ФАСТУМ® ГЕЛЬ (FASTUM® GEL)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

гель 2,5 % туба 30 г, № 1Ціни в аптеках
гель 2,5 % туба 50 г, № 1Ціни в аптеках
гель 2,5 % туба 100 г, № 1Ціни в аптеках
Кетопрофен............................................. 0,025 г/г
Допоміжні речовини: карбомер, етанол 96 %, неролієвий ароматизатор, лавандиновий ароматизатор, триетаноламін, вода очищена..
№ UA/10841/01/01 від 09.04.2020
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Кетопрофен чинить протизапальну та анальгезивну дію.

Кетопрофен, що міститься у відповідному наповнювачі, через шкіру досягає зони запалення і таким чином забезпечує можливість місцевого лікування уражень суглобів, сухожиль, зв’язок та м’язів, що супроводжуються больовим синдромом.

Фармакокінетика. Всмоктування препарату, нанесеного на шкіру, у загальний кровотік відбувається дуже повільно. При нанесенні 50–150 мг кетопрофену концентрація діючої речовини в плазмі крові через 5–8 год становить лише 0,08–0,15 мкг/мл.

ПОКАЗАННЯ

посттравматичний біль у м’язах та суглобах, запалення сухожиль.

ЗАСТОСУВАННЯ

для зовнішнього застосування. 1–3 рази на добу 3–5 см гелю наносити тонким шаром на шкіру в ділянці травмованої зони та легко втирати для полегшення всмоктування. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Контейнер з механічним дозатором: двічі натиснути на клапан дозатора.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

 • будь-які реакції фотосенсибілізації в анамнезі;
 • відомі реакції гіперчутливості, наприклад симптоми БА, алергічний риніт або кропив’янка, що виникли при застосуванні кетопрофену, фенофібрату, тіапрофенової кислоти, ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗП;
 • наявність в анамнезі шкірних проявів алергії при застосуванні кетопрофену, тіапрофенової кислоти, фенофібрату, блокаторів ультрафіолетових (УФ) променів або парфумерних засобів;
 • вплив сонячних променів (навіть розсіяного світла) або УФ-опромінення в солярії під час лікування гелем та протягом 2 тиж після його припинення;
 • гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату;
 • гель не застосовувати за наявності патологічних змін на шкірі, наприклад мокнучі дерматози, пошкодження шкіри, висип, травми шкіри, опіки, екзема або акне, або інфекційних процесів шкіри та відкритих ран;
 • III триместр вагітності.

ПОБІЧНА ДІЯ

були повідомлення про локальні шкірні реакції, що в подальшому могли виходити за межі ділянки нанесення препарату. До рідкісних явищ належать випадки більш виражених реакцій, таких як бульозна або фліктенульозна екзема, що здатні розповсюджуватися та набувати генералізованого характеру. Інші побічні дії протизапальних препаратів (гіперчутливість, порушення з боку травного тракту та сечовидільної системи) залежать від проникаючої здатності діючої речовини через шкіру і, відповідно, від кількості нанесеного гелю, площі обробленої ділянки, цілісності шкірних покривів, тривалості застосування препарату та застосування герметичних пов’язок. Кетопрофен може спричинити напади БА у хворих з гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти або її похідних.

При аналізі небажаних ефектів за основу прийняті такі значення частоти виникнення: дуже часто (≥10%), часто (1–10%), іноді (0,1–1,0%), рідко (0,01–0,1%), дуже рідко (<0,01%), у тому числі окремі випадки.

Системи/органи Іноді Рідко Дуже рідко Невідомо
З боку дихальної системи, органів грудної порожнини та середостіння Бронхоспазм, напади БА
З боку імунної системи Анафілактичні реакції, реакції гіперчутливості
З боку травного тракту Шлунково-кишкові кровотечі, діарея, пептична виразка
З боку шкіри та підшкірно-жирової клітковини Еритема, свербіж, екзема, відчуття печіння Реакції фотосенсибілізації, бульозний дерматит (включаючи ексфоліативний), кропив’янка Контактний дерматит, ангіоневротичний набряк Подразнення шкіри, висип, підвищене потовиділення, пурпура, мультиформна еритема, некроз шкіри, синдром Стівенса — Джонсона
З боку нирок та сечостатевих органів Посилення ниркової дисфункції або ниркової недостатності Інтерстиціальний нефрит

Хворі літнього віку більш схильні до появи побічних реакцій при застосуванні НПЗП.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

гель з обережністю слід застосовувати у хворих із серцевою, печінковою або нирковою недостатністю. Були повідомлення про поодинокі випадки системних побічних реакцій, пов’язаних з ураженням нирок. Хворим з тяжкою нирковою недостатністю гель, що містить кетопрофен, слід застосовувати з обережністю. Місцеве застосування великої кількості препарату може призводити до таких системних ефектів, як, наприклад, гіперчутливість та БА. Не слід перевищувати рекомендовану кількість гелю та тривалість лікування, оскільки з часом підвищується ризик розвитку контактного дерматиту та реакцій фотосенсибілізації. Крім цього, слід дотримуватися таких заходів перестороги:

 • після кожного застосування препарату слід ретельно мити руки;
 • при появі будь-яких шкірних реакцій, у тому числі пов’язаних із одночасним застосуванням препаратів, що містять октокрилен, лікування гелем слід негайно припинити;
 • гель не слід одночасно застосовувати з герметичною пов’язкою;
 • для уникнення розвитку реакцій фотосенсибілізації шкіри рекомендується захищати одягом ті ділянки шкіри, на які наноситься препарат, під час його застосування та протягом 2 тиж після припинення;
 • гель не слід застосовувати на ділянках шкіри з ознаками ураження, наприклад, екзема, акне, інфекційний процес або відкриті рани;
 • гель не слід застосовувати на слизових оболонках, ділянках навколо очей та внутрішньоочно;
 • якщо гель необхідно застосовувати протягом тривалого часу, то слід використовувати хірургічні рукавиці.

Контейнер з механічним дозатором рекомендується тримати в горизонтальному положенні при його використанні. Не застосовувати гель поряд з відкритим полум’ям, оскільки він містить алкоголь.

Препарат застосовувати тільки зовнішньо. Якщо пропущений час нанесення гелю, при черговому застосуванні препарату дозу не слід подвоювати.

Не наносити гель на анальну або генітальну ділянку. Не слід застосовувати гель разом з іншими місцевими засобами на одних і тих самих ділянках шкіри.

Пацієнти літнього віку більш схильні до появи побічних реакцій при застосуванні НПЗП.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. I та II триместр вагітності. У ході досліджень на мишах та щурах тератогенного або ембріотоксичного ефекту не виявлено. Під час досліджень на кроликах відмічали незначний ембріотоксичний ефект, вірогідно, пов’язаний із токсичністю стосовно матері. Оскільки досліджень безпеки застосування кетопрофену у вагітних не проводили, у I та II триместрі вагітності слід уникати його застосування.

III триместр вагітності. Усі інгібітори синтезу простагландинів, у тому числі кетопрофен, спричинюють у плода токсичне ураження кардіопульмональної системи та нирок. Наприкінці вагітності як у матері, так і у дитини може подовжитися час кровотечі. Через вищенаведене застосування кетопрофену протипоказано у III триместр вагітності.

Після системного лікування (перорально, ректально, парентерально) сліди кетопрофену виявляють у грудному молоці. Кетопрофен не слід застосовувати у період годування грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Даних немає.

Діти. Безпека та ефективність застосування препарату Фастум гель не встановлена для цієї вікової групи.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

повідомлень щодо взаємодії препарату Фастум гель з іншими лікарськими засобами не виявлено, але рекомендується проводити регулярний огляд пацієнтів, які приймають препарати кумаринового ряду.

Системна абсорбція кетопрофену після місцевого застосування дуже низька, і повідомлень щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами під час лікування препаратом Фастум гель не надходило, але наступні види взаємодії було виявлено при застосуванні пероральних форм кетопрофену або інших НПЗП.

Кетопрофен може інгібувати виведення метотрексату і солей літію до мінімуму та знижувати ефективність деяких діуретичних засобів, наприклад групи тіазидів та фуросеміду. Одночасне застосування з високими дозами метотрексату не рекомендується через зниження екскреції метотрексату, внаслідок чого значно підвищується його токсичність.

Одночасне застосування з ацетилсаліциловою кислотою або іншими НПЗП може посилювати їх дію так само, як і спричинені ними побічні дії.

Одночасне застосування пробенециду та кетопрофену призводить до зниження плазмового кліренсу кетопрофену та ступеня його зв’язування з білками.

Застосування з антикоагулянтами, антитромботичними засобами, ацетилсаліциловою кислотою або іншими НПЗП, ГКС посилює дію вищезазначених препаратів.

При одночасному застосуванні кетопрофену та серцевих глікозидів та циклоспорину їх токсичність підвищується внаслідок зниження екскреції. Кетопрофен може знижувати ефект діуретиків та антигіпертензивних препаратів, підвищувати ефективність пероральних гіпоглікемізуючих препаратів — похідних сульфанілсечовини, а також деяких протисудомих засобів (фенітоїну).

Одночасне застосування кетопрофену та діуретиків або інгібіторів АПФ підвищує ризик порушення функції нирок. Кетопрофен може знижувати ефект міфепристону, тому між курсом лікування міфепристоном і початком терапії кетопрофеном має минути не менше 8 діб.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

оскільки рівень кетопрофену, що проникає через шкіру, в плазмі крові низький, то передозування малоймовірне. Розвиток системних побічних реакцій можливий при застосуванні препарату тривалий час, у високих дозах чи на великі ділянки шкіри. Випадкове пероральне застосування гелю може спричинити сонливість, запаморочення, нудоту, блювання, біль в епігастральній ділянці. Ці симптоми зазвичай минають після відповідного симптоматичного лікування. Високі дози кетопрофену при системному застосуванні можуть спричинити брадипное, кому, конвульсії, шлунково-кишкові кровотечі, гостру ниркову недостатність і підвищення або зниження АТ.

Лікування. Специфічного антидоту немає, рекомендується симптоматичне лікування разом із підтриманням життєво важливих функцій організму.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

спеціальні умови зберігання не потрібні.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 20.05.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ФАСТУМ® ГЕЛЬ в містах України

Вінниця 101.77 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 82.3 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Вінниця, вул. Пирогова, 46, тел.: +380675233077

Дніпро 98.06 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 77.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, просп. Слобожанський, 97

Житомир 98.88 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 87.1 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Покровська, 151, тел.: +380800505911

Запоріжжя 100.57 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 82.7 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Запоріжжя, вул. Північно-Кільцева, 10А

Івано-Франківск 104.05 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 84.1 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 147А

Київ 112.78 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 81.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Щербаківського Данила, 72

Кропивницький 97.55 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 82.2 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 50, тел.: +380676169970

Луцьк 106.13 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 81.44 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Лесі Українки, 47, тел.: +380504361590

Львів 110.61 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 84.94 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Львів, вул. Навроцького, 23, тел.: +380673700713

Миколаїв 101.69 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 75.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903

Одеса 111.16 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 80.7 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Лиманка, ж/м Радужный, 15/2

Полтава 93.01 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 77.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 104 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 87.1 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 97.23 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 83.5 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Суми, вул. Харківська, 38, тел.: +380675233077

Тернопіль 105.66 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 80.4 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Тернопіль, вул. Київська, 9А, тел.: +380675233077

Ужгород 103.96 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 77.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 91.77 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 82.2 грн./уп.
«ФІТО-ПРО» Харків, вул. Проскури Академіка, 3А, тел.: +380993107971

Херсон 99.37 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 80.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Лавренева, 3А

Хмельницький 107.99 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 84.7 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Хмельницький, вул. Староміська, 25

Черкаси 102.19 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 87.1 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Черкаси, вул. Добровольского, 5, тел.: +380800505911

Чернігів 99.19 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 87.1 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, вул. Музична, 2, тел.: +380800505911

Чернівці 101.75 грн./уп.

ФАСТУМ® ГЕЛЬ гель 2.5 % туба 50 г № 1, A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l. (Menarini Group) ..... 77.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372514777

Developed by Maxim Levchenko