РАНІТИДИН-ЗДОРОВ’Я ФОРТЕ (RANITIDINUM-ZDOROVJE FORTE)

Здоров'я ФК

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 300 мг блістер, №  10, №  20

Ранітидин 300 мг

№  UA/10560/01/01 від 30.04.2015 до 30.04.2020За рецептомB

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-04-30 р. № 257. Р.п. № UA/10560/01/01

Склад

діюча речовина: ranitidinе;

1 таблетка містить ранітидину гідрохлориду у перерахуванні на ранітидин 300 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; гіпромелоза; натрію кроскармелоза; целюлоза мікрокристалічна; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний; титану діоксид (Е 171); тропеолін 0.

Лікарська форма.

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група.

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Антагоністи Н2-рецепторів. Ранітидин.

Код АТС A02B A02.

Клінічні характеристики

Показання

— Пептична виразка|язва| шлунка і дванадцятипалої кишки, не асоційована з Helicobacter pylori (у фазі загострення), включаючи виразку, асоційовану з прийомом нестероїдних протизапальних засобів;

— функціональна диспепсія;

— хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення;

— гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (для полегшення симптомів) або рефлюкс-езофагіт.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до ранітидину та до інших компонентів препарату. Цироз печінки з портосистемною енцефалопатією в анамнезі, виражена ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 50 мл/хв). Вагітність і період годування груддю. Дитячий вік до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Призначають дорослим та дітям старше 12 років, застосовують внутрішньо, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води, незалежно від прийому їжі.

Пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки не асоційована з Helicobacter pylori (у фазі загострення).  Призначають по 1 таблетці (300 мг) 1 раз на добу на ніч протягом 4 тижнів. При виразках, що не зарубцювалися, — продовження лікування протягом наступних 4 тижнів.

Пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційована з нестероїдними протизапальними засобами. У фазі загострення призначають по 1 таблетці (300 мг) 1 раз на добу на ніч протягом 8–12 тижнів.

Функціональна диспепсія. Призначають по 1 таблетці (300 мг) 1 раз на добу протягом 2–3 тижнів.

Хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення. Призначають по 1 таблетці (300 мг) 1 раз на добу протягом 2–4 тижнів.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба. При загостренні та для довготривалого лікування призначають по 1 таблетці (300 мг) на ніч протягом 8 тижнів; при необхідності курс лікування продовжують до 12 тижнів.

Пацієнти з вираженою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 50 мл/хв). Пацієнтам даної групи ця лікарська форма ранітидину протипоказана, їм застосовують ранітидин у меншому дозуванні.

Побічні реакції

Кардіальні порушення: брадикардія, тахікардія, екстрасистолія, асистолія, атріовентрикулярна блокада.

Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія та тромбоцитопенія (зазвичай оборотні); агранулоцитоз або панцитопенія, іноді з гіпоплазією або аплазією кісткового мозку.

Неврологічні розлади: головний біль, запаморочення, сонливість, мимовільні рухи (оборотні).

Порушення з боку органа зору: затуманення зору, пов'язане з порушенням акомодації.

Шлунково-кишкові розлади: діарея, запор, нудота, блювання, болі в животі, гострий панкреатит.

Розлади з боку сечовидільної системи: гострий інтерстиціальний нефрит.

Зміни з боку шкіри і підшкірної клітковини: шкірний висип, мультиформна еритема, алопеція.

Порушення з боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: артралгії, міалгії.

Судинні розлади: васкуліт.

Порушення з боку імунної системи: реакції гіперчутливості (уртикарія, ангіоневротичний набряк, гарячка, бронхоспазм, гіпотензія, біль у грудях), анафілактичний шок.

Розлади гепатобіліарної системи: скороминущі і оборотні зміни рівня окремих лабораторних показників; гепатит (гепатоцелюлярний, холестатичний або змішаний гепатит) з жовтяницею або без неї (зазвичай оборотний).

Розлади репродуктивної системи і молочних залоз: оборотна імпотенція, зниження лібідо, гінекомастія і галакторея.

Психічні розлади: оборотні психічні розлади (галюцинації, дезорієнтація, стан розгубленості, тривоги і неспокою, депресія), переважно у літніх пацієнтів і тяжкохворих.

Передозування

Симптоми: посилення побічних реакцій.

Лікування: проводять адекватну симптоматичну і підтримуючу терапію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності. У разі необхідності застосування препарату на період лікування необхідно припинити годування груддю.|вживання||вживання|

Діти.

Препарат застосовують для лікування дітей віком від 12 років з метою скорочення термінів лікування пептичної виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, для лікування гастроезофагеального рефлюксу, включаючи рефлюкс-езофагіт, і для полегшення симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Особливості застосування

З обережністю застосовують препарат при гострій порфірії (в т.ч. в анамнезі)

Препарат містить лактозу, тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати препарат.

У хворих літнього віку з порушеннями функції печінки або нирок можливе порушення (сплутаність) свідомості, що обумовлює необхідність зниження дози. В цих випадках застосовують препарати ранітидину з меншим вмістом діючої речовини.

Лікування препаратом може маскувати симптоми карциноми шлунка, тому перед початком лікування слід виключити наявність злоякісних новоутворень в шлунку.

Необхідний регулярний нагляд за пацієнтами (особливо літнього віку та з вказівками в анамнезі на пептичну виразку шлунка і/або дванадцятипалої кишки), які приймають ранітидин разом з нестероїдними протизапальними засобами.

У хворих літнього віку, осіб з хронічними захворюваннями легень, цукровим діабетом або у осіб з ослабленим імунітетом спостерігалася підвищена схильність до розвитку позалікарняної пневмонії.

Лікування препаратом відміняють поступово через ризик розвитку синдрому «рикошету» при різкій відміні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не встановлена, однак слід бути обережними при виконанні потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій, оскільки препарат може спричинити запаморочення та інші побічні ефекти.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ранітидин може впливати на абсорбцію, метаболізм та ниркову екскрецію інших лікарських засобів.

Ранітидин у терапевтичних дозах не змінює активності ферментної системи цитохрому Р450 і не потенціює дію лікарських засобів, що метаболізуються цією системою (діазепам, лідокаїн, фенітоїн, пропранолол, теофілін тощо).

Ранітидин, змінюючи кислотність шлунка, може впливати на біодоступність деяких лікарських засобів. Це призводить або до підвищення їх абсорбції (тріазолам, мідазолам, гліпізид), або до зниження абсорбції (кетоконазол, ітраконазол, атазанавір, гефітиніб).

Антациди та сукральфат уповільнюють абсорбцію ранітидину, внаслідок чого інтервал між прийомом цих лікарських засобів і ранітидину має становити не менше 1–2 годин.

Ранітидин при одночасному застосуванні з кумариновими антикоагулянтами (варфарин) може змінювати протромбіновий час (рекомендується моніторинг протромбінового часу).

Високі дози ранітидину можуть уповільнювати екскрецію прокаїнаміду та N-ацетилпрокаїнаміду, що призводить до підвищення їх рівня у плазмі.

Дані про взаємодію між ранітидином і амоксициліном або метронідазолом відсутні.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Ранітидин — противиразковий засіб, антагоніст Н2-гістамінових рецепторів.

Механізм дії обумовлений конкурентним інгібуванням Н2-гістамінових |рецепторів мембран парієтальних клітин слизової оболонки шлунка. Знижує базальну і стимульовану секрецію соляної кислоти, зменшуючи об'єм шлункового соку, викликаного подразненням барорецепторів (розтягнення шлунка), харчовим навантаженням, дією гормонів і біогенних стимуляторів (гастрин, гістамін, пентагастрин, кофеїн). Ранітидин зменшує кількість соляної кислоти у шлунковому соку, не впливає на концентрацію гастрину у плазмі крові, а також продукцію слизу.

Ранітидин не впливає на ферментативну систему цитохрому P450 печінки.

Фармакокінетика. Після перорального застосування ранітидин швидко всмоктується у травному тракті. Біодоступність — близько 50%. Максимальна концентрація в крові досягається через 2–3 години і становить 478 нг/мл. Частково метаболізується в печінці до N-оксиду (головний метаболіт, 4% дози), S-оксиду і деметилюється.

Період напіввиведення при нормальному кліренсі креатиніну (після прийому внутрішньо) — 2–3 години, при зниженому (20–30 мл/хв) — 8–9 годин. Екскретується нирками протягом 24 годин, у незміненому вигляді виводиться близько 30% перорально прийнятої дози.

Проникає через гістогематичні бар'єри, у т. ч. через плацентарний, але погано — через гематоен-цефалічний бар'єр. Достатньо значущі концентрації визначаються в грудному молоці. Швидкість і ступінь елімінації мало залежать від стану печінки і пов'язані в основному з функцією нирок.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, жовтого кольору, зі специфічним запахом. На поперечному розрізі видно два шари.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Таблетки, вкриті оболонкою, по 300 мг № 10, № 10×2 у блістерах у коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я».

ТОВ «Фармекс Груп».

Місцезнаходження

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22. (ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я»)

Україна, 08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Шевченка, 100. (ТОВ «Фармекс Груп»)

Дата додавання: 20.03.2019 р. Версія для друку

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на РАНІТИДИН-ЗДОРОВ'Я ФОРТЕ в містах України

Вінниця 29.05 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 25.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 27.8 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 24.45 грн./уп.
«АННУШКА» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 9, тел.: +380567851342

Житомир 29.7 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 29.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350

Запоріжжя 29.4 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 25.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Чарівна, 68

Івано-Франківск 28.25 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 27.01 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Миколайчука, 6, тел.: +380673123687

Київ 31.93 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 24.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Драгоманова, 2, тел.: +380442239551

Кропивницький 30.35 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 25.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Вокзальна, 37Б, тел.: +380522273428

Луцьк 30.37 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 29.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 30.57 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 24.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, просп. Червоної Калини, 42, тел.: +380322210002

Миколаїв 30.97 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 27.95 грн./уп.
«FARMACIA» Миколаїв, вул. Лазурная, 17, тел.: +380512532018

Одеса 32.44 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 23.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, бульв. італьїанський, 11

Полтава 29.19 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 29.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 27.28 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 24.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 29.95 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 29.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 122, тел.: +380633625725

Тернопіль 23.8 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 23.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 45Б

Ужгород 29.05 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 27.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 27.46 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 23.94 грн./уп.
«ДОСВІД ДОВІРА ДОПОМОГА» Харків, просп. Тракторобудівників, 63, тел.: +380577131226

Херсон 29.23 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 25.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. 200 років Херсона, 20, тел.: +380552334421

Хмельницький 31.28 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 29.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 30.02 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 28.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 30.65 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 28.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 31.2 грн./уп.

табл. в/плівк. обол. 300 мг блістер № 20, Здоровье ..... 29.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372514777

Developed by Maxim Levchenko