ПЕКТОЛВАН® Ц (PECTOLVAN C)

Склад і форма випуску

сироп флакон 100 мл з дозуючою ложкою, № 1Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
15 мг/5 мл
Карбоцистеїн
100 мг/5 мл
№ UA/10675/01/01 від 06.04.2020
C

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка.

Пектолван Ц – комбінований муколітичний і відхаркувальний засіб, що містить збалансовану комбінацію двох медичних інгредієнтів – амброксолу і карбоцистеїну.

Амброксол є активним метаболітом бромгексину, але більш ефективним. Збільшує секрецію залоз дихальних шляхів, сприяє розрідженню в’язкого бронхіального секрету та полегшує його відходження за рахунок збільшення мукоциліарного кліренсу, змінює співвідношення серозного та слизового компонентів мокротиння. Стимулює клітини Клара та активізує гідролізуючі ферменти, що також призводить до зниження в’язкості мокротиння. Амброксол має секретомоторні властивості – стимулює роботу миготливого епітелію бронхів, відновлює дренажну функцію дрібних бронхів та бронхіол. Препарат стимулює утворення ендогенного сурфактанта, не спричиняє надмірного утворення секрету, зменшує спастичну гіперреактивність бронхів. Кашель та об’єм мокротиння значно зменшується. Амброксолу гідрохлорид продемонстрував протизапальний вплив in vitro. Дослідження in vitro виявили, що амброксолу гидрохлорид значно зменшує вивільнення цитокіну з крові та тканинне зв’язування мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин.

Карбоцистеїн проявляє муколітичну та відхаркувальну дію; шляхом розриву дисульфідних містків глікопротеїнів спричиняє розрідження надмірно в’язкого секрету бронхів, що сприяє виведенню мокротиння. Мукорегуляторний ефект карбоцистеїну пов’язаний з активацією сіалової трансферази – ферменту келихоподібних клітин слизової оболонки бронхів. Нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральних сіаломуцинів, що сприяє зменшенню в’язкості бронхіального секрету. Полегшує відходження мокротиння за рахунок підвищення мукоциліарного кліренсу, має антиоксидантні та пневмопротекторні властивості, що зумовлено здатністю сульфгідрильних груп зв’язувати вільні радикали. Також сприяє регенерації слизової оболонки, нормалізує її структуру та зменшує гіперплазію келихоподібних клітин і, як наслідок, зменшує продукцію слизу. Активує діяльність війчастого епітелію, відновлює секрецію IgA (специфічний захист) та кількість сульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист). Виявляє протизапальний ефект за рахунок кінінінгібуючої активності сіаломуцинів, що призводить до зменшення набряку і бронхообструкції.

Фармакокінетика.

Після прийому амброксол практично повністю абсорбується у травному тракті, добре проникає у тканини легенів. Абсолютна біодоступність при пероральному прийомі становить 70-80%. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається приблизно через 2 години після прийому внутрішньо. Період напіввиведення становить 7-12 годин. Виводиться головним чином із сечею (до 90%). Проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, у грудне молоко, не акумулюється.

При прийомі внутрішньо карбоцистеїн швидко всмоктується. Пік концентрації активної речовини в плазмі крові досягається через 2 години. Біодоступність низька – менше 10% введеної дози (внаслідок інтенсивного метаболізму в шлунково-кишковому тракті та ефекту першого проходження через печінку). Карбоцистеїн екскретується практично повністю у вигляді неактивних метаболітів (неорганічних сульфатів, діацетилцистину) із сечею. Лише невелика кількість виділяється у незміненому стані з калом. Може проникати крізь плацентарний бар’єр і накопичуватися в амніотичній рідині.

Показання ПЕКТОЛВАН Ц

гострі та хронічні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуються утворенням секрету, що важко відділяється:

— хронічне обструктивне захворювання легень;

— пневмонія;

— бронхіальна астма з тяжким відходженням мокротиння;

— бронхоектатична хвороба;

— респіраторний дистрес-синдром;

— лікування ускладнень після оперативних втручань на легенях;

— при догляді за трахеостомою, до і після бронхоскопії.

Запальні захворювання середнього вуха та придаткових пазух носа.

