РЕЛІФ® ПРО (RELIEF® PRO)

Склад і форма випуску

крем ректальний туба 15 г з аплікатором, № 1Ціни в аптеках
Флуокортолону півалат
1 мг/г
Лідокаїну гідрохлорид (безводний)
20 мг/г
Допоміжні речовини: полісорбат 60, сорбітанстеарат, спирт цетостеариловий, олія мінеральна, парафін білий м’який, динатрію едетат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфат додекагідрат, спирт бензиловий, вода очищена..
крем ректальний туба 30 г з аплікатором, № 1Ціни в аптеках
Флуокортолону півалат
1 мг/г
Лідокаїну гідрохлорид (безводний)
20 мг/г
Допоміжні речовини: полісорбат 60, сорбітанстеарат, спирт цетостеариловий, олія мінеральна, парфін білий мякий, динатрію едетат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфату додекагідрат, спирт бензиловий, вода очищена.
№ UA/10318/01/01 від 30.08.2019
C
супозиторії ректальні стрип, № 10Ціни в аптеках
Флуокортолону півалат
1 мг
Лідокаїну гідрохлорид (безводний)
40 мг
Допоміжні речовини: твердий жир.
№ UA/10318/02/01 від 30.08.2019
C

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Флуокортолону півалат пригнічує запальні та алергічні шкірні реакції, а також полегшує суб’єктивні прояви, такі як свербіж, відчуття печіння та болю; зменшує розширення капілярів, набряк інтерстиціальних клітин та інфільтрацію тканин, інгібує проліферацію капілярів.

Лідокаїну гідрохлорид є стандартним анестетиком місцевої дії, який застосовується в медичній практиці протягом багатьох років. Завдяки знеболювальному ефекту він є ефективним у разі застосування супозиторіїв та мазей, призначених для лікування порушень, пов’язаних з гемороїдальною патологією. Зменшення вираженості болю та свербежу пов’язане з інгібуванням аферентних нервових імпульсів.

Фармакокінетика. Після застосування крему в ректальній зоні у здорових добровольців чоловічої статі максимальна системна абсорбція становила 15% дози флуокортолону півалату та 30% дози лідокаїну гідрохлориду (діючі речовини, помічені радіоактивним ізотопом).

Показання РЕЛІФ ПРО

Реліф Про крем ректальний. Для симптоматичного лікування болю та запалення у разі:

– геморою;

– проктитів;

– екземи в ділянці заднього проходу.

Реліф Про супозиторії ректальні. Для симптоматичного лікування болю та запалення в разі:

– геморою;

– проктитів.

Застосування РЕЛІФ ПРО

Реліф Про крем ректальний. Ректальний крем Реліф Про слід застосовувати двічі на добу, вранці та ввечері (приблизно 1 г на одне застосування). У перші дні лікування препарат можна застосовувати тричі на добу. Після покращення стану часто достатньо застосування препарату 1 раз на добу. Рекомендовано застосовувати ректальний крем Реліф Про після дефекації. Перед застосуванням препарату анальну зону слід акуратно очистити.

Повна тривалість лікування не має перевищувати 2 тиж.

Наносити ректальний крем Реліф Про на кінчику пальця на ділянку анального отвору, переборюючи кінцем пальця опір сфінктера. Одна доза застосування на кінчику пальця — це кількість, яка отримується після одноразового видавлювання з туби та наноситься на поверхню вказівного пальця дорослої людини. У разі необхідності введення ректального крему Реліф Про всередину прямої кишки слід нагвинтити аплікатор на тубу та ввести кінчик у задній прохід. Невелику кількість крему можна також вводити шляхом легкого натискання на тубу.

Реліф Про супозиторії ректальні. Застосовувати 1 супозиторій 2 рази на добу, вранці та ввечері. Після покращення стану часто достатньо 1 супозиторія 1 раз на добу або 1 раз на 2 доби. Рекомендовано застосовувати супозиторії Реліф Про після дефекації. Перед введенням супозиторія анальну зону слід акуратно очистити.

Ввести супозиторій глибоко в анальний отвір. Тривалість лікування із застосуванням супозиторіїв Реліф Про не має перевищувати 2 тиж.

Якщо супозиторії стануть м’якими через вплив високої температури, перед тим, як зняти оболонку, опустіть їх у холодну воду.

Діти. Не рекомендовано застосовувати дітям у зв’язку з відсутністю даних стосовно безпеки та ефективності.

Протипоказання

застосування лікарського засобу Реліф Про протипоказане при місцевих інфекціях у зоні введення, а також у разі наявності у відповідних зонах симптомів таких патологічних станів:

— специфічні ураженння шкіри (сифіліс, туберкульоз);

— вітряна віспа;

— реакції після щеплення;

— генітальний герпес;

— натуральна віспа;

— інші вірусні інфекції;

— первинні бактеріальні або грибкові інфекції;

— вторинні інфекції шкіри за відсутності відповідної антибіотикотерапії.

Протипоказано пацієнтам з підвищеною чутливістю до іншої місцевої анестезії амідного типу (наприклад, бупівакаїн, мепівакаїн, етідокаїн, прилокаїн та лідокаїн).

Реліф Про не слід застосовувати в разі підвищеної чутливості до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин.

Побічна дія

випадки виникнення небажаних ефектів підраховані на підставі сукупності даних клінічних досліджень, проведених за участю 661 пацієнта.

З боку шкіри та підшкірної клітковини, включаючи алергічні реакції: часто — біль та відчуття печіння в місці застосування; нечасто: подразнення у місці застосування.

Після довготривалої терапії із застосуванням крему Реліф Про (яка перевищує 4 тиж) виникає ризик розвитку місцевих патологічних станів шкіри, таких як атрофія, стриї або телеангіектазія.

Побічні реакції, зумовлені лідокаїну гідрохлоридом: анафілактичні реакції. Розвиток системних побічних реакцій малоймовірний, оскільки при застосуванні лікарського засобу надходження лідокаїну в системний кровообіг є незначним; системні побічні реакції, пов’язані з лідокаїном, ідентичні за проявами до таких, що пов’язані з місцевими анестетиками амідної групи.

Особливості застосування

у разі застосування ректального крему Реліф Про у ділянці геніталій або в ділянці анального отвору такі допоміжні речовини, як парафін білий м’який та олія мінеральна, можуть зменшити міцність презервативів, виготовлених із латексу, і таким чином порушити їх надійність.

При грибкових ураженнях потрібна додаткова спеціальна протигрибкова терапія.

Необхідно уникати контакту крему або супозиторіїв з очима. Після застосування рекомендовано ретельно вимити руки.

Спирт цетостеариловий може спричинити місцеві шкірні реакції (контактний дерматит).

Використання препаратів для місцевого застосування, особливо впродовж тривалого періоду, може спричинити явища сенсибілізації. У такому разі застосування вказаних препаратів слід перервати і розпочати відповідне лікування. Якщо препарати для місцевого застосування наносять на великі за площею ділянки тіла, на пошкоджену шкіру або під герметичну пов’язку, кортикостероїди можуть абсорбуватися у кількостях, що можуть спричинити небажані системні ефекти. Не застосовувати під оклюзійні пов’язки на ділянку промежини. Пригнічення функції надниркових залоз може статися навіть без оклюзії. Місцеве застосування кортикостероїдів у високих дозах може призвести до абсорбції системно активної кількості кортикоїдів. У науковій літературі є дані щодо розвитку катаракти у пацієнтів, які використовують кортикостероїди протягом тривалого періоду часу, тому, щоб виключити прояви системної дії кортикостероїдів, слід знати про можливу роль кортикостероїдів у розвитку катаракти.

З обережністю застосовувати при гострих захворюваннях, ослабленим хворим, пацієнтам літнього віку; пацієнтам з тяжкими серцевою недостатністю, нирковою недостатністю та печінковою недостатністю.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані, які стосуються застосування ректального крему Реліф Про у жінок у період вагітності, є недостатніми. Дослідження глюкокортикоїдів, які проводилися на тваринах, виявили наявність репродуктивної токсичності.

Деякі епідеміологічні дослідження свідчать про можливе підвищення ризику палатосхізису у новонароджених, якщо їхні матері отримували лікування із системним застосуванням глюкокортикоїдів у І триместр вагітності. Палатосхізис («вовча паща») є рідкісною патологією, та, незважаючи на те, що системне застосування глюкокортикоїдів спричиняє тератогенний ефект, їх прийом можна вважати причиною цієї патології лише в разі збільшення випадків до 1 або 2 на 1000 жінок, які приймали зазначене лікування в період вагітності.

Дані щодо місцевого застосування глюкокортикоїдів для лікування жінок у період вагітності є недостатніми, однак можна вважати ризик низьким, оскільки глюкокортикоїди в разі місцевого застосування характеризуються дуже низькою системною біодоступністю.

Загалом, препарати для місцевого застосування, які містять глюкокортикоїди, не слід застосовувати протягом І триместру вагітності.

У разі призначення лікування вагітним та жінкам у період годування груддю слід проводити ретельну оцінку клінічних показань щодо застосування ректального крему Реліф Про, а також співвідношення ризику та користі. Зокрема, необхідно уникати довготривалого застосування лікарського засобу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження взаємодії не проводилися. Пацієнтам, які приймають протиаритмічні препарати, слід застосовувати ректальний крем Реліф Про з обережністю, оскільки він містить лідокаїн як діючу речовину.

З обережністю застосовувати у хворих, які приймають інші місцеві анестетики, оскільки можливий ризик посилення побічних реакцій; інгібітори МАО посилюють місцевоаналгезивну дію лідокаїну.

Вважається, що одночасний прийом з інгібіторами CYP 3A, включаючи кобіцистат у формі таблеток, може підвищувати ризик системних небажаних ефектів. Такої комбінації слід уникати, якщо тільки користь не перевищує ризик системних небажаних ефектів, пов’язаних із прийомом кортикостероїдів. У разі супутнього застосування необхідно контролювати стан пацієнта, щоб упевнитися у відсутності системних небажаних ефектів, пов’язаних із застосуванням кортикостероїдів.

Передозування

результати досліджень потенційної гострої токсичності, пов’язаної з діючими речовинами Реліф Про, свідчать про відсутність ризику розвитку симптомів, пов’язаних із гострою токсичністю, яка розвивається внаслідок випадкового передозування в результаті одноразового ректального застосування препарату.

У разі випадкового проковтування лікарського засобу (у разі проковтування кількох грамів крему) очікуються в основному системні симптоми, спричинені застосуванням лідокаїну гідрохлориду. Залежно від дози вони можуть проявлятися у формі серцево-судинних порушень тяжкого ступеня (зниження АТ, підвищене потовиділення, блідість шкірних покривів, брадикардія, аритмія, пригнічення функції серця, шок або в особливо важких випадках — зупинка серця) або реакцій, пов’язаних із порушеннями з боку ЦНС (головний біль, запаморочення, нечіткість зорового сприйняття, диплопія, шум у вухах, сонливість, оніміння кінцівок, озноб, занепокоєння, судоми, диспное або в особливо важких випадках – дихальна недостатність). Можлива метгемоглобінемія.

Лікування в разі передозування передбачає ретельний моніторинг вітальних функцій, підтримувальні дії, які забезпечують рівень кисню, а також симптоматичне лікування порушень з боку ЦНС та серцево-судинної системи, наприклад призначення барбітуратів короткотривалої дії, β-симпатоміметиків та атропіну. Діаліз не забезпечує достатнього ефекту.

Умови зберігання

крем — при температурі ≤30 °С, супозиторії — при температурі ≤25 °С.

Діагнози, при яких застосовують РЕЛІФ ПРО

Дата додавання: 16.10.2020 р.
© Компендиум 2019

Інструкція

Ціни на РЕЛІФ ПРО в містах України

Вінниця 307.92 грн./уп.

«РАДУГА ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Келецька, 130А, тел.: +380432507648243.66 грн./уп.

Дніпро 293.21 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Дніпро, бульв. Платонова, 3Б, тел.: +380567659308218.00 грн./уп.

Житомир 295.28 грн./уп.

«САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 7/4, тел.: +380412413174242.38 грн./уп.

Запоріжжя 294.02 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, просп. Металургів, 14, тел.: +380612133937218.00 грн./уп.

Івано-Франківск 292.45 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65, тел.: +380676407547217.90 грн./уп.

Київ 318.8 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Київ, вул. Жилянська, 107, тел.: +380675079983214.72 грн./уп.

Кропивницький 284.5 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Соборна, 27Б218.00 грн./уп.

Луцьк 284.84 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Перемоги, 12, тел.: +380503787051243.57 грн./уп.

Львів 309.67 грн./уп.

«ПУЛЬС» Львів, вул. Садова, 2А, тел.: +380322453431231.63 грн./уп.

Миколаїв 297.88 грн./уп.

«ПОЛІМЕД» Миколаїв, вул. Велика Морська, 70/3266.24 грн./уп.

Одеса 298.33 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Корольова Академіка, 33218.00 грн./уп.

Полтава 308.52 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. Ковпака, 26236.95 грн./уп.

Рівне 293.79 грн./уп.

«РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Базарна, 8, тел.: +380503755871223.88 грн./уп.

Суми 291.23 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709250.99 грн./уп.

Тернопіль 303.71 грн./уп.

«D.S.» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 17, тел.: +380800302060255.38 грн./уп.

Ужгород 289.26 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752259.79 грн./уп.

Харків 307.09 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Харків, вул. Героїв Праці, 17, тел.: +380577786885218.00 грн./уп.

Херсон 297.44 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Херсон, вул. Лавренева, 12, тел.: +380675005151271.99 грн./уп.

Хмельницький 302.85 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933260.99 грн./уп.

Черкаси 284.88 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Черкаси, вул. Смілянська, 44, тел.: +380472383803218.00 грн./уп.

Чернігів 291.47 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Чернігів, вул. Незалежності, 32, тел.: +380462615043250.95 грн./уп.

Чернівці 292.8 грн./уп.

«D.S.» Чернівці, просп. Незалежності, 48, тел.: +380800302060245.52 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko