ГАЗОСПАЗАМ® (GAZOSPAZAM®)

Склад і форма випуску

таблетки, вкриті оболонкою блістер, № 30Ціни в аптеках
Симетикон
125 мг
Дицикломіну гідрохлорид
20 мг
№ UA/10661/01/01 від 25.03.2020
C

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Газоспазам є комбінованим препаратом, що поєднує два лікарські засоби: дицикловерину гідрохлорид та симетикон.

Дицикловерину гідрохлорид чинить спазмолітичну дію (усуває спазм гладких м’язів у ШКТ, абдомінальний біль, пов’язаний з цим спазмом або з розтягуванням стінки ШКТ) та антисекреторну дію на екскреторні залози. Дія дицикловерину досягається завдяки специфічній антихолінергічній (антимускариновій) дії на ацетилхолінові рецептори, а також безпосередній спазмолітичній дії на гладкі м’язи. Дослідження показали, що дицикловерин однаково ефективний при спазмах, індукованих ацетилхоліном і барію хлоридом. Дія атропіну при спазмі, спричиненому барію хлоридом, у 200 разів слабша за його дію при ацетилхолініндукованому спазмі. Мідріатичний ефект дицикловерину і його вплив на секрецію слинних залоз незначні порівняно з ефектами атропіну (1/500 і 1/300 відповідно).

Симетикон є поверхневоактивною речовиною, піногасником. Механізм дії базується на зниженні поверхневого натягу пухирців газу, що сприяє вільному виведенню газів з ШКТ або їх абсорбції стінкою кишечнику. Симетикон покращує якість рентгенограм і сонограм, забезпечує кращий розподіл контрастних речовин на слизовій оболонці кишечнику.

Фармакокінетика. Дицикловерину гідрохлорид при пероральному прийомі швидко абсорбується у ШКТ, Cmax у плазмі крові досягається через 60–90 хв; екскретується переважно із сечею (79,5% введеної дози), частково — з калом (8,4%). Середній T½ ― 1,8 год. Середній об’єм розподілу ― 3,65 л/кг.

Симетикон у фізіологічному і хімічному відношенні є інертною речовиною, він не абсорбується і виводиться в незміненому вигляді після проходження через травний тракт.

Показання ГАЗОСПАЗАМ

лікування станів, що супроводжуються спазмом гладких м’язів ШКТ та метеоризмом, а також пов’язаного з ними абдомінального болю. Лікування спастичних станів ШКТ, у тому числі при коліті, кишковій коліці, синдромі подразненого кишечнику, спастичному запорі. Як додаткове лікування органічних захворювань ШКТ при колітах, дивертикулітах, ентеритах, гастритах, пептичних виразках.

Застосування ГАЗОСПАЗАМ

дози для дорослих та дітей віком від 12 років: по 1 таблетці 4 рази на добу; максимальна добова доза становить 4 таблетки.

Препарат рекомендується приймати до або після прийому їжі. Не рекомендується приймати препарат більше 5 діб.

Протипоказання

підвищена чутливість до компонентів препарату.

Обструктивні захворювання ШКТ, паралітична кишкова непрохідність, стеноз пілоричного відділу ШКТ з обструкцією, тяжкий виразковий коліт, рефлюкс-езофагіт.

Обструктивні захворювання жовчовивідних шляхів.

Ниркова недостатність, обструктивні захворювання сечовивідних шляхів, аденома передміхурової залози з утрудненим сечовипусканням.

Глаукома.

Міастенія gravis.

Тиреотоксикоз.

Серцева недостатність, нестабільний стан серцево-судинної системи при гострих кровотечах.

Побічна дія

наведені нижче побічні ефекти стосуються групи антихолінергічних лікарських засобів, не всі вони виявлені при застосуванні дицикловерину гідрохлориду:

З боку травної системи: сухість у роті, втрата смаку, анорексія, нудота, блювання, розлад травлення, відчуття здуття живота, абдомінальний біль, запор.

З боку ЦНС: дзвін у вухах, головний біль, сонливість, слабкість, нервозність, психоз, оніміння, запаморочення, кома, сплутаність свідомості та/або збудження (особливо у пацієнтів літнього віку), дискінезія, безсоння, дезорієнтація, короткочасна втрата пам’яті, галюцинації, дизартрія, атаксія, ейфорія, неадекватні емоційні реакції (вираженість симптомів зменшується через 12–24 год після зниження дози).

З боку органа зору: затуманення зору, двоїння в очах, розширення зіниць, параліч акомодації, підвищення очного тиску (короткочасні атропіноподібні ефекти, які минають після припинення застосування дицикловерину).

З боку шкіри/алергічні реакції: реакції гіперчутливості, включаючи алергічний дерматит, свербіж, висип, кропив’янку, еритему, медикаментозну ідіосинкразію, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.

З боку сечостатевої системи: утруднене сечовипускання, затримка сечі.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, відчуття посиленого серцебиття.

З боку дихальної системи: ядуха, апное, закладеність носа.

Інші ефекти: зменшення потовиділення, закладеність носа, чхання, набряк слизової оболонки горла, пригнічення лактації.

Особливості застосування

при високій температурі навколишнього середовища в період лікування препаратом можливий перегрів організму (підвищення температури тіла і тепловий удар внаслідок зменшення потовиділення). При появі відповідних симптомів необхідно відмінити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Діарея може бути раннім симптомом неповної кишкової обструкції, особливо у пацієнтів з ілеостомою або колостомою. У таких випадках лікування препаратом є неадекватним та, можливо, і шкідливим.

В осіб з індивідуальною підвищеною чутливістю до антихолінергічних засобів препарат може спричинити такі ефекти з боку ЦНС, як сплутаність свідомості, дезорієнтацію, атаксію, підвищену втомлюваність, або, навпаки, ейфорію, збудження, безсоння, афективний стан. Зазвичай ці симптоми зникають протягом 12–24 год після припинення застосування препарату.

Газоспазам слід з обережністю застосовувати у пацієнтів з автономною нейропатією, захворюваннями печінки або нирок, виразковим колітом (прийом високих доз може спричинити паралітичну непрохідність кишечнику і розвиток або загострення такого серйозного ускладнення, як токсичний мегаколон), АГ, ІХС, застійною серцевою недостатністю, тахіаритміями, тахікардією, грижею стравохідного отвору діафрагми та гіпертрофією передміхурової залози.

Допоміжні речовини. Препарат містить лактозу. При встановленій непереносимості деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Безпека лікування дицикловерином і симетиконом у період вагітності не встановлена, тому препарат не слід застосовувати у вагітних.

Оскільки дицикловерину гідрохлорид проникає у грудне молоко, лікарський засіб не слід застосовувати в період годування грудьми.

Діти. Не застосовувати у дітей віком до 12 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Дицикловерину гідрохлорид може спричинити сонливість та затуманення зору, тому не рекомендується під час прийому препарату керувати транспортними засобами та складними механізмами, що потребують підвищеної концентрації уваги і високої швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

амантадин, антиаритмічні лікарські засоби I класу (наприклад хінідин), антигістамінні, антипсихотичні препарати (наприклад фенотіазини), бензодіазепіни, інгібітори МАО, наркотичні анальгетики (наприклад меперидин), нітрати і нітрити, симпатоміметичні засоби, трициклічні антидепресанти та інші препарати з антихолінергічною активністю можуть посилювати дію або побічні ефекти дицикловерину.

Антихолінергічні препарати можуть нейтралізувати дію антиглаукомних засобів, тому препарат слід з обережністю призначати при підвищеному внутрішньоочному тиску та одночасному застосуванні кортикостероїдів.

Антихолінергічні засоби можуть змінювати всмоктування у ШКТ деяких препаратів, зокрема дигоксину пролонгованої дії, що може спричинити підвищення концентрації дигоксину в сироватці крові.

Дицикловерин може нейтралізувати дію препаратів, що змінюють моторику ШКТ, наприклад, метоклопраміду.

Оскільки антацидні засоби можуть знижувати абсорбцію антихолінергічних препаратів, слід уникати їх одночасного застосування.

Інгібіторний вплив антихолінергічних засобів на секрецію хлористоводневої кислоти у шлунку можуть нейтралізувати препарати, що застосовують для лікування ахлоргідрії та дослідження шлункової секреції.

Передозування

симптоми: головний біль, нудота, блювання, сухість у роті, труднощі при ковтанні, затуманення зору, розширення зіниць, гаряча і суха шкіра, запаморочення, тахікардія, зміна частоти дихання, психомоторне збудження. Можливе виникнення курареподібної дії (нервово-м’язова блокада, відчуття слабкості у м’язах та параліч).

Лікування: симптоматичне, у перші години показано викликати блювання, провести промивання шлунка.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Діагнози, при яких застосовують ГАЗОСПАЗАМ

Коліт МКХ K52.3
Синдром роздратованого кишечнику (СРК) МКХ K58.9
Хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки МКХ K29.9
Хронічний гастродуоденіт МКХ K29.9
Хронічний коліт МКХ K52.8
Язвений коліт МКХ K51.9
Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Інструкція

Рекомендовані аналоги ГАЗОСПАЗАМ:

МОВЕСПАЗМ
МОВЕСПАЗМ
таблетки, вкриті оболонкою, № 10, 20
спазмолітичні та антихолінергічні засоби в комбінації з іншими препаратами

Ціни на ГАЗОСПАЗАМ в містах України

Вінниця 104.68 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +38067213298694.50 грн./уп.

Дніпро 102.91 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Дніпро, просп. Героїв, 45Д, тел.: +38056231329184.00 грн./уп.

Житомир 100.72 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Чуднівська, 96, тел.: +38093242156292.50 грн./уп.

Запоріжжя 102.45 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Запорізька, 12В, тел.: +38067640452191.30 грн./уп.

Івано-Франківск 104.56 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +38034273062388.50 грн./уп.

Київ 104.3 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Відрадний, 10, тел.: +38063314578483.70 грн./уп.

Кропивницький 101.21 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Героїв України, 6/1384.00 грн./уп.

Луцьк 104.42 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Лесі Українки, 47, тел.: +38050436159086.70 грн./уп.

Львів 106.89 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Стрийська, 51, тел.: +38067312478683.99 грн./уп.

Миколаїв 103.32 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +38063023166990.50 грн./уп.

Одеса 101.85 грн./уп.

«АПТЕКА ENTER» Одеса, вул. Пантелеймонівська, 70, тел.: +38048717334987.89 грн./уп.

Полтава 102.88 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +38063186758196.50 грн./уп.

Рівне 105.94 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. 16-го Липня, 57, тел.: +38063214954789.90 грн./уп.

Суми 101.9 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 3292.50 грн./уп.

Тернопіль 104.11 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 11, тел.: +38063229644789.60 грн./уп.

Ужгород 109.37 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Минайська, 34, тел.: +380312224778104.56 грн./уп.

Харків 105.69 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, вул. Дерев'янка, 5882.99 грн./уп.

Херсон 106.7 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Херсон, шосе Миколаевське, 15104.56 грн./уп.

Хмельницький 105.2 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 69, тел.: +38067578532092.80 грн./уп.

Черкаси 103.3 грн./уп.

«АПТЕКА 03» Черкаси, вул. Чіковані, 23/1, тел.: +38047264467888.10 грн./уп.

Чернігів 101.34 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Чернігів, вул. Незалежності, 32, тел.: +38046261504391.76 грн./уп.

Чернівці 107.14 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +38037251477797.80 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko