0
UA | RU

ПЕМЕТРЕКСЕД (PEMETREXEDUM)

Опис активної речовини

Лікарські препарати які містять активну речовину ПЕМЕТРЕКСЕД

Алімта
порошок ліофілізований д/п концентрату для інфузій 500 мг флакон, № 1
Ліллі Франс
Пеметрексед-Віста
порошок ліофілізований д/приг. концентрату д/р-ну д/інф 500 мг флакон, № 1
Містрал Кепітал Менеджмент
Пеметрексед-Віста Солют
концентрат для приготування розчину для інфузій 1000 мг флакон 40 мл, № 1
Містрал Кепітал Менеджмент
Пеметрексед-Хемотека
розчин для інфузій 100 мг, № 1
ІНФУЗІЯ ПП
Пеметрексед-Хемотека
розчин для інфузій 250 мг, № 1
ІНФУЗІЯ ПП
Пеметрексед-Хемотека
розчин для інфузій 500 мг, № 1
ІНФУЗІЯ ПП
Пеметрексед-Хемотека
розчин для інфузій 750 мг, № 1
ІНФУЗІЯ ПП
Пеметрексед-Хемотека
розчин для інфузій 1000 мг, № 1
ІНФУЗІЯ ПП
Пеметро
ліофілізат для розчину для інфузій 100 мг флакон, № 1
Гетеро Лабс Лімітед
Пеметро
ліофілізат для розчину для інфузій 500 мг флакон, № 1
Гетеро Лабс Лімітед

Фармакологічні властивості

антифолат різноспрямованої дії, пригнічує тимідилатсинтетазу (TS), дегідрофолатредуктазу (DHFR), гліцинамід-рибонуклеотид-формілтрансферазу (GARFT), які є основними фолатзалежними ферментами для біосинтезу тимідину та пуринових нуклеотидів; транспорт його до клітин відбувається за рахунок редукованого переносника фолатів та транспортних систем мебранного протеїну, що зв’язує фолати; потрапивши до клітини, швидко трансформується за допомогою ензиму фолілполіглютаматсинтетази в поліглютаматні форми, які акумулюються в клітинах і є навіть більш сильними інгібіторами TS і GARFT; метаболіти поліглютамату мають більш тривалий в/клітинний період напіввиведення, що приводить до більш тривалої дії препарату в малігнізованих клітинах.

Показання ПЕМЕТРЕКСЕД

злоякісна нерезектабельна плевральна мезотеліома у комбінації з цисплатином; місцеворозповсюджений або метастатичний недрібноклітинний неплоскоклітинний рак легенів у першій лінії хіміотерапії в комбінації з цисплатином; як монотерапія для лікування хворих на місцеворозповсюджений або метастатичний недрібноклітинний неплоскоклітинний рак легенів у другій лінії хіміотерапії.

Застосування ПЕМЕТРЕКСЕД

вводять протягом 10 хв., при злоякісній плевральній мезотеліомі у комбінації із цисплатином рекомендована доза дорослим — 500 мг/м2 у вигляді в/в інфузії у перший день кожного 21-денного циклу (рекомендована доза цисплатину — 75 мг/м2 ч/з 30 хв. після завершення інфузії пеметрекседу). Монотерапія при недрібноклітинному раку легень: дорослим рекомендована доза — 500 мг/м2 у вигляді в/в інфузії в перший день кожного 21-денного циклу; у комбінації із цисплатином дорослим рекомендована доза пеметрекседу — 500 мг/м2 у вигляді в/в інфузії у перший день кожного 21-денного циклу (рекомендована доза цисплатину — 75 мг/м2 у вигляді інфузії ч/з 30 хв. після завершення інфузії пеметрекседу в перший день кожного 21-денного циклу).

Протипоказання

гіперчутливість до препарату або до його компонентів; годування груддю рекомендовано припинити; супутнє застосування вакцини проти жовтої лихоманки.

Побічна дія

супресія кісткового мозку, що проявляється у вигляді анемії, нейтропенії, лейкопенії та тромбоцитопенії, а також шлунково-кишкова токсичність, що проявляється як анорексія, тошнота, блювання, діарея, запор, фарингіт, мукозит і стоматит; ниркова токсичність, підвищення рівня трансаміназ, алопеція, слабкість, дегідратація, висипання, інфекція/сепсис, нейропатія; с-м Стивенса-Джонсона, токсичний епідермальний некролізис.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko