Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Лікування БОЛЮ
в м’язах та суглобах1

30, 50, 100 г гелю у тубі

Фастум® гель

(Fastum® gel)
Виробник:

Склад і форма випуску

Кетопрофен............................................. 0,025 г/г
Допоміжні речовини: карбомер, етанол 96 %, неролієвий ароматизатор, лавандиновий ароматизатор, триетаноламін, вода очищена.
Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Кетопрофен чинить протизапальну та аналгетичну дію.

Кетопрофен, що міститься у відповідному наповнювачі, через шкіру досягає зони запалення і таким чином забезпечує можливість місцевого лікування уражень суглобів, сухожиль, зв’язок та м’язів, що супроводжуються больовим синдромом.

Фармакокінетика. Всмоктування препарату, нанесеного на шкіру, у загальний кровотік відбувається дуже повільно. При нанесенні 50–150 мг кетопрофену концентрація діючої речовини в плазмі крові через 5–8 год становить лише 0,08–0,15 мкг/мл.

Показання Фастум гель

посттравматичний біль у м’язах та суглобах, запалення сухожиль.

Застосування Фастум гель

гель слід наносити тонким шаром (3–5 см) на уражені ділянки від 1 до 3 разів на добу, а для кращого проникнення використовувати легкі масажні рухи.

Особливі застережні заходи щодо утилізації та іншої експлуатації.

Відкриття м’якої алюмінієвої туби: відкрутити ковпачок та проколоти алюмінієву мембрану наконечником, розташованим на зовнішній частині ковпачка.

Підготовка до застосування туби з дозатором: кілька разів натиснути кришку дозатора чи вдавити всередину основу туби до появи гелю. Під час застосування тубу рекомендується тримати в горизонтальному положенні.

Діти. Безпека та ефективність застосування гелю кетопрофену для дітей не встановлені.

Протипоказання

Фастум® гель протипоказаний у таких випадках:

• Наявність в анамнезі гіперчутливості до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу;

• Наявність в анамнезі реакції фоточутливості;

• Відомі реакції гіперчутливості, наприклад симптоми БА, алергічний риніт та кропив’янка, що виникли при застосуванні кетопрофену, фенофібрату, тіапрофенової кислоти, ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗП;

• Наявність в анамнезі шкірних проявів алергії при застосуванні кетопрофену, тіапрофенової кислоти, фенофібрату, УФ-блокаторів чи інших парфумерних продуктів;

• Вплив сонячних променів, навіть у вигляді розсіяного світла чи УФ-опромінення в солярії під час лікування і протягом 2 тиж після його припинення (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ);

• Нанесення на шкіру з патологічними змінами, такими як дерматоз, екзема чи акне, на інфіковану шкіру або на відкриті рани;

• Нанесення на шкіру навколо очей;

• Третій триместр вагітності (див. Застосування у період вагітності або годування грудьми).

Побічна дія

як і усі лікарські засоби, Фастум® гель може спричиняти побічні дії, хоча вони розвиваються не у кожного.

Як і у інших лікарських засобів для місцевого застосування, небажані ефекти можуть виникнути на шкірі. Були повідомлення про місцеві шкірні реакції (наприклад еритема, свербіж та відчуття печіння), які можуть розповсюджуватися за межі ділянки нанесення лікарського засобу і в деяких випадках можуть бути тяжкими та набувати генералізованого характеру (наприклад бульозна чи фліктенулярна екзема), у додачу до реакцій гіперчутливості і шкірних реакцій (фоточутливість).

Частота та ступінь тяжкості цих ефектів значно знижуються, якщо під час лікування та протягом 2 тижнів після лікування уникати впливу сонячного світла, у тому числі відвідування солярію.

Інші системні ефекти НПЗП: їх розвиток залежить від трансдермальної дифузії діючої речовини і, таким чином, від кількості гелю, що наноситься, площі ураження, ступеня цілісності шкіри, тривалості лікування та використання оклюзійних пов’язок (реакції з боку травної системи та нирок).

Під час аналізу небажаних ефектів частоту виникнення побічних реакцій визначали таким чином: дуже часто (≥10%), часто (≥1/100, <1/10), іноді (≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10 000, <1/1000), дуже рідко (<1/10 000), невідомо (на основі наявних даних оцінка частоти неможлива).

Порушення з боку імунної системи: невідомо — анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок, ангіонабряк, реакції гіперчутливості.

Порушення з боку ШКТ: дуже рідко — пептична виразка, шлунково-кишкова кровотеча, діарея.

Порушення з боку шкіри та підшкірно-жирової клітковини: іноді — місцеві шкірні реакції, такі як еритема, екзема, свербіж і відчуття печіння; рідко — дерматологічні реакції (фотосенсибілізація, бульозні висипи і кропив’янка); тяжчі небажані реакції, такі як бульозна чи фліктенулярна екзема, що здатні розповсюджуватися або набувати генералізованого характеру, розвиваються вкрай рідко; дуже рідко — контактний дерматит; невідомо — бульозний дерматит.

Порушення з боку нирок ти сечовивідних шляхів: дуже рідко — ниркова недостатність або погіршення стану в разі наявності такої. Повідомлялося про окремі випадки системних побічних реакцій, таких як порушення з боку нирок.

Пацієнти похилого віку особливо схильні до розвитку побічних реакцій на НПЗП.

Повідомлення про можливі побічні реакції. Повідомлення про побічні реакції після реєстрації лікарського засобу мають дуже важливе значення. Вони дозволяють продовжувати спостереження за співвідношенням користі і ризику при застосуванні лікарського засобу. До працівників охорони здоров’я звертаються із проханням повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції.

Особливості застосування

Фастум® гель з обережністю слід застосовувати у хворих із серцевою, печінковою або нирковою недостатністю. Були описані повідомлення про поодинокі випадки системних побічних реакцій, пов’язаних з ураженням нирок.

Застосування гелю не слід суміщати з носінням оклюзійної пов’язки.

Гель не повинен контактувати зі слизовими оболонками та очима.

Місцеве застосування великої кількості препарату може призводити до таких системних ефектів, як, наприклад, гіперчутливість та БА.

Застосування, особливо протягом тривалого часу, препаратів для місцевого застосування може викликати явища сенсибілізації або місцевого подразнення.

У разі появи почервоніння лікування слід припинити.

При розвитку будь-яких шкірних реакцій, у тому числі пов’язаних із супутнім застосуванням засобів, що містять октокрилен, лікування гелем слід негайно припинити (октокрилен — допоміжна речовина, що використовується для попередження фотодеградації косметичних засобів і засобів особистої гігієни, таких як шампуні, лосьйони після бриття, гелі для душу і ванни, креми для шкіри, губна помада, креми проти старіння, засоби для зняття макіяжу та лаки для волосся).

Під час лікування та протягом 2 тиж після його завершення рекомендується носити одяг, який закриває ділянку нанесення, для уникнення фоточутливості.

Щоразу після кожного нанесення лікарського засобу слід ретельно вимити руки. Не можна перевищувати рекомендовану тривалість лікування, оскільки із плином часу підвищується ризик розвитку контактного дерматиту та реакцій фоточутливості.

Пацієнти, які хворіють на астму у поєднанні з хронічним ринітом, хронічним синуситом та/або поліпами носа, мають більш високий ризик виникнення алергії на аспірин та/або НПЗП, ніж решта населення.

Звикання до лікарського засобу Фастум® гель не розвивається.

Пацієнти дитячого віку: безпека та ефективність застосування кетопрофену у формі гелю у дітей не встановлені.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Клінічні дані щодо лікарської форми для місцевого застосування відсутні. Нижченаведені рекомендації ґрунтуються на даних, що стосуються лікарських форм для системного застосування.

Вагітність. Перший та другий триместр вагітності. Оскільки дослідження безпеки застосування кетопрофену у вагітних не проводилися, під час І та ІІ триместрів вагітності слід уникати його застосування.

Третій триместр вагітності. Під час ІІІ триместру вагітності усі інгібітори синтезу простагландинів, включаючи кетопрофен, можуть призводити до токсичного ураження серцево-судинної системи та нирок у плода.

Наприкінці вагітності як у матері, так і у дитини може подовжитися час кровотечі. У зв’язку з цим застосування кетопрофену протипоказане під час ІІІ триместру вагітності.

Застосування НПЗП може також викликати затримку родів.

Годування груддю. Дані про проникнення кетопрофену при його місцевому застосуванні у молоко матері відсутні. Після системного застосування сліди кетопрофену були виявлені в молоці матері. Застосування кетопрофену у матерів, які годують груддю, не рекомендується.

Протягом І та ІІ триместрів вагітності і під час годування груддю препарат Фастум® гель слід застосовувати лише після консультації з лікарем і спільної оцінки співвідношення користь/ризик у кожному окремому випадку. У разі вірогідної або запланованої вагітності перед застосуванням цього препарату слід звертатися за порадою до лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Невідомо.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

ніяких взаємодій препарату Фастум® гель з іншими лікарськими засобами не спостерігалося. Взаємодія малоймовірна, оскільки концентрація в сироватці крові після місцевого застосування низька. Тим не менше, рекомендовано спостерігати за станом пацієнтів, які отримують лікування із застосуванням похідних кумарину.

Передозування

при місцевому застосуванні передозування малоймовірне. Враховуючи низький рівень кетопрофену в плазмі крові у разі нанесення на шкіру, явища передозування можуть бути виключені. При випадковому проковтуванні гелю можуть розвинутися системні побічні дії, вираженість яких залежить від кількості препарату, який проковтнули. У такому разі слід проводити симптоматичне і підтримуюче лікування, як при передозуванні протизапальних засобів, що застосовуються всередину.

Умови зберігання

спеціальні умови зберігання не вимагаються. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Фастум гель

Артроз МКХ M19.9
Біль в грудному відділі хребта МКХ M54.6
Біль у нижній частині спини МКХ M54.5
Вивих плечового суглоба МКХ S43.0
Забій грудної клітки МКХ S20.2
Забій інших частин зап'ястка і кисті МКХ S60.2
Забій кінцівок МКХ S70.1
Забій п'яткової кістки МКХ S90.3
Забій плечового пояса і плеча МКХ S40.0
Інший первинний гонартроз МКХ M17.1
Інші вторинні коксартрози МКХ M16.7
Інші вторинні коксартрози двобічні МКХ M16.6
Інші уточнені деформуючі дорсопатії МКХ M43.8
Люмбоішіалгія МКХ M54.4
Остеохондроз хребта неуточнений МКХ M42.9
Остеохондроз шийного відділу хребта МКХ M42.1
Розрив меніска свіжий МКХ S83.2
Синдром середнього сходового м'яза (цервіко-скапулалгія) МКХ M54.2
Ураження меніска в результаті старого розриву або травми МКХ M23.2
Юнацький остеохондроз хребта МКХ M42.0
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2020

Рекомендовані аналоги Фастум гель:

Артрокол <I>гель</I>
гель 25 мг/г туба 45 г, № 1
Уорлд Медицин
Валусал<sup>®</sup>
гель 25 мг/г туба 50 г, № 1
Grindeks
Кетогель-Здоров'я
гель 25 мг/г туба 50 г, № 1
Здоров'я
Кетогель-Здоров'я
гель 25 мг/г туба 100 г, № 1
Здоров'я
Кетонал®
супозиторії 100 мг, № 12
Sandoz
Кетонал®
розчин для ін'єкцій 100 мг/2 мл ампула 2 мл, № 10
Sandoz
Кетонал®
гель 2,5 % туба 50 г, № 1
Sandoz
Кетонал®
крем 5 % туба 30 г, № 1
Sandoz
Кетонал® Дуо
капсули тверді з модифікованим вивільненням 150 мг блістер, № 20
Sandoz
Кетонал® форте
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 100 мг блістер, № 10
Sandoz
Нобі гель<sup>®</sup>
гель 2,5 % туба 30 г, № 1
Фармак
Ультрафастин
гель для зовнішнього застосування 2,5 % туба 30 г, № 1
Polpharma
Ультрафастин
гель для зовнішнього застосування 2,5 % туба 50 г, № 1
Polpharma
Ультрафастин
таблетки, вкриті оболонкою 100 мг блістер, № 20
Polpharma
Ф-Гель<sup>®</sup>
гель 25 мг/г туба 30 г, № 1
Дарниця ФФ
Фастофен
гель 25 мг/г туба 30 г в пачці, № 1
Червона зірка
Фастофен
гель 25 мг/г туба 50 г в пачці, № 1
Червона зірка
Форт-Гель
гель 2,5 % туба 30 г, № 1
Тернофарм
Форт-Гель
гель 2,5 % туба 50 г, № 1
Тернофарм
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko