НОТТА® (NOTTA®)

Склад і форма випуску

таблетки, № 12, 48Ціни в аптеках
Avena sativa D1
74,5 мг
Phosphorus D12
37,2 мг
Chamomilla D12
37,2 мг
Coffea D12
37,2 мг
Zincum valerianicum D12
37,2 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат.
№ UA/10043/01/01 від 22.07.2019
C
краплі оральні флакон з крапельним дозатором 50 мл, № 1Ціни в аптеках
Avena sativa D1
20 мл/100 мл
Phosphorus D12
10 мл/100 мл
Chamomilla D12
10 мл/100 мл
Coffea D12
10 мл/100 мл
Zincum valerianicum D12
10 мл/100 мл
Допоміжні речовини: етанол 43%.
№ UA/1972/02/01 від 24.06.2016 до 24.06.2021
C

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: Avena sativa D1 74,5 мг, Phosphorus D12 37,2 мг, Chamomilla D12 37,2 мг, Coffea D12 37,2 мг, Zincum valerianicum D12 37,2 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат.

Лікарська форма.

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, з можливими вкрапленнями, з розподільною рискою.

Фармакотерапевтична група.

Комплексний гомеопатичний препарат.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Лікарський засіб Нотта® захищає нервову систему від шкідливої дії підвищених навантажень та стресу. Усуває тривожність та відчуття страху, знімає нервове напруження та неспокій.

Препарат стабілізує роботу вегетативної нервової системи та має виражену психоактивуючу дію без будь-яких седативних ефектів. Сприяє нормалізації вегетативного забезпечення та реактивності вегетативної нервової системи, забезпечує швидкий і стабільний ефект відносно вегетативних розладів. Відновлює порушений фізіологічний сон і добовий цикл (сон-неспання): полегшує засинання, поліпшує якість нічного сну, не спричиняючи утруднень при пробудженні, загальмованості або сонливості у денний час.

Нотта® усуває астенічні прояви, зміцнює нервову систему, поліпшує переносимість психоемоційних навантажень.

Фармакокінетика.

Немає даних про фармакокінетичні властивості.

Клінічні характеристики.

Показання.

Застосовувати для лікування неврозоподібних і психосоматичних розладів, що супроводжуються неспокоєм, внутрішньою напруженістю, підвищеною нервовою збудливістю, збентеженням і порушенням сну.

Протипоказання.

Підвищена чутливість (алергія) до будь-якого компонента препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Клінічно значуща взаємодія препарату Нотта® з іншими лікарськими засобами не встановлена. Препарат можна комбінувати з будь-якими лікарськими засобами та методами лікування.

При одночасному застосуванні препарату Нотта® з психотропними лікарськими засобами (у тому числі з транквілізаторами, снодійними) прийом і дозу останніх можна зменшити під наглядом лікаря. У комплексній терапії з іншими препаратами необхідно дотримуватися паузи між прийомом лікарських засобів не менше 20 хвилин.

Особливості застосування.

1 таблетка містить 226,6 мг лактози моногідрату, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

На початку лікування препаратом можливе короткочасне загострення наявних симптомів захворювання (первинна реакція). Така реакція зазвичай є тимчасовою. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату слід припинити. Після зникнення первинної реакції лікарський засіб можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування препарату потрібно припинити та проконсультуватися з лікарем.

Оскільки лікарський засіб Нотта®, таблетки, містить рослинні природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку та кольору таблетки, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

На цей час не виявлено особливого ризику застосування лікарського засобу у період вагітності або годування груддю. Препарат можна застосовувати з обережністю у період вагітності або годування груддю у випадках, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода/дитини.

Дані щодо впливу препарату на репродуктивну функцію відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Нотта® не спричиняє загальмованості чи сонливості у денний час, не пригнічує когнітивні функції, тому може бути рекомендована для людей будь-яких професій, у тому числі тих, що потребують підвищеної уваги, швидкої рухової та психічної реакції.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та діти віком від 12 років: по 1 таблетці 2 рази на добу;

діти віком від 6 до 12 років: по ½ таблетки 2 рази на добу.

Для прискорення одужання на початку лікування, а також у випадках, коли потрібне швидке усунення симптомів, можливий прийом препарату 4 рази на добу.

Після покращення стану застосовувати 2 рази на добу.

Для досягнення максимального ефекту препарат Нотта®, таблетки, рекомендується застосовувати у проміжках між прийомами їжі (за 30 хвилин до або через 1 годину після їди).

Таблетку рекомендується тримати у роті до повного розчинення.

Якщо симптоми погіршуються або через 7 днів лікування не спостерігається покращення, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Тривалість лікування залежить від перебігу та ступеня тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально.

Діти.

Застосовувати лікарський засіб Нотта®, таблетки, дітям від 6 років.

Для лікування дітей віком від 2 до 6 років слід застосовувати препарат Нотта® у формі крапель.

Передозування.

Випадки передозування не виявлені.

Побічні реакції.

У виняткових випадках в осіб із гіперчутливістю до якогось із компонентів препарату можливі алергічні реакції. У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату та обов’язково звернутися до лікаря.

Термін придатності.

5 років.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 12 таблеток у блістері; по 1 або 2, або 3, або 4 блістери у картонній упаковці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Ріхард Біттнер АГ.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Оссіахерштрассе 7, А-9560 Фельдкірхен, Австрія.

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2016-06-24 р. № 623. Р.п. № UA/1972/02/01

Cклад лікарського засобу

діючі речовини: 100 мл препарату містить Avena sativa D1 20 мл, Phosphorus D12 10 мл, Chamomilla D12 10 мл, Coffea D12 10 мл, Zincum valerianicum D12 10 мл;

допоміжні речовини: етанол 43% (м/м). 1 мл розчину містить 25 крапель.

Лікарська форма

Краплі оральні.

Прозора рідина, від ледь жовтуватого до зеленувато-жовтого кольору без специфічного запаху.

Назва і місцезнаходження виробника

Ріхард Біттнер АГ,

Оссіахерштрассе 7, А-9560 Фельдкірхен, Австрія.

Фармакотерапевтична група

Комплексний гомеопатичний препарат.

Препарат Нотта® зменшує тривогу, відчуття страху, дратівливість, нервове напруження та занепокоєння. Має виражену стрес-протективну дію.

Позитивно впливає на перебіг нейровегетативних розладів: зменшує частоту та інтенсивність нападів головного болю, запаморочення, прискореного серцебиття та порушень серцевого ритму, нудоти, утрудненого дихання, відчуття «кому» у горлі, болю у грудях та в епігастрії, які виникають унаслідок нервового перенапруження.

Нормалізує сон: полегшує засинання, покращує якість нічного сну, зменшує кількість нічних пробуджень; сприяє відновленню фізіологічного сну та добового циклу «сон — неспання», при цьому не спричиняє утруднень при пробудженні чи сонливості вдень.

Зменшує прояви астенії (в’ялість, підвищену втомлюваність тощо). Підвищує концентрацію уваги, здатність до ясного мислення, покращує пам’ять.

Нотта® покращує індивідуальні компенсаторні можливості психіки, працездатність, стійкість до психоемоційних навантажень.

Показання для застосування

У комплексному лікуванні психосоматичних розладів та будь-яких станів після перенесеного нервового перенапруження або стресу, які супроводжуються неспокоєм, тривогою, депресією, порушенням сну, нервовим виснаженням. У педіатрії: у комплексному лікуванні наслідків перинатального ураження ЦНС, гіпертензійного ліквородинамічного синдрому, синдрому нейрогенного сечового міхура, синдрому вегетативної дисфункції, астенічного симптомокомплексу різної етіології та синдрому підвищеної нервово-рефлекторної збудливості.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Нотта® не спричиняє загальмованості, сонливості вдень, порушень свідомості або сексуальної сфери, тому може бути рекомендована для людей будь-яких професій, у тому числі тих, хто потребує підвищеної уваги, швидкої рухової та психічної реакцій.

На початку лікування препаратом можуть з’явитися прояви незначного посилення симптомів захворювання, які не потребують відміни препарату.

Оскільки Нотта® містить рослинні та інші природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку, прозорості або кольору розчину, що не призводить до зниження ефективності препарату.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Інформація щодо будь-якого ризику від застосування препарату у період вагітності або годування груддю дотепер не зареєстрована. Препарат застосовують у період вагітності або годування груддю лише у випадках, якщо на думку лікаря, очікувана користь для матері переважає потенціальний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Незважаючи на вміст спирту, препарат, у рекомендованих дозах, не впливає на здатність керувати транспортними та механічними засобами.

Діти. Лікарський засіб призначають дітям до 1 року.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти віком старше 12 років: 10 крапель препарату у чистому вигляді або розведених в 1 столовій ложці води;

Діти віком до 12 років: 5–7 крапель препарату, розведених в 1 столовій ложці води;

діти віком до 1 року: 1 крапля препарату, розведена в 1 столовій ложці води або молока.

Приймати 3 рази на день за 30 хв до або через 1 годину після вживання їжі.

На початку лікування, а також у випадках, які вимагають швидкого ослаблення симптомів, можливий прийом препарату кожні півгодини-годину дорослим та дітям віком старше 12 років: по 8–10 крапель, дітям віком до 12 років: по 3–5 крапель, розведених в 1 столовій ложці води, дітям віком до 1 року: по 1 краплі, розведеній в 1 столовій ложці води або молока до покращання стану, але не більше 8 разів, після чого приймати 3 рази на день.

Для посилення ефективності рекомендується потримати препарат деякий час у роті перед проковтуванням.

Курс лікування залежно від тяжкості стану та тривалості захворювання становить 1–4 місяці. У разі необхідності курс можна повторити.

Передозування

Випадків передозування не було зареєстровано.

Побічні ефекти

Не виявлені. У виняткових випадках в осіб з гіперчутливістю на будь-який компонент препарату можливе виникнення алергічних реакції.

Взаємодія з лікарськими засобами та інші види взаємодій

Клінічно значуща взаємодія препарату Нотта® з іншими лікарськими засобами не встановлена. Препарат можна комбінувати з будь-якими лікарськими засобами та методами лікування.

При одночасному застосуванні препарату Нотта® з психотропними лікарськими засобами (у тому числі з транквілізаторами, снодійними) прийом і доза останніх можуть бути зменшені під наглядом лікаря. У комплексній терапії з іншими препаратами необхідно дотримуватися паузи між прийняттям лікарських засобів не менше 20 хвилин.

Термін придатності

5 років.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у щільно закритому флаконі в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Флакони по 20 або 50 або 100 мл з крапельним дозатором, у картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Діагнози, при яких застосовують НОТТА

Астенічний розлад (астенія) МКХ R53
Вегетосудинна дистонія (ВСД) МКХ F45.3
Вегетосудинна дистонія (ВСД) за гіпотонічним типом МКХ F45.3
Енурез неорганічної природи МКХ F98.0
Есенціальна гіпертензія, що ускладнює вагітність, пологи і післяпологовий період МКХ O10.0
Інше неправильне дихання МКХ R06.8
Інші тики МКХ F95.8
Невротичний розлад МКХ F48.9
Незагальмований сечовий міхур МКХ N31.0
Ураження головного мозку МКХ G93.9
Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги НОТТА:

БЕЛІСА
БЕЛІСА
краплі оральні флакон у пачці 40 мл, № 1
снодійні та седативні препарати
ВАЛОКОРМІД
ВАЛОКОРМІД
краплі оральні флакон 25 мл, № 1
снодійні та седативні препарати
ДОРМІКІНД
ДОРМІКІНД
таблетки флакон, № 150
снодійні та седативні препарати
ІГНАЦІЯ-ГОМАКОРД
ІГНАЦІЯ-ГОМАКОРД
краплі оральні флакон-крапельниця 30 мл, № 1
снодійні та седативні препарати
КАРВЕЛІС краплі
КАРВЕЛІС краплі
краплі оральні, розчин флакон з пробкою-крапельницею 50 мл, № 1
краплі оральні, розчин флакон з пробкою-крапельницею 100 мл, № 1
снодійні та седативні препарати
Кардіосед
краплі оральні флакон 50 мл, № 1
снодійні та седативні препарати
КОРВАЛОЛ Н
КОРВАЛОЛ Н
краплі оральні флакон 25 мл, № 1
капсули м'які блістер, № 30
снодійні та седативні препарати
Псі-стабіл
краплі оральні флакон 30 мл, № 1
снодійні та седативні препарати
СЕДАВІТ
СЕДАВІТ
таблетки блістер, № 20
розчин оральний флакон скляний 100 мл в пачці, № 1
снодійні та седативні препарати
СЕДАТИВ ПЦ
СЕДАТИВ ПЦ
таблетки, № 40
снодійні та седативні препарати
СЕДАФІТОН
СЕДАФІТОН
краплі оральні флакон скляний 50 мл, № 1
таблетки блістер, № 24, 48, 96
снодійні та седативні препарати
СЕДІСТРЕС
СЕДІСТРЕС
таблетки блістер в пачці, № 10, 30, 60
снодійні та седативні препарати
УСПОКОЙ
таблетки, № 20
снодійні та седативні препарати
ХОМВІО-НЕРВІН
ХОМВІО-НЕРВІН
таблетки, № 50
снодійні та седативні препарати
ЦЕФАНЕЙРО
ЦЕФАНЕЙРО
таблетки блістер, № 20
снодійні та седативні препарати

Ціни на НОТТА в містах України

Вінниця 259.37 грн./уп.

«РАДУГА ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Пирогова, 348, тел.: +380432601713170.66 грн./уп.

Дніпро 262.74 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Дніпро, вул. Робітнича, 154243.27 грн./уп.

Житомир 259.09 грн./уп.

«САНІТАС» Житомир, вул. Небесної Сотні, 10, тел.: +380412463046192.99 грн./уп.

Запоріжжя 263.79 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 21, тел.: +380612172852254.60 грн./уп.

Івано-Франківск 267.03 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 24/17, тел.: +380675233077240.11 грн./уп.

Київ 273.85 грн./уп.

«АПТЕКА ДЛЯ ЕКОНОМНИХ» Київ, вул. Мілютенка, 26, тел.: +380445186544157.15 грн./уп.

Кропивницький 265.34 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874240.99 грн./уп.

Луцьк 267.08 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Грушевського, 31, тел.: +380677078602242.99 грн./уп.

Львів 272.55 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Львів, вул. Городоцька, 88/90, тел.: +380675233077220.42 грн./уп.

Миколаїв 275.98 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, просп. Героїв України, 77/1258.00 грн./уп.

Одеса 276.9 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Лиманка, ж/м Радужный, 15/2212.36 грн./уп.

Полтава 262.73 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370244.99 грн./уп.

Рівне 271.08 грн./уп.

«РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Міцкевича, 30, тел.: +380503783852180.80 грн./уп.

Суми 263.69 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Суми, пл. Привокзальна, 1229.60 грн./уп.

Тернопіль 269.25 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Тернопіль, вул. Київська, 9А, тел.: +380675233077221.34 грн./уп.

Ужгород 274.72 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Ужгород, вул. Ваша Івана, 2М, тел.: +380675233077256.73 грн./уп.

Харків 267.7 грн./уп.

«АСТАРТА» Харків, вул. Китаєнка, 4, тел.: +380577869353236.78 грн./уп.

Херсон 267.76 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Котляревського, 78, тел.: +380676402585228.00 грн./уп.

Хмельницький 277.01 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252251.99 грн./уп.

Черкаси 263.35 грн./уп.

«МЕДІТ-М» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472654360244.40 грн./уп.

Чернігів 258.89 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Чернігів, вул. Рокоссовського, 10, тел.: +380675233077190.33 грн./уп.

Чернівці 274.61 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 23258.57 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko