам як субстрати-маркери, встановлено, що клінічно значуща взаємодія дроспіренону в дозі 3 мг з іншими активними субстанціями, що індукуються цитохромом Р450, є малоймовірною.

Клінічні дані свідчать про те, що етинілестрадіол пригнічує кліренс субстратів CYP 1A2, що, у свою чергу, спричиняє слабке (наприклад теофілін) або помірне (наприклад тизанідин) підвищення їх концентрацій у плазмі крові.

Інші взаємодії. У пацієнтів із нормальною функцією нирок одночасне застосування дроспіренону та інгібіторів АПФ або НПЗП не показало значущого впливу на рівень калію в сироватці крові. Однак одночасне застосування Мідіани та антагоністів альдостерону чи калійзберігаючих діуретиків не досліджувалося. У цьому разі необхідне дослідження рівня калію в сироватці крові протягом першого циклу прийому препарату (див. також ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Лабораторні дослідження. Прийом контрацептивних стероїдів може впливати на результати окремих лабораторних аналізів, таких як біохімічні показники функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз і нирок, а також рівень транспортних білків у плазмі крові, таких як кортикостероїдзв’язувальний глобулін і фракції ліпідів/ліпопротеїнів, показники вуглеводного обміну, коагуляції та фібринолізу. Зміни зазвичай перебувають у межах нормальних значень.

Дроспіренон підвищує активність реніну та альдостерону в плазмі крові, що викликано його помірною антимінералокортикоїдною активністю.

Передозування

досі немає жодних даних про комбіноване передозування дроспіренону та етинілестрадіолу.

На підставі загальних даних про застосування КПК виділяють такі симптоми, які можуть виникати при передозуванні: нудота, блювання, а в молодих дівчат — незначна вагінальна кровотеча. Ніяких антидотів не існує, лікування симптоматичне.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці для захисту від впливу світла. Препарат зберігати в недоступному для дітей місці.

Діагнози, при яких застосовують МІДІАНА

Дата додавання: 23.11.2020 р.
© Компендиум 2019

Інструкція

Ціни на МІДІАНА в містах України

Вінниця 197.5 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549182.95 грн./уп.

Дніпро 194.8 грн./уп.

«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, вул. Калинова, 26, тел.: +380562346800182.88 грн./уп.

Житомир 196.37 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Шевченка Тараса, 12172.95 грн./уп.

Запоріжжя 193.83 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 34172.50 грн./уп.

Івано-Франківск 198.68 грн./уп.

«МIСЬКА СIМЕЙНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Привокзальна, 9, тел.: +380342758002162.10 грн./уп.

Київ 196.39 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Київ, вул. Толстого Льва, 5, тел.: +380442464156171.72 грн./уп.

Кропивницький 189.45 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998163.95 грн./уп.

Луцьк 207.56 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Луцьк, вул. Лесі Українки, 36, тел.: +380673733412197.50 грн./уп.

Львів 193.4 грн./уп.

«D.S.» Львів, просп. Шевченка Тараса, 22, тел.: +380800302060128.98 грн./уп.

Миколаїв 197.17 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 130/7, тел.: +380630231696183.95 грн./уп.

Одеса 219.81 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Генуезська, 3Б, тел.: +380950669593181.60 грн./уп.

Полтава 196.08 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370178.50 грн./уп.

Рівне 201.75 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Соборна, 135, тел.: +380445486670183.90 грн./уп.

Суми 196.54 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 39, тел.: +380542631840176.95 грн./уп.

Тернопіль 198.79 грн./уп.

«D.S.» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 17, тел.: +380800302060182.14 грн./уп.

Ужгород 200.56 грн./уп.

«D.S.» Ужгород, вул. Капушанська, 168, тел.: +380800302060181.58 грн./уп.

Харків 200.79 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +380630346066178.98 грн./уп.

Херсон 202.95 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Суворова, 1/13, тел.: +380552454418190.15 грн./уп.

Хмельницький 201.61 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 37/3, тел.: +380630269254188.95 грн./уп.

Черкаси 198.05 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 352, тел.: +380672407760193.99 грн./уп.

Чернігів 196.99 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430185.50 грн./уп.

Чернівці 200.25 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Чернівці, просп. Незалежності, 91, тел.: +380676944731186.50 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko