Київ

Лепехи кореневища (Rhizoma Calami)

Сортування: По популярності
Фільтр
Лепехи кореневища
Кореневища 50 г пачка з внутрішн. пакетом №1
Лепехи кореневища
Кореневища 75 г пачка з внутрішн. пакетом №1
Лепехи кореневища
Кореневища 50 г пачка тм arbor vitae №1
Лепехи кореневища
Кореневища 1,5 г фільтр-пакет в пачці №20
Віола
Лепехи кореневища
Кореневища 1,5 г фільтр-пакет пачка №20
ЗАТ "Ліктрави"
Фіточай "Ключі Здоров'я"
50 г лепехи корневищ №1
Ключі Здоров'я
Лепехи кореневища
Кореневища 50 г пачка з внутрішн. пакетом №1
Лубнифарм
Лепехи кореневища
Кореневища 100 г пачка з внутрішн. пакетом №1
Ціни в Київ
Лепехи кореневища інструкція із застосування
Склад

Кореневища аїру - 50 г

Актуальна інформація

Лепехи кореневища належать до групи лікарських засобів, що впливають на травну систему та метаболізм, а саме до засобів, що підвищують апетит (АТС-класифікація). Із давніх часів лепехи кореневища застосовувалися в народній медицині багатьох народів, включаючи китайців, индійців та американських індіанців (Vijayapandi P. et al., 2012).

Лепехи кореневища: дивовижні властивості звичайної рослини

Лепеха звичайна — Acorus calamus — багаторічна трав’яниста болотна рослина родини ароїдних (Araceae). Її також називають аїр, явір, явор, татарське зілля, ірник, лепех, лепешник. У лепехи товсте повзуче кореневище, що розгалужується та має губчасту структуру. Стебло у висоту може досягати 1 м. Листя дворядне, вузьке, довге, мечоподібне, відходить від кореневища. Квітки зеленувато-жовті, період цвітіння — травень‒червень, плід — червона дрібна ягода. Розмножується Acorus calamus вегетативно кореневищами, оскільки насіння в наших кліматичних умовах не дозріває. Росте дана лікарська рослина в заболочених низинах, по берегах річок та озер, переважно у стоячих водах, або на мілководді з повільною течією. Дана рослина розповсюджена по всій Європі, Далекому Сходу, Східному та Західному Сибіру, батьківщиною ж є Китай та Індія (Котуков Г.Н., 1974). Лікарською рослинною сировиною є кореневища, їх викопують восени, на початку зими або ранньою весною (Остапчук И.Ф., 1991). Сухі кореневища лепехи містять 1,4‒4,5% ефірної олії, сирі — близько 1%. Двома основними біоактивними ароматичними компонентами, виділеними з кореневища A. calamus, є α- та β-азарон. Також у кореневищі містяться глікозид ксантон, сесквітерпени, монотерпени, флавоноїди, сапоніни, лігнін, дубильні речовини, слизи, алкалоїди та поліфенольні сполуки, вітамін С та ін. (Das B.K. еt al., 2019). У дослідженнях підтверджено протисудомні, гіпотензивні, протизапальні, імуномодулюючі, нейропротекторні, кардіопротекторні властивості рослини. Також встановлено, що лепеха звичайна сприяє зменшенню маси тіла у пацієнтів з ожирінням (Sharma V. et al., 2020). Продемонстровано, що Acorus calamus чинить цитопротекторну, заспокійливу та антидепресивну дію (Vijayapandi P. et al., 2012). Дана рослина багато віків застосовується в народній медицині. Так, порошок із кореневищ рекомендується приймати внутрішньо для профілактики цинги, при печії, місцево в лікуванні гнійних ран та виразок. Відвар кореневищ лепехи застосовують зовнішньо при випадінні волосся. Також його використовують для приготування ароматичних ванн та ванночок (для кінцівок) (Котуков Г.Н., 1974). У народній медицині рекомендується жувати сухі кореневища лепехи із профілактичною метою під час епідемій грипу та інших інфекційних захворювань (Котуков Г.Н., 1974).
Лепеха звичайна широко застосовується в народній індійській медицині для лікування неврологічних, респіраторних, метаболічних захворювань, патології травної та видільної систем (Sharma V. et al., 2020).

Лепехи кореневища: актуальний засіб фітотерапії

У традиційній медицині лепехи кореневища застосовуються переважно для збудження апетиту та покращення травлення (Котуков Г.Н., 1974), наприклад при гастриті зі зниженою кислотністю шлункового соку, при кишкових коліках та метеоризмі. Також лепехи кореневища застосовуються при запальних захворюваннях ротової порожнини та глотки. Окрім того, лепехи кореневища застосовуються в лікуванні кашлю у дітей, оскільки біологічно активні речовини, що містяться в цій рослині, посилюють рухову активність миготливого епітелію, виявляють виражений муколітичний ефект, а також фітонцидну та протизапальну активність, знеболювальну та антиспастичну дію на бронхи.
Таким чином, цей лікарський засіб може бути рекомендований не лише при кашлі з густим, мокротинням, що важко відділяється, а й при сухому болісному і спазматичному кашлю. Лепехи кореневища чинять імуномодулюючу дію, відповідно, їх призначення доцільне при затяжному кашлю (Данилюк О.А., 2008).
Екстракт лепехи знижує артеріальний тиск, тонізує ЦНС та тому препарати на його основі можуть застосовуватися в комплексній терапії артеріальної гіпертензії та дисциркуляторної енцефалопатії (Остапчук И.Ф., 1991).
Лепехи кореневища мають й інші унікальні властивості. Так, у дослідженні виявлено позитивний вплив лепехи кореневища на статеву функцію у чоловіків із розсіяним склерозом та іншою неврологічною патологією (Барнаулов О.Д., 2014). Фітопрепарати на основі кореневища лепехи застосовуються в якості допоміжних лікарських засобів у комплексному лікуванні бешихи. Збори, що містять кореневища лепехи, застосовуються в лікуванні даної хвороби, перш за все рецидивуючих форм, а також у хворих з обтяженим алергологічним анамнезом (Лучшев В.И. и соавт., 2012). Відвар лепехи кореневища призначається в комплексній терапії циститів у дітей при болісному сечовипусканні (Митрофанов К.В., 2005).

Лепехи кореневища: дослідження тривають

На теперішній час ведуться дослідження протипухлинних властивостей Acorus calamus. Так, у доклінічних дослідженнях in vitro та in vivo продемонстрована його протиракова активність (Das B.K. еt al., 2019). Виявлено, що діючі речовини, які входять до складу кореневища лепехи, виявляють антипроліферативний та антиангіогенний ефект (Haghighi S.R. еt al., 2017). Тому ведуться дослідження, спрямовані на подальше вивчення антиоксидантного потенціалу даної рослини та її потенційного застосування в терапії неврологічних та метаболічних розладів (Sharma V. et al., 2020). У дослідженні на щурах встановлено, що водорозчинні фракції (які містять ксантон, біофлавоноїди, полісахариди), отримані з лепехи звичайної, зменшують вираженість симптомів тривожності піддослідних тварин, сприяють покращенню здатності до навчання, оперативної пам’яті та зменшують вираженість оксидативного стресу та нейрозапалення, викликаного внутрішньоочеревинним введенням ліпополісахариду (Esfandiari E. et al., 2018). Також в одному з досліджень підтверджено протигельмінтний ефект кореневища лепехи (Nath P., Yadav A. K., 2016). У одному з досліджень встановлено, що водно-спиртовий екстракт Acorus calamus значно послаблює термічну гіперальгезію, термічну алодинію та механічну гіперальгезію при нейропатичному болю, викликаному перерізанням великогомілкового та литкового нервів у щурів. Окрім того, виявлено його інгібуючий вплив на кальцієві канали нейронів, а також значне зниження рівня супероксид-аніону та активності мієлопероксидази. У іншому дослідженні встановлені аналогічні ефекти лепехи звичайної при механічній травмі нервів та нейропатії, викликаній вінкристином (Forouzanfar F., Hosseinzadeh H., 2018).

Лепехи кореневища: висновки

Діючі речовини, що входять до складу лепехи кореневища, характеризуються багатогранними біологічними ефектами. Завдяки своїм протимікробним, противірусним, протизапальним та знеболювальним властивостям дана рослина застосовується в лікуванні циститу, захворювань дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем, захворювань ротової порожнини та глотки. Завдяки в’яжучим властивостям, а також стимулювальному впливу на виділення жовчі, моторику кишечнику та апетит, лепехи кореневища застосовуються в лікуванні захворювань травного тракту та порушень апетиту. Лепехи кореневища і сьогодні застосовуються в якості додаткового фітотерапевтичного засобу в лікуванні різних захворювань, включаючи деякі психічні розлади, такі як неврастенія, епілепсія, при безсонні, а також при БА (Vijayapandi P. et al., 2012).

Характеристики
Форма випуску
Кореневища
Умови продажу
Без рецепта
Дозування
50 г
Кількість штук в упаковці
1 шт.
Реєстрація
UA/2129/01/01 від 04.04.2018