Застосування ПЕКТОЛВАН Ц

застосовувати внутрішньо.

Дорослим та дітям віком від 12 років – 10 мл (2 дозувальні ложки) 3 рази на добу.

Дітям віком від 6 до 12 років – по 5 мл (1 дозувальна ложка) 2-3 рази на добу, від 2 до 6 років – по 2,5 мл (1/2 дозувальної ложки) 2-3 рази на добу.

Тривалість лікування, як правило, не повинна перевищувати 7-10 днів.

Тривалість застосування дітям повинна бути найкоротшою, не більше 5 днів.

Діти.

Препарат можна застосовувати дітям віком від 2 років. Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату. У випадку рідкісних спадкових станів, через які можлива несумісність із допоміжними речовинами препарату (див. розділ «Особливості застосування»), застосування препарату протипоказане.

Пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у період загострення. І триместр вагітності у зв’язку з недостатньою кількістю даних щодо тератогенної та ембріотоксичної дії.

Побічна дія

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції, анафілактичний шок.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: шкірний висип (дрібноточкові, плямисті, дрібно-плямисті, бляшки зливні), кропив’янка, свербіж, дерматит, тяжкі ураження шкіри, в т. ч. синдром Стівенса‒Джонсона та токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла).

З боку нервової системи: дисгевзія (розлад смаку), запаморочення, головний біль, неспокій.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, зниження чутливості у ротовій порожнині, блювання, діарея, диспепсія, печія, біль у шлунку, біль у животі, розлади травлення, сухість у роті, запор, слинотеча, сухість у горлі, шлунково-кишкова кровотеча.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: зниження чутливості у глотці, ринорея, диспное (як симптом реакції гіперчутливості).

З боку сечовидільної системи: дизурія.

З боку серця: відчуття серцебиття.

Загальні розлади: загальна слабкість, гарячка, реакції з боку слизових оболонок.

Особливості застосування

продуктивний кашель – це фундаментальний механізм захисту бронхолегеневої системи і як такий пригнічуватися не повинен. Нераціональною є комбінація лікарських засобів, які модифікують бронхіальну секрецію, із засобами, що пригнічують кашель, і/або речовинами, що знижують секрецію (група атропіну).

Застосування муколітичних агентів може призвести до порушення бронхіальної прохідності у немовлят. У дітей першого року життя можливість очищення дихальних шляхів від бронхіального секрету обмежена через вікові анатомо-фізіологічні особливості. Будь-які муколітичні агенти не слід застосовувати немовлятам.

Лікування необхідно переглянути у випадку відсутності ефекту або посилення симптомів захворювання.

Є дані про тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса‒Джонсона та синдром Лайєлла, що збіглися у часі із застосуванням амброксолу. Здебільшого їх можна пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання та/або одночасним застосуванням іншого препарату. Тому при появі нових уражень шкіри або слизових оболонок слід негайно звернутися за медичною допомогою та припинити лікування амброксолом гідрохлоридом.

При порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад при такому рідкісному захворюванні, як первинна циліарна дискінезія) препарат слід застосовувати з обережністю, оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу.

Пацієнтам із порушеною функцією нирок або тяжким ступенем печінкової недостатності слід приймати препарат тільки після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується в печінці, а потім виводиться нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються в печінці у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

Необхідний пильний лікарський нагляд при виділенні гнійного мокротиння, високій температурі.

Препарат слід застосовувати з обережністю при лікуванні пацієнтів, які мають виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Препарат містить сорбіт, тому пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат.

Препарат містить аспартам ‒ є похідним фенілаланіну, що являє небезпеку для хворих на фенілкетонурію.

Препарат містить глюкозу, тому пацієнти зі спадковою непереносимістю глюкози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією повинні уникати прийому препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано у І триместрі вагітності. У ІІ та ІІІ триместрі вагітності препарат застосовують після ретельної оцінки співвідношення користь для матері/ ризик для плода (дитини), яке визначає лікар. Не рекомендується застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилися. У разі виникнення запаморочення слід утриматись від керування автотранспортом або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

підвищує ефективність глюкокортикоїдної та антибактеріальної терапії при лікуванні запальних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів. Але не рекомендується застосовувати одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за винятком доксицикліну), інтервал між їх прийомом має становити не менше 2 годин.

Одночасне застосування амброксолу та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.

У період лікування карбоцистеїном не слід застосовувати протикашльові засоби та засоби, що пригнічують бронхіальну секрецію.

Передозування

симптоми: біль у шлунку, нудота, блювання, діарея.

Лікування: симптоматичне та підтримуюче.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не охолоджувати.

Термін придатності після розкриття флакону 60 діб при температурі не вище 25 °С. Не охолоджувати.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Діагнози, при яких застосовують ПЕКТОЛВАН Ц

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендиум 2018

Інструкція

Рекомендовані аналоги ПЕКТОЛВАН Ц:

АЛТЕМІКС БРОНХО
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
ГЕРБІОН СИРОП ПЕРВОЦВІТУ
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
ЕВКАБАЛ СИРОП
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
ПЕРТУСИН
ПЕРТУСИН
Корпорація Артеріум
© Компендіум 2018
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
ПЕРТУСИН сироп
ПЕРТУСИН сироп
Фітофарм
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
ПЕРТУСИН сироп
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
ПЕРТУСИН сироп
ПЕРТУСИН сироп
Тернофарм
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
СИРОП ПОДОРОЖНИКА
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
СТОПТУСИН ФІТО-ТЕВА
СТОПТУСИН ФІТО-ТЕВА
Тева Україна
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби
ТУСАВІТ
ТУСАВІТ
Montavit
відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби

Ціни на ПЕКТОЛВАН Ц в містах України

Вінниця 100.25 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +38098185836187.21 грн./уп.

Дніпро 95.71 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +38067657494185.99 грн./уп.

Житомир 100.17 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +38098185836290.15 грн./уп.

Запоріжжя 95.89 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Бородинська, 20Б, тел.: +38061221041491.69 грн./уп.

Івано-Франківск 97.99 грн./уп.

«D.S.» Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 53/1, тел.: +38080030206087.20 грн./уп.

Київ 96.71 грн./уп.

«ФАРМАЦІЯ» Київ, просп. Перемоги, 104, тел.: +38044424332370.75 грн./уп.

Кропивницький 98.41 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9А, тел.: +38067421136190.50 грн./уп.

Луцьк 99.88 грн./уп.

«D.S.» Луцьк, просп. Волі, 9/16, тел.: +38080030206089.00 грн./уп.

Львів 97.85 грн./уп.

«D.S.» Винники, вул. Галицька, 18, тел.: +38080030206085.20 грн./уп.

Миколаїв 105.63 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Миколаїв, просп. Богоявленський, 42Б/1, тел.: +38067703703294.33 грн./уп.

Одеса 105.72 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Одеса, перехр. Успенська / Рішельєвська, 44/33, тел.: +38067434436590.52 грн./уп.

Полтава 98.35 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037091.50 грн./уп.

Рівне 101.89 грн./уп.

«D.S.» Рівне, вул. Курчатова Академіка, 9, тел.: +38080030206090.40 грн./уп.

Суми 98.79 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Суми, просп. Курський, 115, тел.: +38068298689188.50 грн./уп.

Тернопіль 99.31 грн./уп.

«D.S.» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 17, тел.: +38080030206077.00 грн./уп.

Ужгород 94.95 грн./уп.

«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 37Б, тел.: +38080030206085.00 грн./уп.

Харків 98.65 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Космічна, 1691.69 грн./уп.

Херсон 102.88 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Котляревського, 78, тел.: +38067640258597.04 грн./уп.

Хмельницький 97.78 грн./уп.

«D.S.» Хмельницький, вул. Зарічанська, 38, тел.: +38080030206085.40 грн./уп.

Черкаси 99.61 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Черкаси, вул. Самійла Кішки, 189, тел.: +38067703728294.00 грн./уп.

Чернігів 97.98 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +38067721043091.99 грн./уп.

Чернівці 95.1 грн./уп.

«D.S.» Чернівці, вул. Руська, 248Б, тел.: +38080030206087.20 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko