0
UA | RU

АРГОСУЛЬФАН® (ARGOSULFAN)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Сульфатіазол срібла20 мг/г
Допоміжні речовини: парафін рідкий, спирт цетостеариловий, парафін м'який білий, натрію лаурилсульфат, гліцерин, пропілпарагидроксібензоат (е 216), метилпарагідроксибензоат (е 218), калію дигідрофосфат, натрію гідрофосфату додекагідрат, вода для ін'єкцій.
№ UA/1031/01/01 від 17.05.2019
РечовинаКількість
Сульфатіазол срібла20 мг/г
Допоміжні речовини: парафін рідкий, спирт цетостеариловий, парафін м'який білий, натрію лаурилсульфат, гліцерин, пропілпарагидроксібензоат (е 216), метилпарагідроксибензоат (е 218), калію дигідрофосфат, натрію гідрофосфату додекагідрат, вода для ін'єкцій.
№ UA/1031/01/01 від 17.05.2019
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Механізм протимікробної дії сульфатіазолу включає пригнічення росту і розмноження мікроорганізмів, він пов’язаний із конкурентним антагонізмом із параамінобензойною кислотою і пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до розладу процесу синтезу дигідрофолієвої кислоти і, в кінцевому підсумку, її активного метаболіту — тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів і піримідинів мікробної клітини.

Сульфатіазол срібла має широкий спектр антибактеріальної дії проти змішаної флори (грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми), включаючи Pseudomonas aeruginosa.

Інактивує і значно знижує інфікуючу здатність вірусів герпесу за межами клітини та вірусу герпес-зостер.

Препарат ефективно захищає рану від інфікування, формує захисний шар на поверхні рани, підтримує адекватну вологість і сприяє загоюванню рани.

Фармакокінетика. Сульфатіазол срібла має найнижчий ступінь розчинності серед інших солей срібла групи сульфаніламідів, а також високу стабільність. Низький ступінь розчинності та висока стабільність сульфатіазолу срібла дають змогу залишатися на поверхні ураженої частини шкіри та зменшувати абсорбцію в кров. Абсорбований сульфатіазол ацетилюється у печінці, після чого виводиться із сечею у вигляді неактивних метаболітів і частково — у незміненому вигляді. Абсорбція сульфатіазолу збільшується після застосування препарату на значних ділянках ураженої шкіри.

Показання АРГОСУЛЬФАН

Аргосульфан застосовують місцево для лікування інфекцій у таких випадках:

  •  шкірні опіки всіх ступенів (у тому числі випромінювання);
  •  пролежні;
  •  трофічні виразки гомілки.

Застосування АРГОСУЛЬФАН

застосування при опіках. Препарат призначений для місцевого застосування як відкритим способом, так і з використанням оклюзійних пов’язок. Аргосульфан не спричиняє потемніння шкіри та білизни.

Після очищення та хірургічної обробки рани крем наносять шаром 2–3 мм, дотримуючись умов стерильності. Усі уражені ділянки шкіри мають бути вкриті кремом протягом періоду лікування. Якщо з якоїсь причини частина рани не покрита кремом, слід завжди додатково наносити тонкий шар препарату. Немає необхідності накладати оклюзійну пов’язку на рану, окрім випадків, коли є показання до застосування пов’язки. Крем наносити до повного загоєння рани або до моменту, коли поверхня рани буде підготовлена до пересадки шкіри (хірургічні втручання).

Лікування пролежнів і трофічних виразок гомілки. Препарат наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 2–3 рази на добу.

У разі нанесення препарату на інфіковані рани може з’явитися ексудат. У таких випадках перед застосуванням крему необхідно промити рану 0,1% водним р-ном хлоргексидину, 3% водним р-ном борної кислоти або іншим антисептиком. Для дорослих контроль дози не є обов’язковим.

Хворі з нирковою недостатністю. Через відсутність клінічних випробувань слід бути обережними при застосуванні Аргосульфану у пацієнтів з нирковою недостатністю. У пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок слід контролювати концентрацію сульфонаміду в сироватці крові.

Пацієнти з порушеннями функції печінки. Через відсутність клінічних випробувань слід обережно застосовувати лікарський засіб у пацієнтів з порушеннями функції печінки.

Спосіб нанесення. Препарат призначений для використання на шкірі як відкритим способом, так і з використанням оклюзійних пов’язок.

Діти. Препарат можна застосовувати у дітей віком від 3 міс.

Протипоказання

підвищена чутливість до сульфатіазолу, інших сульфаніламідів або допоміжних речовин.

Аргосульфан не слід застосовувати:

— жінкам, які годують грудьми;

— недоношеним новонародженим та немовлятам віком до 2 міс через ризик підшкірної жовтяниці (kernicterus);

— хворим із вродженим дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази через ризик розвитку гемолітичної анемії.

Побічна дія

дуже низька розчинність та погане поглинання сульфатіазолу срібла пошкодженою шкірою знижують потенціал побічних ефектів при застосуванні лікарського засобу.

При тривалому застосуванні існує ризик виникнення загальних побічних реакцій сульфаніламідів, у тому числі ураження нирок або печінки, агранулоцитоз, геморагічний діатез, апластична та гемолітична анемія, лейкопенія, дерматологічні реакції та гіперчутливість, наприклад синдром Стівенса — Джонсона, ексфоліативний дерматит.

Особливості застосування

застосування у період вагітності або годування грудьми. Безпека застосування лікарського засобу Аргосульфан у період вагітності не вивчалася.

Досліджень на тваринах щодо впливу сульфатіазолу срібла на розвиток плода не проводили. Контрольовані дослідження стосовно впливу місцевого застосування препарату на розвиток плода не проводилися. Не рекомендується застосовувати лікарський засіб у період вагітності, за винятком випадків, коли очікувана користь для жінки перевищує потенційний ризик для плода.

Лактація (годування грудьми). Невідомо, чи проникають сульфатіазол срібла або його метаболіти у грудне молоко. Відомо, що сульфонаміди для перорального застосування можуть проникати у грудне молоко та викликати прояви жовтяниці у дітей.

Не рекомендується застосовувати препарат у період годування грудьми.

Фертильність. Дані відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Аргосульфан не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

препарат не рекомендується застосовувати одночасно з іншими лікарськими засобами місцевої дії для запобігання їх взаємодії.

При системному застосуванні фолієва кислота або похідні р-аміносаліцилової кислоти (наприклад прокаїн) можуть послаблювати антибактеріальний ефект сульфатіазолу срібла.

Розвиток вищевказаних взаємодій можливий, але малоймовірний, оскільки солі срібла сульфонамідів діють переважно на мембрану клітини, а не на метаболічні процеси (але такий ефект не може бути виключений).

Можливий розвиток лейкопенії протягом одночасного лікування циметидином (лейкопенія відмічається у 20 разів частіше у разі застосування із сульфадіазином).

Передозування

препарат може поглинатися пошкодженою шкірою. Немає даних про передозування.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Актуальна інформація

КОМБІНАЦІЯ СУЛЬФАТІАЗОЛУ ТА ІОНІВ СРІБЛА НА ГІДРОФІЛЬНІЙ ОСНОВІ

Лікування інфекцій у таких випадках, як1 :

опіки всіх ступенів

пролежні

трофічні виразки гомілки

Зменшує больові відчуття2

Запобігає інфікуванню1

Сприяє загоюванню3 без рубця2,3

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 16.09.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують АРГОСУЛЬФАН

Виразка нижньої кінцівки МКХ L97
Інші інфільтративні хвороби шкіри та підшкірної клітковини МКХ L98.6
Посттромбофлебітичний синдром (ПТФС) МКХ I87.0
Рожа МКХ A46
Термічний опік голови та шиї другого ступеня МКХ T20.2
Термічний опік ділянки гомілковостопного суглоба і стопи другого ступеня МКХ T25.2
Термічний опік зап'ястка і кисті другого ступеня МКХ T23.2
Термічний опік тулуба другого ступеня МКХ T21.2
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko