Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Формідрон

(Formidron)
Класифікація

Актуальна інформація

Процес виділення поту є одним з найважливіших адаптаційних механізмів, що дозволяють людському організму пристосовуватися до умов навколишнього середовища. Існують два різновиди потових залоз: еккринові (забезпечують терморегуляцію, виділяючи р-н натрію хлориду) та апокринові (створюють запах тіла за рахунок виділення феромонів та інших біологічно активних речовин). У повсякденному житті відмічають два різних види потовиділення:

  • терморегуляторне (відповідь на підвищення температури навколишнього середовища чи при фізичному навантаженні, розвивається на всій поверхні тіла);
  • психогенне (частіше локальне, рідше — генералізоване, розвивається у відповідь на емоційний стимул) (Рахматуллина Э.Ф., 2013).

Гіпергідроз — це розлад функціонування еккринових потових залоз, який поділяється на генералізований та локальний (на долонях та стопах, у пахвових ділянках, на обличчі). Виділяється первинний (есенціальний) гіпергідроз, а також вторинний гіпергідроз, що супроводжує захворювання соматичної чи неврологічної природи (спадковий аксилярний гіпергідроз, синдром барабанної струни, полінейропатія, сирінгомієлія, феномен Рейно, еритромелалгія, аурикулотемпоральний синдром). Традиційні схеми терапії гіпергідрозу передбачають застосування косметичних антиперспірантів, фізіотерапевтичні процедури (іонофорез), а також прийом всередину антихолінергічних препаратів. При неефективності консервативних методів вдаються до радикальних хірургічних операцій (симпатектомія, висічення шкірного клаптя) чи локальних ін’єкцій ботулотоксину (блокує пресинаптичне виділення ацетилхоліну в термінальних нервових закінченнях) (Батыршина С.В., 2014).

Формідрон: застосування у клінічній практиці та інші способи застосування

Діючою речовиною препарату формідрон є формальдегід. Формальдегід — це прозора безбарвна рідина з дезінфікуючими, дезодоруючими та антисептичними властивостями. Формідрон, що являє собою р-н формальдегіду, призначений для місцевого використання при гіпергідрозі стоп у якості метода консервативної терапії. Окрім того, р-ни формальдегіду в концентрації 0,5–1% можуть застосовуватися для обробки рук та дезінфекції інструментів (Фармацевтична енциклопедія). Згідно з АТС-класифікацією формідрон належить до інших дерматологічних препаратів (лікарські засоби, що застосовуються при гіпергідрозі).

Цікавий факт: обробка кистей рук дубильними речовинами (у тому числі формідроном), спрямована на пригнічення активності потових залоз, може викривляти дані, отримані на поліграфі (Богаевский В.А., 2016), а також при інших методах дослідження, що потребують фіксації датчиків на шкірі.

Р-н формідрону також може застосовуватися при відборі біологічних зразків для дослідження, при цьому він виступає в якості фіксуючого р-ну (Лештаев А.А., 2017).

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Формідрон

Мікоз нігтів МКХ B35.1
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2019
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko