0
UA | RU

ГЛІБЕНКЛАМІД (GLIBENCLAMIDUM)

Виробник:
Опис активної речовини

Склад і форма випуску

CAS №: 10238-21-8 C23H28ClN3O5S

USPDDN: 1-((p-(2-(5-хлоро-o-анізамідо)етил)феніл)сульфоніл)-3-циглогексилмочевіна.
RTECS: 1-(p-(2-(5-хлоро-2-метоксибензамідо)етил)бензенсульфоніл)-3-циглогексилмочевіна; або 5-хлоро-N-(2-(4-((((циклогексиламіно)карбоніл)аміно)сульфоніл)феніл)етил)-2-метоксибензамід; або N-(4-(2-(5-хлоро-2-метоксибензамідо)етил)фенілсульфоніл)-N‘-циклогексилмочевіна.

Mm = 494,01 Да. Точка плавлення — 169 °С; log P (октанол-вода) = 4,79; розчинність в воді — 4 мг/л при температурі 27 °С. Білий або білий з ледь помітним кремовим відтінком дрібнокристалічний порошок, практично нерозчинний у воді, малорозчинний у спирті.

Лікарські препарати які містять активну речовину ГЛІБЕНКЛАМІД

гіпоглікемізуючі препарати, за виключенням інсулінів
гіпоглікемізуючі препарати, за виключенням інсулінів
гіпоглікемізуючі препарати, за виключенням інсулінів
гіпоглікемізуючі препарати, за виключенням інсулінів

Фармакологічні властивості

пероральний протидіабетичний засіб, похідне сульфонілсечовини ІІ покоління; чинить гіпоглікемічну дію шляхом стимуляції секреції інсуліну β-клітинами підшлункової залози; ця дія залежить від концентрації глюкози в середовищі, що оточує β-клітини.

Показання ГЛІБЕНКЛАМІД

інсуліннезалежний діабет дорослих (ЦД ІІ типу) (інсуліннезалежний), якщо інші заходи (суворе дотримання дієти, зниження зайвої ваги тіла, достатня фізична активність) не призвели до задовільної корекції рівня глюкози в крові.

Застосування ГЛІБЕНКЛАМІД

перше призначення становить від ½ до 1 табл. (1,75 мг — 3,5 мг/добу або 2,5-5 мг/добу); при необхідності, підвищення добової дози проводять при регулярному контролі рівня глюкози в крові, поступово збільшуючи дозу з інтервалом від декількох днів до 1 тижня до досягнення терапевтично ефективної дози; максимальна ефективна доза 15 мг; добову дозу до 10 мг приймають 1 р/добу, перед сніданком; при більш високій добовій дозі її розділити на 2 прийоми у співвідношенні 2:1, вранці і ввечері; табл. приймати перед їдою, не розжовуючи, та запивати достатньою кількістю рідини, важливо застосовувати препарат кожен раз в один і той же час.

Протипоказання

підвищена чутливість до глібенкламіду, до понсо 4R або до будь-якого іншого компонента; підвищена чутливість до інших препаратів сульфонілсечовини, до сульфонамідів, діуретиків, похідних сульфонаміду та до пробенециду; у випадках ЦД, коли вимагається лікування інсуліном: інсулінзалежний ЦД (ЦД І типу), повна вторинна неефективність терапії глібенкламідом при цукровому діабеті ІІ типу, метаболізм з ухилом у бік ацидозу, прекома або діабетична кома, стан після резекції підшлункової залози, тяжкі порушення функції печінки, тяжкі порушення функції нирок; вагітність та період годування груддю; застосування разом з препаратом бозентан.

Побічна дія

порушення обміну речовин та харчування, збільшення маси тіла, гіпоглікемія (раптове потовиділення, посилене серцебиття, тремтіння, відчуття голоду, занепокоєння, відчуття “повзання мурашок” в ротовій порожнині, блідість шкіри, головний біль, сонливість, розлади сну, відчуття страху, невпевненість в рухах, минущі неврологічні випадіння); нудота, відчуття переповнення шлунка, блювання, біль у животі, пронос, відрижка, металічний присмак у роті; розлади зору та акомодації, особливо на початку лікування; минуще підвищення АсАТ та АлАТ, лужної фосфатази, медикаментозний гепатит, внутрішньопечінковий холестаз, що, можливо, викликані алергічною реакцією гіперергічного типу клітин печінки; свербіж, уртикарний висип, erythema nоdоsum, кореподібна або макулопапульозна екзантема, пурпура, фотосенсибілізація; тромбоцитопенія; слабка діуретична дія, оборотна протеїнурія, гіпонатріємія, дисульфірамоподібна реакція, перехресна алергія з сульфонамідами, похідними сульфонамідів та пробенецидом.

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko