Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Від природи до доказової медицини

Порушення
менструального циклу?

Циклодинон® (BNO 1095)

  • нормалізує менструальний цикл1
  • відновлює гормональну рівновагу2
  • не містить гормонів3

Циклодинон®

(Cyclodynon®)
Виробник:

Склад і форма випуску

1 таблетка містить 4 мг екстракту плодів прутняку звичайного нативного сухого (Fructis Agni casti) (7–11:1) (екстрагент етанол 70% (об/об);
допоміжні речовини: повідон; кремнію діоксид колоїдний безводний; крохмаль картопляний; лактози моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; магнію стеарат; тальк; титану діоксид (Е171); заліза оксид жовтий (Е172); індигокармін (E132); макрогол 6000; амонійно-метакрилатний сополімер (тип А).
Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Препарат є рослинним лікарським засобом для лікування порушень менструального циклу, мастодинії та передменструального синдрому.

Компоненти препарату чинять нормалізувальну дію на рівень статевих гормонів. Дофамінергічні ефекти препарату спричиняють зниження продукування пролактину, тобто усувають гіперпролактинемію. Підвищена концентрація пролактину порушує секрецію гонадотропінів, унаслідок чого можуть виникнути порушення при дозріванні фолікулів, овуляції та у стадії жовтого тіла, що надалі призводить до дисбалансу між естрадіолом і прогестероном. Цей дисбаланс між статевими гормонами спричиняє менструальні порушення, а також мастодинію. Пролактин чинить також пряму стимулювальну дію на проліферативні процеси у молочних залозах, підсилюючи утворення сполучної тканини і розширюючи молочні протоки. Зниження рівня пролактину призводить до зворотного розвитку патологічних процесів у молочних залозах і купірує больовий синдром. Нормалізація рівня статевих гормонів сприяє нормалізації другої фази менструального циклу.

Фармакокінетика. Дані відсутні.

Показання Циклодинон

порушення менструального циклу.

Мастодинія (припухлість та болючість молочних залоз), яка часто супроводжується болем (масталгія).

Передменструальний синдром (психологічна лабільність, головний біль або мігрень, запор).

Застосування Циклодинон

таблетки. Приймати по 1 таблетці 1 раз на добу. Таблетки, вкриті оболонкою, слід ковтати не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю води (наприклад склянкою води).

Лікування триває протягом 3 міс без перерви також на період менструації. Лікування слід продовжувати також після покращання стану ще протягом кількох тижнів.

Краплі оральні. Приймати по 40 крапель 1 раз на добу, краще з достатньою кількістю води.

Для досягнення оптимального ефекту лікування триває протягом 3 міс без перерви також на період менструації. Лікування слід продовжувати також після покращання стану ще протягом кількох тижнів.

Якщо симптоми не зникають після прийому препарату протягом 3 міс, слід звернутися за консультацією до лікаря.

Протипоказання

підвищена чутливість до плодів прутняку звичайного або будь-якого із допоміжних компонентів препарату, період вагітності.

Побічна дія

після застосування лікарських засобів, які містять плоди прутняку звичайного, повідомлялося про алергічні реакції, включаючи шкірний висип, кропив’янку, набряк обличчя, задишку та утруднене ковтання, а також про шлунково-кишкові розлади (включаючи нудоту, біль у животі), головний біль та запаморочення, акне, порушення менструального циклу.

У разі виникнення будь-яких реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Особливості застосування

таблетки. Плоди прутняку звичайного можуть позитивно впливати на жіночу фертильність шляхом регулювання менструального циклу.

Пацієнткам, які мають або мали естрогензалежні злоякісні пухлини, а також пацієнткам, які застосовують агоністи дофаміну, антагоністи дофаміну, естрогени та антиестрогени, слід проконсультуватися з лікарем перед застосуванням препаратів, у складі яких є прутняк звичайний (Vitex agnus-castus).

За наявності в анамнезі розладів гіпофіза перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки плоди прутняку звичайного впливають на гіпоталамо-гіпофізарну систему.

Застосування плодів прутняку звичайного може маскувати симптоми пролактинсекретуючих пухлин гіпофіза.

Якщо під час застосування препарату вираженість симптомів збільшується, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Таблетки містять лактозу. Якщо у пацієнтки встановлена непереносимість деяких цукрів, їй слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Препарат не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або порушенням всмоктування глюкози-галактози.

Примітка для хворих на цукровий діабет. Оскільки разова доза препарату містить менше 0,01 хлібних одиниць, таблетки Циклодинон® можна застосовувати хворим на цукровий діабет.

Краплі оральні. Перед застосуванням збовтати! Флакон при накапуванні препарату слід тримати вертикально.

Плоди прутняку звичайного можуть позитивно впливати на жіночу фертильність шляхом регулювання менструального циклу.

Пацієнткам, які мають або мали естрогензалежні злоякісні пухлини, а також пацієнткам, які застосовують агоністи дофаміну, антагоністи дофаміну, естрогени та антиестрогени, слід проконсультуватися з лікарем перед застосуванням препаратів, у складі яких є прутняк звичайний (Vitex agnus-castus) .

За наявності в анамнезі розладів гіпофіза перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки плоди прутняку звичайного впливають на гіпоталамо-гіпофізарну систему.

Застосування плодів прутняку звичайного може маскувати симптоми пролактинсекретуючих пухлин гіпофіза.

Якщо під час застосування препарату вираженість симптомів збільшується, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Краплі оральні містять сорбіт. Препарат не слід приймати хворим із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози. У разі встановленої непереносимості деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Лікарський засіб містить 19% (об./об.) етанолу (алкоголю), тобто 290 мг/дозу, що еквівалентно 7 мл пива або 3 мл вина у дозі. Через вміст етанолу препарат не слід приймати пацієнтам з алкоголізмом. Також є ризик для здоров’я пацієнтів з епілепсією та захворюваннями печінки.

Примітка для хворих на цукровий діабет. Оскільки препарат не містить суттєвої кількості хлібних одиниць, Циклодинон® краплі оральні можна застосовувати хворим на цукровий діабет.

Період вагітності або годування груддю. У зв’язку з відсутністю відомостей щодо репродуктивної токсичності препарат не слід застосовувати в період вагітності.

У зв’язку з відсутністю даних стосовно потрапляння препарату або його метаболітів у грудне молоко, ризик для немовлят не може бути виключений. Дані досліджень свідчать про те, що прутняк звичайний (Vitex agnus-castus) може вплинути на лактацію. Тому препарат не слід застосовувати під час годування груддю.

Діти. Через недостатність даних препарат не слід застосовувати у дітей та підлітків (віком до 18 років).

Вплив на швидкість реакцій при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами або роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не виключена взаємодія з агоністами дофаміну, антагоністами дофаміну, естрогенами та антиестрогенами через можливі дофамінергічний та естрогенний ефекти прутняку звичайного.

Передозування

у разі передозування лікування симптоматичне.

Умови зберігання

для захисту від світла в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Циклодинон

Аменорея МКХ N91.2
Біль в середині менструального циклу МКХ N94.0
Вторинна аменорея МКХ N91.1
Вторинна дисменорея МКХ N94.5
Вторинна олігоменорея МКХ N91.4
Дисфункція яєчників МКХ E28.9
Дифузна кістозна мастопатія МКХ N60.1
Жіноче безпліддя, пов'язане з відсутністю овуляції МКХ N97.0
Інші уточнені форми нерегулярних менструацій МКХ N92.5
Інші форми жіночого безпліддя МКХ N97.8
Менопауза і клімактеричний стан у жінок (клімакс) МКХ N95.1
Нерегулярні менструації МКХ N92.6
Олігоменорея МКХ N91.5
Первинна дисменорея МКХ N94.4
Пригнічення лактації (гіперпролактинемія) МКХ E22.1
Розрив кісти яєчника МКХ N83.2
Рясні і часті менструації при нерегулярному циклі МКХ N92.1
Синдром передменструального напруження МКХ N94.3
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2022
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko