МЕМОПЛАНТ/МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ (MEMOPLANT®/MEMOPLANT® FORTE)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

МЕМОПЛАНТ
таблетки, вкриті оболонкою 40 мг, № 20В аптеку
1 таблетка, вкрита оболонкою, містить 40 мг сухого екстракту (EGb 761®) з листя гінкго дволопатевого (Ginkgo biloba) (35—67:1), стандартизованого до 8,8—10,8 мг флавонових глікозидів гінкго і до 2,0—2,8 мг терпенлактонів, з яких 1,12—1,36 мг — гінкголіди А, В і С та 1,04—1,28 мг — білобалід, і не більше 0,2 мкг гінкголієвих кислот, екстрагент: ацетон 60% (м/м).
Допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, протипінний агент SE 2, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза, лактози моногідрат, макрогол 1500, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, тальк, титану діоксид (Е 171), оксид заліза жовтий (Е 172), гідроксид заліза жовтий (Е 172)..
№ UA/0204/01/02 від 11.05.2018
C
МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 80 мг, № 20В аптеку
1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 80 мг сухого екстракту (EGb 761®) з листя гінкго дволопатевого (Ginkgo biloba) (35—67:1), стандартизованого до 17,6—21,6 мг флавонових глікозидів гінкго і до 4,32—5,28 мг терпенлактонів, з яких 2,24—2,72 мг гінкголіди А, В, С і 2,08—2,56 мг білобалід і не більше 0,4 мкг гінкголієвих кислот [екстрагент: ацетон 60% (м/м)].
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол 1500, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид коричневий (Е 172), емульсія протипінна SE 2 (диметикон, кремнію діоксид колоїдний безводний, макроголу ефір стеариновий, кислота сорбінова), тальк..
№ UA/0204/01/01 від 29.05.2019
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Препарат рослинного походження, нормалізує обмін речовин у клітинах, реологічні властивості крові й мікроциркуляцію. Покращує мозковий кровообіг і забезпечення головного мозку киснем і глюкозою, запобігає агрегації еритроцитів, гальмує фактор активації тромбоцитів. Виявляє дозозалежний регулювальний вплив на судинну систему, стимулює вироблення ендотелійзалежного послаблювального фактора (оксид азоту ― NO), розширює дрібні артерії, підвищує тонус вен, тим самим регулює кровонаповнення судин. Знижує проникність судинної стінки (протинабряковий ефект як на рівні головного мозку, так і на периферії). Чинить антитромботичну дію (за рахунок стабілізації мембран тромбоцитів і еритроцитів, впливу на синтез простагландинів, зниження дії біологічно активних речовин і тромбоцитоактивуючого фактора). Запобігає утворенню вільних радикалів і перекисному окисненню ліпідів клітинних мембран. Нормалізує вивільнення, повторне поглинання і катаболізм нейромедіаторів (норепінефрину, дофаміну, ацетилхоліну) та їх здатність сполучатися з рецепторами. Чинить антигіпоксичну дію, покращує обмін речовин в органах і тканинах, сприяє накопиченню в клітинах макроергів, підвищенню утилізації кисню і глюкози, нормалізації медіаторних процесів у ЦНС.

Фармакокінетика. Діюча речовина ― гінкго дволопатевого екстракт сухий стандартизований (EGb 761Ò): 24% гетерозидів та 6% гінкголідів-білобалідів (гінкголід А, В і білобалід С).

Під час досліджень за участю добровольців були вивчені тільки фармакокінетичні параметри терпенових фракцій. При застосуванні внутрішньо біодоступність гінкголідів А, В і білобаліду С становить 80‒90%. Cmax досягається через 1‒2 год після прийму препарату. Т½ становить близько 4 год (білобалід, гінкголід А) та 10 год (гінкголід В).

Ці субстанції в організмі не розпадаються, практично повністю виводяться із сечею, незначна кількість виводиться з калом.

ПОКАЗАННЯ

когнітивний дефіцит різного генезу (дисциркуляторна енцефалопатія, внаслідок інсульту, черепно-мозкових травм, у літньому віці, що проявляється розладами уваги та/або пам’яті, зниженням інтелектуальних здібностей, відчуттям страху, порушенням сну) та нейросенсорний дефіцит різного генезу (стареча дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія); переміжна кульгавість при хронічних облітеруючих артеріопатіях нижніх кінцівок (II ступінь за Фонтейном);

порушення слуху, дзвін у вухах, запаморочення і порушення координації переважно судинного генезу.

ЗАСТОСУВАННЯ

Мемоплант. Призначають по 1 таблетці 3 рази на добу під час їди. Запивати ½ склянки води. Середня тривалість курсу лікування ― 3 міс.

Мемоплант форте. Призначають по 1 таблетці 2 рази на добу під час їди. Запивати ½ склянки води. Середня тривалість курсу лікування ― 3 міс.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до компонентів препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ

Мемоплант/Мемоплант Форте. Можливі побічні реакції:

з боку травного тракту, включаючи диспептичні явища, нудоту, блювання;

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення;

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив’янку, диспное;

з боку шкіри: запалення шкіри, почервоніння, набряк, свербіж, висипання, екзема.

Мемоплант. Після довготривалого лікування Мемоплантом в окремих випадках спостерігалися кровотечі.

Мемоплант Форте. З боку системи крові та лімфатичної системи: повідомлялося про виникнення кровотеч в окремих органах (очі, ніс, церебральні та шлунково-кишкові кровотечі).

При виникненні будь-яких побічних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Мемоплант. Перші ознаки поліпшення стану виникають через 1 міс від початку лікування.

Оскільки цей лікарський засіб містить лактозу, він протипоказаний пацієнтам із вродженою галактоземією, синдромом мальабсорбції глюкози або галактози або дефіцитом лактази.

Не виключено, що прийом препаратів з екстрактом гінкго провокує судомні напади у пацієнтів з епілепсією. Причинно-наслідковий звʼязок явища з прийомом препарату не встановлений.

Мемоплант Форте. Перші ознаки поліпшення стану виникають через 1 міс від початку лікування.

Перед початком лікування препаратом Мемоплант Форте слід з’ясувати, чи не є патологічні симптоми наслідком основного захворювання, яке потребує специфічного лікування.

Якщо запаморочення і шум у вухах виникають часто, завжди слід звертатися до лікаря. У разі раптового ослаблення слуху або його втрати потрібно негайно проконсультуватися з лікарем.

При патологічно підвищеній тенденції до кровотеч (геморагічний діатез), а також у разі одночасного застосування антикоагулянтів препарат необхідно приймати тільки після консультації з лікарем.

Препарати, що містять екстракт гінкго білоба, можуть підвищувати схильність до кровотеч, тому їх прийом слід припинити за 3–4 дні до хірургічного втручання.

У пацієнтів з епілепсією не можна виключити посилення епілептичних нападів, спричинених прийомом препаратів, що містять екстракт листя гінкго білоба.

Не рекомендується одночасне застосування препаратів, які містять екстракт гінкго білоба, та ефавірензу.

Мемоплант/Мемоплант Форте. Застосування у період вагітності та годування грудьми. У зв’язку з відсутністю клінічних даних препарат не рекомендується застосовувати в період вагітності або годування грудьми.

Діти. Немає достатнього досвіду щодо застосування препарату у дітей.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

Мемоплант/Мемоплант Форте. Не можна виключити взаємодії з лікарськими засобами, що пригнічують згортання крові. У ході плацебо-контрольованого подвійного сліпого дослідження, проведеного за участю 50 пацієнтів протягом 7 днів, взаємодії EGb 761® (добова доза 240 мг) з ацетилсаліциловою кислотою (добова доза 500 мг) не виявлено.

Мемоплант Форте. При одночасному застосуванні препарату з антикоагулянтами (наприклад фенпрокумон, варфарин) або антиагрегантами (наприклад клопідогрель, ацетилсаліцилова кислота та інші НПЗП) ефект останніх може посилитися.

Результати досліджень щодо одночасного застосування з варфарином не свідчать про наявність взаємодії, проте рекомендується здійснювати належний моніторинг на початку терапії, при зміні дозування, припиненні застосування або заміні препарату.

Дослідження щодо взаємодії з талінололом показали, що екстракт листя гінкго білоба може пригнічувати активність Р-глікопротеїну у травному тракті. Це може призводити до підвищення рівня лікарських засобів у кишечнику, що метаболізуються з участю Р-глікопротеїну, таких як дабігатрану етексилат. Рекомендується з обережністю комбінувати лікарські засоби, що містять екстракт листя гінкго білоба та дабігатран.

В одному з досліджень взаємодії було встановлено, що Cmax ніфедипіну підвищувалася при одночасному застосуванні з екстрактом. У деяких осіб підвищення досягало 100%, що призводило до запаморочення та посилення ступеня тяжкості припливів.

Одночасне застосування препаратів, що містять екстракт листя гінкго білоба та ефавіренз, не рекомендується; концентрація ефавірензу у плазмі крові може знижуватися в результаті індукції CYP 3A4.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

інформації щодо передозування препарату немає. При передозуванні можуть посилитися побічні ефекти.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С у місцях, недоступних для дітей.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 15.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на МЕМОПЛАНТ/МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ в містах України

Вінниця 301.99 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 276.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +380432271549

Дніпро 328.45 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 281.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Галицького Данила, 51, тел.: +380563721656

Житомир 293.48 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Київська, 7/4, тел.: +380800505911

Запоріжжя 314.4 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 277.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 319.85 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 89, тел.: +380800505911

Київ 334.51 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 276.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Тимошенка Маршала, 6А, тел.: +380444186628

Кропивницький 297.03 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Преображенська, 4А, тел.: +380800505911

Луцьк 307.83 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Грушевського, 22Б, тел.: +380800505911

Львів 340.42 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Львів, вул. Пасічна, 70, тел.: +380800505911

Миколаїв 283.5 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 171/15, тел.: +380800505911

Одеса 327.61 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 275.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Небесної Сотні, 10

Полтава 285.64 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 280.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Суми 295.88 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Роменська, 90, тел.: +380800505911

Тернопіль 312.56 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Живова, 23, тел.: +380800505911

Ужгород 322.5 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 322.5 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, пл. Корятовича, 8/1, тел.: +380800302060

Харків 295.63 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 283.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Харків, вул. Ужвій Наталії, 92, тел.: +380800505911

Херсон 293.44 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 272.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Потьомкінська, 103

Хмельницький 264.16 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 180.25 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Хмельницький, вул. Проскурівська, 21/31, тел.: +380382650495

Черкаси 304.21 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 267.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 326.37 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 306.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Шевченка, 22, тел.: +380462230396

Чернівці 328.18 грн./уп.

МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ табл. в/плівк. обол. 80 мг № 20, Schwabe ..... 295.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 178, тел.: +380372513610

Developed by Maxim Levchenko