• Кабинет
 • МОМЕДЕРМ® (MOMEDERM®)

  Bausch Health Companies Inc.

  Склад і форма випуску

  крем 1 мг/г туба 15 г, № 1Ціни в аптеках
  Мометазон
  1 мг/г
  № UA/10968/02/01 від 03.08.2018
  B За рецептом
  мазь 1 мг/г туба 15 г, № 1Ціни в аптеках
  Мометазон
  1 мг/г
  № UA/10968/01/01 від 11.08.2020
  B За рецептом

  Інструкція

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

  Склад:

   

  діюча речовина: 1 г крему містить мометазону фуроат -1 мг;

  допоміжні речовини: гексиленгліколь, пропіленгліколю монопальмітостеарат, спиpт стеаpиловий, цетеарет-20, алюміній крохмаль октенілсукцинат, титану діоксид (Е 171), віск білий, парафін білий м’який, кислота фосфорна концентрована, вода очищена.

  Лікарська форма.

  Крем.

  Основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла однорідна маса зі специфічним запахом.

  Фармакотерапевтична група.

   

  Кортикостероїди для місцевого застосування у дерматології. Код АТХ D07A C13.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Мометазону фуроат — синтетичний глюкокортикостероїд для місцевого застосування із протизапальним, протисвербіжним та антиексудативним ефектами.

  Фармакокінетика.

  Фармакокінетичні дослідження показали, що системна абсорбція після місцевого нанесення мометазону фуроату 0,1% є мінімальною; приблизно 0,4% застосованої дози виводиться з організму упродовж 72 годин після нанесення. Встановити характер метаболітів було майже неможливо через невелику кількість, присутню у плазмі крові та екскреті.

  Клінічні характеристики.

   

  Показання.

   

  Запальні явища і свербіж при дерматозах, що піддаються терапії кортикостероїдами, у тому числі псоріаз (крім поширеного бляшкового псоріазу) та атопічний дерматит, у дорослих і дітей віком від 2 років.

  Протипоказання.

   

  Підвищена чутливість до мометазону фуроату, або до інших кортикостероїдів, або до допоміжних складових препарату;

  Момедерм® протипоказаний при розацеа шкіри обличчя, акне вульгаріс, атрофії шкіри, періоральному дерматиті, періанальному та генітальному свербежі, підгузкових висипаннях, бактеріальних (наприклад, імпетиго, піодерміт), вірусних (наприклад, герпес простий, герпес оперізувальний, прості бородавки, гострі кондиломи, контагіозний молюск), паразитарних та грибкових інфекціях шкіри (наприклад, кандида або дерматофіт) інфекціях,у випадках вірусу вітряної віспи, туберкульозі, сифілісі або поствакцинальних реакціях. Момедерм® не слід застосовувати на ранах або на вкритій виразками шкірі, не слід застосовувати при порушеннях цілісності шкірного покриву.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

   

  Не встановлена.

  Особливості застосування.

   

  Необхідні особливі застережні заходи у разі застосування препарату пацієнтам із псоріазом, коли місцеве лікування кортикостероїдами може бути небезпечним, особливо через можливість рецидиву хвороби внаслідок розвитку непереносимості, а також через ризик розвитку пустульозного псоріазу і загальної токсичної дії, спричинених порушенням цілісності шкіри.

  Кортикостероїди можуть впливати на розвиток інших хвороб, що може ускладнити визначення точного діагнозу.

  Містить стеариловий спирт, який може спричинити місцеві реакції шкіри (наприклад, контактний дерматит).

  У разі виникнення подразнень або сенсибілізації, необхідно припинити лікування та розпочати відповідне лікування.

  У разі розвитку супутньої інфекції шкіри необхідно застосовувати відповідний протигрибковий або антибактеріальний препарат. Якщо протягом короткого часу не вдається досягти позитивної динаміки, застосування препарату Момедерм® слід припинити, доки інфекція не буде повністю усунена.

  Системна абсорбція при місцевому застосуванні різних глюкокортикостероїдів може викликати оборотне пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниково-залозної системи з можливою глюкокортикостероїдною недостатністю після припинення лікування. У деяких пацієнтів можуть виникати прояви синдрому Кушинга, гіперглікемія і глюкозурія.

  Пацієнти, які застосовують місцевий стероїд на великих ділянках шкіри або із використанням оклюзійних пов’язок, повинні періодично перевірятися на наявність пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковозалозної системи. Перевірку можна виконати шляхом проведення тесту зі стимуляцією з адренокортикотропним гормоном, вимірювання ранкового вмісту кортизолу у плазмі крові та в інших середовищах, окрім сечі.

  Порушення зору. Порушення зору можуть спостерігатися при системному та місцевому застосуванні кортикостероїдів. Якщо у пацієнта наявні такі симптоми як затуманений зір або інші зорові розлади, пацієнт повинен звернутися до лікаря для оцінки можливих причин, які можуть включати катаракту, глаукому або рідкісні захворювання такі як центральна серозна хоріоретинопатія (ЦСХР), про яку повідомлялося після системного та місцевого застосування кортикостероїдів.

  Місцева та системна токсичність особливо поширені після довготривалого застосування на великих ділянках пошкодженої шкіри, на згинах та при використанні поліетиленових оклюзійних пов’язок. Оклюзійні пов’язки не повинні використовуватися на шкірі обличчя та у дітей. У разі застосування на обличчі термін використання продукту не повинен перевищувати 5 днів. Довготривалу терапію слід уникати у всіх пацієнтів незалежно від віку.

  Кортикостероїди для місцевого застосування можуть бути небезпечними при псоріазі з ряду причин, включаючи нові загострення після розвитку стійкості, ризик виникнення централізованого пустульозного псоріазу та зростання рівня місцевої та системної токсичності через послаблену захисну функцію шкіри. У разі застосування при псоріазі важливим є ретельний нагляд за пацієнтом.

  Як і з усіма іншими сильнодіючими глюкокортикоїдами слід уникати раптової відміни лікування. При довготривалому місцевому застосуванні сильнодіючих глюкокортикоїдів раптове припинення лікування може призвести до ефекту відміни, що може проявитися у формі дерматитів з інтенсивним почервонінням, печінням та поколюванням. Цьому можна запобігти шляхом поступової відміни лікування, наприклад продовження лікування з періодичним використанням препарату.

  Глюкокортикоїди можуть змінювати ознаки деяких уражень та ускладнювати встановлення точного діагнозу, що також буде затримувати одужання. Крем Момедерм® не призначений для офтальмологічного застосування, включаючи нанесення на повіки через високий ризик виникнення глаукоми та субкапсулярної катаракти. Не можна допускати попадання препарату в очі.

  Будь-які побічні ефекти, що зустрічаються при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори надниркових залоз, можуть відзначатися і при місцевому застосуванні глюкокортикостероїдів, особливо у дітей, у тому числі немовлят. Не слід застосовувати оклюзію у дітей, а також у дорослих на обличчі.

  Слід уникати потрапляння мазі на слизові оболонки.

  Діти.

  Пацієнти дитячого віку можуть бути більш чутливі до системної токсичності еквівалентних доз через те, що у них більша величина співвідношення площі поверхні і маси тіла.

  Момедерм крем можна з обережністю застосовувати дітям від 2-х років і старше, однак безпека та ефективність застосування препарату довше 3-х тижнів не встановлена. Оскільки безпека та ефективність застосувагння у дітей віком до 2-х років не встановлена, його застосування для цієї вікової групи не рекомендується.

  Препарат містить стеариловий спирт, що може спричинити місцеві реакції шкіри (наприклад, дерматит).

  Препарат містить пропіленгліколь, який може спричинити подразнення шкіри.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  У період вагітності або годування груддю лікування препаратом слід проводити тільки за призначенням лікаря. Однак і в цьому разі необхідно уникати застосування крему на великих ділянках шкіри або впродовж тривалого періоду. Достатніх доказів безпеки препарату для жінки під час вагітності немає. Як і з іншими глюкокортикостероїдами місцевого застосування, Момедерм® слід призначати вагітним жінкам тільки у тому разі, якщо очікувана користь від застосування для матері перевищує можливий ризик для плода.

  Невідомо, чи може місцеве застосування кортикостероїдів викликати значну системну абсорбцію, що утворить кількість препарату, яка може бути виявлена у грудному молоці. Момедерм® слід застосовувати у період годування груддю тільки після ретельного аналізу співвідношення користі та ризику. Якщо призначається лікування великими дозами або застосування упродовж тривалого періоду, годування груддю необхідно припинити.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Не встановлена.

  Спосіб застосування та дози.

   

  Крем Момедерм® наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1 раз на добу. Тривалість лікування визначається тяжкістю, перебігом захворювання та встановлюється індивідуально.

  Застосування місцевих кортикостероїдів дітям та на обличчі необхідно обмежити мінімальною кількістю порівняно з ефективними терапевтичними режимами, при цьому тривалість лікування не повинна перевищувати 5 днів.

  Діти.

  Дітям віком від 2 років препарат застосовують лише за призначенням лікаря.

  Оскільки у дітей величина співвідношення площі поверхні і маси тіла більше, ніж у дорослих, діти більш схильні до ризику пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи та проявів синдрому Кушинга при застосуванні будь-яких кортикостероїдів місцевої дії, який зростає при нанесенні на площі понад 20% поверхні тіла.

  Рекомендується застосовувати якнайменшу кількість глюкокортикостероїдів, необхідну для отримання терапевтичного ефекту. Курс лікування не повинен перевищувати 5 днів. Довготривале лікування глюкокортикостероїдами може затримувати ріст та розвиток дитини.

  Безпека застосування препарату Момедерм® у дітей протягом більше ніж 6 тижнів не вивчалась.

  Існують лише обмежені дані щодо лікування дітей віком до 2 років.

  Мометазон не слід застосовувати для лікування дерматиту, спричиненого носінням підгузків.

  Крем не слід застосовувати під оклюзійні пов’язки, якщо тільки це не призначено лікарем, а також наносити на ділянки під підгузники або труси, які не пропускають вологу.

  Передозування.

   

  Надмірне тривале застосування місцевих кортикостероїдів може пригнічувати функцію гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи, що може проявитися у вторинній недостатності надниркових залоз, яка зазвичай є оборотною.

  У разі пригнічення цієї системи слід збільшити інтервал між нанесеннями або ж застосовувати ГКС з меншою активністю, або відмінити препарат.

  Вміст стероїду у кожному контейнері настільки малий, що у разі малоймовірного випадкового ковтання препарату токсичний ефект буде майже непомітним або відсутнім.

  Побічні реакції.

   

  Побічні реакції, які спостерігаються при застосуванні мометазону, класифікуються за системами органів та частотою згідно наступної класифікації: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, <1/10); нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (<1/1000;  ≥1/10000);дуже рідко (<1/10000); невідомо (неможливо оцінити за наявними даними).

  Інфекційні та паразитарні захворювання
  дуже рідко фолікуліт
  Невідомо інфекції, фурункули
  Порушення зі сторони нервової системи
  дуже рідко відчуття печіння
  Невідомо парестезія
  Порушення зі сторони шкіри та підшкірної клітковини
  дуже рідко свербіж
  Не відомо контактний дерматит, гіпопігментація шкіри, гіпертрихоз, атрофічні смуги шкіри, дерматит акнеподібний, атрофія шкіри
  Порушення загального характеру та реакції у місці нанесення
  Не відомо Біль у місці нанесення, реакції у місці нанесення
  Порушення зору
  Невідомо розмитий зір (див. також розділ 4.4)

  Місцеві побічні реакції, про які нечасто повідомлялося у зв’язку із застосуванням дерматологічних кортикостероїдів для місцевого застосування, включають: сухість та подразнення шкіри, дерматит, періоральний дерматит, мацерацію шкіри, стриї, загострення захворювання, еритему, пітницю та телеангіектазії, папульозні, пустульозні висипання та відчуття поколювання.

  Діти

  Через те, що у дітей величина співвідношення площі поверхні і маси тіла більша, вони більш схильні до пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи та проявів синдрому Кушинга при застосуванні будь-яких кортикостероїдів для місцевого застосування, аніж дорослі.

  Постійне лікування із застосуванням кортикостероїдів може порушити ріст та розвиток дітей.

  Термін придатності.

   

  2 роки.

  Після першого відкриття — 4 тижні.

  Умови зберігання.

   

  Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.

  Не заморожувати.

  Упаковка.

  По 15 г або 30 г крему в тубі.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

   

  Фармзавод Єльфа A.Т./Pharmaceutical Work Jelfa S.A.

  Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

   

  58–500 м. Єленя Гура, вул. Вінцентего Пола, 21, Польща/58–500 Jelenia Gora, Wincentego Pola str., 21, Poland

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу

  МОМЕДЕРМ®

  (MOMEDERM®)

  Склад:

  діюча речовина: мометазон;

  1 г мазі містить мометазону фуроату 1 мг;

  допоміжні речовини: кислота лимонна, моногідрат; пропіленгліколь; олія мінеральна; ланоліновий спирт; спирт цетостеариловий; гліцерол моностеарат; парафін білий м’який.

  Лікарська форма.

  Мазь.

  Основні фізико-хімічні властивості: білого або майже білого кольору напівпрозора жирна маса.

  Фармакотерапевтична група.

  Кортикостероїди для застосування у дерматології. Код АTХ D07A C13.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Мометазону фуроат — це синтетичний глюкокортикостероїд для місцевого застосування, що має протизапальні, протисвербіжні та антиексудативні ефекти.

  Фармакокінетика.

  Системна абсорбція після місцевого нанесення мометазону фуроату 0,1% є мінімальною; приблизно 0,4% застосованої дози виводиться з організму упродовж 72 годин після нанесення. Встановити характер метаболітів було практично неможливо через невелику кількість, присутню у плазмі крові та екскреті.

  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Запальні явища і свербіж при дерматозах, що піддаються терапії кортикостероїдами, у тому числі псоріаз (крім поширеного бляшкового псоріазу) та атопічний дерматит, у дорослих та дітей віком від 2 років.

  Протипоказання.

  Підвищена чутливість до мометазону фуроату або до інших кортикостероїдів, або до допоміжних складових препарату; бактеріальні (наприклад, імпетиго, піодерміт), вірусні (наприклад, герпес простий, герпес оперізуювальний та вітряна віспа, прості бородавки, генітальні бородавки, гострі кондиломи, контагіозний молюск), паразитні і грибкові інфекції шкіри (наприклад, кандида або дерматофіт), а також при туберкульозі шкіри, шкірних проявах сифілісу, звичайних та рожевих вуграх, атрофії шкіри, періоральному дерматиті, шкірних реакціях після вакцинації, періанальному та генітальному свербежі, порушеннях цілісності шкірного покриву (не слід застосовувати на ранах або на вкритій виразками шкірі), пелюшковому дерматиті. Препарат протипоказаний при розацеа шкіри обличчя, акне, запаленні шкіри навколо рота. Не слід застосовувати мазь під оклюзійну пов’язку, враховуючи підвищене всмоктування кортикостероїдів через шкіру.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Взаємодій при зовнішньому застосуванні глюкокортикостероїдів не спостерігалося. Однак слід зауважити, що під час лікування препаратом не рекомендується робити щеплення проти віспи, а також проводити інші види імунізації (особливо при тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри) через можливу відсутність адекватної імунологічної відповіді у вигляді продукування відповідних антитіл.

  Особливості застосування.

  У разі виникнення подразнень або сенсибілізації, необхідно припинити застосування препарату та розпочати відповідне лікування.

  У разі розвитку супутньої інфекції шкіри необхідно застосовувати відповідний протигрибковий або антибактеріальний препарат. Якщо протягом короткого часу не вдається досягти позитивної динаміки, застосування мазі Момедерм® слід припинити, доки інфекція не буде повністю усунена.

  Системна абсорбція при місцевому застосуванні різних ГКС може спричиняти оборотне пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковозалозної системи з можливою глюкокортикостероїдною недостатністю після припинення лікування. У деяких пацієнтів можуть виникати прояви синдрому Кушинга, гіперглікемія і глюкозурія.

  Розлади зору можуть виникнути у результаті системного і місцевого (включаючи інтраназальне, інгаляційне та внутрішньоочне введення) застосування кортикостероїдів. Якщо у пацієнта розвиваються такі симптоми як нечіткість зору або інші порушення зору, необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога для встановлення можливих причин, якими можуть бути катаракта, глаукома або рідкісні захворювання, такі як центральна серозна хоріоретинопатія (ЦСХР), яка реєструвалася після системного та місцевого застосування кортикостероїдів.

  Пацієнти, які застосовують місцевий стероїд на великих ділянках шкіри або з використанням оклюзійних пов’язок, повинні періодично перевірятися на наявність пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирниковозалозної системи. Таку перевірку можна виконати шляхом проведення тесту з АКТГ-стимуляцією, вимірювання ранкового вмісту кортизолу у плазмі крові та в інших середовищах, окрім сечі. Будь-які побічні ефекти, що виникають при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори надниркових залоз, можуть відзначатися і при місцевому застосуванні глюкокортикостероїдів, особливо у немовлят та дітей.

  Слід уникати потрапляння мазі на слизові оболонки.

  Момедерм® мазь не рекомендується застосовувати дітям віком до 2 років, оскільки безпека та ефективність лікарського засобу у цій віковій групі не встановлені.

  Місцеве застосування кортикостероїдів може бути небезпечним при псоріазі з ряду причин, включаючи повернення рецидивів після розвитку толерантності, ризик централізованого пустульозного псоріазу та зростання рівня місцевої та системної токсичності через послаблену захисну функцію шкіри. У разі застосування при псоріазі важливим є ретельний нагляд за пацієнтом.

  Необхідні особливі застережні заходи у разі застосування препарату пацієнтам із псоріазом, коли місцеве лікування кортикостероїдами може бути небезпечним, особливо через можливість рецидиву хвороби внаслідок розвитку непереносимості, а також через ризик розвитку пустульозного псоріазу і загальної токсичної дії, спричинених порушенням цілісності шкіри.

  Як і з усіма активними глюкокортикоїдами, слід уникати раптового припинення лікування. При раптовому припиненні тривалого лікування може розвинутися ефект повернення симптомів у вигляді дерматиту з інтенсивним почервонінням, подразненням та печінням. Запобігти цьому може повільна відміна препарату, наприклад, лікування з перервами, аж до повного припинення.

  Глюкокортикоїди можуть змінювати ознаки деяких уражень та ускладнювати визначення відповідного діагнозу, що також буде затримувати одужання.

  Не можна допускати попадання препарату в очі.

  Виявлено часте виникнення місцевої та системної токсичності, особливо при тривалому застосуванні на великих ділянках пошкодженої шкіри, у вигинах шкіри та під оклюзійною пов’язкою з поліетиленової плівки. Не застосовувати під закриті пов’язки на шкіру обличчя дорослим і дітям. У разі нанесення на обличчя тривалість застосування лікарського засобу не повинна перевищувати 5 днів. Слід уникати тривалої терапії для всіх пацієнтів, незалежно від віку.

  Глюкокортикоїди можуть змінювати ознаки деяких уражень та ускладнювати встановлення чіткого діагнозу, що також буде затримувати одужання.

  Засіб для місцевого застосування Момедерм® не призначений для офтальмологічного застосування, включаючи для нанесення на повіки, у зв’язку з ризиком виникнення глаукоми або субкапсулярної катаракти.

  Діти

  Пацієнти дитячого віку можуть бути більш чутливі до системної токсичності еквівалентних доз через те, що у них більша величина співвідношення площі поверхні і маси тіла.

  Момедерм® мазь можна з обережністю застосовувати підліткам та дітям віком від 2 років, однак безпека та ефективність застосування препарату довше 3 тижнів не встановлена. Оскільки безпека та ефективність застосування у дітей віком до 2 років не встановлена, його застосування для цієї вікової групи не рекомендується.

  Момедерм® мазь містить цитостеариловий спирт, що може спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад, контактний дерматит).

  Мазь Момедерм® містить пропіленгліколь, який може спричиняти подразнення шкіри.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вагітність

  У період вагітності або годування груддю лікування препаратом слід проводити тільки за призначенням лікаря.

  Безпека застосування місцевих глюкокортикостероїдів вагітним не доведена, тому призначення цієї групи лікарських засобів у період вагітності виправдане лише у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

  У період вагітності препарати цієї групи не слід застосовувати у великих дозах, на великих ділянках шкіри або тривалий час.

  Період годування груддю

  Не з’ясовано, чи може місцеве застосування кортикостероїдів внаслідок системної абсорбції призвести до проникнення їх у грудне молоко. Рішення щодо припинення годування груддю або припинення застосування препарату слід приймати з урахуванням необхідності застосування препарату для матері після ретельного аналізу співвідношення користі та ризику. Якщо призначається лікування великими дозами або застосування упродовж тривалого періоду, годування груддю слід припинити.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Не встановлена.

  Спосіб застосування та дози.

  Дорослим.

  Мазь наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1 раз на добу. Не слід застосовувати мазь на шкірі обличчя довше 5 днів. Не слід застосовувати мазь під оклюзійну пов’язку. Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально та з урахуванням перебігу захворювання.

  Діти.

  Препарат застосовувати лише за призначенням лікаря дітям віком від 2 років, якщо при захворюваннях, що спричиняють дискомфорт, інші методи лікування неефективні.

  Рекомендується застосовувати якнайменшу кількість глюкокортикостероїдів, необхідну для отримання терапевтичного ефекту, особливо у дітей. Курс лікування не повинен перевищувати 5 днів. Довготривале лікування глюкокортикостероїдами може затримувати ріст та розвиток дитини.

  Оскільки у дітей величина співвідношення площі поверхні і маси тіла більша, ніж у дорослих, діти піддаються великому ризику пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи і появи синдрому Кушинга при застосуванні будь-яких інших глюкокортикостероїдних препаратів місцевої дії. З цієї ж причини у дітей вищий ризик виникнення недостатності надниркових залоз при відміні лікування глюкокортикостероїдами місцевої дії. При лікуванні місцевими глюкокортикостероїдами у дітей швидше виникають атрофічні зміни шкіри аж до появи атрофічних смуг. Ризик пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи у дітей зростає при нанесенні глюкокортикостероїдів на площі більше 20% поверхні тіла. Є повідомлення про пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи, появу синдрому Кушинга, уповільнення росту, затримку набору маси тіла і внутрішньочерепну гіпертензію у дітей при місцевому застосуванні різних глюкокортикостероїдних препаратів. До числа проявів недостатності надниркових залоз входять низький вміст кортизолу у плазмі крові і відсутність відповіді на АКТГ-стимуляцію. Внутрішньочерепна гіпертензія призводить до набухання тім’ячка, головного болю, двобічного набряку зорового нерва.

  Препарат не слід застосовувати для лікування дерматиту, спричиненого носінням підгузників.

  Не наносити мазь дітям на ділянки шкіри, що знаходяться під підгузниками або під трусами, що не промокають (ефект оклюзійної пов’язки).

  Безпека та ефективність мометазону при застосуванні дітям довше 3 тижнів застосування не встановлені.

  Передозування.

  Симптоми.

  Надмірне або довготривале застосування місцевих кортикостероїдів може призвести до пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи, що може стати причиною розвитку вторинної недостатності кори надниркових залоз. У поодиноких випадках при тривалому безконтрольному застосуванні місцевих глюкокортикоїдів можливе виникнення набряків, артеріальної гіпертензії, гіперглікемії, симптомів гіперкортицизму, катаракти, глаукоми, алергічних реакцій, що характеризуються ушкодженням шкіри, кропив’янкою.

  Лікування.

  Показане відповідне симптоматичне лікування за призначенням лікаря. Гострі симптоми гіперкортицизму зазвичай оборотні. При необхідності показана корекція електролітного дисбалансу, киснева терапія, застосування барбітуратів, при депресії — застосування ефедрину. У випадку довготривалого застосування рекомендована поступова відміна кортикостероїдів.

  Побічні реакції.

  Побічні ефекти, зазначені у зв’язку з застосуванням лікарських засобів, що містять мометазон, наведені відповідно до класифікації органів і систем та частоти виникнення: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, <1/10); нечасто(≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000) невідомо (частота не може бути визначена на підставі наявних даних).

  Інфекційні та паразитарні захворювання
  Дуже рідко фолікуліт
  Невідомо інфекції, фурункули
  З боку нервової системи
  Дуже рідко відчуття печіння
  Невідомо парестезія
  З боку шкіри та підшкірної клітковини
  Дуже рідко свербіж
  Невідомо контактний дерматит, гіпопігментація шкіри, гіпертрихоз, атрофічні смуги шкіри, дерматит акнеподібний, атрофія шкіри
  Порушення загального характеру та реакції у місці нанесення
  Невідомо Біль у місці нанесення, реакції у місці нанесення
  З боку органів зору  
  Невідомо нечіткість зору (див. також розділ «Особливості застосування»)

  При місцевому застосуванні можуть виникати локальні побічні ефекти про які нечасто повідомляли у зв’язку з застосуванням дерматологічних кортикостероїдів для місцевого застосування, а саме: сухість та подразнення шкіри, дерматит, періоральний дерматит, мацерація шкіри, пітниця та телеангіектазія, стриї, загострення захворювання, еритема, папульозні, пустульозні висипання та відчуття поколювання.

  Діти

  Оскільки, що у дітей величина співвідношення площі поверхні і маси тіла більша, вони більш схильні до пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи та проявів синдрому Кушинга при застосуванні будь-яких кортикостероїдів для місцевого застосування, аніж дорослі.

  Тривале лікування із застосуванням кортикостероїдів може порушити зростання та розвиток дітей.

  Термін придатності.

  2 роки.

  Умови зберігання.

  Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.

  Не заморожувати.

  Упаковка.

  По 15 г мазі в тубі.

  Категорія відпуску.

  За рецептом.

  Виробник.

  Фармзавод Єльфа A.Т.

  Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

  58–500 м. Єленя Гура, вул. Вінцентего Полa, 21, Польща.

  Діагнози, при яких застосовують МОМЕДЕРМ

  Дата додавання: 20.08.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на МОМЕДЕРМ в містах України

  Вінниця 96.04 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, перехр. Коцюбинського Михайла / Замостянська, 37/28, тел.: +38043226714489.95 грн./уп.

  Дніпро 96.08 грн./уп.

  «НЕ БОЛЕЙ! СЕМЬЯ АПТЕК» Дніпро, вул. Калинова, 1, тел.: +38063796028493.00 грн./уп.

  Житомир 96.68 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +38041243004585.50 грн./уп.

  Запоріжжя 93.16 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +38063227612888.95 грн./уп.

  Івано-Франківск 102.29 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +38067312474486.50 грн./уп.

  Київ 96.96 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. КОНДРАТЮКА ЮРІЯ, 4, тел.: +38063036939986.02 грн./уп.

  Кропивницький 89.98 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9, тел.: +38063034606888.95 грн./уп.

  Луцьк 98.46 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +38067653202286.99 грн./уп.

  Львів 105.1 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Стрийська, 51, тел.: +38067312478686.50 грн./уп.

  Одеса 102.7 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Степова, 1790.50 грн./уп.

  Полтава 97.11 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Чураївни, 3/2, тел.: +38063186758987.96 грн./уп.

  Рівне 103.37 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +38036263449790.95 грн./уп.

  Суми 88.21 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +38067771370988.21 грн./уп.

  Тернопіль 100.16 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Київська, 18, тел.: +38067429286586.99 грн./уп.

  Ужгород 109.05 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Корзо, 25, тел.: +380676713779100.00 грн./уп.

  Харків 95.51 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, перехр. Альошина Архітектора / Олександрівський, 21/13892.95 грн./уп.

  Херсон 94.95 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. 200 років Херсона, 20, тел.: +38055233442194.95 грн./уп.

  Хмельницький 105.24 грн./уп.

  «РІВНЕЛІКИ» Хмельницький, вул. Купріна, 59, тел.: +380503787791101.00 грн./уп.

  Черкаси 95.57 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, перехр. Смілянська / Вернигори, 99/12, тел.: +38047238284289.95 грн./уп.

  Чернігів 89.58 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 47, тел.: +38046267485486.70 грн./уп.

  Чернівці 106.38 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +38037252360089.50 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko