• Кабинет
 • РЕЛІФ® ПРО (RELIEF® PRO)

  Склад і форма випуску

  крем ректальний туба 15 г з аплікатором, № 1Ціни в аптеках
  Флуокортолону півалат
  1 мг/г
  Лідокаїну гідрохлорид (безводний)
  20 мг/г
  Допоміжні речовини: полісорбат 60, сорбітанстеарат, спирт цетостеариловий, олія мінеральна, парафін білий м’який, динатрію едетат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфат додекагідрат, спирт бензиловий, вода очищена..
  крем ректальний туба 30 г з аплікатором, № 1Ціни в аптеках
  Флуокортолону півалат
  1 мг/г
  Лідокаїну гідрохлорид (безводний)
  20 мг/г
  Допоміжні речовини: полісорбат 60, сорбітанстеарат, спирт цетостеариловий, олія мінеральна, парфін білий мякий, динатрію едетат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфату додекагідрат, спирт бензиловий, вода очищена.
  № UA/10318/01/01 від 30.08.2019
  C
  супозиторії ректальні стрип, № 10Ціни в аптеках
  Флуокортолону півалат
  1 мг
  Лідокаїну гідрохлорид (безводний)
  40 мг
  Допоміжні речовини: твердий жир.
  № UA/10318/02/01 від 30.08.2019
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Флуокортолону півалат пригнічує запальні та алергічні шкірні реакції, а також полегшує суб’єктивні прояви, такі як свербіж, відчуття печіння та болю; зменшує розширення капілярів, набряк інтерстиціальних клітин та інфільтрацію тканин, інгібує проліферацію капілярів.

  Лідокаїну гідрохлорид є стандартним анестетиком місцевої дії, який застосовується в медичній практиці протягом багатьох років. Завдяки знеболювальному ефекту він є ефективним у разі застосування супозиторіїв та мазей, призначених для лікування порушень, пов’язаних з гемороїдальною патологією. Зменшення вираженості болю та свербежу пов’язане з інгібуванням аферентних нервових імпульсів.

  Фармакокінетика. Після застосування крему в ректальній зоні у здорових добровольців чоловічої статі максимальна системна абсорбція становила 15% дози флуокортолону півалату та 30% дози лідокаїну гідрохлориду (діючі речовини, помічені радіоактивним ізотопом).

  Показання РЕЛІФ ПРО

  Реліф Про крем ректальний. Для симптоматичного лікування болю та запалення у разі:

  – геморою;

  – проктитів;

  – екземи в ділянці заднього проходу.

  Реліф Про супозиторії ректальні. Для симптоматичного лікування болю та запалення в разі:

  – геморою;

  – проктитів.

  Застосування РЕЛІФ ПРО

  Реліф Про крем ректальний. Ректальний крем Реліф Про слід застосовувати двічі на добу, вранці та ввечері (приблизно 1 г на одне застосування). У перші дні лікування препарат можна застосовувати тричі на добу. Після покращення стану часто достатньо застосування препарату 1 раз на добу. Рекомендовано застосовувати ректальний крем Реліф Про після дефекації. Перед застосуванням препарату анальну зону слід акуратно очистити.

  Повна тривалість лікування не має перевищувати 2 тиж.

  Наносити ректальний крем Реліф Про на кінчику пальця на ділянку анального отвору, переборюючи кінцем пальця опір сфінктера. Одна доза застосування на кінчику пальця — це кількість, яка отримується після одноразового видавлювання з туби та наноситься на поверхню вказівного пальця дорослої людини. У разі необхідності введення ректального крему Реліф Про всередину прямої кишки слід нагвинтити аплікатор на тубу та ввести кінчик у задній прохід. Невелику кількість крему можна також вводити шляхом легкого натискання на тубу.

  Реліф Про супозиторії ректальні. Застосовувати 1 супозиторій 2 рази на добу, вранці та ввечері. Після покращення стану часто достатньо 1 супозиторія 1 раз на добу або 1 раз на 2 доби. Рекомендовано застосовувати супозиторії Реліф Про після дефекації. Перед введенням супозиторія анальну зону слід акуратно очистити.

  Ввести супозиторій глибоко в анальний отвір. Тривалість лікування із застосуванням супозиторіїв Реліф Про не має перевищувати 2 тиж.

  Якщо супозиторії стануть м’якими через вплив високої температури, перед тим, як зняти оболонку, опустіть їх у холодну воду.

  Діти. Не рекомендовано застосовувати дітям у зв’язку з відсутністю даних стосовно безпеки та ефективності.

  Протипоказання

  застосування лікарського засобу Реліф Про протипоказане при місцевих інфекціях у зоні введення, а також у разі наявності у відповідних зонах симптомів таких патологічних станів:

  — специфічні ураженння шкіри (сифіліс, туберкульоз);

  — вітряна віспа;

  — реакції після щеплення;

  — генітальний герпес;

  — натуральна віспа;

  — інші вірусні інфекції;

  — первинні бактеріальні або грибкові інфекції;

  — вторинні інфекції шкіри за відсутності відповідної антибіотикотерапії.

  Протипоказано пацієнтам з підвищеною чутливістю до іншої місцевої анестезії амідного типу (наприклад, бупівакаїн, мепівакаїн, етідокаїн, прилокаїн та лідокаїн).

  Реліф Про не слід застосовувати в разі підвищеної чутливості до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин.

  Побічна дія

  випадки виникнення небажаних ефектів підраховані на підставі сукупності даних клінічних досліджень, проведених за участю 661 пацієнта.

  З боку шкіри та підшкірної клітковини, включаючи алергічні реакції: часто — біль та відчуття печіння в місці застосування; нечасто: подразнення у місці застосування.

  Після довготривалої терапії із застосуванням крему Реліф Про (яка перевищує 4 тиж) виникає ризик розвитку місцевих патологічних станів шкіри, таких як атрофія, стриї або телеангіектазія.

  Побічні реакції, зумовлені лідокаїну гідрохлоридом: анафілактичні реакції. Розвиток системних побічних реакцій малоймовірний, оскільки при застосуванні лікарського засобу надходження лідокаїну в системний кровообіг є незначним; системні побічні реакції, пов’язані з лідокаїном, ідентичні за проявами до таких, що пов’язані з місцевими анестетиками амідної групи.

  Особливості застосування

  у разі застосування ректального крему Реліф Про у ділянці геніталій або в ділянці анального отвору такі допоміжні речовини, як парафін білий м’який та олія мінеральна, можуть зменшити міцність презервативів, виготовлених із латексу, і таким чином порушити їх надійність.

  При грибкових ураженнях потрібна додаткова спеціальна протигрибкова терапія.

  Необхідно уникати контакту крему або супозиторіїв з очима. Після застосування рекомендовано ретельно вимити руки.

  Спирт цетостеариловий може спричинити місцеві шкірні реакції (контактний дерматит).

  Використання препаратів для місцевого застосування, особливо впродовж тривалого періоду, може спричинити явища сенсибілізації. У такому разі застосування вказаних препаратів слід перервати і розпочати відповідне лікування. Якщо препарати для місцевого застосування наносять на великі за площею ділянки тіла, на пошкоджену шкіру або під герметичну пов’язку, кортикостероїди можуть абсорбуватися у кількостях, що можуть спричинити небажані системні ефекти. Не застосовувати під оклюзійні пов’язки на ділянку промежини. Пригнічення функції надниркових залоз може статися навіть без оклюзії. Місцеве застосування кортикостероїдів у високих дозах може призвести до абсорбції системно активної кількості кортикоїдів. У науковій літературі є дані щодо розвитку катаракти у пацієнтів, які використовують кортикостероїди протягом тривалого періоду часу, тому, щоб виключити прояви системної дії кортикостероїдів, слід знати про можливу роль кортикостероїдів у розвитку катаракти.

  З обережністю застосовувати при гострих захворюваннях, ослабленим хворим, пацієнтам літнього віку; пацієнтам з тяжкими серцевою недостатністю, нирковою недостатністю та печінковою недостатністю.

  Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані, які стосуються застосування ректального крему Реліф Про у жінок у період вагітності, є недостатніми. Дослідження глюкокортикоїдів, які проводилися на тваринах, виявили наявність репродуктивної токсичності.

  Деякі епідеміологічні дослідження свідчать про можливе підвищення ризику палатосхізису у новонароджених, якщо їхні матері отримували лікування із системним застосуванням глюкокортикоїдів у І триместр вагітності. Палатосхізис («вовча паща») є рідкісною патологією, та, незважаючи на те, що системне застосування глюкокортикоїдів спричиняє тератогенний ефект, їх прийом можна вважати причиною цієї патології лише в разі збільшення випадків до 1 або 2 на 1000 жінок, які приймали зазначене лікування в період вагітності.

  Дані щодо місцевого застосування глюкокортикоїдів для лікування жінок у період вагітності є недостатніми, однак можна вважати ризик низьким, оскільки глюкокортикоїди в разі місцевого застосування характеризуються дуже низькою системною біодоступністю.

  Загалом, препарати для місцевого застосування, які містять глюкокортикоїди, не слід застосовувати протягом І триместру вагітності.

  У разі призначення лікування вагітним та жінкам у період годування груддю слід проводити ретельну оцінку клінічних показань щодо застосування ректального крему Реліф Про, а також співвідношення ризику та користі. Зокрема, необхідно уникати довготривалого застосування лікарського засобу.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  дослідження взаємодії не проводилися. Пацієнтам, які приймають протиаритмічні препарати, слід застосовувати ректальний крем Реліф Про з обережністю, оскільки він містить лідокаїн як діючу речовину.

  З обережністю застосовувати у хворих, які приймають інші місцеві анестетики, оскільки можливий ризик посилення побічних реакцій; інгібітори МАО посилюють місцевоаналгезивну дію лідокаїну.

  Вважається, що одночасний прийом з інгібіторами CYP 3A, включаючи кобіцистат у формі таблеток, може підвищувати ризик системних небажаних ефектів. Такої комбінації слід уникати, якщо тільки користь не перевищує ризик системних небажаних ефектів, пов’язаних із прийомом кортикостероїдів. У разі супутнього застосування необхідно контролювати стан пацієнта, щоб упевнитися у відсутності системних небажаних ефектів, пов’язаних із застосуванням кортикостероїдів.

  Передозування

  результати досліджень потенційної гострої токсичності, пов’язаної з діючими речовинами Реліф Про, свідчать про відсутність ризику розвитку симптомів, пов’язаних із гострою токсичністю, яка розвивається внаслідок випадкового передозування в результаті одноразового ректального застосування препарату.

  У разі випадкового проковтування лікарського засобу (у разі проковтування кількох грамів крему) очікуються в основному системні симптоми, спричинені застосуванням лідокаїну гідрохлориду. Залежно від дози вони можуть проявлятися у формі серцево-судинних порушень тяжкого ступеня (зниження АТ, підвищене потовиділення, блідість шкірних покривів, брадикардія, аритмія, пригнічення функції серця, шок або в особливо важких випадках — зупинка серця) або реакцій, пов’язаних із порушеннями з боку ЦНС (головний біль, запаморочення, нечіткість зорового сприйняття, диплопія, шум у вухах, сонливість, оніміння кінцівок, озноб, занепокоєння, судоми, диспное або в особливо важких випадках – дихальна недостатність). Можлива метгемоглобінемія.

  Лікування в разі передозування передбачає ретельний моніторинг вітальних функцій, підтримувальні дії, які забезпечують рівень кисню, а також симптоматичне лікування порушень з боку ЦНС та серцево-судинної системи, наприклад призначення барбітуратів короткотривалої дії, β-симпатоміметиків та атропіну. Діаліз не забезпечує достатнього ефекту.

  Умови зберігання

  крем — при температурі ≤30 °С, супозиторії — при температурі ≤25 °С.

  Діагнози, при яких застосовують РЕЛІФ ПРО

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на РЕЛІФ ПРО в містах України

  Вінниця 276.95 грн./уп.

  «РАДУГА ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Келецька, 130А, тел.: +380432507648243.66 грн./уп.

  Дніпро 267.72 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 100244.10 грн./уп.

  Житомир 266.17 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380981858362237.99 грн./уп.

  Запоріжжя 269.51 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Сталеварів, 7, тел.: +380612123013213.50 грн./уп.

  Івано-Франківск 278.4 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623246.50 грн./уп.

  Київ 289.85 грн./уп.

  «АПТЕКА TAS» Київ, вул. Нижній Вал, 37/20, тел.: +380444259399234.55 грн./уп.

  Кропивницький 260.71 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Полтавська, 58, тел.: +380522374302246.50 грн./уп.

  Луцьк 273.95 грн./уп.

  «ЕКО АПТЕКА» Ківерці, вул. Відродження, 1Б, тел.: +380503755923212.56 грн./уп.

  Львів 296.88 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 10, тел.: +380677538543230.99 грн./уп.

  Миколаїв 277.45 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Центральний, 149, тел.: +380512551781246.50 грн./уп.

  Одеса 285.73 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Корольова Академіка, 33236.95 грн./уп.

  Полтава 274.36 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Кукоби Анатолія, 18А, тел.: +380730993149246.50 грн./уп.

  Рівне 277.23 грн./уп.

  «РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Базарна, 8, тел.: +380503755871223.88 грн./уп.

  Суми 263.82 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Лушпи Михайла, 22, тел.: +380542604070246.50 грн./уп.

  Тернопіль 285.86 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737244.99 грн./уп.

  Ужгород 292.02 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752253.41 грн./уп.

  Харків 272.58 грн./уп.

  «СІМЕЙНА АПТЕКА» Харків, вул. Золочівська, 17, тел.: +380577656583234.57 грн./уп.

  Херсон 266.94 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Мира, 14, тел.: +380552510759225.75 грн./уп.

  Хмельницький 287.79 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 69, тел.: +380675785320246.50 грн./уп.

  Черкаси 261.26 грн./уп.

  «АПТЕКА 03» Черкаси, вул. Чіковані, 23/1, тел.: +380472644678214.90 грн./уп.

  Чернігів 261.95 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019246.50 грн./уп.

  Чернівці 284.67 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 178, тел.: +380372513610246.50 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko